Kolik dětí je nekojených a proč?

ivulinda
1. čer 2008

Ahojte maminky 🙂 zajímalo by mě kolik dětí je nekojených a proč!
Naše Adélka kojená není od začátku jelikož se mi vůbec nevytvořilo mléko a jsem po císaři,takže to bylo nejspíš tím,ale taky ne.

Tak pište budu se těšit 🙂

lenkazdenek
4. čer 2008

Nutrilon,obyč 2

svoma
4. čer 2008

Ahoj,já dávám Sunar plus a střídám to se Sunarem premium.

ivulinda
autor
4. čer 2008

Ten nutrilon je čím dál tím dražší a nevím jestli přejít na něco jiného,ale bojím se abych pak nezatvrdila malou!Přejít moc nechci...co mám dělat?

svoma
4. čer 2008

Ivul,já měla nutrilon do necelého ukončeného pátého měsíce malé,pak jsem přešla na Sunar plus a ten teď střídám s tím premium. 😉

lenkazdenek
4. čer 2008

já si říkám že vydržím tak do 9 a pak hami nebo sunar

svoma
4. čer 2008

já to změnila po tom,co mi známá lékárnice řekla,že Nutrilon není o nic lepší než ostatní značky,je tak drahej kvůli reklamě,někdo jí zaplatit musí.

ivulinda
autor
4. čer 2008

aha...Takže bych klidně mohla přejít i na sunar nebo bebu?po 5měsíci,asi jo že?

lu777
4. čer 2008

taky o změně přemýšlím.. nejhorší je, že člověk do toho nevleze, kde je pravda.. 😠

sylvar
4. čer 2008

holky, mrkněte v krámu na složení sunaru a nutrilonu a uvidíte, rozdíl opravdu jen v ceně 😉

anchsunamun
4. čer 2008

maky u našeho staršího dítěte jsme neměli šanci podávat mlíko podle dávkování. Malá nám furt řvala hlady pri jejích 3 měsících měla až 180 a dokonce jsme i přidělávali na 210. Ale zase náš mladej... teď mu jsou 3 měsíce a do tabulek se nevejdem. Sní toho o kapku míň. Myslím si, že jsou orientační. Naše Natali silná určitě není a Ondra prospívá, takže si mislím, že každé dítě papá opravdu jinak.

jaku
4. čer 2008

Tak já jsem schválně koukala doma na krabice nutrilonu AR 2 a Sunaru 2, je to fakt téměř to samé, dokonce mě připadalo, že v tom sunaru je i vyšší obsah vitamínů a minerálů, Já ho zkusila, ale malej mi ho vyblinkal-spíš si ale myslím, že to ještě bylo refluxem- zkoušela jsem ho před měsícem, bylo to něj hodně tekuté, teď už by to třeba neudělal. Holky dáváte některá AR? Kdy jste s tím skončili?

hassy
4. čer 2008

ahoj holky, tak tady teď pěkně dočítám celou debatu a úplně mi mluvíte z duše .....já měla problém také hned po porodu, malého mi dali jen na chviličku a přivezli až odpoledne s tím, že mi sestra malého hodila k prsu, že teď takhle každé dvě hodiny ....to že malý spal a pomalu se vůbec nepřisál ....o tom ani nemluvím. Takže jsem se snažila, co to šlo, ale pořád spinkal a nešlo ho vzbudit ...někdo říkal budit, někdo zas, tak ho nechte spát ....no a druhý den po porodu se mi nalily prsa tak, že jsem myslela, že mi budou explodovat ☹ ....řešení, dejte si paralen ....je fakt, že pomohl, ale ... Z porodnice mě pustili i když jsme nepřibrali nic a dost spadli s váhou - skoro 500g ....bylo mi do breku, ale byla jsem ráda, že jdeme domů. Ohledně krmení ani slovo a ve zprávě z porodnice bylo, že váhově prospívá a že je plně kojen 😠 Takže pak nastal maratón - kojení, masáže, odstříkávání, ale mlíčka se zas až tak moc netvořilo. Sice i teď ještě kojím, malý s tím naštěstí nemá problém, ale musíme i přikrmovat. Adámek krásně prospívá a pěkně roste. Ale musím přiznat, že dotazy zda kojím a proč přikrmujeme mě už také dost unavují .....proč to řeší lidi, kteří vůbec neví čím jsme si prošli a co vše se proto člověk snažil udělat ...ale asi je to dobou, všude jen kojení, kojení a kojení 😒

Chtěla jsem vás ale také poprosit o radu, když někam vyrazíte na delší dobu, jak to děláte s přípravou lahvičky mimo domov ? Máte nějaký termo obal či termosku na vodu, kterou byste mi mohly doporučit?

lenkazdenek
4. čer 2008

Hassy,tak vodu dávám do termosky a sebou sušený mlíko v lahvičce ,nebo jsem brala,vodu v lahvičce a pak si ji někde nechala ohřát v restauraci,stačilo poprosit o horkou vodu 😉

lenkazdenek
4. čer 2008

Tak jsem koukala a Hami a nutrilon a Hami nemá ty nukleoidy nebo co to je,ale má větší obsah minerálních látek a vitamínů,ale zas obsahuje i živočišné tuky,nutrilon pouze rostliné 😕 😕

jaku
4. čer 2008

Já používám termosku 0,5l z Ikei- je to super velikost, vejde se mi tašky, nemusí se odšroubovávat celé víko př nalévání vody,ale stačí povolit ventilek-stála kol 150 a max. spokojenost. No a mlíko vozím v dávkovači od aventu, ale stejný má tuším i Canpol a stojí o dost míň - z toho se to krásně nasype přímo pak do lahvičky.

hassy
5. čer 2008

jaku a lenka: děkuji za tip, v Ikei určitě po té termosce kouknu, zatím jsem totiž pořád tahala sebou takovou velkou, je sice super, voda v ní vydrží opravdu dlouho teplá, ale zabere hrozně místa a sušený mlíko mám též v dávkovači od aventu 😵, ten jsem pořídila už během těhotenství pro jistotu a teď se hodí. 😉

sisstin
5. čer 2008

holky..tak zááázrak...včera vypil 420ml mlíka 😵

svoma
5. čer 2008

Ahoj Sis,gratuluju,vidíš,třeba jen potřeboval změnu,už mu vadilo mít pořád to samé. 😉

jaku
5. čer 2008

Sis gratuluju, super! Ondra včera zas nechával, pil málo, ale zato to po dlouhé době doháněl v noci jako miminko po 3h. Tak jsem úplně klidná, oni si fakt řeknou, že to potřebujou 😉

sisstin
5. čer 2008

no my jsme spali ceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelou noc..od 8 do 7 😵 😵 😵 😵 😵 😵

svoma
5. čer 2008

Sis,závidím.My dnes jednou jedli, v půl druhé.Ale většinou jí dvakrát,asi se snaží držet těch tabulek s množstvím vypitého mléka za celý den. 😉

sisstin
5. čer 2008

svoma: on taky předtim jedl jednou v noci, pže třeba naposled jedl ve 3 odpoledne 😠 ale jak se najed před spaním konečně..tak pohoda..ani se tak nemlel jako vždycky..asi jen 2x jsem ho rovnala, pže mlátil hlavou do šprušlí a nohy mu čuměly ven 😅

svoma
5. čer 2008

To s těma nohama znám,malá tak usíná,lehne si na bok a nohy zamotá do šprušlí,ale dává je tam nějak divně,špatně se z nich vyndavají.
A mě teda před spaním pije 180ml,proto nevím,proč má v noci hlad,když přes den vypije na jednu dávku 120ml a někdy i nechá.

sisstin
5. čer 2008

svoma: a dáváš mlíčko i ráno? Já mu dávám většinou kaši...aby trošku přibral...v sobotu má dávám mlíčko s kaší od Nestle..potom by se utlouk..nebo mlíko se sušenkama...nebo jogurt...na ráno mi to mlíko nějak nevychází..navíc ho ráno nikdy pít nechtěl.. 😔

aschin
5. čer 2008

Lenkazdenek, ja jsem rada, ze v tom nejsem sama a nemame doma nejakou specialitu...... Uz se tesim az budeme davat ty prikrmy. Mala nikdy nevypila ani to co je na ty krabici uvedeny. Ani ten Nutrilon ani Hipp, ale roste, tak jsem v klidu. Jinak normalni Hipp stoji 600g do 90Kc. Premyslim, jestli pak behem podzima neprejdu na bio kozi mleko od 4.mesice. Nejak me drazdi ty fosforecnany, ktere se do beznych mlik davaji, a to jeste nekteri vyrobci jsou takovy sprostaci, ze to ani neuvedou do slozeni.

jaku
5. čer 2008

Teda ty nohy z postýlky ven, jo to je taky naše specialtita 😀 , dělá to když se probudí a lehne si napříč. Já na noc taky dávám kaši. Jinak normálně pije 120ml přes den a teď i nechává. Siss, to máš to mlíčko od nestlé s kaší v krabičkách?Mám tu banánové, sní ti celou porci?

sisstin
5. čer 2008

jaku: celou ne 😉 tak 150 mu dám na snídani...a zbytek si dopije pak odpoledne ke sváče...250ml by fakt nevypil 😅 😅 😅 😅

svoma
5. čer 2008

Sis ráno dávám většinou Sunar,kaši taky,ale jen občas,ona jí moc nechce,to musí mít opravdu hlad,abych jí do ní dostala a navíc jedině z flašky,lžičkou do ní kaši nedostanu ani omylem. ☹

sisstin
5. čer 2008

jo..jinak prdíky žádný..teda jako jsou..ale takový ty normální 😅 kdy se přetočí na břicho, prdí a směje se tomu 😅 😅 a kaká taky normoš..takže asi dobrý už 😵 😵 😵 😵

sisstin
5. čer 2008

svoma: tak tygrovi moc chutnaj, ale předtim je nesměl kvůli tomu břichu..a na noc bych ji furt ještě nedala 😔 on právě jí rád lžičkou....flašku moc nemusí..navíc mu atypicky roste horní zub..a ta flašku mu to dráždí 😖