Kolik dětí je nekojených a proč?

ivulinda
1. čer 2008

Ahojte maminky 🙂 zajímalo by mě kolik dětí je nekojených a proč!
Naše Adélka kojená není od začátku jelikož se mi vůbec nevytvořilo mléko a jsem po císaři,takže to bylo nejspíš tím,ale taky ne.

Tak pište budu se těšit 🙂

sisstin
18. črc 2008

sylvar: no už jsem ho teda taky chtěla koupit, když nebude chtít ten obyč Nutroš..zas něco jíst musí..ale brala jsem to jako poslední možnost.. 😝 třeba je to jen fakt placení za značku,ale na mě to nějak tak působí...beru tu nejdražší HAnapř., těm levným nevěřím 😅

sylvar
18. črc 2008

hm, sunar tak levnej není, např.oproti dm,ale nikoho nepřesvědčuju, já dávám sunar+dm jablíčkové a jí obojí, sunar měla i banánovej a dobrý taky, malá měla Nutrilon za začátku, jedno balení a pak P vyčetl ze složení, že je naprosto shodné,takže je možné, že se fakt platí za značku 😉

sisstin
18. črc 2008

sylvar: ten Sunar Premimum je asi v poho..ale ty ochucený jsou asi s cukrem nebo tak ne? 😕 Prej se po něm děsně přibírá..i když Tygr je jak tyčka..tak mě to stejně děsilo..tak asi kvůli tomu..ale třeba to není pravda..je to jen můj pocit takovej, jsem ráda, že ten obyč Nutráč pije..ale kdyby ne, tak samozřejmě kopimi Sunar s příchutí 😉

sylvar
18. črc 2008

já dávám obyč, bez příchuti 😉 ten ochucenej jsme zkusili, jako na sváču, jinak ne.
siss, každej bude v poho když ho můžou prodávat 😉 😉 😉

sisstin
18. črc 2008

sylvar:jj..to je jasný..fakt jde jen o takovej pocit 😅 😅 😅 máma mi říkala, že když jsem byla já malá..tak ženský sladily Sunar několika kostkama cukru 😝

sylvar
18. črc 2008

siss, no upřímně,mamky co sladí cokoli nechápu a to neříkám, že si malá neolízla ode mě čoketku 😀 ale jednou a naposled, na dlouho 😀 kdysy to bylo jinak...
já prý v roce jedla všechno, no Sofi holt šidím, kde můžu 😀 😀 😝 😝 😝 ona jí taky se mnou,ale vařím málo a neslaně nemastně a jí to chutná-zeleninku, rýži,peču kuřátko,malinko soli, malinko másla a nic víc

sylvar
18. črc 2008

sladký jí vůbec nechutná, nebo jako buchtu kousne a nechce to víc, takže po mě nebude, já se po sladkém můžu utlouct 😀

sisstin
18. črc 2008

sylvar: já jenom kupuju..a ještě dlouho budu... 😝 a on na jídlo moc není, takže nějaké jídlo mezi jídly nebo mnamky u nás nehrozej 😅 možná lepší..ale přibrat by teda moh..ale už jsem se smířila s tím, že je žoužel 😅

sylvar
18. črc 2008

siss, malá ty kupovaný jedla jen ovocný, jiný ne.sem tenkrát říkala, zeleninu do ní nedostanu, tak třeba až bude jíst kousky,tak to půjde...a jak jsem jí po roce začala dávat to, co jíme my(zelenina, kuřecí)nic jinýho nejíme,aspoň ne před ní, jí to krásně,ale musí vidět, že brokolice je brokolice a ne kaše 😀 jinak mi domácky dělané nejedla ani omylem,tak jsem kupovala,ale fakt jedla snad 4 měsíce jen ovocné přesnídávky a activii ílou, nic jiného+banán, nektarinka, hroznové víno, jinak fakt nic...až s tím normál jídlem se to spravilo,pravda, malinko to osolím,ale jestli je to tím?!

sisstin
18. črc 2008

sylvar: tak on pro změnu jí fakt všechno, co mu dám..ještě se nestalo, že by nějakou skleničku nebo něco nejed 😕 tak aspon, že tak 😵 ale s mlíkem to je bída..ale mnohem lepší, jak předtim...a jiný věci jako pečivo nebo tak..to vůbec nejí...prostě jen ty skleničky 😕

sylvar
18. črc 2008

tak malá miluje chleba s normál máslem, sem tam na to třeba tvrdý sýr,ale jen s máslem teda miluje

sisstin
18. črc 2008

sylvar: on nechápe, jak ostatní děti, že se něco drží v ruce a jí..on si s tím jenom hraje..a přinejhorším urve obří kus do pusy..a hned to polyká a dusí se..on nic neumí žužlat..ale teda zub nemá žádnej, tak to je možná tim 😕

ivulinda
autor
23. črc 2008

ahojte 😀

ivulinda
autor
31. črc 2008

😀 😖

svoma
31. črc 2008

Ahojky Ivul 🙂

ivulinda
autor
1. srp 2008

AHOJKY Svom 😀 jakpak se máte??co počasí jak si ho užíváte??my jsme byli od včerejška na chalupě abylo fajně,bazén,opalování atd.ale dneska už jsme jeli domů kvůli tomu,že má být slejvák a bouřky

svoma
1. srp 2008

Ahoj Ivul.,my nic moc,malá je dost vzteklá,nevím proč,nezabírá nic,prostě pořád ječí. Aspoň,že jste si to tam užili. 🙂

ivulinda
autor
2. srp 2008

Svomi tak to je mi líto,že malá je zlobidlo 🙂.a pročpak je taková?to asi nevíš že??No malá je hodná taky občas zapláče,ale spíš s únavy,ale jinak je zlatííííííčko 😀

blbka
2. srp 2008

Ahoj maminy,tak sem ráda že semsi mohla přečíst názory a hl zkušenosti jiných ,který maj stejnej problém.I mně dost vadily otázky okolo kojení..proč jako...atd..Ondrášek se narodil letos v lednu císařem a přestože sem kojit chtěla zakázali mi to.No zkrátka už v porodnici sme krmili stříkačkou BEBU HA,doma pak sem to zkoušela ale asi málo trpělivosti a vůbec..prostě mrnous papá BEBU,ted už je mu půl roku tak má mlíčko jen ráno a večer ale musim říct že od 3měsíců se mi v noci nebudí vůbec.Každej to samo připisuje tý UM i to jak pěkně prospívá (7,90kg v půl roce) no asi na tom něco bude.Taky mi to hodně mrzelo že nekojim ale ted už to tolik neřešim pže malej je naprosto úžasnej 😀 do ted ani jednou nemarodil (...tuk tuk tuk...klepu si na zuby!) a je pohodař.Mimoch. i paní doktorka to potvrdila (jako že je pohodovej) 🙂 🙂 🙂 Určitě je hodně důležitý aby byla v pohodě mamina na tom dle mě strašně záleží,chtě nechtě přenáší svou náladu na mimi...

ivulinda
autor
3. srp 2008

ahoj blbko,proč ti zakázaly v porodce kojit?to jsem ještě nikdy neslyšela.jinak naše malá má taky půl roku a váží 7,77kga jsem ráda,že tak dobře přibírá jelikož byla hrozně malinká a taky se narodila císařem.Jj hrozně důležité je aby mamina byla v klidu a neřešila jestli UM nebo MM!!Důležité je dítě 🙂 😉

ivulinda
autor
3. srp 2008

jinak já taky nekojím od začátku 😎 😀

kraste
3. srp 2008

ahojte holky, tak já taky nekojím od 4měs, ale už od porodnice jsem měla nutrilon. Půl dne po porodu jsem musela na operaci, tak malá nebyla den a půl u prsa, tak se nenaučila sát☹ Zkoušela jsem kojit, ale
malá vůbec nepřibírala, byla pořád ospalá, hned u kojení usla, takže skoro nic nevypila, nepomáhalo ani buděni☹ Takže jsem před kojením ji musela zvážit, nakojit, zvážit a běžet si pro příkrm-nutrilon nebo bebu. Musela jsem jí to dávat stříkačkou. Doma to samé, s tou stříkačkou jsem to vydržela do 6týdnů a pak koupila flašku. Do 4měs jsem první kojila a pak ji dokrmila nutrilonem. Jelikož manžel je alergik, tak dávám od narození HA, takže to nás přijde draho,ale co bych pro malou neudělala. Od 4měsíce to malá ode mě už vůbec nechtěla,takže už měla jen flašku. Na jednu stranu jsem i ráda, protože první nakojit, pak dělat nutroš tak to bylo náročné a ještě k tomu jak jsem kojila, tak měla malá pořád ekzém, jak jsem přestala tak po ekzemu ani stopy. Jinak co se týče nutrilonu jsem spokojená. Je sice dražší,hlavně ten HA což má tak na týden, ale neva. Prostě sunar je mi nějak proti srsti. Kámošky ho kupují jen protože je levný, ale tak říkám si, že radši připlatím. a přece jen ho vfšichni doktoči doporučují. Zkoušela jsem i bebu a malá ji pila, ale pak se mi zdálo, že se po ní nemůže vykadit, tak jsem opět koupila nutrilon. Teď už papkáme zeleninku, tak toho mléka tolik nevypije, ale stejně budu kupovat HA.

tannawe
4. srp 2008

Ahoj holky, prokousala jsem se diskuzi az sem...a musim rict, ze pro zenske co nekojily vubec a nebo jen malo je takova diskuze balzam na dusi.

Videt tolik spriznenych dusi na jednom miste uz samo o sobe neco znamena. Zvlastni na tomhle fenomenu "nekojeni" je, ze to vsechny tak strasne prozivame a trapi nas to. Vsimla jsem si, ze maloktera maminka krmi lahvickou na verejnosti a kdyz uz jsem takovou maminku videla v kavarne, tak jsem malem mela potrebu ji jit pogratulovat jaka je odvazna, protoze v dnesni medialni masazi za vylucne kojeni se tak trochu zapomina na fakt, ze ne vzdycky to vyjde a ze ne pokazde je to uplne "zadarmo".
Nejhorsi na tom vsem ale je, ze zenska pak zije buhvi jak dlouho s pocitem nejake viny, ze ona zrovna nedokazala kojit a buhvi jak tim padem selhala jako matka.
Ja kdyz jsem porodila druhe dite tak prvni otazka po porodu vetsiny pribuzenstva se tykala prave kojeni - ne jak se mas? ale kojis?? Hmmm...musim rict, ze pri prvnim diteti jsem nejake kojeni neresila, protoze jsem byla rada, ze se mala tim vsim statecne prokousala /pro ilustraci postaci foto v mem albu... 😉 /. Moc jsem chtela kojit, ale nevyslo to, odstrikavala jsem do dvou mesicu a pak s klidnym svedomim presla na lahev.
Horsi to bylo u druheho mazlika...tam jsem byla presvedcena, ze kojit proste budu. A ano, jestli ma byt kojeni v hlave matky, tak nevim nevim...asi bych ji potrebovala vymenit...protoze jsem s vypetim vsech sil kojila cca mesic a pak jsem presla na Nutrilona posleze na muj milovany Hipp. A nemusim dvakrat rikat, ze obe deti jsou zdrave jako ripy, nestonaly ani jednou! a jsou to bezvadny typci...ovsem dodnes trpim nocni murou z kojeni a jak vidim nekde nejakou maminku kojit tak si vzdycky nevim proc vzpomenu zrvona na tech par svetlych okamziku co jsem s kojenim zazila a je mi smutno... 😢

Je skoda, ze se nikdo nevenuje prave tomuhle problemu, kdy maminka sama musi prichazet na to jaka vyziva bude jejimu mrneti vyhovovat, ze se nikdo nepta na psychiku mamy, ktera musi vyvarovat, tahat s sebou vyzivu vsude, pak se pomalu jeste stydet nekde lahve vyndat, kdyz se dnes preci koji tak nejak samo...vsude a prirozene. Ja kojeni vazne fandim, opravdu...planujeme treti mimi a uz ted si rikam, no tak do tretice? Ale byla bych strasne moc rada, kdyby jednou jedinkrat vysel nekde clanek o tom, ze ne vzdycky se i pres nebetycnou snahu maminky kojeni proste nepodari, to by bylo moc fajn...
Nekdo vyjde z porodnice a koji do dvou let, jina prijde domu koji co pul hodiny, a pak pod natlakem vlastni bolesti radeji ustoupi k lahvi nez aby se trapila. A pak jeste ten pocit, ze zrovna ja...mohla jsem vydrzet dele, preci ten zanet nebyl tak hrozny, dalo se to prezit atd. Ale je proste jeden jediny fakt, ktery mluvi za vse...spokojene deti...nebo ne? 😉

A vzdycky kdyz me chytne ma depka, ze ja "nekojila" tak muj muz se na me otoci a rekne, ale vzdyt jsi kojila!!! Mesic...ha ha... 😀 a ma pravdu, i kdybyste holky kojily jen jeden jediny den, tak to tam bylo a ne ze ne...Takze ja se ucim rikat, ze jsem kojila a kdyz uz se nekdo pak zepta /mam uz velky deti, pet a dva roky.../jak dlouho, tak reknu, jo mesic a jedu dal.... 😎

ivulinda
autor
4. srp 2008

tannawe já normálně dávám malé pít s láhve venku je mi jedno co si kdo myslí!je spoustu důvodů proč maminka nemůže kojit a když to někdo nechápe tak je to jeho problém a nic na tom není!To všechno co si napsala je pravda a máš pravdu!Tohle téma jsem založila i schválně pro maminky,které nekojí nebo nemůžou kojit a chtějí si o tom popovídat 🙂 😀

kraste
4. srp 2008

zdravím všechny
tannawe: teda to byl článek. Fakt jsi to super napsala!!! Ale teda já musím říct, že za to, že nekojím, tak se vůbec nestydím. Hned od porodnice jsem všem říkala, že sice kojím, ale že přikrmuji. sice bylo hodně lidí a proč jí dáváš příkrm, proč někojíš častěji, ty nemáš mléko...ale i když jsem kojila po 30min tak stejně to malé nestačilo, neuměla to pořádně vytáhnout a to jsem měla mléka dost, teklo mi to moc,ale holt mimčo má svou hlavu. Prostě flaška byla pro ni lepší a já byla moc spokojená, že přibírá. Říkala jsem, že tak je to i lepší, vím kolik malá vypila a není žádný otesánek. Co vidím plno mamin, co kojí, tak mají oplácené dítka, prostě mimčo kvíkne a už mu dávají prs. A co se týče flašky, tak já příkrm beru všude s sebou, to mi nevadí a když má malá hlad tak jí dám flašku úplně všude, v parku, v restauračce, v kavárně i v supermarketu. Lidi se na mě sice dívají, ale tak mě je to jedno. Já se za to nestydím. A taky musím říct, že malá ještě nebyla ani nachlazená, hned to musím zaklepat. Kámošky co kojí, tak mají dítka nachlazené, nemocné... a moje princezna je na umělé stravě a je zdravá jak řípa. Takže holky co nekojíte nestyďte se za to. Je nás hodně.

lenkazdenek
4. srp 2008

Tannawe,hezky napsáno
No holky u mě to bylo o to horší že mám mega prsa a každý si myslel že mám proto mlíka na rozdávání 😒
K těm lahvím,no já teda nikdy nekrmila s flašky na veřejnosti,ale spíš proto že jsem vycházela vždy po krmení 😅
Jinak malá za celých 8 měsíců jednu jedinou rýmu 😉

ivulinda
autor
4. srp 2008

Tak já taky nekrmím venku bylo to jen jednou jinak taky chodíme až po jídle ven. 😀

tannawe
4. srp 2008

Holky, jsem rada, ze je videt, ze tolik citlive tema se da i citlive rozebrat.
lenkazdenek: ja mam taky opravdu mega prsa, jak jsi to hezky napsala a vyslechla jsem si prave hodne ve stylu, ze musis mit prece v tech cisternach mleka pro tri deti...ehm...malokdo uz vi,ze velka prsa patri k tem nastraham kojeni stejne jako napriklad vpacene bradavky. No, co si budeme povidat, panove decka oceni vzdy, miminka na to maji jiny nazor... 😀
A fascinuje me, kdyby se delal nejaky pruzkum, jak by to vychazelo s tou nemocnosti. Ja mam zkusenost jen se dvema detmi /kojene jen velmi malo, plus nejake odstrikane mleko..viz. vyse.../ a nemocne je nemam, ani zadne alergie nic. Davala jsem Nutrilon, Sunar, ale hlavne Hipp a musim rict, ze nakonec je fajn videt kolik dite vypilo, ze ho nemuze bolet brisko z nejakeho jidla, co jsem snedla atd. Hlavne, myslim, ze matersky cit a laska preci jen neproudi z prsu, ale vyvera z maminky nebo se mylim??? 😀

jaku
4. srp 2008

Tannawe, pěkně psané 😉 . Moje první dcerka byla kojená 8 měsíců - nemocná skoro není a nebyla - první nemoc byla ta 6. ve 14m, pak nějaké ty dýchací cesty než se naučila pořádně smrkat, nejhorší měla spálu a neštovice naráz a párkrát angína. No shrnuto ve školce skoro nebyla nemocná, ve škole v každém šk. roce 1 týden. Druhé mimčo jsem plánovala kojit taky, bohužel byly problémy, takže malý byl plně kojený 2měs., pak do 6m UM a odstříkavané s převahou UM ( od 5m třeba jen 1xd MM). Měla jsem taky výčitky, moc mě to mrzelo, ale krásně přibíral, rostl a byl veselé mimčo. Nemocný zatím nebyl ani tu rýmu-když nepočítám 1 prokýchaný den. Jak píšete holky, znám spoustu nemocných kojených dětiček, ale i těch nekojených. Kamarádka kojí, holčičku nemocnou často, ekzémy. Já se po svých zkušenostech domnívám, že kojení či nekojení nemá zásadní vliv na nemocnost - je tam hodně genetiky a taky štěstíčka- holt se zrovna nenachomejtneme kolem bacilů.
"Lahvičkovala" jsem běžně na veřejnosti, hodně jsme v terénu a někdy to holt nešlo jít nakrmení ven. Naučila jsem se tahat s sebou termosku, lahvičku, mlíčko a nějak mi to ani nevadilo. Ať si každý myslel co chtěl , já vím, že jsem se snažila kojit, ale když to nešlo....A důležitý je především klid maminky, to ocení hlavně miminko že? 😉

lenkazdenek
4. srp 2008

Tannawe,jj přesně tak mateřská láska není v kojení ,ale v tom jestly se maminka o dítě stará s láskou