Kolik dětí je nekojených a proč?

ivulinda
1. čer 2008

Ahojte maminky 🙂 zajímalo by mě kolik dětí je nekojených a proč!
Naše Adélka kojená není od začátku jelikož se mi vůbec nevytvořilo mléko a jsem po císaři,takže to bylo nejspíš tím,ale taky ne.

Tak pište budu se těšit 🙂

sisstin
4. čer 2008

jaku: maj malý 300g za 113...tak to není tak strašný 😉

jaku
4. čer 2008

Sis, díky, to jde- já viděla jen velký balení a do toho se mi nechtělo, tohle zkusím

ivulinda
autor
4. čer 2008

lu777 ale holky mi nevysvětlovali co jsou to prdíky 🙂 asi sis to s něčim a s někým spletla,ale já to nebyla 😀

lyn
4. čer 2008

Ivulinda - jj, kleště nic příjemnýho nebyly, ale šla bych do toho znova a to bez váhání, jen kdyby to miminko potřebovalo.. spíš než strach z té bolesti bych do budoucna měla kvůli poškození mimča - my jsme museli jít na neurologii, jestli je vše ok, ale díky Bohu to vypadá, že je v naprostém pořádku. Snad se nic nevyvrbí!

Holky, cvičíte někdo Vojtovku? Nám ji naordinovali trochu zbytečně, prý to není tak nutné, ale neublíží, ale já mám dnes začít a když jsem zažila ten příšerně zoufalý pláč, který u toho má (a to s ním cvičila terapeutka), rozbrečela jsem se. A teď se mi do toho nechce. Jinak z mých 12 kamarádek s miminama, jich to 6 cvičí! Tady v Praze se to snad indikuje jak vitamin B 😠

ivulinda
autor
4. čer 2008

lyn-jj at je malý zdravý.no možná bychom cvičili,ale nevím co to je za cvičení a čemu to pomáhá?

sisstin
4. čer 2008

lyn: no už jsem četla, že se to fakt cvičí na každou blbost nebo i preventivně 😒 ale děcka u toho řvou vždycky, pže je nutíš do pozicí, který se jim nelíběj..ale bolet by je to nemělo 😉

anchsunamun
4. čer 2008

Ahojky Svom a jaku. Moc děkuji, už jsem z něj byla diocela nešťastná. Je fakt, že jinak vypadá spokojeně, směje se a povídá si jako jindy.Tak uvidíme jak to bude vypadat až se ochladí.

lyn
4. čer 2008

Ivu, Siss, nám to dr naordinoala jen kvůli tomu, že nezvedl hlavičku, když ho posazovala. Jenže když jsem to já zkoušela hned pak v čekárně (i když se to nesmí), udržel ji krásně a zvedal ji. Taky hříbátka pásl den ode dne líp a sama rehabilitační sestra řekla, že to s ním vůbec není špatný, ale že má jednu stranu tělíčka silnější než druhou (ta druhá má ochablejší svalstvo), takže mu neuškodí, když se trup a šíje trochu procvičí. Ale já fakt nevím, nechce se mi do toho! Když jsem viděla, jak křičí, slzy tekly proudem a navíc byl zpocený.. a v jeho očích budu já ta zlá, která ho mučí ☹ Co když mě přestane mít rád? 😢

sisstin
4. čer 2008

lyn: no já ani nevim, kdyby mu něco bylo, pže jak jsem psala..tak naši Dr. to vůbec nezajímá, navíc on tam vždycky tak strašně řve, že by stejně nic nepředved 😅 😅 😅

rád tě mít nepřestane, ale měla bys ho pak po cvičení utěšovat ty..a ne třeba manža..babička..atd. 😉

lyn
4. čer 2008

Siss, nevím, co s těma doktorama je, včera jsem na kyčlích potkala maminku, která si stěžovala na pediatra, protože u malého nepoznal tříselnou kýlu a málem zemřel.. takže ho rychle vyměnila..

jo a včera na kyčlích taky sranda s kojením - dvě maminy tam kojily a měly stejně jako já 4-měsíční děti, ale ve srovnání s naším Adášem to byla strašně prťavá miminka a když jsem já vzala do ruky flašku, tak se mě normálně zeptaly: Vy nekojíte?? Chápete to? Cizí ženský!!! Zase jsem cítila ty bodavý pohledy 😠

sisstin
4. čer 2008

lyn: no to mám dost..naštěstí u nás na kyčlích to jde rychle..nikdy jsem tam nikoho kojit neviděla..a teda ani u Dr. 😕

lyn
4. čer 2008

siss, jo, já taky.. a to nepočítám četné otázky od lidí z okolí.. hlavně, že je kladou právě ty holky, které v těhot. třeba popíjejí, hulej jak fabriky nebo se od rána do večera válej na slunci - nenamazané, ale byly co nejvíc opálené.. a tyhle holky pak říkají - ty nekojíš? Jéé, a proč? 😠

ivulinda
autor
4. čer 2008

siss,mužu se zeptat proč si nechtěla kojit??jen se ptám

lyn
4. čer 2008

Ať si přece každej dělá co chce! Já se teda nikdy nikoho neptala, zda kojí nebo ne. Vůbec mě to ani nenapadlo. Zřejmě jsem to nikdy nepovažovala a nepovažuju za ukazatel mateřský lásky...

sisstin
4. čer 2008

lyn:jj..ted jsi mi připomněla..vlastně jedna holka do mě rejpe..je to švagrová mý kámošky..celý těhu hulila a chodila na pivo..to druhý těhu..při prvnim nevim 😉 a když mě uviděla těhu, tak se mě zeptala..s kym to mám 😅 i když jsme s MP 7.rokem, ale prostě nejsme manželé..tak si rejpla.. 😅 a pak do mě furt ryla, proč jako nekojim 😅 a vůbec...prostě všechno, co dělám já..tak ona dělá líp 😅

ivulinda
autor
4. čer 2008

Ježiš holky mě nevadí,že nekojíte to je každého věc...nemyslela jsem to tak

lyn
4. čer 2008

Siss 😀 Měla jsi jí říct, že máte hezkýho pošťáka, kačeně jedný 😉 😀 Některý ženský jsou prostě slepice a zřejmě nemají na starosti nic jinýho, než kvokat...

ivulinda
autor
4. čer 2008

V mém okolí vědí proč nekojím,že to nešlo,ani dr.se mě na nic neptala...Amyslím si,že cizím lidem do toho nic není

anchsunamun
4. čer 2008

Lyn. nic bych si z toho nedělala. Mám dvě děti a ani jedno nijak zvlášť kojené nebyly u Natálky mi to vydrželo do jejích 16 dnů a Ondru jsem kojila jen do prvního měsíce. Ale plně tě chápu. Přijela k nám mamy známá která dělá pediatričku někde v Praze a první co jí zajímalo jestli kojím. Když jsem jí odpověděla že už ne, že bylo moje mlíko jen jak obarvená voda, tak na mě vrhla tak pohrdavý pohled, že jsem se cejtila jak nějaká matka škrt...nebo ještě něco horšího.

lyn
4. čer 2008

Ivulinda - nemusíš se omlouvat, nikdo přece nemyslel Tebe, ale cizí lidi 😉

Holky, jdu za malym a pak poprvé vojtovat, tak nám držte palce... 😒

ivulinda
autor
4. čer 2008

jj 🙂

ivulinda
autor
4. čer 2008

anchsunamun-a proč si se tak cítila?měla si jí na to něco říct a možná by byl klid

svoma
4. čer 2008

Vojtovku cvičíme my. ☹

lenkazdenek
4. čer 2008

Lyn,my taky cvičíme vojtíka už skoro 4 měsíce,poslal nás tam ortoped s tím,že malá má něco z hlavičkou,že bude asi postižená 😖 no bulela jsem jak želva a letěla k našemu dr,ten řek,že ji má jen slehnutou,že postačí pár cviků a bude v pohodě,ale pro jisdtotu na neurologii,tam my zas baba řekla,že malá neumí přetáčet hlavu(jak by nekoukala celou dobu na pravou když tam stála máma že) a že když nebuem cvičit bude furt padat na jednu stranu a bude jí škoda. a tak cvičíme

lu777
4. čer 2008

Ivulindo: aha, tak já jsem to asi špatně pochopila jak ses ptala Siss jak ty prdíky poznala 😉

jinak jsem si vzpomněla: Siss, já dávám teď od uk 4. měsíce PROBIAN Mimi.. je to pro- a prebiotikum, prášek, zamíchá se do UM nebo do příkrmu.. stojí asi 120 Kč na 15 dní, ale nemusí se dávat denně, dávám asi tak každý 2. nebo 3. den
normálně i víc jedl.. a bříško naprosto v pohodě i po kaši zatím 🙂 taky to má zvyšovat imunitu

lu777
4. čer 2008

jinak s tou Vojtovkou: v Praze se to fakt ordinuje jak na běžícím páse 🤐
Matýsek měl slehlou hlavičku, byl nemocný skoro měsíc a neusnul jinak než s hlavičkou doprava.. plus jsem ho nemohla dávat na bříško, měl hrozný kašel..
takže po tom co nemoc skončila, mě začla dr. děsit s Vojtovkou.. tak jsem se rychle vyptala co můžu dělat, abych se tomu vyhnula.. začla jsem všechno dělat tak, aby se díval doleva, včetně třeba koupání nebo čtení pohádky, fakt všechno 😝 polohovací válečky i do kočárku 😝
a do naha asi tak 6x denně a cvičit s nožičkama nahoru a koulet s nima a hrací hračky doleva..
po třech týdnech se mu to zalíbilo.. na bříško teď chce být pořád.. i v noci se na něj převrací a budí se někdy 😅 teď už brečí, že by chtěl lézt, frustrovaně tluče nohama a chytá se za cokoli před sebou, aby se mohl pohnout dopředu 😅 .. převrací se ze zad na bříško tak rychle, že nestačím koukat..
hlavičku má ještě slehlou, ale to se myslím srovná
hlavně že ho baví cvičení.. teď teda až moc.. stráví tolik času nahý, že máme věčně počuraný gauč.. (je tam igelit a plínky, ale už se točí i kolem své osy a tahá se nahoru za hračky, takže to je marný 😅 )

takže já myslím, že pokud to mimčo nemá fakt nějaký problém (třeba svalová dystrofie apod.), tak by se to mělo rozhýbat..

jinak ale kámoška cvičila Vojtovku, po měsíci se všechno srovnalo a malej u toho prej ani moc nebrečel..

jenifer.1
4. čer 2008

Ahoj holky chtěla bych se vás zeptat, když používáte umělou stravu co dáváte za čaje já sice jen dokrmuji, ale malý si toho ze mě moc nebere a chtěla bych pro něj i něco na pití. Doktorka říkala že čaje alergizují a mám dávat jen převařenou kojeneckou vodu, ale mě se to moc nezdá.

anchsunamun
4. čer 2008

Ahojky ivu, no možná proto, že teď se o kojení strašně moc mluví a sama jsem cejtila že jim nemůžu dát to nejlepší. I mě to mrzelo a možná mrzí i teď. A ona mě v tom jen utvrdila.

jenifer.1
4. čer 2008

Taky mě štve jak všichni propagují kojení, ale když mimča plačou a usínají hladná, jdou s váhou dolů tak je snad lepší dát jim najíst uměle než je trápit hlady.

anchsunamun
4. čer 2008

Ano to určitě, s tím plně souhlasím, alemám takový dojem že kojící maminky námi opovrhují,ale zase na druhou stranu si myslím, že maminky co nemůžou kojit z jakéhokoli důvodu je víc a víc.