Kolik dětí je nekojených a proč?

ivulinda
1. čer 2008

Ahojte maminky 🙂 zajímalo by mě kolik dětí je nekojených a proč!
Naše Adélka kojená není od začátku jelikož se mi vůbec nevytvořilo mléko a jsem po císaři,takže to bylo nejspíš tím,ale taky ne.

Tak pište budu se těšit 🙂

med
2. čer 2008

Sunar teď po novém roce pěkně zdražil. 800g stojí kolem 250,-Kč. Já mám ale naštěstí známou, co mi ho prodává za nákupku, což je 168,-!!!

sisstin
2. čer 2008

med: já mám 400g Nutroše comfort za 239 😠 a to mále levnou lékárnu..ve městě stojí i 260 😖

lenkazdenek
2. čer 2008

sis díky,já si pročítala slkožení a hami nemá ty nukleoidy nebo co toje 😕 řkdyž už jsem ho dostala tak si říkám,že schovám a když bude nouze tak odzkouším .Je fakt,že zásilku posílal stejný výrobce

med
2. čer 2008

Siss, to je strašný, proto jsem přešla z Nutroše na Sunar... Jsou to fakt vydřiduši, vědí, že to musíš koupit, ať to stojí, co to stojí :(

sisstin
2. čer 2008

med: jako malej už mlíko skoro nepije, tak mám těch 400g na tejden a půlku z toho ještě vyleju, že to nechce 😅 ale zas to utratim za příkrmy..takže ono to vyjde na stejno 😅

kacamar
2. čer 2008

Naše malá má taky od narození špatný styl sání. Jsem po císaři a mlíko celkem bylo, ale malá do me hrozne kousala, až mi jednu dobu tekla drev z bradavek 😝 Takže jednu dobu jsem taky jen odsávala, pak jsme narychlo museli koupit Nutráč (večer do MM scháněl) páč malá měla hlad a řvala a já už z těma kozama nemohla dál. Nakonec jsme objevili Ameriku - kojící klobouček a bradavky se zahojili a kojím přes den normálně a jen večer dokrmujem Nutrilonem Comfort (prostě má večer největší hlad). Dr. to pořád nemůže pochopit, jestli prej je to nutný dávat jí na noc ten dokrm a pořád tvrdí, že jí přecpáváme 😠 😠 😠 Ale co jsem hlavně chtěla napsat. Sere mě, jak někoho potkam a ještě ani nekoukne do kočáru a už se ptá, jestli kojim... Doprdele, co je komu do toho. Když jsem u mojí babičky kojila malou a jí to nestačilo, tak jsem vytasila flašku s UM a babička na mě koukala jak na vraha.
Vůbec nechápu, proč se z toho teď dělá takový fenomén. Je to každýho věc.... Když mlíko je, tak by se kojit mělo, když mlíko neni nebo to prostě nejde, tak se kojit nebude a basta....
Nic si z toho nedělejte, já osobně se těším, až kojení skončí, páč mi to teda žádný požitek nepřináší....

andy80
2. čer 2008

kacamar. Kloboučky jsem chtěla taky, ale v porodce byli zakázaný, tak jsme šli z porodky s flaškou a pak mi nechtěla s kloboučků už tahat.

Jinak holky na netu najdete ty mlíčka levnějc. Já teď narazila na Bebu, co jí tady kupuju v lékárně za 310,-- Kč tak za 280,-- Kč. Ale musím jich objednat za 1200 abych neplatila poštovný. Ale to je 5 krabic, takže žádná tragedie. Teď je objednám a až je sdělám, tak budu kupovat ten Hipp. Ale koukám, že od dob co jsem ho kupovala Jiříkovi to podražilo. Já za něj platila 62,-- Kč a on teď stojí kolem 90,-- Kč. Hm, tak se budu ještě muset poohlídnout co vyjde levnějc. Je to fakt drahota.

sisstin
2. čer 2008

andy: ten náš Nutroš stojí tady stejně jak na netu 😒 ..hele..vy jste měly zakázaný v porodce kloboučky? 😲 😲 😲 😲 to už je trošku úlet ne 😕

med
2. čer 2008

Siss, tak to my teda pijeme Sunar ještě tak 4x denně. 2x v noci, 1x ráno a 1x před spaním a doktorka mi říkala, že je to moc dobře, že ho ještě potřebuje. Takže máme spotřebu pořád relativně velkou. Jsem ráda, že do ní dostanu alespoň nějaký tekutiny. Jinak totiž nechce nic, ale v těchhle vedrech si dá i čaj.

kacamar
2. čer 2008

andy, proč byly zakázaný?? A jak to je, když někdo nekojí ani v porodce?? Jak se tam ty děti krmí?? Sestra nosí flašku s UM nebo jak??

petrusse
2. čer 2008

me to taky dost mrzi ze nekojim,ale malej dostal v porodnici silnou zloutenku z ktere byl hodne unaveny ze ho kolikrat nemohli na jidlo ani vzbudit a tak se nam mlicko moc netvorilo.az pak sem se do toho dala a celou noc jsem kazdy dve hodiny odstrikavala a tak se to zlepsilo.mela jsem mlika ze jsem mohla rozdavat,ale prisli jsme domu a bylo to zase na stiru.nenasla jsem zadnou odsavacku ktera by me pomohla a na drahou jsem nemela.a tak jsme museli nasadit UM.beba nam vyhovuje ale zacala byt dost draha.chtela bych zmenu ale doktorka to nedoporucuje tak nevim.nemame povoleno ani ryzi na noc.pry kdyz spi tak neni potreba.muzu ji zkusit i pres to?

andy80
2. čer 2008

Jo, porodnice to byla super - teda porodnice. Na šestinedělí bych je kopla. Fakt to bylo zakázaný a dudlík se tam taky nesměl používat. Sem říkala to jsou ty jejich baby friendly hospital, ale k matce teda moc friendly nejsou, jinak by tam nevymýšleli takové kraviny.

sisstin
2. čer 2008

andy: zlatý Pce teda 😉 tam nikdo neřešil, že někomu nejde kojení, snažily se pomoct..ale nikdo to nelámal přes koleno...normálně jsme dostaly příkrm..a dudlíky jsme taky mohly mít 😎

lu777
2. čer 2008

týbláho, to je Sunar tak levnej? 😕 😨 jak je možný, že je cenově takovej rozdíl?

my jedeme 4 krmení Nutrilon Extra a 3 krmení Nutrilon Comfort, ale před měsícem měl jen Comfort a to byly pálky, nestačila jsem to kupovat 😝

teď máme kašičku a snáší to překvapivě velice dobře, tak začínám malinko uvažovat jestli by se nedalo pak tohle opustit a přejít třeba na normální Nutroš kompletně a nebo třeba na Sunar.. zeptám se doktorky co si o tom myslí

andy80
2. čer 2008

kacamar: prý kvůli tomu, že když se používá klobouček, tak tam není přímej kontakt s dítětem. Pro flašku s UM si chodíš sama v porodce.

sisstin: koukala si na Seznamu do zboží, určitě tam najdeš levnější než v lékárně

petrusse: já se doktorky nikdy na změnu mlíčka neptala. Kolik vám je, že nesmíte rýžovou kaši. Já jsem u syna začala s kaší na noc a s příkrmama dřív než by se mělo, ale doktorce jsem to nikdy neřekla.

sisstin
2. čer 2008

lu777: my už prdy právě taky nemáme, tak uvažuju o změně..ale bojim bojim 😒

andy80
2. čer 2008

sisstyn: já rodila v Havlíčkově Brodě. Porodnice - sály to bylo úplně super, ale to šestinedělí mě fakt zklamalo. Tam byli na to kojení úplně vysazený. Když jsem to kojení vzdala a řekla si o flašku, tak na mě koukali všichni skrz prsty. Ale co, první dítě mi taky vyrostlo na UM a je zdravej jako rybička. Nemocnej je jednou za rok v létě. To vždycky chytne hnisavou angínu, jinak nemarodíme ani s rýmou.

petrusse
2. čer 2008

tady v Chudimi si nemuzu stezovat.i kdyz se nasla sestra ktera nebyla zrovna prijemna.Ale snazily se.

sisstin
2. čer 2008

andy: a flašku vám v porodce daly? To nám zas ne, jedině přes stříkačku, že si máme flašku dát až pak doma samy 😕

andy80
2. čer 2008

Med: ten sunar už je ale pokračovací ne? Ty mlíčka počáteční jsou všechny nějaký drahý

petrusse
2. čer 2008

nam je skoro sest mesicu.je to moje prvni a tak se bojim abych mu neublizila.

andy80
2. čer 2008

sisstin: nám zkoušeli přes stříkačku, ale když mi malá zhubla skoro půl kila a pátý den po porodu pořád hubla, tak nám dali flašku.

andy80
2. čer 2008

Petrusse: rýžová kaše je od ukončeného čtvrtého měsíce, to už jste, tak jí jí klidně kup. Na noc je to super věc.

lu777
2. čer 2008

Petrusse: my dáváme rýžovou kašičku Hami, bez příchuti a baští pěkně.. ale budí se stejně jako na mlíku 😉 😀 ještě že jsem to čekala, tak nepláču 😅
Kacamar: přesně, co je komu do toho.. mě se naštěstí nikdo nezeptal.. to bych je asi zatloukla do země 😉 🤐 😅
já jen řeším kecy okolo toho když mě někdo vidí s látkovou plínkou.. tak třetina reakcí pozitivních a dvě třetiny neskutečný kecy.. a to vůbec ani neví jak ty moderní vypadají 🙄

ale dorazila mě tuhle babka.. jdu do drogerie a malej začal bejt přetaženej a brečel.. pohoupala jsem ho, ponosila, ale už byl moc unavenej a nefungovalo to na něj, tak jsem ho položila do kočárku.. on totiž tak nejlíp usne, sám.. a baba okamžitě na celej obchod: to je hrůza, taková matka, dítě jí brečí a ona si nakupuje!! ... 😨 😨 a to jsem ještě nakupovala jen věci pro něho 😅

lu777
2. čer 2008

Siss: ale za zkoušku to stojí, ne? já si říkám, že když snáží ten Nutrilon Extra, teda s kapkama Sab.. tak by to snad mělo jít.. ale zaváděla bych to asi tak, že bych dala jedno krmení, třeba za dva dny dvě krmení apod.. teda esli se to může, zeptám se na to..

med
2. čer 2008

Hm, ty jo, tak já rodila v Thomayerce a tam je prý ta Laktační liga, dr. Mydlilová, co furt řeční o kojení v Sama doma, a nikdo se tam s náma nezabýval, že se malá neumí přisát. Ukázali mi to jednou, jak se kojí a pak si za 3 dny všimli, že malá šla s váhou dolů o 450g! Šli jsme domu totál nerozkojený.

majka07
2. čer 2008

ahojky, taky se přidáváme mezi nekojené děti:o) Já měla CŘ, Maju byla 5 dní na kapačkách, já ju viděla až 3 den, zkoušeli jsme přisátí, pak zkoušela su odsávat ale 10ml z obou dohromady:o( Pak 40 horečky a opět pauza, jedna sestra dala malé lahev a ta už se pak necyhtila, zkoušeli jsme jelikož jsem byla přes měsíc v porodce, ale nic se nerozjelo a tak jsme na UM. Nutrilon jsme museli vyměnit za bebu, páč malá mlíko odmítala a s jídlem byly a jsou tedy furt boje a názorově se přidávám k holkám, že UM je už v dnešní době dost kvalitní, tak už to dávno nějak neřeším. Na začátku mě to mrzelo, ale pak jsme si řekla jsou horší věci co se můžou stát a to že nekojímzase tak hrozný není 😉

lu777
2. čer 2008

Petrusse: fakt se toho neboj.. já koupila to nejjednodušší, aby měl lehkej přechod.. Hami nemléčná kaše.. je to čistě jen rýžová mouka, fakt nic jinýho.. uděláš do mlíčka, na jaký je zvyklej, takže to na něj nebude taková změna 😉
příchutím se budu snažit ještě chvíli vyhnout, jsou to jen chemikálie a cukr..

med
2. čer 2008

lu777, nevím, jak je to u Nutrilonů, ale na Sunaru je napsáno, že se může střídat Sunar4 a Sunar6. Takže když jsme se blížili k tomu ukončenýmu 6.měsíci, tak už jsem dávala na noc tu 6 a přes den 4.

lu777
2. čer 2008

Med: jj, já kombinuju Nutroš Comfort a Nutroš Extra..
ale nevím kdybysme chtěli přejít na např. Sunar, jestli bych mohla přecházet postupně 😕 aby se mu nerozhodilo to bříško..
jinak o nejedení se nebojím, on by snědl i láhev.. někdy mě praští do ruky a láhev si drží sám 😅 😀