Kolik dětí je nekojených a proč?

ivulinda
1. čer 2008

Ahojte maminky 🙂 zajímalo by mě kolik dětí je nekojených a proč!
Naše Adélka kojená není od začátku jelikož se mi vůbec nevytvořilo mléko a jsem po císaři,takže to bylo nejspíš tím,ale taky ne.

Tak pište budu se těšit 🙂

sisstin
2. čer 2008

noangel: já si to tam právě neumim představit s vyvářením a ohřívám UM..atd, v porodce asi přes stříkačku...to taky není špatný...ale to jsou fakt teoretický představy, když ani druhý nechci 😅

noangel
2. čer 2008

holky budu mit dotaz trosku mimo misu vy co jste kojily a prechazely na UM konzultovali jste to s pediatrem? nebo ste mu to pak proste jen oznamily?

med
2. čer 2008

Já jsem to konzultovala a doktorka mi řekla, ať do toho jednoznačně jdu, že bude mimi klidnější a já taky. U nás opravdu malá při kojení přibírala tak 20 g týdně... byla jsem z toho fakt na prášky. Ale podle mě je to každýho věc, takže si doktorka může říkat co chce. Když řve dítě hlady, něčím ho musíš nakrmit. My jsme ze začátku dávali Nutrilon a pak jsme přešli na Sunar, ten máme do teď.

noangel
2. čer 2008

med: no me malej pribira az moc ale me to desne vysava a v podstate kojim porad pres den po 2 hodkach v noci teda spi ale proste me to nebavi jak sem k nemu uvazana stejne kdyz nekam jdu a nepodari se me odsat dostatek mlika tak mu sem tam soupne MM nutrilon
mam desnyho zrouta tak si myslim ze stejne neni realny ho dlouho kojit ma uz ted 6,5 kg ve 2 mesicich je teda i dlouhej ale stejne

co malyho kilo nahore (to pribere behem mesice) jsou 3 moje dole zatim mam jeste zasoby z tehu ale nevim nevim jak dlouho vydrzi

petapi
2. čer 2008

My taky nekojíme, problémy jsme měly různý už od porodnice a ten finální bylo nachlazení a bolest v krku mimča, takže se odmítala přisát a pít. Musela jsem odsávat a dávat flaškou,a i to byl boj. Po nemoci už k prsu nechtěla, takže teď ještě odsávám, ale mlíko nestačí, takže se dokrmuje Nutrilonem a počítám, že to nebude trvat dlouho a skončíme tam úplně. Ale už mi to nevadí, to propagování kojení v takové míře, jak tady teď je, mi už přijde hysterické, samozřejmě, že je to pro mimčo lepší, ale když to prostě nejde, tak to nejde.

petapi
2. čer 2008

Noangel: nám doktorka hnedka na začátku řekla, co si máme pořídit, kdyby bylo náhodou potřeba, takže jsme to v podstatě konzultovali, sama bych asi nevěděla, co koupit.

sisstin
2. čer 2008

já jsem docela ráda, že naše Dr. to nekojení vůbec neřešila..ale zas řeší tu jeho zatracenou váhu, že je hubenej..už mi z toho hrabe docela 🙄

ivulinda
autor
2. čer 2008

Moje doktorka to taky neřeší,že malá není kojená.hlavně,že roste a přibírá to je přece to nejdůležitější ne????????Spusta dětí kdysi vyrostla na sunaru a neřešilo se vůbec kojení 😉

lenkazdenek
2. čer 2008

Já to s dokotrem nerozebírala,už z porodnice jsme měly psáno v případě potřeby dokrmit nutrilonem ha ,tak jsem se pak akorát ptala našeho dr jaký um by bylo pro naší princeznu vhodný a řek,že pokud nemá žádné problémy a v rodině nejsme alergici tak že stačí obyč nutrouš 😎
Sis,mě už malá taky začíná na mlíko kašlat,hlavně že má masíčko se zeleninkou a ovocíčko ,večer kaši a spokojenost 😉 😀

ivulinda
autor
2. čer 2008

JJ přesně tak...Ale zajímalo by mě proč maminám,které rodí normálně proč se jim nevytvoří mléko

petrusse
2. čer 2008

Jaky nazor mate na Sunar?prave ted pouzivame bebu a jsme s ni spokojeny ale chteli by jsme prejit na Sunar.Doktorka nam to ale nedoporucila a ja nevim proc.dyk neni o nic spatnejsi nez beba.

sisstin
2. čer 2008

petrusse: Sunar už prej není vůbec špatnej, a prý se vyrovná i Nutroši a Bebě...já bych ho dala, ale jsme na Nutroši comfortu a bojim se, že bych mu to zažívání zas zkazila 😒

ivulinda
autor
2. čer 2008

Sunar jsme teda ještě nezkoušeli,ale prý se po něm dost tloustne,já teda nevím 😅

lenkazdenek
2. čer 2008

mě dnes přišel vzorek od hami takl nevím jestly mámn zkusit 😕
sunar je prý sladkej,aspoň co se traduje,ale chystám se na něj za pár měsíců naject ,protože po čase malý leze nutroš krkem

sisstin
2. čer 2008

lenka: no prej sladkej je, tak si myslim, že by ho třeba pil víc jak ten Nutráč smradlavej a hořkej...ale fakt se bojim kvůli tomu břichu 😠

lenkazdenek
2. čer 2008

to chápu,pokud má malej potíže je to blbý 😒

ivulinda
autor
2. čer 2008

siss tobě nutrilon smrdí 🙂 ??mě ne a je docela chutný,taky přejdeme na něco jiného,ale později asi až

sisstin
2. čer 2008

ivulinda: tak nevim, jak obyč..ale comfort a HA smrdí děsně..a je to hořký 😔

ivulinda
autor
2. čer 2008

siss ten normální nutroš nesmrdí a je takový sladký.kdy jsi dávala banán prosím tě?

sisstin
2. čer 2008

ivulinda:jééé..magda22 s banánem co 😅 skleničkovej banán normoš od 4., kupovanej banán nevádám skoro vůbec 😉

majaaita
2. čer 2008

Med, na takový řeči se vykašli. Jestli si na tobě někdo honí ego, jestli kojíš nebo ne, je to prostě chudák a hotovo. Není pochyb o tom, že mm je zdravý a výživný, ale v životě člověka jsou fakt důležitější věci 🙂

Kojila jsem plně tři měsíce, částečně další měsíc - nedařilo se odsávat, když jsem začala odsávat místo mlíka krev, přestala jsem. Malej je absolutně zdravej, vývojově i figurou akorát.

Taky jsem měla nervy, brečela jsem, styděla jsem se - ale zpětně - když si vezmu, jakej pokrok dítě dělá každý den, je fakt jedno, jestli se ráno nadlábne um nebo mm, hlavní je, že ho mají doma rádi. To to dítě ocení nejvíc 🙂

med
2. čer 2008

majaaita, dneska už si z toho nic nedělám, ale tenkrát mě to sralo neskutečně 🙂
Jo, jinak k tomu Sunaru - my ho dáváme a jsme fakt max. spokojený. Doktorka mi řekla, že je jedno, co budu dávat, protože veškerá tahle dětská výživa je dost hlídaná a velice kvalitní. Na Sunar jsme taky přešli, protože je levnější než Nutráč, docela to leze do peněz...

lenkazdenek
2. čer 2008

med,o tom my vyprávěj,i když teď už je to lepší 😅

ivulinda
autor
2. čer 2008

siss jakto víš,že my to psala magda22??jj proto se ptám

lu777
2. čer 2008

a kolik stoji Sunar? nebo Beba? 😕

sisstin
2. čer 2008

ivulinda: jsem taky čuměla do jogurtů 😉 😅

lu: beba jak nutroš asi..což je 239 za 400g...a 800g Sunar stojí asi 200 😉

sisstin
2. čer 2008

lu77:nevim přesně, ale Sunar je tak o polovinu levnější 😉

andy80
2. čer 2008

Ahoj holky. První dítě jsem nekojila vůbec, neudělalo se mi mlíčko, ale ani kapička. Ale bylo to asi poporodním stresem. Rodila jsem ve 22:30 večer, pak mě dali na pokoj a mimčo na novorozenecký o patro víš než jsem byla já a pokoj na novorozeneckém jsem dostala až druhý den kolem 13:00. Takže jsem byla z toho vykolejená, že nemůžu být s prckem a taky se má mimčo přiložit 2 hodiny po porodu ne 12 hodin po porodu. Druhý mimčo taky nekojím. Mlíčko se mi sice udělalo, ale maličká měla špatný styl sání. Byli jsme v porodce týden a bylo nám doporučeno tam zůstat ještě týden, že jí to naučí, ale já to odmítla. Měla jsem doma malého a nemohla jsem být další týden v porodce. Navíc ty poplatky jsou taky děs. Takže odstříkávám do flašky tak 20ml a k tomu dáváme 90ml Beby. Jak se tady bavíte o těch cenách. Nutrilon a Beba jsou nejdražší, ale aspoň pro první týdny nejlepší. Po šestinedělí se chystám dávat Hipp 1. Na něm mi vyrostl malej a krabice stojí 62,-- Kč (stejně velká Beba 125,-- Kč). A hypoalergení mlíčko jsem dávala jen prvních 14 dní, teď dávám obyč. Pokud má být malá na něco alergická tak bude ať bude pít HA nebo obyč. kojenecký mlíčko. Mateřský mlíko přeci taky není HA. Ty HA mlíka jsou strašně drahý, ať je to Sunar, Beba, Hipp, Beba... atd.

lenkazdenek
2. čer 2008

holky a co to hami mlíčko,máte někdo odzkoušeno

sisstin
2. čer 2008

lenka: někde jsem slyšela, že Hami je stejnej výrobce jako Nutroš 😉 a asi jo, pže na stránkách Hami ten Nutroš jako jedinej z jiných mlík maj 😉