Kolik dětí je nekojených a proč?

ivulinda
1. čer 2008

Ahojte maminky 🙂 zajímalo by mě kolik dětí je nekojených a proč!
Naše Adélka kojená není od začátku jelikož se mi vůbec nevytvořilo mléko a jsem po císaři,takže to bylo nejspíš tím,ale taky ne.

Tak pište budu se těšit 🙂

sisstin
2. čer 2008

lu777: no možná bych zkusila obyč Nutráč...on totiž to mlíko vypije s bídou 2x denně..a nejde nad 200ml 😕

ivulinda
autor
2. čer 2008

Holky jak to máte s UMlíčkama dáváte i přes den nebo už jen ráno a večer?

kacamar
2. čer 2008

tak u nás v ústí mi malou přinesli už na JIPu na přisátí(asi 9 hodin po císaři) a mojí bradavku jí násilím narvali do pusy a tak to bylo ještě párkrát. Já jako prvorodička absolutně nevěděla jak se to správně dělá, takže jsem jí to tam rvala stejně jako oni - blbě a tak se málá naučila blbě sát 😠 😠 Taky jim to bylo jedno, hlavně že dítě něco vypilo a na tu bolest mi pořád je říkali, že to časem přejde, že se bradavky otupí. To určitě!!!! Bolí to dodnes občas 😠 😠 Malá mi zhubla půl kila a začla přibírat až pátý den. a to jsem byla na nadstandartu a stejně péče nic moc...

lu777, tak mě se ptá každý na koho narazim....

sisstin
2. čer 2008

lu777: jako 200 za den..najednou ani ve snu 😅

petrusse
2. čer 2008

tak to me vypije tak 600ml denne.ale nevim jestli to je dost.nebreci ana si jinak nestezuje tak verim ze je to vsechno v poradku.pribirame normalne.v peti mesicich jsme meli 6110g.

lu777
2. čer 2008

200 ml za den, Siss? 😕 týjo, ten je teda fakt nemlíkovej.. Maťulda dá litr a vypil i víc 😅
musím ho nenápadně hlídat, jináč už by byl jako malé prasátečko 😅 a to na začátku vůbec nejedl a byl fakt hubeňounkej..

jj, ale fakt je, že ten obyčejnej Nutroš by byl asi nejschůdnější řešení... 800 g je za asi 360 Kč zhruba, jak kde.. takže proti Comfortu je to fakt "levný" 🤐 😅

Kacamar: tak to s Tebou fakt soucítím.. mě se blbě někdo zeptal snad jednou.. teď co je už Matýsek větší, tak je těch dětí co jsou na UM víc a víc v jeho věku, takže bez problémů...

jináč by mě teda zajímalo jakej je rozdíl mezi Nutrilon Extra a Nutrilon Good night.. ale to je asi na jinou diskusi, na Nutrilonovou, jdu tam 😅

petrusse
2. čer 2008

sisstin:tak to me vypije 200ml az ted v 5mesicich.jinak do ted jme zvladali jen150ml.

sisstin
2. čer 2008

petrusse: ale 200 za den..ne jako za jednu dávku 😉

kacamar
2. čer 2008

lu777, jj, ptají se fakt všichni a když odpovim, že kojim, tak většinou tak pokývou hlavou jako jo holka, tak to je dobře a někdo to i řekne nahlas.... Fakt se už těšim, až jednou budu moct říct, NE, já nekojím... 😀

petrusse
2. čer 2008

a jak vam jdou prikrmi

sisstin
2. čer 2008

petrusse: příkrmy super, sní naprosto všechno...to není problém, ale mlíko ani náhodou 🤐

sisstin
2. čer 2008

lu777: on ten comfáč je fakt pekelně hořkej 😠 koukám, že maj i Sunar Premium s příchutí banánu 😕

petrusse
2. čer 2008

sisstin:tak to me prijde malo ne?a davas mu i neco jineho?

sisstin
2. čer 2008

petrusse: já už dávám 3 příkrmy za den, takže jídlo má..no ale není z nejtlustších..v 7měsících 6750g 😅

petrusse
2. čer 2008

sisstin:a vyzkouseli uz jste vsechny druhy?co treba bezlepkove mliko.

sisstin
2. čer 2008

petrusse: my jsme právě na tom comfáči, pže strašně dlouho trpěl na prdy a koliky...pokoj máme asi tak ani ne měsíc..a to ještě do každýho mlíka nebo kaše dávám Lefax 😒 , takže se bojim, že tou změnou mlíka se mu ty prdy zas vrátěj..a to by bylo fakt peklo 🙄

lu777
2. čer 2008

Siss: nj, když Ti nechce pít, tak by třeba ten banán pil 😕 😕
jako zkusila bych nějakej vzorek a uvidíš.. já jsem proti cukrům a příchutím, ale lehko se mi kecá, když malej teď pěkně jí.. kdyby nejedl, tak bych mu asi něco s příchutí dát musela no..

Kacamar: prostě jim řekni, že Ti doporučila nekojit doktorka.. u mě to tak bylo.. malej přibíral málo a dr mi řekla, že vypadám fakt hrozně (no není divu při dvou třech hodinách spánku).. takže když jsem se zeptala na přikrmení, tak mi to i doporučila, protože malej prostě neprospíval
na to by Ti fakt nikdo nemohl nic říct 😉

kacamar
2. čer 2008

sisstin, ten Comfort nechutně páchne a nechutně chutná. Moje mlíko je proti tomu lahůdka 😉 a pije malej čaj nebo vodu?? krom toho mlíka??

lu777
2. čer 2008

Siss: a hejbe se Peťko hodně? u nás byl velký zlom jak se začal hýbat.. teď už ho nemůžu nechat minutu samotného, už tuhle i válel sudy (teda nechtěně)..
někdy řve, stačí svlíct a jak se může točit na bříško nebo okolo svojí osy nebo přitahovat sám hlavičku a nožičky nahoru jako do sedu, tak je blaženej úsměv a klid.. a fakt to moc pomáhá na to nadýmání

kacamar
2. čer 2008

lu777, ale já nejsem povinna někomu něco vysvětlovat. Každýmu je do toho prdlačky, co dávám dítěti jíst.... 😉

sisstin
2. čer 2008

lu777: ted válí sudy snad 10h denně 😅 jak občas prdí, ale už mu to nic nedělá...takže prdy asi zažehnány..ale právě se bojim toho jinýho mlíka 😒 aby to zas nebylo zpátky 😒

kacamar: čaj nebo štávu pije jak divej..dá klidně 600 za den..ale jak zjistí, že mu dávám mlíko..tak po třech cucnutích se začne šklebit a vystrkuje tu flašku ven 😠

petrusse
2. čer 2008

sisstin:to ja davam zatim jen jeden prikrm.ale za chvili chci pridal i ovoce.my spis mame problem s jinym pitim nez s mlikem.nechce me pit ani stavicky ani caje.

lu777
2. čer 2008

no to je jasný! já jen že kdyby víc lidí takhle odpálkovávalo, tak by třeba lidi časem, za dvacet let, pochopili, že drtivá většina nekojících maminek nepřestala s kojením z plezíru že 🤐

sisstin
2. čer 2008

150ml mlíka vypije jen v noci..když má třeba 8h a více pauzu bez jídla..musí mít faááákt hlad..jinak to bojkotuje 😅

kacamar
2. čer 2008

siss, třeba je to tim, že mu to nechutná, tak zkus to jiný a uvidíš. Skoda, aby ho pil tak málo. Třeba by mu jiný jelo...

lenkabu
2. čer 2008

siss: mama rikala ze ja jsem nepila mliko asi od 6 do 8 mesice vubec,proste jsem to nepozrela za zadnou cenu a pak jsem normalne zacala 😉

med
2. čer 2008

Hele, ale s tím množstvím mlíka si nelamte hlavu. Terezka mi nikdy nevypila víc než 120 ml. I teď mi vypije před spaním třeba jen 80-100 ml a to jí ho dávám 2 hodiny po kaši. Nikdy jsme nepotřebovali ty větší lahvičky 😉

petrusse
2. čer 2008

siss:my jsme meli na prdiky pupik na brisko pak sabsimplex ale ten me zacal blinkat.ted mazu flatulin a je nam dobre.doufam ze se nam to nepokazi ted tema prikrmama.

med
2. čer 2008

Siss, spíš bych se bála, aby nebyl malej dehydrovanej. Pije ti čajík?

med
2. čer 2008

Jooo, tak s prdíkama u nás zatočily probiotické kapky. Sice je to pálka, ale stojí to za to.