Kolik má 1,5 měsíční prcek pít a jaké mlíčko je vhodné?

zalaretti
10. zář 2012

Kojím, někdy to malému stačí, ale většinou ne a tak dokrmím, kolikrát po kojení ublinkne, znamená to, že má dost? A nemusím dokrmit? Někdy po kojení pláče, tak dokrmíme a pláče stále...čím to? Přejedl se? Nebo má stále hlad? Nevím ☹ . Je mu měsíc a půl a má 4500g, krásně nám nabírá, ale pořád nevím, jak s mlíčkem...teď je půl hodinky po jídle a zase začíná plakat... ☹ . Jinak dokrmujeme BEBOU HA. Je možné, že mu nevyhovuje? Krmíme tak cca po 2,5h., je nenasyta...

anitram18
10. zář 2012

Je malickej,to bude bolest bříška- prdiky...kup probiotika,masiruj brisko po směru hod.rucicek...do 3mes.se to srovná...a proč ho dokrmujes umělým?

monikabie
10. zář 2012

Možná jestli tu UM nepijo moc často. Jinak ho z toho může bolet bříško že to nestíhá strávit: Jinak ty probiotika jsou dobrá věc. Já ještě k toomu dávala do kasždé flaška Sab simplex, aspon to nepěnilo to mlíko.

andelka
10. zář 2012

Co 2,5h je ještě dobrý, já jsem malého v tomhle věku kojila co hodinu 😅 někdy se přepil, pak se poblil, pak brečel, pak pil znovu a to už usnul. Většinou se to stávalo večer. Staršího jsme kojila furt, ten byl půl hodiny u prsa, usnul, po 15min se vzbudil a brečel, takže jsem dokojila a pak obvykle už usnul na dýl. On sice nabíral krásně, ale na jedno kojení si vytáhnul moc málo, takže jsem přikládala fakt skoro vždycky když začal brečet. Něco byly někdy prdíky, ale na to nám pomohl Infacol, u mladšího Espumisan a já jím probiotika. Že mimi blinká nevadí, někdy holt vypije nadšeně moc, víc než se mu do bříška vleze, někdy blinká když si odříhne. Nebo mu třeba nevyhovuje kombinace MM a UM, zkus jenom kojit. Klidně po hodině, něco když začne brečet po kojení, tak zkus mu dát druhé prso, když se chytí, tak ho nech pít, když se bude vzpínat a nebude pít, tak to bude holt něco jiného. Ono se to časem utřepe.

monad
10. zář 2012

je teda blbí, že kojíš a ještě dokrmuješ, to miminko je pak zmatený, ptž je to každá jiná technika!!! sání z prsa je jiné než z flašky.. za mě, bys měla jenom kojit a kdykoliv si řekne..
**ty malinký miminka prostě bulej často, zkus mu dávat espumissan kapky proti nadýmání, námpomohli ale také až za čas.. a hlídej si svoje jídlo, když kojíš
*vůbec bych ho nepletla UM a kojila.. nebo dávala jen UM...

milmic
10. zář 2012

Já bych asi zkusila nedokrmovat UM. Může ho bolet bříško z té kombinace. Zkusila bych odstříkávat MM a dokrmovat tím, je-li potřeba. Alespoň já jsem to tak dělala, malinká chtěla večer vždycky ještě dokrmit. Hlavně čím víc UM mu dáš, tím méně mléka vypije tvého a bude tvého méně tvořit. Zkusila bych podpořit laktaci.
A jak už je psáno výše, zkusila bych probiotika, kapky na bříško, třešňový polštářek, masáž bříška. Zkusila bych ho chovat, nosit v šátku, jestli nepřestane plakat....
Ale nezoufej, je to náročný, ale u těch mrňátek je to mám pocit všechno metodou pokus omyl. Já jsem až za několik týdnů, možná měsíců pochopila, proč mi malinká proplakala večery, něco jsem nepochopila nikdy. 😉 Držím palce.

kaatulka
10. zář 2012

míchají se mu dvě různé bílkoviny, což trávení moc nedodá, v kombinaci s koj. kolikami 😖....Ještě bych zkusila, jak už někdo psal, zvýšit tvorbu tvého mléka, přeci jen když kojíš, je to škoda, na dokrmování je malinký....No držím palce, ať to zvládnete....
Jinak doporučuji Baby Calm kapičky, jsou na přírodní bázi a nám na bříško krásně zabraly 🙂...

pejtho
10. zář 2012

Také bych také zkusila nedokrmovat. Já jsem malou kojila do roka a nikdy jsem neodměřovala nebo nekontrolovala kolik vypila.
Držela jsem se toho, že jsem kojila co 2-3 hodiny a nechala jsem jí sát cca 10-15 min.
Pokud mléko máš, tak zkus ještě podpořit laktaci, jak píší holky. Teplé obklady i na prsa, hodně tekutin, kojící čaje. Já jsem si ke každému kojení vzala 1,5l vody a co každé kojení jsem to celé vypila.
A souhlasím s holkama, co se týče prdíků. Ono to děti trápí nejvíce po jídle nebo pak v noci, takže zkuste nějaké kapičky, masáže, ty se samozřejmě vyvaruj nadýmavých věcí ve stravě. My jsme zkoušeli na prdíky všechno možné-nezabralo nic-až čas 🙂
Hlavně doporučuji žádný stres-to kojení neprospívá. Udělejte si s malým volný pelíškový den, kdy budete spolu ležet v posteli, budeš tam i v klidu kojit a mazlit se spolu a uvidíš, že bude všechno víc v klidu 🙂
Držím palce!

saminomimino
10. zář 2012

já bych nedokrmovala,pláč po jídle nemusí znamenat hlad,pokud po jídle ublinkavá,obvykle to může být z přejezení nebo s plného bříška ajak se kroutí oblinkne,rozhodně nedokrmovat po ublinknutí!!!!je to normální,dcera mi po jídle pláče,hladem to není,sleduji množství počůraných plen a jestli přibývá na vázea občas bi měla i kakat,v tomto období plně kojené děti ani kakat nemusí třeba týden,ublinkává především souvisí s neuzavřenou záklopkou mezi jícnem a žaludkem ta se dotváří zhruba do 3 měsíce,pláč po jídle obvykle souvisí s bolestí v tomto místě,nebo ho začne pálit žáha,zkrátka jim tam něco chybí a dělá to trable,kolik by mělo mimi vypít,to je tak strašně individuální že se to nedá říct i na každé krmení pijí jiné množství,u kojení je to zcela jedno u UM platí nepřekrmovat drdržovat jisté rozmezí,hůře se tráví a jak se smíchá v bříšku staré s novým je z toho pěkná paseka,pokud začneš prcka přikládat častěji,třeba i po hodině,já kojím max po dvou sama si říká,není nutný dokrm,mlíka bude víc a bohatě mu postačí to tvé,takto brzy s kojením skončíš,mlíčka ti bude ubývat,vím to,pokazila jsem si to u první dcery a 5 měsícu a byl šlus kojení kvůli dokrmu,už vím že byl zbytečný,teď jen kojím, kojím často malá mi po jídle pláče,rozptyluji ji a je dobře jak si mlíčko v bříšku sedne,čůrá opravdu hodně,min by mělo být 6 slušně počůraných plen a dítě prospívá,kaká obden někdy i denně jednou.....