Kolik ma kojenec vypit?

ivetalopourova
1. srp 2007

🙂 holky poradte, mam holcicku 2 mes. Dokrmuji umele, Nutrilon. Mela by vyp?t 90 az 120 ml, ale ona stale vypije jen 60 ml. Vaz? 3740 g, ale porodni hmotnost byla jen 2930. Prib?ra, ale mela by uz vyp?t v?ce. Jake mate zkusenosti vy?

elly111
21. říj 2008

hmm bude to tazke dajahu ale skusime, pocitam to vcera od 17.00, od vtedy vypil 600ml,cize 200-300ml by mu malo stacit dnes do 17.00 😒 tak uvidim ale budem to radsej pocitat na tie lyzicky lebo niekedy mu tam davam viac vody. Vcera vecer som dala jednu davku sytiaceho ale chcel po nom jest skor ako po beznom Nutrilone. Reval od hladu, chvilu som sa s nim zabavala, dala mu cajik ale ked zasa zacal plakat a stupnoval to tak som mu dala a hltal ako divy. Budem to skusat medzi jedlami s cajikom, uvidim. 31.10. mame poradnu tak sa opytam ci neskusit ine mlieko. Tak zasa vy ste s hmotnostou ok, my sme mali 1 mesiac a 10 dni ked sme sa naposledy vazili a mali sme 5 810g a doktorka tvrdila ze je to ok, ze on je dost popredu celkovo, uz sa dvihal a pod. Porodnu hmot. sme mali 3 750g

kopcik
21. říj 2008

dajahu a elly: ono spíše než na množství záleží na tom, aby mezi krmení byly rozestupy 3,5 - 4 hod. i když jsou matky, které krmí i co 2 hodiny, že mimčo má prostě hlad. ale je to zátěž na ledviny. dajahu - když byl malý tak starý jak tvůj sebastianek, tak už jedl 130ml. a za chvíli už 150ml. diskutovala jsem to s doktorkou, protože měl vážně hlad a ta 100ml mu nestačila a řikala, že v pohodě. maličký je evidentně nenasycený po té dávce co mu dáváš. v mém okolí osobně neznám jedinou matku, která by byla spokojená s nutrilonem. všechny přešly na něco jiného. buď mimča měly hlad nebo jim nutrilon nedělal dobře. nám oboje. malému hrozně chutnal, to jo, asi nejvíc ze všech UM, ale jak jsem už psala, měl hrozný hlad a trápily nás u toho prdíky. vyzkoušela jsem snad vše, ale hipp nám doporučili v lékárně. je probiotický, takže super upravil kakání a zmírnil prdíky a můžeš na něj kdykoliv přejít z jakéhokoliv mléka. říkali mi to v lékárně a je to dokonce napsané na krabici. ještě malému dost vyhovoval sunar, ale měl po něm trošičku zácpu a taky mi připadal hrozně sladký. čajík tak malé mimča nepotřebují, až když přejdeš na 2 mléko nebo začneš s příkrmy. nebo když je horko, tak se doporučují, ale teď v takovém počasí ho nemusí.

dididi30
21. říj 2008

kopcik to vazne je zataz na ladviny?? tak to som nevedela
my kojime kazd 3.5 az 4 hodiny ako pises, som si myslela,ze je to malo ale asi mu to staci, len moje cici su ako balon 😕

kopcik
21. říj 2008

dididi: kojení je v pohodě 😉 můžeš kojit tak často, jak si mimčo řekne. UM je něco jiného. ale jak už jsem psala - jsou matky, které krmí umělým mlékem i co 2 hodiny a děti jim žijou.... ale určitě to zdravé není

elliott
23. říj 2008

Ahojky,holky já vám závidím...jak vám mimi krásně jí.Dneska jsme byly na 4 měs. kontrole a děs. Malá málo přibrala - má jen 5,51 kg. Máme spec. UM - Neocate, má alergii na BKM,a jídlo jí evidentně vůbec nezajímá. Vypije 50 ml a už se směje a dělá legrácky. Takže jídlo nám trvá i hodinu. Měla by vypít kolem 800 ml a vypije 600 - 650 ml. a to jsem šťastná jak blecha. Dr. říkala abych začala přikrmovat, tak zítra začínáme mrkvičkou....už se děsím, jak to bude plivat.Máte někdo taky takovou zkušenost? Díky. 🙂

emjee
30. pro 2008

dobra • Dnes o 10:13
Ahojte maminky,
prosim vas,
kolko vypije take malinke babo mliecka?
nase (4 mes.) doteraz pilo 120 ml a dost grckavalo, a vcera mu tato dal 180 ml a malé sa mi vobec nezdalo spokojne... Alebo skor upne zmorene, neplakalo, len tak čudne čučalo a pozeralo... Samozrejme 2x dost vygrclo, ale tak bolo nejake moooc kludne, dokonca si 1vý x nepýtalo v noci mimčo papať.
ale zase mam strach z nejakých preležanín, ked sa nevie otáčat a celu noc spí na chrbátiku...
Viete mi poradit?
Nemoze sa mu nieco stat?

dididi30 • 2d • Dnes o 10:19
dobra, asi by trebalo pokecat s lekarkou, lebo ty svoje dieta poznas a ak sa ti zda cudne, tak treba sa odborne pradit.....ak je to jednodnova zalezitost, nemusi to znamenat nic, no ako dospely clovek raz sa napchavas,raz ti nechuti....

pinco • 1d • Dnes o 10:21
ahoj dobra, ja som nasla, ze 4 mesacne dieta ma vypit 6krat 120ml alebo 5krat 150ml. Ja kojim, takze neviem, kolko moja vypije. Ale ak sa ti zdalo babo nespokojne, tak mu to asi bolo moc.
Inak ani nasa sa v noci nepretaca, ale ze by mala dake prelezaniny... To ma ani nenapadlo

dididi30
30. pro 2008

inak ako pise pinco ani mna by nenapadlo ,ze moze mat babo prelezaniny 😅
ja som maleho davala na boky od narodenia.....vraj sa babo nema otacat, ma na to prist same, no thomasko par krat zaspal a neodgrgol, tak preto na tom boku a som rada, bo nema zlezanu hlavicku 😉

janka7911
1. led 2009

ahojte.Ja som citala ze dieta by malo dostat mliecka na den podla svojej vahy a too tak ze na 1kg 150ml mliecka a plienku by malo mat baby za den najmenej 5krat mokru

fim
2. led 2009

Holky, a jak je to se zaváděním čajíčku? Nám je 2,5 měsíce a myslím, že už je tak nějak čas začít rozlišovat pitný režim do bašty. Jsme sice na UM, ale to mi říkala moje Mudra, že čajík není nutný jako se říkávalo dříve - pouze, pokud chci, tak mu mám dát klidně jen převařenou vodu nebo tedy ten čajík a - a ten mu stejně nechutná..... Tak jak na to? Měl by vůbec pít čaj? Kdy začít? A jak na to? Před jídlem? Po jídle? Nebo mezi, když je na mlíčko ještě brzy? Poraďte. Taková obyčejná věc a přitom to není zas tak jednoduché. 🙂

simonn
2. led 2009

Moja mala ma tri mesiace a vacsinou pije 90ml.Stalo sa uz ze vypila aj 120 ml,ale to bolo iba obcas.Pokial pribera,tak to neriesim.Keby bolo hladna tak by si vypitala viac.

mishusha
2. led 2009

fim, no my mame cosi vyse troch mesiacov a dr. mi v dvoch povedala, ze cajik nemusim davat ak babo nechce. jeden cas ho aj odmietala, ale od isteho casu (odvtedy co mala horucku po ockovani) vypije denne asi tak 80-90ml cajiku. zvyknem jej ho ponuknut pred kupanim, cca okolo tej siedmej vecer a po kupani dostane normalne mliecko... ale nechce kazdy den. my mame teraz tie granulovane caje od hipp, ale velmi mi to nevonia, tak jej asi pojdem kupit normalny detsky bio caj bez pridavkov cukru... nech si nezvyka na dolce vita 😀 a myslim ze tekutiny su dolozite hlavne v lete, ale aj ked trebars dieta ma horucku... tak to treba doplnat, a vlastne si to aj same pyta...

simonn, my uz papame aj 150ml ale tiez nie vzdy. babo si vzdy povie kolko chce, ked to neodhadnem a dam jej nahodou viacej tak mi vypluva a xixti sa ako citron... 😀

berunka
22. črc 2009

ahojky holky mam dotaz nasi Eli je 7,5 mesice a jsme na UM.kolik by toho mela za den vypit?uz mame i plne prikrmy ovoce a zelenina.

miskachrumka
22. črc 2009

no moj mali po tazkom boji ked je ospali inac mi mlieko nevypije tak po boji vypije 200ml 😉

danu
7. zář 2009

lily1983 • 1d • Dnes o 19:30
Ahojte mamičky..potrebovala by som sa poradit ohladom papania, lebo mala mi nechce poriadne papat tri dni..neviem, či to môže byť normálne, alebo je to problém, kaká normálne, len nepapá poriadne, a zdá sa mi akási nekludná.Zijeme v Irsku, dávam jej Aptamil od milupy, asi je to to isté ako nutrilon, ale niesom si istá.
Spinká dobre, teplotu nemá, ale sem tam má taku riedku stolicu, ze mi skoro vyteká z plienky ked ju prebalujem. nieje zelená..
Teraz mám však obavy, aby nebola dehydrovaná, ked nechce papat, ako by mala, lebo má vyše 4 kilá, mala by vypit tých 150 ml, 5 krát na 24 hodín, ale nieje to tak skoro nikdy, je drobunká..
Za posledne dní ale vypije takých 50 až 100ml, a to je všetko, 5 krát denne, ale kaká tak 2 krát za den. Neviete mi poradit, ja uznávam, že by to mohlo byť aj vporiadku, ale predsa sa len pýtam, nech som si istá ...
Ved aj my jeme ako chceme, nie vždy musime zjest vela, niekedy nám nechutí..
No najhoršie je, ked večer spapá len 50 a zaspí, spí aj 6 hodín, a nevstane..posledné dve noci som ju aj prebudila, aby sa napapala, bola vyhladovaná, ale spala, je to zvláštne, že sa nezobudí, ked je hladná. Nikdy neplače, ked je hladná, ibá mrnčí, a skor kričí..je to malý smejo..aj teraz ked tak malo papá, nespí cez den tolko ako predtým, ale smeje sa stále
Ak mi budete vediet k tomu niečo napísať, budem vám všetkým veľmi vdačná..dakujem

trogir • 1d, 55tt • Dnes o 19:46
Ahoj lily.

Tak moja dcérka má 3 mesiace, za posledné dni zjedla za 24 hodín 390, 460, 44O, 530, 420 ml. Zapisujem si to. Tiez sa mi to zdá málo podľa tabuliek, ale u každého dieťaťa je to individuálne. Niekedy spapá naraz 120...to naozaj zriedka, hlavne v noci, ked je hladna, inokedy stiahne tak okolo 8O, 90.
Kakáme zhruba raz denne, ale poriadne. Pritom prosperujeme, je to taky maly životaschopný bacuľko, pediatrička je veľmi spokojná. Kamarátka má o 5 týždnov mladšieho chlapčeka, spapá minimálne 120 každé tri hodiny a pritom je tenučký, také dlhé tenučké ručičky aj nožičky.

Nečakám, kedy mi začne malá pýtať papať, zhruba každé dve hodiny, pokial nespinká ponúknem. Buď sa chytí, alebo vytlačí flašku jazykom. V noci sa začne prehadzovať, vtedy jej dám hned flasu...pekne sa naje, ani sa nezobudi, vtedy vypije najviac. Neberiem ju z postielky, nakrmim ju poležiačky. V noci ju nedávam ani grgnúť, pekne mi spinká až do rána. Nemám obavy, pretože mi negrcká a mám monitor dychu. Ked sme sa narodili, vážili sme 2,75.

Držím Vám palce.

lily1983 • 1d • Dnes o 21:13
trogir, dakujem ti pekne, hned mi je lahsie, takze to nieje take zle, je to asi vazne o tej individualite, kazde babetko je ine, neda sa jest podla tabuliek stale,,dakujem ti este raz 🙂

amy14
8. zář 2009

moja je na Nutrilone a teraz papá možno každé 4,5hodiny,aj to len okolo 80ml,niekedy viaca niekedy menej.malá má 2,5mesiaca.moja je plačko,lebo ju trápi bruško.ja ju nenútim papať,uvidíme na dalšej poradni.dávam jej aj čajík.možno to je aj tým,že už nie je tak teplo.uvidíme

prchalka
8. zář 2009

Ahoj, zrovna jsem to psala i do jiného tématu, tak to překopíruju:

Mojí malý je 11m, ale jak ráno, tak na noc vypije JEN 150 mlíka. Dávám teda naivně cca 160 vody + prášek, že to třeba někdy vyjde, ale ona vždycky, i kdyby to bylo 10 kapek, tak nechá a už vystrkuje dudlík, takže budu dělat normálně ze 150 vody, protože víc fakt nemá cenu. Nechává tak 10-20 ml.
V 11 měsících má přes 11 kg a takovouhle dávku snad pijou 4m mimina! Opravdu nechápu!! Máme Nutrilon 2 a už ani na něm není tohle malý dávkování psáno (5 odměrek) a to za chvíli chci dát Nutrilon 3!
Na noc má teda noční Nutrilon a většinou se teď budí mezi 4-5 na krmení a pak spí další 2 hodiny, no ale stejně...
Přes den dá i 180 (mlíko jsem vyměnila za jogurt, který moc nechtěla)!

Takže my vůbec nejsme tabulkový! Dávno se manžel snažil jet podle tabulky na pixle mlíka a že bychom jí měli zvýšit dávku, ale je to zbytečný. Kdyby to byla nežíra, tak se nedivím, ale jinak se cpe vším, jen to mlíko fláká a nic s tím neudělám, i kdybych se stavěla na hlavu 😖

nikollette
8. zář 2009

To sa nedá podla tabuliek.. kazdy vypije inak...a asi mu to stačí...
kamoskina amlá je tak stara ako moj, a ona vypije 260ml mlieka a moj len 120ml, a moj váží i kilo viac ako jej 😕
to je fakt velmi individuálne...

kalo
8. zář 2009

prchalka: snad tě uklidním...naše malá nevypila NIKDY víc, než 150ml mléka. To jí byly 2 roky 🙂 Má něco přes 10 kilo a pohoda, neee 😀 😀 Takže taky jsem koukala, jak se ostatní miminka nalívají a naše 5 odměrek - hranice....

wiwienne
8. zář 2009

Ivetka, aj mne sa v posledne dni zdalo, ze maly vypije velmi malo, ma skoro styri mesiace a vypije si 50 ml a ked sme boli u mudr vysvitlo, ze krpcek pribral za mesiac kilo a pol 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 takze pohoda 😉

adka12
8. zář 2009

Babule, tak moja malá má 2 a pol mesiaca a vypije tých 700-800ml za 24 hodín, cca tých 130 na každé papanie a papká každé 3 hodinky, v noci len raz, takže asi 6-7 papkaní za deň.
Doktorka hovorí, že je to veľa, ale na škatule od nutrilonu je že má spapť 6x 130ml, čiže tých 800ml za deň.

katy2
8. zář 2009

Ahojte, moja mala v nedelu 3 mesiace a pije zhruba 100ml 6x denne.... a ma uz 6500g. Mne sa to zda malo, ale podla toho ako pribera je to vraj v poriadku....

prchalka
8. zář 2009

kalo: Já už se s tím nenervím, protože jí už můžu dát cokoli jinýho, když by měla hlad, jen je mi divný, že tak velký dítě vypije tak málo mlíka, ale když víc nechce, tak to je její volba! Jen je škoda, že se nenacpe pořádně na noc, aby jí to vydrželo až do vstávání! Jinak u vás se nedivím, vážíte docela málo na 2 roky a oproti nám 😅

aponchie
8. zář 2009

ve trech mesicich pri vaze 6,600kg ma pres den 7piti po cca100ml a v noci 2kojeni po 150ml to jest 1litr tekutin na svou vahu vice nez dostacujici

wsmoulinkaa
8. zář 2009

apo - mě malá nechce moc pít...jestli vypije 50ml za den to je dost málo 😖

aponchie
8. zář 2009

50 za den je blbost nemyslis 500?

nikkimm
9. zář 2009

Na predaj sluzi bazar

achina
3. říj 2009

Prosím vás, je normální, když mi dvouměsíční chlapeček vypije celkem 200ml a někdy i více(MM,cca 60ml + zbytek UM)?? Já jsem z toho vždycky uplně hotová, přijde mi to moc. Za den to je cca 1 litr. Teď ani nemám přehled jak příbírá, u dokt. jsme byli před 14 dny a jdeme až za měsíc.

susisus
4. říj 2009

Hm, tak moja dcerka ma 3 tyzdne a pije nutrlilon ha 90 ml kazde 3 hodiny... Co tu citam tak je to asi vela, ale keby jej dam menej tak mi hlavu odtrhne...

annag
4. říj 2009

riadiť sa treba sa skôr váhou dieťatka, nie je jeho vekom, tak okolo 150ml na 1 kg za 24 hodín. Na jeden raz môže piť bábo rôzny objem.

katy2
4. říj 2009

Moja mala ma takmer 4 mesiace a denne vypije priemerne 600ml mlieka. Niekedy je to len 500, 380 a inokedy 700. Viac velmi nie.... V troch mesiacoch mala 6500 g. Tiz si myslim, ze je to malo, co spapa ale viac do nej nedostanem....