Kolik ma kojenec vypit?

ivetalopourova
1. srp 2007

🙂 holky poradte, mam holcicku 2 mes. Dokrmuji umele, Nutrilon. Mela by vyp?t 90 az 120 ml, ale ona stale vypije jen 60 ml. Vaz? 3740 g, ale porodni hmotnost byla jen 2930. Prib?ra, ale mela by uz vyp?t v?ce. Jake mate zkusenosti vy?

vesi
1. srp 2007

bábo si vypije koľko potrebuje, pokiaľ priberá, myslím, že to nemusíš riešiť 😀 hlavne, že je spokojná a sýta aj z toho, čo vypije. ked nekojíš, tak potrebuje aj vodu, alebo čajík 🙂

susanh
1. srp 2007

Asi sa netreba drzat tabuliek. Moja Nata vypila ako 3-mesacna maximalne 90 ml. V 6 mesiacoch to bolo max 160 ml, aj to nie vzdy, najcastejsie okolo 120.

katusha
1. srp 2007

ak dobre pribera tak je to asi v poriadku ... no ale ved sa porad s doktorkou, urcite ti povie co a ako 😉

ivetalopourova
autor
1. srp 2007

D?ky za povzbuzen?, zeptam se dr. Ale snad to bude ok🙂

milhaus
2. srp 2007

ked dobre pribera nie je dôvod aby viac jedla ked nechce, moja sa narodila o mesiac skorej a musis aj ty tvoje dieta brat ako sa to hovori menej o tie mesiace čo ešte mala byt v tebe, moja vtedy vypila asi 90 ml ale vydržala 3 - 4 hodiny a potom vracala a dr.kazala krmit 70 ml každe 2,5 hod. ale tak som to vydržala asi tyzden a potom jej dali nutrilon AR a bolo dobre

winnie
2. srp 2007

Kojenec by měl vypít 1/6 své váhy.

marianna23
2. srp 2007

moj maly tiez toho vela nevypil,ked s anarodil, tak prvy mesiac aj dakedy len 30ml, ked vypil 50ml bola som rada, potom uz 80ml, nikdy sme nesli podla tabuliek, lebo kazde babo je ine, aj teraz ked ma 7mes. tak nie vzdy vypije 200ml, jak je napisane na krabici vacsinou je to 160-170ml co vypije

snezienka
23. srp 2007

ahojte , ja mam opačný problém, moj malý vypije 160 ml každé 3 hodiny a nemá ani 4 mes. a to mal porodnu hmotnosť 2490 g. Tak ja neviem, asi je to fakt individuálne....

honzina
23. srp 2007

Já bych ty tabulky brala s rezervou... Důležitý je, že miminko přibírá, je spokojené, nemá "hladovou" stolici či propadlou fontanelu.

Když jsme přijeli z porodnice, to byl Toníčkovi týden, byla u nás sestřička ze střediska a ptala se, kolik vypije (pil tak 60ml), to řekla, že je málo, že musí mnohem víc, aspoň 80, 90 ml.
Takže jsme dávky zvýšili a začal nám hodně blinkat až jsme jeli na testy do nemocnice. Tam mu zjistili, že má hraniční hodnotu tloušťky svaloviny mezi žaludkem a střevem a to, že mu dáváme tolik (!), že to jen zhoršuje, ať dávky snížíme, že je stejně ještě malý na to, aby pil tolik.
A od té doby je to mnohem lepší!

Takže pozor i na to, co vám radí "odborníci". Já bych to nechala na dětech, pokud jsou spokojené a prospívají, tak bych to neřešila.

soyka
23. srp 2007

pozri si
http://www.kojenie.sk/co_robit_ked/tabulka_hmot...

my sme kolisali od hornych po spodne hodnoty - vzdy extrem,
dokonca sme za treti mesiac nepribrali ani gram a teraz -
Tomasko ma 7 mesiacov a pekne stvorkuje a preplazi cely byt
krizom krazom a obcas sa aj popri nabytku postavi...

myslim, ze keby mu volaco chybalo, tak by takto necestoval :o)))

pokial je dieta spokojne a najma pevne a pekne napreduje vo vyvoji,
tak je to oka...

nadik
20. kvě 2008

Ahoj holky nevíte náhodou, kolik by mělo vypít týden staré miminko??? Kojím, ale je to málo tak po 10ti min. dávám Nutrilon, ale nevím koli by ho měla vypít dávám 60ml a to většinou vypije.

nensy
21. kvě 2008

já nevím nadik tak skus udělat víc a uvidíš jestli vypije větší dávku. 😀 když to nevypije tak to nechá 😅

katia7
21. kvě 2008

pridavam sa k nazoru o individualite 😀 moj drobcek ma desat mesiacov a asi od piatich sa zastavil na 170ml mliecka a nikdy nevypije viac skor este menej. ale je kraaaasny velky chlapec a cupita pri nabytku o sto sest 😎

martina46
21. kvě 2008

Určite je to individuálne. Moja malá keď bola menšia, pila aj hodinu, pritom spala a sosla si kde tu občas jeden hlt. Stresovala som sa či má dosť, ale pekne priberala. Úplný nezmysel je vážiť dieťa pred a po kojení, detičky majú tiež svoje dni, kedy sa im moc nechce jesť, aj počas dňa je to rôzne. Mama sa potom zbytočne stresuje.

maca793
21. kvě 2008

nadik
ahoj ešte nič? ako vidím, prenášaš alebo sa bábätku nechce von? 😉

kacka.va
21. kvě 2008

podle mě vypije dítě tolik kolik potřebuje, takže bych nějaké tabulky vůbec neřešila, je to fakt individuální. A s tím vážením, podle mně je to taky blbost vážit dítě, to se dělá jen v porodnici, aby viděli, jestli je kojení ok.

lucky.lady
21. kvě 2008

kacka.va: souhlasím. Taky jsem malou nevážila a přibývala tak, jak měla. Navíc mám pocit, že ze začátku se chodí k pediatrovi, který mimčo i váží, dost často, takže kdyby něco nebylo jak má, tak určitě upozorní.
Navíc z vlastní zkušenosti vím, že každé dítě má jiné potřeby. Třeba moje dcera se narodila veliká a potřebovala pít víc. To co vypily děti o kilčo menší, jí prostě nestačilo. Takže si taky myslím, že si dítě řekne, kdy má dost a kdy má ještě hlad 😉

kacka.va
21. kvě 2008

lucky: přesně tak. u nás jsou dny, kdy pije málo, ale často a někdy se zase nafutruje a pak dlouho spí, takže se to v rámci dne cca vyrovná

knobloska
21. kvě 2008

Přesně tak. Já byla vystersovaná kvůli tomu, že mi každej říkal něco jinýho. Ty děti moc dobře ví, co chtějí. Kdy chtějí jíst a kolik. Jakmile malý začnu něco vnucovat ( buzení kvůli jídlu ), tak je vzteklá a stejně mi skoro nic nevypije. To, co vypije, pak zvrací. Malá má dny, kdy vypije 120ml ( váží 4,3 kg ) a vydrží 4 hodiny a třeba dneska cucá po 40 skoro celej den. Pokud Ti přibírá, neřeš to a nech to na prckovi.

emjee
30. zář 2008

danuskam • 1d • Dnes o 11:57
Zaujímalo by ma koľko mlieka vypijú za deň vaše detičky. cca 3-4mesačné. Hlavne pri kombinácii- MM+UM? mne lekárka povedala že by to mala byť jedna pätina hmotnosti. U nás je to veľmi dôležité,pretože dcérka je veľmi maličká a zaostáva v raste,preto si všetko musím zapisovať..Jasné, že odpovedať mi môže asi len taká mamička,čo kŕmi z fľašky..

annag • 2d, 37tt • Dnes o 12:09
danuska, 150 g na kg, do 1 lt spolu , ale je to orientacne

shela • 1d, 16tt • Dnes o 12:14
no nasa mala papala extremne vela..este ked som odsavala tak pila okolo 300ml a po hodine dalsich 200ml...za den som odsala okolo 1500-1600ml mlieka...

renatam • Dnes o 14:06
Dojča by malo vypiť cca 150ml/kg hmotnosti/za l deň. /u dojčených to celkom neplatí/.

janette4 • 1d • Dnes o 18:20
ja mám svojho veľmi málo, takže dostáva hlavne UM.A toho vypije 100-150ml, ako kedy.Ráno mu dávam najprv MM odsaté asi 50ml a potom vypije ešte asi 100ml UM.

radka.m.
30. zář 2008

renatam.proč myslíš,že to u kojených dětí docela neplatí?já když čtu poradnu na kojení,tak tam píše laktační většinou u kojených,kolik toho mají vypít,kojenec,jako kojenec,mají vypít stejně mléka,at UM,nebo MM.

zuzka1.
2. říj 2008

Baby myslite, ze je to dost, ked moj Saminko vypije 120-150ml???
3 tyzdne nekoime, musime prikrmovat, lebo nepriberal, mliecko vymizlo!
Je spokojmy, vysmiaty, hravy, vrtky.

michru
2. říj 2008

... mne sa tiez mliecko straca. Ked som ho mala tak moj maly si nevladal z prsnika vytianut, rychlo sa unavil vtedy mi schudol z 2740g na 2500g. A tiez nepapkal tolko kolko mal, spapkal kolko vladal. A stacilo mu to a zacal aj priberat. Damianko ma teraz 3 týždne a spapka z Nutrilonu 90ml a cez den mu davam aj fenyklovy cajik, pre deticky od jedneho tyzdna. A z toho Nutrilonu ho neboli tak brusko, ked pil moje mliecko, tak ho bolelo brusko a nevedel sa vykakat. Ale teraz je to uz ok a ja som stastna, ze pribera 🙂

henzlova
2. říj 2008

Ahoj mám 2 měsíční holčičku a též nechce ode mne pít.Už týden jsme na Nutrilonu a doktorka říkala ať dávám 100ml - 120 ml.Od té doby co jí ho dávám pořád spí 😅 .Podle mýho to je akorát.Kdyby mu to nestačilo tak ti brečí.

heppu
2. říj 2008

my papame tiez 120 ml a pred spanim 150 ml ...ked sme jej chceli dat menej tak aj tak skor zas chcela papat takze ju neoklameme

martina46
2. říj 2008

moja tanka pila v polroku 120 MM raz za 3 hodin a vzdy priberala. teraz ma 9700g.

ewuli
3. říj 2008

Náš Míša má také půl roku a pije jen kolem 120ml každé 3-3,5 hod,když mu dám víc tak zvrací i Nutrilon AR. Porodní váhu měl 3,2kg a zhubnul až na 2,7kg.Ještě na konci prvního měsíce vážil 2,8kg a byla jsem ráda když vypil 40-50ml. Teď ale všechno dohnal a váží 7kg.

zuzka1.
3. říj 2008

Dakujem ewuli, martina46, a ostatne kocky, ste ma iupokojili.Deticky nejdu podla tabuliek a niektore mamicky maju z toho potom tazku hlavu!

cazadora
3. říj 2008

hm určitě je to individi moje dcerka v roce vypije běžně 80 ml rekord je 140ml najednou a to se stalo celkem asi 3x 😎

akrima
3. říj 2008

Naša 6mesačná Timka vypije väčšinou 120 ml a na noc 150 ml. Zdá sa mi to málo, ale ukludňujú ma tým,že keď je spokojná, neplače - nemám čo riešiť. Za 24 hod spapá približne 800 ml.