Kolik ma kojenec vypit?

ivetalopourova
1. srp 2007

🙂 holky poradte, mam holcicku 2 mes. Dokrmuji umele, Nutrilon. Mela by vyp?t 90 az 120 ml, ale ona stale vypije jen 60 ml. Vaz? 3740 g, ale porodni hmotnost byla jen 2930. Prib?ra, ale mela by uz vyp?t v?ce. Jake mate zkusenosti vy?

sunea
20. říj 2009

Katy2 😀 su to svojhlave osobnosti uz od malicka.
Vzhladom na pokracujucu demenciu som zabudla napisat este jednu vec: ked som maleho krmila a nebola som si ista, ci uz nepapa len tak zo zotrvacnosti (uz v utlme, v polospanku), tak som robila kazdych 30-40 ml pauzy na odgrgnutie. Niekedy si grgol a zistil, ze vlastne uz ma brusko plne a ze uz nechce, niekedy si este pytal.

sunea
20. říj 2009

No, ja uz dnes nebudem radsej nic pisat - chcela som napisat "Vzhladom na pokracujucu matersku demenciu..." ... ale aspon vidno, ze je to pravda 😀

achina
20. říj 2009

No, s usmevem jde vsechno lip, ze? I ja se snazim drzet nervy na uzde, ale obcas to fakt nejde. Stale si rikam, ze miminko z toho jeste nema rozum a nemuze za to. V mem pripade si to oduvodnuju tak, ze maly pres den vypije mene a pak to vecer dohani, a tak do sebe pak naleje rekordni davky. Dnes jsme opet meli narocny vecer. Zdalo se mi jakoby to uz nemel kam davat, ale hlad mel porad. Proto se mi u toho casto strasne krouti (vykakany a odrihnuty je) a rudne. Ja nevim, k doktorce jdu az za 14 dni, snad to jeste vydrzim, ale opravdu se zeptam na zmenu mleka. 😖

eeefffaaa
30. říj 2009

Zdravim 🙂 jsem rada ze jsem tu takovou diskuzi nasla,protoze mam obavy,z toho ze maly nevypije tolik tekutin denne kolik by mel...kojim tak dvakrat za den a to ho pak jeste musim dokrmit...krmim ho Nutrilonem a tak na jednu davku vypije kolem 170ml..zkousim mu jeste davat cajik treba po kojeni,nekdy i pred a nebo kdyz chce jist driv (doktorka mi rekla abych dodrzovala 3hodinovy inetervaly),ale on nechce caj vubec pit...mam strach aby nebyl dehydrovany..myslite ze mu staci ta voda co ma z toho piti Nutrilonu??jestli vypije 20ml caje za den tak je to moc...jestli s tim nektera mate zkusenosti nebo o tom neco vite,prosim napiste..moooc diky

gloria78
30. říj 2009

eeefffaaa- nemaj strach, pre dojčené dieťa je mlieko potravou i tekutinou, nepotrebuje nič na zapitie a na 2 mes. je 170ml jednorazovo až-až. 😉

eeefffaaa
30. říj 2009

gloria diky za odpoved..ale kojim tak dvakrat za den a to ani nekdy ne...a dost malo,takze pak jeste treba 100ml Nutrilonu vypije..ale ted se rozjedl...na davku tech 170ml da,nekdy taky,ale spi jo a jeste by si dal 😅 a kdyz chce driv tak mu davam ten caj a to docela i pije..takze kdyz mu davam ten Nutrilon tak by mu to melo stacit,jako ze dehydrovany nemuze byt kdyz toho caje moc nevypije??

gloria78
30. říj 2009

skutočne čaj nepotrebuje, možno by chcel častejšie dávky, je to veľmi individuálne, ja som deti dojčila podľa ich potreby a spánku. koľko plienok za deň pociká? ako priberá? prepáč, ako môžem 😉

eeefffaaa
30. říj 2009

no ji skoro kazdy tri hodiny,nekdy spinka dyl a v noci usne kolem osme hodiny a ji pak mezi plulnoci a treti hodinou a zase spinka do rana...ted kazdy tyden pribira kolem 300g a denne je zacuranej porad...takze kolem 7-10 plin...a dneska hodne kakal,nekdy ma stolici tak jednou denne a dneska mel asi 4 stolice

gloria78
30. říj 2009

no vidíš, všetko je OK 😉 myslím, že mu nič nechýba, ale aby si bola pokojnejšia, spýtaj sa vášho pediatra, je v tomto určite študovanejší a jeho odpoveď ťa upokojí 😉

eeefffaaa
30. říj 2009

gloria moc diky..pristi tyden jdeme na ockovani tak se jeste zeptam...musim rict ze me to i docela uklidnilo a myslim,ze matka od tri deti vi co pise 😉 jeste jednou diky

gloria78
30. říj 2009

rado sa stalo, nevidím do toho až tak celkom, lebo ja som drobcov plne dojčila (13,18,12 mes.)drž sa! a napíš ako si dopadla u dr. 😉

misakri
31. říj 2009

ahojky holky.. jak vidím výše, že si 2,5měs dítě vypije 170ml, tak začínám uvažovat, že mému danymu asi dávám málo.. vypije 120ml UM.. 😕
když dopije, tak teda řve jak tur.. ale skoro hned si vždy odříhne a je klid.. tak si říkám, že mu to stačí.. 😨 .. přibírá taky hezky ( ve 4měs 8,9kg ).. jen se nám párkrát stalo, že měl zelenou stolici.. 😒

kolik by měl asi tak zhruba vypít za den?
děkuji 😉

ksivcova
31. říj 2009

Ahoj misakri...ja mam 3 mnesičniho chlapečka a vic než 120ml každe 4 hodiny do nej nedostanu.Myslim že deti vedi kolik maji vypit.Vahu ma krasnou na svuj vek Tvuj syn tak si myslim že neni co řešit.Zelena stolice je pri od železa ktere mleko onsahuje a kojenec jej nedokaže tak dobře stravit 😉

andreahrbacova
31. říj 2009

Ahojky,my taky pijeme málo,jsme na UM,někdy vyoije 150ml,ale to je málokdy,vždycky něco nechá.Oni si dětičky určitě řeknou jestli mají hlad nebo mají dost.my jsme měli ve 4měsících 6,6kg,jsme takové malé vyžlátko. 🙂
My jsme dostali na zelenou stoličku lektobacilky baby,tak s eto upravilo-seženeš v lékarně.

laska.nezna.hranic
31. říj 2009

andy - já od 4 dávala malému 180, ale strašně blinkošil. tak jsem mu to zase stáhla zpátky na těch 150 a je to tak akorát. jí přesně po třech hodinách. jinak při očkování před těmi třemi týdny jsme taky měli 6,65 kg a 66 cm a hubeně rozhodně nevypadá 😉

andreahrbacova
31. říj 2009

laska-my někdy nepapáme po třech hodinách,to nechce,tak jak kdy někdy i po čtyřech.Tu 180ml,mi někdy vypije po ránu,když celou spinká tak mu vyhladoví,ale to taky málokdy.
No my naočkování ještě nejsme 🙂

laska.nezna.hranic
31. říj 2009

andy - a jaké mlíčko používáš?

janetty
1. lis 2009

Môj drobec v 4 mesiacoch (važil 7,20 kg) vypil tak okolo 150 ml - 170 ml, teraz ma 7 mes. (váži 9,30 kg 😅 ,od 4 mes. ho prikrmujem) a vypije cez deň ani nie 130 ml, ale večer pred spaním 180 ml a to sa mi za noc ešte 1-2 krat budí... Tak mu to asi stačí, keď už papá aj iné dobroty...

misakri ...neviem ako tvoj drobec, už mu dávaš papať aj niečo iné okrem mliečka? kašičky, mrkvičku a tak...

lujzinka
13. lis 2009

Ahojte, som tu prvý krát. Chcela by som poprosiť o radu. Mám 2 mesačnú dcéru a už 2 dni nemala stolicu. Predtým mávala pravidelne a bojím sa aby nemala zácpu. Kojím a preto nechápem prečo nekaká. Ďakujem za odpoveď.

momin
13. lis 2009

Kojene deti nemusi kakat 5 dni i dyl.... 😉 Proste vsechno stravi..spotrebujou.... 🙂

rimmel
13. lis 2009

ako momin hovori kojene babo nebojjj to prejde..moj kakaval po zacati prirkmov raz tyzdenne potom sa to upravilo..;)

berenika39
13. lis 2009

misakri, jestli má prcek 9 kilo ve 4 měsících, tak asi nepapá málo 😀 😀 😀 . To váží děti třeba v roce 😀 😀

rainee
3. pro 2009

ahojte, ja som z krmenia dost bezradna. mala nam poslednych par dni po krmeni plackala, tak som najprv myslela ze ma koliku alebo ze jej davam mozno vela /130 ml kazde 3-4 hodiny/ Nutrilonu a boli ju z toho brusko. ale lekarka mi povedala ci neplace ze je jej MALO /lebo ona je velke babatko/ a ze jej mam dat kolko stiahne z flase, ze male deticky vedia kedy maju dost a zvysok vygrckaju. no a ona mi bez problemov stiahla 160 ml!!! 3-tyzdnove babo!!! teraz je spokojna a ani nic nevygrckala, ale ved tolko piju 3mesacne deti.....okrem toho podla odmeriek na krabici by mala papat 6 davok denne /700 ml no tak to sme dost nad limitom. som sa bala ci ju akoze nepredavkujem alebo nezatazim zaludok, ale vraj je to ok a davky su orientacne. zatial pribera ukazkovo presne tabulkovo a stolicu ma tiez dobru, len mi to akosi nesedi, taky hlados...

momin
3. pro 2009

rainee tak fakt cucim... 😕 😎 Mi maly pil asi do 2 mesicu jenom 90ml 😅 a to taky neni zadny prcek. Ale jenom at papa kdyz ji chutna... 😉

bronia13
3. pro 2009

raine - ako ti doktorka povedala to je individualne, nam 160 drobec vypil asi 4 mesiacoch??? ale mama vravela ze bratranec ked sa narodila tak stiahol flasu aj z 200 ml. mne ale doktor vravel ze nedavat vodu ani ziadne cajicky lebo tomu babetku uplne staci mlieko a ked sa dava extra tekutiny tak tie oblicky to nevedia spracovat a moze s toho babetko dostat porazku - nas drobec ma 11 mesiacov a caj mal mozno tak 5 krat po troske - on to nechce, len mlieko no a prikrmi.

silviabbbbb
23. kvě 2011

@snezienka Ahoj, mohla by som sa opýtať ako to bolo ďalej s Tvojim malým, či priberal veľa, lebo náš problém je tuším podobný tomu čo ste mali vy a teda, náš 3mesačný Max je už doslova maxi, lebo sa nevie dojesť a tiež vážil pri narodení menej ako je štandard (2560g). Cez deň vypije 180ml, výnimočne menej o pár ml menej, a večer to nemá konca kraja v dorábaní mlieka. Skúšam urobiť aj výplach fľaše vodou alebo čajíkom na oklamanie...zdá sa mi že 210ml je strašne veľa na taký malý organizmus. Momentálne sa váhou blíži k 7kilám. Počet dávok denne sa snažím neprekročiť 5. Mám z toho jeho papanie už strašný stres, aby nebol obézny. Jeho týždenný prírastok na váhe je dvojnásobne vyšší ako by mal byť, ale v poslednej poradni dr. povedala, že kým je čulý a hýbe sa tak to neva.

zivika
23. kvě 2011

@silviabbbbb ahoj, viem, ze otazka bola adresovana pre snezianku, ale chcela by som ti napisat moj nazor 🙂 myslim, ze nemusis mat obavy, drobec akurat asi prekonava rastovy spurt, aj preto moze viac spapat...nas jurko sa tiez nevedel dojest a tiez bol taky maly macko 😀 a teraz by mal papat 210ml a nespapa ani tych 180ml, s ktorymi pred tym nemal problem...ustalil sa na cca 150-160ml a z macka sa stava slizik, lebo uz nerastie do sirky, ale do dlzky 🙂 takze podla mna sa nemusis stresovat, urcite ho ta "zravica" casom prejde 😀

silviabbbbb
23. kvě 2011

@zivika Jeeej, velmi pekne dakujem!!! Uz som o tom spurte niekde citala ale nebolo to dobre opisane co to znamena. Takze mu mam dať koľko chce? Lebo obcas sa stane, ze jazyčkom flašku odtlačí a vtedy sa poteším, že chlapec predsa len vie kedy má dosť, ale je to ozaj len zriedka. Rozmýšľala som, že mu primiešam od Nutritonu tu vlakninu zo svetojanskeho chleba, ale odradilo ma to, že je to v prvom rade pre babatka s refluxom a tiez, ze ten maltodextrin, či ako sa volá šrob, čo je v ňom vraj sposobuje koliku. ...no dnes ked sa zas nevedel dojesť som si povedala, že ho zajtra kúpim.

zivika
23. kvě 2011

@silviabbbbb ja som zastancom toho, ze dietatko vie, kolko potrebuje a ked ma v brusku navyse, urcite to vygrcne 🙂 aspon tak to robi nas maly 🙂 stalo sa mi to aj u doktorky, ze vygrcol a ona len, ze tak, to sme mali navyse, tak to dame von 🙂 s tym jazyckom to mame aj u nas, ked uz ma dost, vytlaci mi flasku von...co sa tyka toho rastoveho spurtu, ide tam v skratke o to, ze babatko ma zvyseny prijem, pretoze rastie vyssim tempom...kojace maminy maju v tomto obdobi problem s nedostatkom mliecka, lebo sa nestiha tvorit, ale je to len prechodne, zvycajne v tretom a siestom mesiaci babatka...ja by som mu kludne davala, kolko chce, ved aj sama doktorka ti povedala, ze je to ok...urcite mu nemiesaj tu vlakninu, je to fakt urcene pre deti s refluxom, nemyslim, ze by to malemu pomohlo...a este co sa vahy tyka, jurko mal v troch mesiacoch 6730g (porodnu mal sice 3450g),takze nie ste ziadny extrem 😉 ak chces aj tabulku, kukni sem http://www.dojcenskavyziva.sk/content.aspx?page... , horna hranica pre trojmesacneho chlapca je 7,7kg, takze kludne mozes byt pokojna....uvidis, ze sa to casom ustali 😉

silviabbbbb
24. kvě 2011

Ďakujem krááásne za rady. Ani nevieš ako si mi pomohla. Už v noci som Ťa poslúchla, dorobila som koľko chcel a ráno vypil oveľa menej. Takže predsa moj syn nie je ALF so 7mimi žalúdkami :o))))))))