Kolik mám odstříkat předního mateřského mléka?

azashaq
9. říj 2013

Milé maminky, prosím Vás, kolik bych měla odstříkat předního MM před začátkem kojení? Moje dcerka má reflux a hraničně prospívá na váze, tak bych jí chtěla nabídnout zadní MM, které je výživnější. Všude píšou odstříkat "trošku" předního MM, ale co je trošku? Díky

berynka
9. říj 2013

@azashaq přední mléko je víc čiré, tak bych to odstříkala a malé nabídla to "normální" bílé 😉

ev.ka
9. říj 2013

http://www.poradkyneprikojeni.cz/news/koncept-p...
taky jsme byli pořád na hraně s přibýváním, ale bylo to tím, že dítko bylo malé a slabé, jen co se dostal nad 3,5 kg tak to bylo hned lepší (narozen 2,6kg)
ja jsem naopak nechala nejdřív pít (první mléko teklo samo, skoro se mi tím topil...měla jsem silný spouštěcí reflex) no a pak jsem dokrmovala odstříkaným zadním mlékem z minula (ohřátým)
potřebovala jsem ho totiž honem dofutrovat, než mi zase usne spánkem šípkové růženky
no a po nakojení, dokrmení, přebalení jsem odstříkala na příště
dokrmování jsme se zbavili snad až ve třetím měsíci, kdy zesílil a rázem přibral 1kg za měsíc
dost nám ze začátku pomohla i rada laktační poradkyně (dají se na netu sehnat podle místa bydliště)
poradila nám, že ač mám bradavky ok, tak se dětem lépe saje s kloboučkem (chráničem bradavek)... fungovalo to
kloboučku jsme se pak zbavili taky a kojili úspěšně 15 měsíců
držím palce 😉

jituspokr
10. říj 2013

Ahoj, jestli ti hraničně přibývá na váze, určitě bych si nechala zkontrolvat techniku kojení od laktační poradkyně a ukázat, jak poznám jeslti dítě skutečně z prsu získává mléko. Někdo by ti měl vysvětlit, jak to vypadá, když dítě u prsu mléko polyká a jak to vypadá, když prs jen dumlá. Mléko bych rozhodně neodstříkávala jen tak, abyh do dítěte dostala nějaké tučnější mléko, je to nesmysl naopak dítě bude lépe u prsu sát, nebude usínat, bude prospívat lépe, když bude silný tok mléka. Když mu část mléka odebereš, může být nespokojené, sát líně a neprospívat.
Kloboučky jsou kapitola sama pro sebe, je to v podstatě dudlík přilepený napsu, pokud má někdo silný tok mléka, možná bude mít to štěstí, že dítěti něco kloboučkem proteče a může prospívat, ale většinou nadělají více škody než užitku. Dítě není ve skutečnosti přisáté na prsu, ale na kloboučku. No víc tady: http://www.poradkyneprikojeni.cz/news/kloboucky...

Doporučuji prostudovat: http://kojim.webnode.cz/nejcastejsi-problemy/

najdeš zde i kontakt na poradkyně.