Kolik mléka odstříkat na jednu dávku pro 4 měs. dceru?

apollo11
4. říj 2010

Ahoj, omlouvám se pokud už tu podobná otázka padla... Mám 4měsíční holčičku, je plně kojená. Protože bych si potřebovala občas odskočit (hlavně kvůli studiu atp.), zkusila jsem jí odstříkat a dát flaškou - kupodivu to vyzunkla asi za dvě minuty 😀 Bylo to cca 130 ml a zřejmě to nestačilo, tak jsem dala ještě cucnout z prsa a byla spokojená. Chtěla bych tedy vědět, v jakém množství mám mlíčko na jedno krmení uchovávat, myslíte, že stačí 150 ml (mám 150ml lahvičku tommee tippee) anebo radši víc? Díky 😉

sophie1
4. říj 2010

Pro jistotu bych měla ještě navíc nášup - tak 30-40 ml třeba v mrazáku a když jí bude těch 150 ml stačit,budeš mít "základ" na příště 😉 .

sussanah
4. říj 2010

@apollo11 obecne zhruba mimco vypije 1/6 sve hmotnosti mleka za den. Tj. 6kg dite zhruba vypije za den 1l, potom to akorat podelit podle obvyklych dennim davek kojeni. Napr pokud kojis cca 8xdenne, tak by jedna davka byla cca 125ml. Samozrejme je to jen velmi orientacni. Zalezi treba denni dobe (nas treba nejvice pil rano po probuzeni a vecer pred spanim, behem dne mene). To, ze jeste chtela s prsu mohlo byt taky proste jen tim, ze jsi tam byla a precejen z originalniho baleni je to mlicko lepsi 😉 Drzim palce, neboj, urco to mala zvladne, taky jsem sla do skoly poprve v maleho 3m a kombinaci kojeni a obcasne flasky zvladal bez problemu.

apollo11
autor
5. říj 2010

@sussanah díky, přesně tohle jsem potřebovala vědět. Těch 150 by asi nemuselo vždy stačit (kojím 6x denně). I když taky se mi zdálo, že z toho prsa chtěla jen proto, aby se ujistila, že to bylo ono, protože po vypití koukala na tu flašku jak puk 😅 Nakonec jsem se stejně rozhodla, že koupím ještě tu větší lahvičku, ona se bude hodit. a propos ty tommee tippee jsou opravdu dobré, možná proto taky ten úspěch hned 😉

sussanah
5. říj 2010

@apollo11 taky jsem s nima byla max spokojena a teda vetsi jsme kupovali uz asi v jeho 4m, protoze to pil davku tak 200ml. Jenom dokud kojis, tak porad zustan u toho prumeru savicky 1, at mu to netece moc rychle, at ti potom neodmita prso. No a uprimne, na to ze to byla poprve flaska, tak to byl super uspech, u nas to bylo s brekem a byl chudak z toho uplne mimo, ale ja mela ucpanou mlecnou zlazu a bolest byla tak priserna, ze to proste s prsa neslo 😔

sussanah
5. říj 2010

@apollo11 teda "at ji to netece moc rychle" Jak mam doma kluka, tak mluvim o mimcach v muzskem rode 😀

apollo11
autor
5. říj 2010

@sussanah tak to muselo být nepříjemný 😝 Já jsem si právě taky nemalovala, že to půjde napoprvé, nachystala jsem bryndáček a obrnila se trpělivostí, a pak mě malá docela překvapila 🙂 jo, bojím se aby mi pak neodmítala prso, ale snad když to bude opravdu jednou za čas v nejnutnějších případech, tak to pochopí, doufám. a za jak dlouho se to tvůj malej naučil?

sussanah
5. říj 2010

@apollo11 no on se to po te prvni zkusenosti naucit musel, protoze 2 dny po prvni zkousce flasky me odvezli na akutni slepak na operaci, takze ho mel mm doma a proste nebylo na vyber. Nastesti vse probehlo bez problemu a i po par dnech na flasce jsme zvladli opet nastartovat kojeni. Ale na tu flasku fakt bacha, opravdu je obcas a priprav se, ze se taky muze stat, ze se potom bude u kojeni vztekat (ze to tece pomalu), takze potom musis ty sama odolat tomu, ji tu flasku dat, i kdyz jsi doma, jen aby se mala najedla 😉 Proste tvrde, kdyz jsi doma, je mleko jen z originalniho baleni a bez diskuze. Ona to urco pochopi rychle, uz to neni zadny bezbranny uzlicek. Navic u nas to bylo tak, ze flasku proste daval jen tatka, ja ho dokrmovala flaskou az mnohem pozdeji.

apollo11
autor
5. říj 2010

@sussanah díky za rady. To teda koukám, že i po několika dnech se vám podařilo najet zase na kojení, to bych se bála, že už mi to nevezme - a navíc i kdybych odsávala, může to snížit laktaci... Já chci určitě dávát flašku jen v nezbytných případech a pokusím se, aby to vždy byla jen jedna dávka v tom dni, ne víc za sebou (i když to asi někdy nepůjde). Taky bude krmit jen tatínek, aby nebyla moc zmatená 🙂 A kdyby se mi u kojení vztekala, tak to musí pochopit, že jinak se k mlíčku nedostane, bez práce nejsou koláče 😉

sussanah
5. říj 2010

@apollo11 no lehke to nebylo, v nemocnici jsem odstrikavala co to slo, ale precejen kdyz clovek tak 3-4dny neji, tak se toho mleka fakt moc netvori.. Ale podarilo se a po 10dnech jsem zase plne kojila.
Tak at se vam podari zkloubit flasku a kojeni uspesne 🙂

dimi
5. říj 2010

@apollo11
@sussanah koukám, obě máte flašky TT...Odsávačky také? Budu chtít od mrňouse čas od času zmizet a tak si budu tu odsávačku pořizovat dopředu.
A ty TT lahvičky-na začátek tedy tu 150 ml? Je nějaký problém když koupím rovnou větší a nedám ji plnou? 😕 Díkas. 😉

apollo11
autor
5. říj 2010

@dimi já mám odsávačku Avent, ale nemám srovnání s jinými, tahle mi vyhovuje. A ten objem jsem právě řešila taky, myslím, že nevadí když se nedá plná, radši ať je rezerva. Může se hodit později třeba na čaj, i když počítám, že pak pořídím spíš rovnou nějaký ten počáteční hrníček.. Ale jestli si nejsi jistá jako já, zda těch 150 ml stačí - a ze začátku určitě stačí - tak tou větší nic nezkazíš, ono jde stejně hlavně o tu savičku, a jak psala sussanah, měla by zůstat ta nejmenší kvůli průtoku, aby se pak nekazila technika kojení 😉

sussanah
5. říj 2010

@dimi ja mela avent manualni, ale jak jsem potom mela problemy, tak jsem poridila medela mini electric, na tu nedam dopustit, ta mi zachranila kojeni. Velikost lahvicky, ze zacatku bych radeji dala tech 150, nas si ji treba naucil i pridrzovat sam, ale ano muzes mit rovnou vetsi a plnit dle potreby. Oboje maji znacky po 10ml, ale u te vetsi je prvni znacka az 60ml, kdezto u te 150 je prvni znacka 30ml, takze je to pro mensi mimco podle me lepsi (kdyz jsme treba dokrmovali tech 30-40ml.

sussanah
5. říj 2010

@dimi jo a manualni je spise na odstrikavani prebytku mleka, elektricka ti pomuze pri nedostatku jako podpora (nebo kdyz se ti nechce hodne manualne pumpovat) 🙂

apollo11
autor
6. říj 2010

Jo ještě k tématu, řešila jsem tu, aby dávka nebyla málo, ale teď mě taky napadlo, aby toho nebylo zas moc 😀 Protože maličká je schopná se přežrat, zvlášť když jí to tak rychle poteče... takže když dám třeba 200 ml, tak je vypije bez ohledu na to, zda to bude už plná.. Škoda že prsa nemají odměrku, abych si to mohla aspoň orientačně odhadnout, takhle fakt nevím, kolik jí mám dát 😝 🙂