Kolikrát ve dne a v noci kojíte své 1,5 leté dítě?

mallorka
1. zář 2012

Holky kolik krat kojite sve rok a pulročni ditě ve dne a vnoci.

katyxq
1. zář 2012

Zkuste se spíš zeptat tady https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/podpora-... 😉

marrei
1. zář 2012

Já 2x denně (vždy před spaním) a 2x v noci.

mallorka
autor
1. zář 2012

Muj rok a pulročni clapeček vyzaduje často kojeni ve dne a usina jen u prsa.Poradite prosim,jak odstranit tyto zlozvyky ☹

pantomima
1. zář 2012

@mallorka můj malej- rok a třičtvrtě je závislej na koze!!!! 🙄 pokud jsme doma a sedím, nejraději by se kojil non stop- jsou to děsný boje, ječí, řve a vzteká se, v noci když má horší spaní, by taky nejraději měl ze mě živej dudlík....postýlka nehrozí, proječel by celou noc, no, je to na palici, pomalu se chystám, že mu to utnu...bude to několkadenní a noční souboj, ale pak bude líp...kojení mi bude chybět, ale tyhle boje mě vyčerpávají

mallorka
autor
1. zář 2012

pantomima presne muj pripad 🙂 A v noci ještě kojiš.Nedavno jsme bojovali s nočnim kojenim.Budil se kazdou hodinu.V postylce taky nespi.Mame tri postele vedle sebe 🙂

pantomima
1. zář 2012

@mallorka kojím....někdy třeba jen dvakrát, někdy snad nepřetržitě....většinou u toho usnu..malej se u toho uklidní a usne taky....

mallorka
autor
1. zář 2012

@pantomima a chysteš s kojeni utnout najednou anebo postupně.Omlouvam se ze nemam otaznik,nefunguje tlačitko 😉 .Taky bych najradše ukončila,ale mam strach s toho řevu.

baraben
1. zář 2012

Taky jsme měli závisláka, který by mohl "cucat" pořád. Dostával vždy před spaním, (u kojení usínal), pak měl ráno před snídaní a 1-2x v noci, když se vzbudil. Ve 20 měsících jsem ho odstavila najednou. Řekla jsem, že mlíčko už není, protože ho vypil a že mlíčko pijou jenom miminka. První noc se hodně vztekal, řval, kopal... Další dny už to bylo mnohem lepší. Přes den jsme se hodně mazlili, odváděla jsem pozornost, neukazovala jsem se mu bez trička atd. Je odstavený skoro 4 měsíce, ptá se doteď (chce mňam mňam), ale už je to jen taková hra 🙂
Pozitivní je, že v noci mnohem líp spí. Sice ještě s námi v posteli, ale i na tom už se pracuje.
Já jsem měla z odstavení velký strach, ale bylo to jednodušší, než jsem si myslela.

pantomima
1. zář 2012

najednou...určitě....ale prsa mi asi prasknou 😀

mallorka
autor
1. zář 2012

@baraben pišeš ze u kojeni usinal.Pavlik taky usina.A jak potom ditě uspavala,jak odstavila

mallorka
autor
1. zář 2012

@pantomima maš dvě děti.Je mezi nema rozdil,anebo jsou stejne,myslim povahově a tak

baraben
1. zář 2012

@mallorka Ležím u něj, hladím ho, povídám mu, co jsme ten den dělali a co budeme dělat zítra. Ale povídám potichu, spíš šeptám. Takže aby mě slyšel, musí být zticha a v klidu ležet. Ale taky to nefunguje 100%. Někdy mu trvá i hodinu, než usne.

slundo
1. zář 2012

vzhledem k tomu, že nechce nic jiného k pití , tak kojíme po každém jídle a samozřejmě i mezitím 🙂 Hlavu si s tím zatím nedělám, jsem ráda, že se daří kojit a není to přece nic špatnýho.... raději nemyslím na to , co bude až ho budu odstavovat...aaa zrovna ted ke mně přiběh a už tahá za tričko 😀

mallorka
autor
1. zář 2012

@slundo a kolik ma měsicu.Taky malej pořad na mně leze,a řve dame-dame

pantomima
1. zář 2012

@mallorka no, já doufám, že malej bude jinej, malá je děsnej divoch nezvladatelnej,
Terku jsem kojila do dvou let, ale poslední půl rok to bylo jen ráno, večer a třeba jednou v noci, malej je závislák děsne, Terka měla dudlík a dala se tím ošálit, ale malej ho nikdy nechtěl a nebere ho....takže když jsem malou odstavila, vzala si dudlík a šlo to, měla ho jen na spaní, spíš na usnutí..malej ho nemá, čím mu kozu nahradím nevím, snad to půjde i tak, říkám si, že vydržím taky do dvou let, ale nějak mě to poslední dobou vyčerpává

pantomima
1. zář 2012

@mallorka u nás se říká... kojo jo? a už leze pod triko....

eloana
1. zář 2012

@mallorka ahoj mela jsme 2 zavislaky🙂)) dceru jsem utala na 19m syna na 16m -u syna 3 dny des a pak dobry... stejne to jednou prijde a bude to vzdy se revem. pravda,ze dcera na 19m to vzala lepe- uz se ji to dalo vysvetlit a moc nebrecela..... syna jsem musela odstavit neb jsem sla na operaci bylo mu 16 m a bylo to horsi, ale prezili jsem,ale stale mi pred usnutim drzi prso🙂

ofelieee
1. zář 2012

já už kojila jen 3-4x (v noci a na usnutí, i když u toho neusíná, ale předtím na zklidnění) ale teď má Kuba horečky a šílený afty, nic nejí (teda jedl by, ale šíleně ho to bolí) a jsem šťastná, že aspoň to kojení ještě je - takže kojím jak v šestinedělí 🙂 usínání u kojení jsem utla hned někdy ve 4 měsících. A když nastanou období kdy se se mnou pere o můj výstřih, tak mě to někdy tak rozčiluje, že bych s tím sekla hned 🙂

mallorka
autor
2. zář 2012

Nam se to zase zhoršilo v noci.Řval tak jsem mu dala. A on pak zase chtel co dvě hodiny 😒

pantomima
2. zář 2012

takže dnešní noc děs..skoro jsem nespala, milostpán chtěl non stop kojo! ani nevím, jak krátké byly mezi tím pauzy....tyhle noci mě přesvědčují o tom, že skončím!

mallorka
autor
2. zář 2012

@pantomima ja po kazde takove noci řikam,ze uz nedostane ani jednou 😀.Pak napiš jak pokrčujete,jesli kojiš anebo konec 🙂

pantomima
2. zář 2012

@mallorka zatím kojím..... 😀

eloana
2. zář 2012

@mallorka
@pantomima deti si nocnim kojenim znicily zuby:((((( ne ze by nam uhnily -to neee,ale maji kazy.... mm je dost akresivni a kdyz jej piji v noci kazi si zuby......syn uz ma 2 kaziky a to mu moc sladkosti nedavam, cistim zuby v noci pije jen vodu.... opet se to rozjelo jako u dcery.. nastesti te se kazivost zastavila kolem 5 roku.....

eloana
2. zář 2012

nic neme neni to u kazdeho ditete..... kamaradky syn pije i sladke v noc ia zuby ma ok.... je to kvalitou skloviny

slundo
2. zář 2012

@mallorka 14 měsíců ....

pantomima
2. zář 2012

@eloana malá má taky kazy, vrtaný zuby....zubařka mi nicméně nepotvrdila, že by to bylo dlouhodobým nočním kojením..já taky měla blbý zuby, má to po mě....malej má zatím zoubky ok, ale nevěřím, že by mu zdravý vydržely

mallorka
autor
2. zář 2012

@pantomima a s malym uz jste byli u zubara.My ješte ne,čekam az vyleze 4a stolička

mallorka
autor
2. zář 2012

@eloana
@pantomima holky a jak zvladate čisteni zoubku.Pavlikse šmudla sam,nechce abych mu je čistila.

eloana
2. zář 2012

@mallorka des na maleho sednu sednu mu i na ruce a cistim-rano si smudla sam.... ale vecer ja -doktroka prave rikala,ze to je blbe,ze si to sam dobre nevycisti
manzel mi nadava,ze jsem hrozna,ze ho mucim🙂) ale k zubari s nim musim ja samozrejme

pantomima
2. zář 2012

@mallorka jj, byli v roce a půl cca
číštění je boj, on kartáček spíš kouše a likviduje, takže ho pevně držím a s děsným řevem čistíme 😖