Kolikrát za den vám kaká mimi na mateřském mléku?

kachnik
18. dub 2008

Holky, náš Filda kadí tak 3 - 4krát za den. Četla jsem v knihách, že větší mimi už nemusí kakat i pár dní. Tak to u nás nehrozí. Ani jeden den to není bez plné plíny. Ani čas mezi kojením se neprodlužuje, je to prostě od narození téměř stejné, navíc přes den půl hodinkové spánky nás taky stále drží.

lenkakr
18. dub 2008

ahoj, my jsme kakali 3 -5krát denně do té doby než jsme začali přikrmovat. takže do půl roka. je to úplně normální. mudr se mě v 5 měsích ptala jestli kaká každý den a když jsem jí řekla kolikrát tak mi odpověděla, že mám asi furt dost mlíka. teď je to někdy 1 za den někdy po 2 dnech

kachnik
autor
18. dub 2008

lenkakr, tak to jsem ráda, mě to spíš vyděsilo, že má pořád hlad, když kaká. Z příkrmů mám hrůzu, nevim kdy s čím začít, je to tolik v prodejnách. Když bych kojila do těch 6ti měsíců, tak mám dávat příkrmy jako k obědu, třeba začít mrkvičkou a nebo dávat nějaká mlíčka nebo kaše? To bude něco, už teď plaším. A od kdy dávat čajíčky atd, no to bude 😨

lenkakr
18. dub 2008

určitě vydrž, je to bez práce 😀 😀 😀 já malýmu vařím a tak jednou za 14 dní dostane kupované, aby měl změnu. mudr mi dala letáčky, začali jsme obědem, ze začátku toho sní malinko, jen pár lžiček a dokojíš. asi po 3 týdnech už jsem ho nedokojovala a začala jsem dávat čaj. pozor ze začátku je toho víc vedle než v puse. nám to trvalo 2 měsíce než se naučil pít. a každý další měsíc přidávám další jídlo - svačina odpo, dopoledne, až nahradíš jídlo přes den a kojíš jen v noci a pak teda taky nevím co budu dělat

lamia
18. dub 2008

Tak nám malá do konce 6.měsíce kadila po každém kojení,fakt po každém,možná tak od 4.měsíce ne tolik v noci,ale i tak to byl záhul,ty její nálože. Dokonce jsem kvůli tomu byla u naší dr,jestli všechno ok,neb mi to připadalo šílené,ale vzhledem k tomu,že malá přibírala luxusně a jiné problémy neměla asi to bylo tím,že je holt takovej průsernější typ. I teď mi kadí klíďo 3x denně a vůbec to neznamená,že má průjem,u ní je to normál,akorát ta konzistence už je tužší,tak to není takovej problém 😀 Takže klídek,kadění 3-4x denně považuju za havaj 😀

zusma
18. dub 2008

Mně nejdřív kadila cca jednou za 3-4 dny, pak dokonce měla 14 dnů pauzu a ted kadí tak 4x denně. Sice nic velkýho, ale prostě kadí. 🙂

minea
18. dub 2008

Kachnik neplaš, ještě máš dost času a se zaváděním příkrmů ti pomůže dr, řekne ti s čím začít.
Lenkakr, ta logika s tím, že máš hodně mlíka, když mimi hodně kaká, se mi moc nezdá 😖 . Obvykle se uvádí, že když mimi přestane kakat, znamená to, že beze zbytků tráví MM. U nás tohle nastalo kolem 8 týdnů věku.

monik76
18. dub 2008

Přesně tak, jakmile přestane kakat, většinou všechno stráví. My to taky tak máme, asi od 3 měsíce. malá nemusí kakat třeba týden, ovšem pak je to teda nálož.

marfushenka
18. dub 2008

To u nás to je už od měsíce druhého, tak doufám, že něco není v nepořádku. Většinou kaká tak jednou za tři dny, ale pak je to vážně nálož, jak psala monik

beruska1979
18. dub 2008

holky, moje Tina kaka po kazdem kojeni ve dne, cca 3-4, do 3 mesice kakala i v noci, takze tak 7. Naloze to jsou taky pekny🙂

schwarzovka
18. dub 2008

ahojte...malej většinou kaká jednou denně, někdy jednou za dva dny...ale pořádně, že se mi ho ani nechce přebalit, protože to má většinou všude...no on když to vytlačí takovým proudem, tak to lítá po celý plíně 😀