Kombinace mateřského M a UM. Jak dlouho jste vydržely?

zuuu
7. dub 2008

Maminky, zajímalo by mě, kdo provozuje kojení + dokrm UM, nebo odsává a krmí MM v kombinaci s UM: jak dlouho jste vydžely? Po jak dlouho dobu se dá udržet laktace i se sníženou poptávkou (díky dokrmu)? Díky za názory a zkušenosti 🙂
My provozujeme jedno kojení denně + odsáté MM z lahvičky + zbytek pokrývá Nutrilon - takto už 5 týdnů...

zuzkaex
11. dub 2008

dvojko děkuji moc za tvoje zkušenosti. Taky se s tim nebudu trápit. Občas jí nabídnu láhev, ale to mučení je neúnosný. Na prso se celá klepe. Podle mýho kdyby měla vážně hlad tak si tu flašku vezme.
měj se hezky

dvojka
11. dub 2008

zuz - presne tohle jsme si rikali taky...Ale byly to hrozny muka,hlavne kdyz mala jen videla tu lahev a spustila priserny rev,tenkrat dokazala cely den nejist,pac jsem myslela ze kdyz ji necham vyhladovet tak si tu lahev vezme,ale nestalo se tak ..Ona totiz vubec nevedela jak tu lahvicku vzit do pusy,porad to tim jazykem vystrkavala..A to same i s mlicekem za lzicky.A silene jecela.Bylo to hrozny pro vsechny.....

Ty se mej taky hezky

zuuu
autor
11. dub 2008

knobloska: já se přesvědčila, že "slabé mlíčko" existuje...teda je míň tučné...já na odsátém mlíčku mám jen pidi škraloupek tuku nahoře...moje známá má 1 centimetr vrstvu smetánky...taky její holčička je slušně "udělaná" 🙂

Jinak mě dostává, jak píšete, že odsajete "jenom" 150 ml po 3 hodinách...já jsem ráda za 100ml po 5 hodinách 😉 🙂

dvojka
11. dub 2008

No já měla plný mrazák mléka a bylo mi to k ničemu pač malá to jinak než prsem nechtěla...Tak jsem to pak už vylívala...Jinak jsem odsála vždy po kojení zhruba těch 250 ml

knobloska
12. dub 2008

Tak zuuu, abych tě uklidnila. Od včerejška už nemáme skoro žádný mlíčko, i když poctivě odsávám. Nějak se ztrácí. Moc mě to mrzí, ale věšet se kvůli tomu nebudu. Pochopila jsem taky, že je nejhorší vystresovaná matka a UM jí taky šmakuje.

listicka20
12. dub 2008

Ahoj holky, my začali s dokrmem asi ve dvou měsících, nejdřív jen 90 ml na večer, ale malé to zachutnalo a začala se o to hlásit víc a víc, takže se to během měsíce ustálilo tak půl na půl (dávám jí poloviční dávky podle tabulky na krabici s UM), i když nevim, kolik si bere z prsa, protože neodsávám, to by mě trefilo. Teď v půl roce jsme na tom pořád stejně a myslim, že asi budu kojit navěky, protože Katrinka tahá cecíček moc ráda a dobře se u něho uspává jak večer, tak přes den.

zuuu
autor
13. dub 2008

knobloska:to je mi líto 😒 ale přesně jak píšeš...nejdůležitější je být v klidu (ono se to lehce říká, když to člověk nezažívá...) Ale přesně tohle taky čekám, že najednou prostě nic neodsaju 😉 a bude...na druhou stranu budeš mít teď víc času pro malou a pro sebe 🙂
je zvláštní, že někdo odsává jako blázen třeba rok - a plně tak "kojí"...a někomu to mlíčko prostě zmizne 😕
No já nevím, jak vás, ale mě máma kojila si 3 týdny a pak jsem byla na Feminaru...jsem zdravá a obézní taky nejsem 😉 🙂

listicka20
13. dub 2008

Zuu, upřímně ani nevím u svých vrstevníků o nikom, koho by máma kojila dýl jak měsíc, dva, jestli vůbec. S tehdejším nemocničním přístupem, kdy maminky dítě po porodu celej den neviděly, se spustila pořádně laktace málokomu. A obézní naše generace nijak zvlášť není. Dneska je spousta dětí, hlavně na západě, tlustejch proto, že svačí hranolky s kolou, a ne proto, že vyrostl na um. To ať mi nikdo nepovidá.

zuzkaex
14. dub 2008

tak holky hlásim, že jsem dnes koupila lahvičku Tommee Tippee - je opravdu jak prso s bradavkou 😉 - a Terka mi během chvilky a bez pláče vyžahla mnou připravenou 60. Mám takovou radost že vim čim jí dám mlíčko a nebudu jí trápit hlady, když v těch prsou toho asi tolik nemám. Musela jsem se podělit o tuto radost 😀
Krásný večer 😉

knobloska
15. dub 2008

Zuzko to je fajn, že malá spolupracuje. Já když jsem jí dávala flaštičku od Aventu, tak mě vůbec nenapadla možnost, že by z toho neuměla pít. Jsem jí za to moc vděčná, že je to taková šikulka, protože opravdu nevím, jak bych jí jinak krmila, protože z prsa nic nevytáhla.

janicka.ziv
16. dub 2008

Holky, myslíte, že byste mi mohla některá poradit? Malá je až do tedka krmena odsátým MM ale chytla jsem asi zánět, mlíka mám strašně málo a samozřejmě jí to nestačí. Zatím mám ještě zásobu v mrazáku,ale s tím si nevystačím dlouho a tak budu muset třeba 1x denně dokrmit UM.

Co bych měla koupit? Nutrilon 1??Má to nějaké spešl označení? A chtěli to vaše děti bez problémů??Malá na nic alergická není(snad),extra problém s ublinkáváním nemá, ještě nepřikrmujeme zeleninou.

denousek
16. dub 2008

janickomy jsme meli bebu ..a stala za .....malej blinkal a nemohl se vykadit.....tak jsme presly na nutrilon a super....krasne nam sedl je sladsi takze mu chutna...a zaciname i s prikrmama...
zadne oznaceni to nema jen proste zeleny nutrilon 1....ale vy koukam uz mate 5 mesicu tak vy uz kupte nutrilon 2.....jednicka je na prvni 4 mesice... 😉

vendy01
16. dub 2008

Tak u nás stejnej problém jako ZUZKAEX. Už jsem psala, že u nás je kojení v pohodě, ale dost často a hlavně v noci. Chtěla jsem dát dokrm na noc, aby malej líp spal, ale odmítá všechny možný druhy dudáků.. Zkusila jsem Nutrilon, ten nechtěl vůbec a Bebu by docela i bral, ale vůbec nesaje z toho dudáku. Žmoulá to v puse, jak nějaký kousátko 🙂 jeden dudák asi dvakrát potáhnul, ale to byl konec. Normální dudlík od narození taky nechce. Hlavně se boim, až budu pak dávat třeba čaj, že to nebude chtít...Ach jo 😒

aschin
16. dub 2008

Ja taky musim pochvalit lahvicky Tommee Tippee. Vzhledem k tomu, ze dokrmujeme UM od 9.dne, tak jsou u nas hodne pouzivane a nikdy nebyl zadny problem.

zuzkaex
16. dub 2008

vendy01 tak kup tu lahvičku Tommee Tippee. Terka taky od narození nedudá žádnej dulík - jak kdyby nevěděla co s tim. Z lahviček jsem koupila Aventku a Bočka a to bylo to samé, ale když jsem jí dala z TT tak po malým zaváhání sála jak divá. Včera dokonce vyžahla skoro celou 90 tak teď nevim jestli jí to přes den stačí nebo jestli mám dát i během dne. Jsem z toho zmatená. Jinak Nutrilon Terka nepila vůbec, ale s Bebou jsem měla úspěch - mě se zdá zase Beba víc sladká než Nutrilon.

zuuu
autor
16. dub 2008

janicka.ziv: já bych ještě koupila Nutrilon 1 (a radši hypoalergenní...pro jistotu ho dávají pro začátek všem)...Jedničku proto, že jste ještě plně na mlíčku...na Dvojku se přechází, když už je mimi hladové nebo jsou příkrmy 😉 Kdyžtak si najdi na stránkách Nutrilonu infolinku a cinkni si tam a ujisti se 😉