Kombinování různých druhů dudlíků a kojení. Pokazilo to kojení?

veru181
6. kvě 2023

Máte prosím někdo zkušenost s tím, že by jiný druh dudlíku pokazil kojení? Původně jsem se dudlíku chtěla vyhnout, ale nepovedlo se, a kojení se tím naštěstí nepokazilo (NUK se zploštělou jednou stranou). Po určité době je chci vyměnit a dostali jsme jako dárek ještě ortodontické od babylove a MAM. Je mi jasné, že je dcera taky nemusí přijmout a pak bych koupila znovu NUK, ale jde mi spíš o to, jestli vůbec tím pokusem znovu neohrozím kojení.

laxesis
6. kvě 2023

@veru181 U syna to bylo fuk, měl plno značek, plno tvarů, nemělo to na nic vliv, kojil se úplně v pohodě, ani neměl nějaká období, kdy by se u toho vztekal nebo něco...kojení jsem ukončovala až já, někdy po roce a čtvrt. Dudlík měl asi do dvou let.

areh
7. kvě 2023

@veru181 u nás taky dudlík neměl na kojení vliv. Kojila jsem 2 děti do 2 let. Obě dudlík asi do roku a půl. Zužitkovala jsem dudlíky,co jsem dostala - MAM byly fajn.

mysh_me
7. kvě 2023

Myslim si, ze pokud vam dudlik doted nepokazil kojeni, tak uz dite chape co je prso a co je dudlik, takze vymena znacky ho nerozhodi. Nemusi samozrejme jiny tvar prijmout, ale o to kojeni bych se nebala… u nas taky dudlik nemel na kojeni zadny vliv, ale nemenila jsem tvar, meli jsme MAM od zacatku.