Konec kojení. Jak na to?

natalie77
16. dub 2008

Ahoj, může mi poradit mamča, která přestala kojit kvůli kousaní mimča?
Markovi bude 9 měsíců, má 2 zuby další rostou....a včera mi prokousl bradavku. Zkoušela jsem včechno možný, dělat, že to nebolí, odstavit ho aby věděl, že se to nesmí...ale tak malé dítě to nepochopí, když kouše hračky atd., když mu důrazně řeknu ne, ne, tak se směje, myslí si, že je to hra.....
Ráno jsem mu dala Sunar, ten plival a dožadoval se prsa...zatnula jsem zuby a kojila ho, ale ta bradavka tak bolí, že se to nedá....ani odstříkat mléko, při odstříkání mi z toho začala téct krev..Zatím kojím z jednoho prsa....
Jinak je moc hodný, veselý dítko.
Prosím, jak jste to praktikovaly? Myslím odstavení..jak to děti snášely? Co jste jim místo kojení dávaly?
Moc děkuji za všechny rady.

romankav
17. dub 2008

Ahoj Natalie, já ještě osobní zkušenost nemám, ale řešila to kamarádka, taky jí malej prokousnul bradavku. Nevím, jestli to nebude znít moc drasticky, ale ona ho, když kousne plácne přes pusu - malej už jí bradavku nerozkousnul, ale občas to zase zkusí. Samozřejmě ho nijak nebije, je to jen malé plácnutí, ono přece jenom rozkouslá bradvka bolí jak čert a furt je to lepší než skončit s kojením. Jinak bolavou bradavku na 1-2dny vynech, jenom odstříkávej a koj druhým prsem, bradavka se brzo zahojí.

pucik
17. dub 2008

ahojky, já malýho plácla přes prdku, taky jen plácla a od té doby mě nekousl. Potom jsem musela ze zdravotních důvodů přestat kojit skoro z minuty na minutu,k byl mrzutý trvalo to tak týden, ale zvykl.dyž bude mít hlad a žízeň,t ak mu nic jiného nezbyde, je to to sice ošklivé, to takhle napsat, ale je to tak.´Ty jsi mu nedavála žádný sunar nebo něco?Každé dítě chce něco jiného, takže mu možná bude chutnat jiný druh. Hodně štěstí, držím palečky 🙂 😉

anney
17. dub 2008

Ahojky, já tedy nemluvím ze své zkušenosti, ale kamarádčiny.Ta , podle rady lékaře, vždy když jí malá kousla, tak jí štípla bolestivě do bradičky.Prý to pomohlo a kojila ji rok a půl.Takže u ní to 100% zabíralo.No zkusit se má vše, vždyt přece MM je pro malého nejlepší , hlavně taky se tomu UM bude bránit, páč kojený děti ho moooc nechtějí.tedy ty starší.Přeju at to zabere a ty budeš moci dál kojánkovat.Ahoj..... 😉 😉

zany
17. dub 2008

Mě se taky stalo, že mě prcek párkrát stiskl, ale nikdy naštěstí nekousl tak, že by prokousl bradavku!
Kojila jsem ho do 14 měsíců a to už spíš jen večer a v noci, ráno pil Sunar... Jenže večer ho prostě nechtěl, takže jsme vyzkoušeli Nutrilon a ten mu chutná, takže ho začal pít bez problémů... Sunar prostě odmítal a mlátil okolo sebe ručičkou a odstrkoval mi tu lahvičku 😒
Já jsem zkoušela ochutnat obě mlíka a je fakt, že mě Nutrilon přišel chuťově lepší než Sunar 😉
Jo a když prcek začal pít mlíčko večer, tak jsme přestali ze dne na den kojit a v pohodě 🙂 Prsa to naštěstí zvládla 🙂 🙂 🙂

poupe
17. dub 2008

Ja prestala kojit ted v sobotu,sunar a podobny odmita,ji teda mlecne vyrobky,snad ji to staci

pecule
17. dub 2008

Natálie a co kloubouček,já ho používala ze záčátku a musím říct že je to paráda.Alespon do tý doby než se ti to zahojí.

ina.b
17. dub 2008

Také mě malá kouše a směje si, i když jí vynadám. Zatím ale přestat s kojením nechci. Jinak kamarádka když chtěla přestat kojit, tak "znechutila" prsa svému synovi tím, že si mazala bradavky a dvorce octem a ono mu to pak už nechutnalo. Trochu zvláštní metoda, ale zabrala 😀

niega
17. dub 2008

Prcek mě taky občas kousne. Vždycky ale jenom trošku, i když to bolí dost. Někdy zakřičím bolestí, páč se neudržím, on se pustí a rozpláče. V lepším případě se udržím a okamžitě ho "odcucnu". Zkusím to ještě jednou s prstem připraveným u jeho pusinky, a když to zopakuje, končím s kojením. Mám u něho vypozorováno, že to dělá vždy, až když už je napitej, takže zkrátka nepřijde. 😉