Konec kojení. Rady, tipy a triky

luckamb
26. srp 2011

Ahoj holky,
mám roční holčičku a chci skončit s kojením. Máte někdo nějaké rady?? Jak to udělat co nejvíc bez boje? Dr. mi radila, ať jí chodí uspávat manžel (kojím jen při uspávání) a o víkendu se do toho chceme pustit. Jak dlouho vám odstavování trvalo??

luckamb
autor
26. srp 2011

Holky, fakt nikdo nic????? ☹

babulinkab
26. srp 2011

já s kojením skončila onehdy, jenže malá je zvyklá usínat sama, takže jsem jí místo kojení dala láhev se sunarem, vypila to, lehla si a spala 😀 😀

luckamb
autor
26. srp 2011

@babulinkab hm, tak takhle lehký to u nás nebude 🙂

handm
26. srp 2011

@luckamb ahoj, u nás to šlo v pohodě, rpotože jsme dokrmovali v podstatě od malinka z lahvičky, takže mu to ani nepřišlo, ale podobně jako se chystáš ty, ted dělala švagrová.. malá se furt v noci budila na mlíko, jenže už skoro nesála.. takže týden spala v pokoji, s malou v ložnici otec dítěte, když se probrala, dostala nabídku -dudlík nebo vodu, asi tři noci řvala, tak uspával - dával střídavě dudlík a vodu, občas si cucla vody, občas mrskla dudlíkem, matka měla zákaz vstupu, postupně se doba řevu zkracovala. Ted už týden spinká celou noc. Ale byl to prý trochu boj...držím palce!! Akorát u usínání to bude asi trochu jiný, než v noci..

samson
26. srp 2011

zdar já nyní ukončila kojení u mé 14 měsíční dcery - oprvdu závislák na ceciku 😀. Kojila jsem tedy už jen přes noc přes den už né. Uděla jsem rázný říz - prostě jsem jí řekla, že mlíčko není a nebude, brečela, drala se pod tričko - celá noc prořvaná - a výsledek, že už spí celou noc bez kojení. Já jsem na to šla rázně. Ale umělé moc nechce vypije tak 50ml - o to více jí dávám mléčných výrobků

mayem
26. srp 2011

@luckamb my nahradili kojení lahví UM, malá to vzala vcelku dobře, nejdřív jsem ji dala flaštičku před odpoledním spaním, to vzala hned, ale muselo to být od manžela, bylo ji asi 14 měsíců. V noci se mi budila na kojení i 5x, proto jsem chtěla s kojením přestat. Jak se v noci probudila, šla jsem dělat mlíčko, následoval velký křik, byla zvyklá mít mlíčko hned, láhev ji musel dát manžel, od něj si ji vzala. Do týdne se začala budit jen 1x na mlíčko a do měsíce začala spinkat celou noc. Kojila jsem už jen přes den a postupně jsem začala intervaly prodlužovat, dala jsem ji jen vypít až když byla prsa celkem plná, tak se mi to samo prodlužovalo, že jsem ji dala 1x denně, pak za 2 dny, poslední kojení bylo po týdnu, pak už se mlíčko neudělalo. Občas si ještě vzpomene, vyhrnuje mi tričko, tak ji rychle zabavím a dobrý.

dana3262
26. srp 2011

My byli nuceni to ukoncit ve 14.m ☹ ale malej u kojeni neusinal, takze to slo dobre. Niceho se nedozadoval. Dostal UM a vypadal, ze je rad, ze to dobre tece a je toho hodne. Vypije tak 270-280ml. Podle me kdyz to dite prso urputne chce, tak by se to bezduvodne ukoncovat nemelo..

luckamb
autor
27. srp 2011

@handm
@mayem Ty jo holky,, tak první pokus mi dneska nevyšel. To byl 20minutovej řev na celej panelák, tak jsem to vzdala ☹

@dana3262 Danu, jak si to měla s otěhotněním?? Dostala si ms i přes kojení? Já už 3 měsíce neberu prášky, ale MS nikde a chcem další mimčo.

dana3262
27. srp 2011

@luckamb ahoj. Ja kojila plne do konce 9.m a nekdy v 8.m jsem to dostala. Pak 1x ms vynechala a pak myslim byla jedna normalne v cyklu a pak jsem otehotnela. Takze ja to dostala i pres vyhradni kojeni. Kolikrat kojis? Ja kdyz jsem otehotnela kojila jsem 5xden/5xnoc (zhruba). Chcete miminko brzy. Ja taky chtela, pripadala jsem si hrozne vitalni a neprekonatelna, ale srazilo me to uplne na kolena ☹ to odstavovani chce cas.. Prece jen je to obdobi kojeni v podstate kratke a nejaky mesic sem nebo tam, hlavne abys ty i mala byla v pohode. Kdyby malej brecel a domahal se, tak bych asi nedokazala prestat i kdyz jsem i na wc lezla po ctyrech, doslova. Nemohla jsem ani chodit. Ted premyslim, jestli by si Eda necucnul ted s druhym 😀

eloana
27. srp 2011

@luckamb ahoj luci- tez jsem to zkousela asi pred 2 mesici a vzdali jsme to a necham tomu volnejsi prubeh....Lindusku zavislaka jsme na 19M odstavila uplne v pohode...a to byla desny zavislak (vidla jsem se,ze kojim nejmene tak do 5 let))))) bylo to bez revu z loznice jsem neodchazela a nikdo jiny ji neuspaval

luckamb
autor
28. srp 2011

@dana3262 já kojím jednou za den a cca jednou až dvakrát za noc. Dnes jsem vynechala denní kojení a celkem to šlo. A plně jsem kojila do 6měsíců. Brala sjem ale HA a u té jsem to nedostala. Od června ji neberu a zatím stále nic.
@eloana je to pakárna s těma miminkama občas, co? :D :D

marecek4
28. srp 2011

já kojila do dvou let-posledních asi pět měsíců už jen večer a ráno,a ještě tehdy když si řekl,tak to moc boj nebyl,spíš když si teď vzpomene že by chtěl a já nedám-taky se cpe do výstřihu a mlaská otošest,hlásí pití pití a já jsem tak hnusná ☹ krkavčí matka že to prso nevytáhnu-ale naučil se alternativu mlíčko do hrníčku a je klid,sice to chviličku trvalo,ale pomáhá to

ja.na81
28. srp 2011

@luckamb ja jsem castecne odstavila maleho pred 3 tydny - zrusila jsem nocni kojeni (budil se totiz kazde 2 hodiny a to uz proste neslo) a musela jsem holt vydrzet a nechat ho plakat (nabizela jsem vodu, dudlik, hladila ho, tulila - spi s nama v loznici na "balkone" u nasi postele). Asi za 4 dny to pochopil, budi se sice stale tak 2x za noc, ale uz nekrici tak moc, proste se probudi, zaknoura, dam mu napit vody, vezme dudlika a spi dal. Ale on uz u kojeni neusinal teda. Hm, ale stejne to bude asi chtit vydrzet a nic jineho nepomuze... sousedi to snad pochopi. (na nas si taky jeste nikdo neztezoval 😉 ). Ale ja teda kojim jeste tak 3x pres den a to chci jeste nejakou dobu tak nechat...

eloana
28. srp 2011

@luckamb 🙂 to mi povidej🙂)))jeste kdyz jsou dva oba zarli

luckamb
autor
29. srp 2011

Holky, tak už druhý den se mi povedlo jí v poledne uspat bez kojení tzn. že přes den už nekojím. Noci jí zatím ještě nechám až si zvykne že je bez kojení přes den, tak pak se vrhnem na noc.
@ja.na81 naštěstí se v noc budí jen tak jednou nebo 2x

jirule2011
13. zář 2011

Holky zkuste citron,vazne to funguje.Kojila sem 20mesicu ve dne i 3-4 v a zvladli jsme odstaveni bez jedine slzicky.Staci bradavky potrit a jak mrnous zjisti ze je to kysele tak odmitne a za par dni uz si ani nevzpomene.Tak kupte citrony a do toho .🙂

luckamb
autor
16. zář 2011

@jirule2011 to je dobrej nápad, jenže naše malá si vezme kolečko citronu a klidně ho celé schroupe jak nic :D

jirule2011
18. zář 2011

Tak jeste sem dostala radu s naplasti,pry prelepit bradavku jako ze ma mama bebí,ale to sem osobne nezkousela.U nas stacil citron🙂

eloana
18. zář 2011

@luckamb
@jirule2011 u nas toto zabralo, ale az na 19 mesicich -uz byla rozumejsi

luckamb
autor
21. říj 2011

Dokojeno :D:D TEď mi někdo řekněte co dělat, aby mě tak nebolela ta prsa.