• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Konec nočního kojení. Malá odmítá sušené mléko

13. února 2012 
Ahojky holky, vím, že kolem kojení je spousta věcí již napsáno, ale chtěla bych poprosit o rady maminek, které mají podobné zkušenosti. Mám 15 měsíční dceru, která je doslova závislačka na kojení. Kojila jsem i 15x za 24 hodin. Jelikož mě to už vyčerpávalo, v prosinci 2011 jsem jí ze dne na den utla kojení přes den (né postupně, vynechávat jedno kojení po druhém, to vůbec nezabíralo) a tak nyní již kojím na noc a v noci (cca 5x). Malá i přes den zkouší mi vyndat prso, ale vždy řeknu, že mlíčko bude až večer a zabírá to. Nyní bych chtěla utnout i kojení na večer a v noci, a v této souvislosti bych chtěla poprosit o vaše cenné rady. Zkoušela jsem snad 5 druhů sušeného mléka, ale malá si to odmítá vzít a tak kojím a kojím. Všem předem moc děkuji. Alex.
27. led 2012 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
sice nejsem ještě maminka, ale moje sestra měla skoro stejný problém... Malá byla zvyklá usínat u prsíčka a přes to nejel vlak... Tak šla princezna na 3 dny k tetičce a povedlo se. Sestra to chudák obrečela, ale malé u mě stačil čajík v lahvičce na usnutí :wink:
27. led 2012 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No jo, jenže manžel chce, abych ji odnaučila to noční kojení také já, že prý to sám nedá :frowning2: . Každopádně sestra má výhodu, že má Vás :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
27. led 2012 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
řeším teď podobný problém,taky je holka ,,závislačka"na mě a na mléku,zkouší rady v noci jí nedat a vydržet(zatím se nedaří),ale jedna věc mi začíná zabírat,dávám ji spinkat na bříško a vydrží spinkat už i dvě hodiny. :slight_smile:
27. led 2012 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky jsem to řešila, i když trochu dřív. Ale místo prsa jsem nabídla láhev s vodou, trvalo to 3 dny. Ale kojit co hodinu a půl bylo neúnosný. Prvně řval dlouho a pak ubíral a ubíral až tu čtvrtou noc spal. Pak už jsem kojila jen před spaním a ráno a to už se odstavil sám během asi měsíce.
27. led 2012 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
malej odmítá UM, doktorka řekla, že některé děti to tak mají. v noci říkám, že mlíko bude až ráno , dám dudlík a spíme , někdy se povede někdy ne, ale kojím ho tak 1x za noc
27. led 2012 ve 23:11  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Moc děkuji za rady, příští týden to chci utnout, tak napíšu, jak se dařilo či nedařilo. Ale už se nemůžu dočkat, až se vyspím déle než 2 hodiny v kuse :slight_smile:
28. led 2012 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já kojila do 2 let a malá byla taky závislačka, ve dvou letech jsem vstávala tak 2x na kojení. Taky jsem to utla ze dne na den a malá mi taky nepila žádné sušené mléka, dávala jsem jí místo prsa čaje a zabíralo to, řekla jsem jí , že mlíčko už není, že bude čajík jinak nic. Tak si zvykla a ted už postupně odnaučuji i ten čaj, dávám mín a mín . Začla pít normální kravské krabicové mléko ale přes den nebo večer , na noc jsem ho nedávala.
28. led 2012 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
My museli odstavit našeho závisláčka (18 m) ze dne na den, protože se jí začaly kazit zoubky. A bylo to asi nejlepší řešení, na internetu jsem našla radu, že si mám zalepit bradavky a říct že tam je bebí. Pomohlo to!!!! :slight_smile: . Jen při usínání, protože byla zvyklá usínat u prsa, byly asi 2 noci uplakané, ale dalo se to. Občas chodila kontrolovat, jestli tam ještě bebí je a doteď když se potřebuje uklidnit mám ručičku ve výstřihu, ale zvládly jsme to na 1****, měla jsem z toho strach, protože byla závisláček na prsu a nechtěla ani dudlík. Tak jsme byly hned bez "šidítka", ale pro nás bylo dobré ukončit to hned, protože jak vysvětlovat že to bebí tam chvilku je achvilku není :confounded: . Mlíčko jsem jí sušené nedávala, protože ho nemá ráda a potom když si řekla, dávala jsem jí převařené kravské, dlabala jogurty a tvarohy to stačilo :slight_smile:
28. led 2012 ve 23:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
A zapomněla jsem napsat, že po 2. noci spala celou noc bez probuzení, to byl klídek :grinning:
28. led 2012 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No už musí začít, když jste to zvládly vy, já také :slight_smile: . Jinak dudlík nemáme od narození a UM jí nutit nebudu a vyrazím koupit plnotučné kravské :slight_smile:
29. led 2012 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak včera jsme začaly, budí se zatím každé dvě hodiny, manžel jí dává vodu, tak snad i toto brzo skončí. Jen mám hrozně nateklé prsa, tak jsem si koupila homeopatika na zastavení kojení, tak snad i toto brzo poleví :slight_smile:
30. led 2012 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak kojení se malá odnaučila rychle, sice se stále ještě v noci budí, ale už se konečně vyspím :slight_smile:. Jen mě nešlo zastavit kojení a tak jsem skončila na antibiotikách :frowning2:
13. únor 2012 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek