Konec nočního kojení. Malá odmítá sušené mléko

amelik
27. led 2012

Ahojky holky, vím, že kolem kojení je spousta věcí již napsáno, ale chtěla bych poprosit o rady maminek, které mají podobné zkušenosti. Mám 15 měsíční dceru, která je doslova závislačka na kojení. Kojila jsem i 15x za 24 hodin. Jelikož mě to už vyčerpávalo, v prosinci 2011 jsem jí ze dne na den utla kojení přes den (né postupně, vynechávat jedno kojení po druhém, to vůbec nezabíralo) a tak nyní již kojím na noc a v noci (cca 5x). Malá i přes den zkouší mi vyndat prso, ale vždy řeknu, že mlíčko bude až večer a zabírá to. Nyní bych chtěla utnout i kojení na večer a v noci, a v této souvislosti bych chtěla poprosit o vaše cenné rady. Zkoušela jsem snad 5 druhů sušeného mléka, ale malá si to odmítá vzít a tak kojím a kojím. Všem předem moc děkuji. Alex.

eficenka
27. led 2012

sice nejsem ještě maminka, ale moje sestra měla skoro stejný problém... Malá byla zvyklá usínat u prsíčka a přes to nejel vlak... Tak šla princezna na 3 dny k tetičce a povedlo se. Sestra to chudák obrečela, ale malé u mě stačil čajík v lahvičce na usnutí 😉

amelik
autor
27. led 2012

No jo, jenže manžel chce, abych ji odnaučila to noční kojení také já, že prý to sám nedá ☹ . Každopádně sestra má výhodu, že má Vás 🙂 🙂 🙂

petiikk
27. led 2012

řeším teď podobný problém,taky je holka ,,závislačka"na mě a na mléku,zkouší rady v noci jí nedat a vydržet(zatím se nedaří),ale jedna věc mi začíná zabírat,dávám ji spinkat na bříško a vydrží spinkat už i dvě hodiny. 🙂

ufo8
27. led 2012

taky jsem to řešila, i když trochu dřív. Ale místo prsa jsem nabídla láhev s vodou, trvalo to 3 dny. Ale kojit co hodinu a půl bylo neúnosný. Prvně řval dlouho a pak ubíral a ubíral až tu čtvrtou noc spal. Pak už jsem kojila jen před spaním a ráno a to už se odstavil sám během asi měsíce.

weri1
27. led 2012

malej odmítá UM, doktorka řekla, že některé děti to tak mají. v noci říkám, že mlíko bude až ráno , dám dudlík a spíme , někdy se povede někdy ne, ale kojím ho tak 1x za noc

amelik
autor
28. led 2012

Moc děkuji za rady, příští týden to chci utnout, tak napíšu, jak se dařilo či nedařilo. Ale už se nemůžu dočkat, až se vyspím déle než 2 hodiny v kuse 🙂

sisip
28. led 2012

Ahoj, já kojila do 2 let a malá byla taky závislačka, ve dvou letech jsem vstávala tak 2x na kojení. Taky jsem to utla ze dne na den a malá mi taky nepila žádné sušené mléka, dávala jsem jí místo prsa čaje a zabíralo to, řekla jsem jí , že mlíčko už není, že bude čajík jinak nic. Tak si zvykla a ted už postupně odnaučuji i ten čaj, dávám mín a mín . Začla pít normální kravské krabicové mléko ale přes den nebo večer , na noc jsem ho nedávala.

martaska78
28. led 2012

My museli odstavit našeho závisláčka (18 m) ze dne na den, protože se jí začaly kazit zoubky. A bylo to asi nejlepší řešení, na internetu jsem našla radu, že si mám zalepit bradavky a říct že tam je bebí. Pomohlo to!!!! 🙂 . Jen při usínání, protože byla zvyklá usínat u prsa, byly asi 2 noci uplakané, ale dalo se to. Občas chodila kontrolovat, jestli tam ještě bebí je a doteď když se potřebuje uklidnit mám ručičku ve výstřihu, ale zvládly jsme to na 1****, měla jsem z toho strach, protože byla závisláček na prsu a nechtěla ani dudlík. Tak jsme byly hned bez "šidítka", ale pro nás bylo dobré ukončit to hned, protože jak vysvětlovat že to bebí tam chvilku je achvilku není 😖 . Mlíčko jsem jí sušené nedávala, protože ho nemá ráda a potom když si řekla, dávala jsem jí převařené kravské, dlabala jogurty a tvarohy to stačilo 🙂

martaska78
28. led 2012

A zapomněla jsem napsat, že po 2. noci spala celou noc bez probuzení, to byl klídek 😀

amelik
autor
29. led 2012

No už musí začít, když jste to zvládly vy, já také 🙂 . Jinak dudlík nemáme od narození a UM jí nutit nebudu a vyrazím koupit plnotučné kravské 🙂

amelik
autor
30. led 2012

Tak včera jsme začaly, budí se zatím každé dvě hodiny, manžel jí dává vodu, tak snad i toto brzo skončí. Jen mám hrozně nateklé prsa, tak jsem si koupila homeopatika na zastavení kojení, tak snad i toto brzo poleví 🙂

amelik
autor
13. únor 2012

Tak kojení se malá odnaučila rychle, sice se stále ještě v noci budí, ale už se konečně vyspím 🙂. Jen mě nešlo zastavit kojení a tak jsem skončila na antibiotikách ☹