Kontrolní test na cukrovku po šestinedělí. Můžu po něm normálně kojit?

keyblaza
13. únor 2023

Dobrý den, jen jsem se chtěla zeptat. Mohu kojit po kontrolním testu na cukrovku po šestinedělí normálně kojit? Mám jít teď 14.3 a doktorka se neptala jestli kojím a nebo ne. A všude čtu, že by se to pro změnu ten test měl dělat až po pul roce. Proto mě tedy zajima jak to je. Děkuji za odpověď 🙂

nina004
13. únor 2023

@keyblaza Dr. má objednala 4mes.po pôrode. Tiež kojim. Pôjdem na test ,ale myslím ,že lepšie by bolo ísť až neskôr ,keď dokojím a ustália sa hormóny. No keď teraz vyjde test zle ,tak budem ešte pýtať opakovanie po skončení kojenia.

keyblaza
autor
13. únor 2023

@nina004 no mě právě paní doktorka nic neřekla a ani se neptala 😞

shirilka
13. únor 2023

@keyblaza Jsem 9m po porodu a na kontrolním testu jsem ještě nebyla. Říkali mi, že pokud prakticky celou noc kojim a moc nespím nebude hodnota správná. Že mám přijít až nebudu kojit a budou ustálené hormony.

87pavlina
13. únor 2023

Také jsem měla těhotenskou cukrovku a řekli mi, že se mám na kontrolní test objednat až přestanu kojit.

keyblaza
autor
13. únor 2023

@shirilka tak já se zkusím ještě optat jak to s tím je. Paní doktorka mi akorát řekla, ať ji zavolám a objednám se u ní a to jsem udělala. Navíc jsem teprve 2 měsíce po porodu a nerada bych, abych pak kloučka nemohla kojit 😞

keyblaza
autor
13. únor 2023

@shirilka a já kojím tak 3x za noc.

shirilka
13. únor 2023

@keyblaza Jj určitě zavolej, jako během testu stejně nesmíš kojit a jen sedět a nic nedělat, řekni, že malý to bez tebe zatím fakt nezvládne, že by ses řada objednala později, ale že si zavoláš, podle toho kdy začne třeba jíst příkrmy apod., a bude obecně schopný být bez tebe...😉

keyblaza
autor
13. únor 2023

@shirilka děkuji za radu 🙂