Kousání při kojení. Máte na to fígle?

zuzankast.
1. lis 2009

Malá má jen dva zoubky, ale stačí to. Při kojení, když zažene hlad a žízeň, stane se že mě občas kousne než jí prso vezmu. Neznáte na to nějaký fígl, třeba takové ty čpičky na bradavky, které někdo používá při bolavých bradavkách?

rimmel
1. lis 2009

hahah prepac som sa musela zasmiat..jaka je chutna ci z prsa robi hryzatko 😀 🙂

a poradit neporadim moj nastastie nekuse...skor moje ruky :D

zuzankast.
autor
1. lis 2009

Nojo no, vše ochutná, okouše, pohraje si 🙂

dvojka
1. lis 2009

Naše Anetka kouše taky a doted jsem nepřišla na žádný fígl.Zatim nekousla nijak hodně(tak aby tekla krev)ale bolet to bolí,vždy jí odtáhnu a zkusim nabídnout prso za chvilku,pokud kousne znova prso vezmu a už nenabídnu.
Jenže vy jste ještě malé,takže by jste asi měly hlad.
No uvidíme co kdo poradí 😅

shaula
1. lis 2009

U nás trošku pomohlo cvrnknutí do nosíku (taky jsem to někde vyčetla) a taky když jsem zařvala bolestí, to se kluci chudáci vždycky zlekli a přestali 😀 A to tak kousali ještě s prázdnými dásničkami, děsila jsem se toho, až jim narostou zoubky - a světe div se, se zuby přestali kousat 😎

neu.sona
1. lis 2009

Nám vyrostl ve třech měsících dole první zub, ve čtyřech další vedle něj, během měsíce nám vyrostli dva nahoře a teď se mu v pěti klube dole stolička. Hoodně mě kousal a já skoro brečela. Sice mi nikdy netekla krev, ale i tak to bolelo. Tak vždycky dost zasyčím a skoro zakřičím AU a světe div se, přestal kousat. Ale občas tam ty zubáky cítím 🙂. Chudáček, jak je někdy při pití v tranzu, tak se dost lekl, ale snad to pomohlo. Už jsem si říkala, jestli nakonec nebudu muset přestat kojit, pokud se to nezlepší. Tak asi trpělivost a zkoušet to pořád dál. Některé maminky mají holt štěstí, že dětem vyroste první zubák až třeba v devíti měsících 😝

zuzankast.
autor
10. lis 2009

já taky vždy zakřičela jak sem se lekla a to se lekla i malá a zůstala na mě koukat.. Ale představte si, že co jsem založila tuhle diskuzi, už me nekouslla.. přestala si i cumlat paleček, bez kterého dřív neusnula, tak že by se sama kousla a zjistila na co zoubky má a že to bolí? No nevim, ale zatím mám klid, hurá 🙂 🙂 🙂

rimmel
10. lis 2009

no som sa vam smiala a moj predpar dnami zacal kusat resp nie stale ale uz sa mi stalo 4krat ze kusol svina! :D

deathy
13. lis 2009

My máme dva zuby dole a klube se nám jeden nahoře. Zatím mě kousla fakt jen asi 2 nebo 3x, každopádně fakt něco. Moje tetka - stále kojí a klukovi jsou asi 2 roky - říkala, že když kousl, tak mu to vzala, a prý dobrý. Tak třeba na tom něco bude.
Moje dceruška si ale našla jinou zálibu. Napapá se a pak začne terorizovat a snad se mě snaží i podojit či co. Chytne mě za bradavku a cvrnká do ní a v poslední fázi mě začne tahat. A při tom se na mě dívá a uculuje se jak největší andílek 😀

baca
27. led 2010

Tak u nás už to taky začalo, Báře se prořezal první zub tak před dvěma týdny, ale teprve teď povylezl víc a začala mě hryzat, hlavně do pravé bradavky. Dost to bolí, někdy teče krev. Vždycky na ni zařvu, že nesmí, že to bolí a prso jí vezmu. Mám strach, abych třeba nepřišla o mlíko, když se vždycky bojím, že mě zase kousne, vždycky mi je z toho úplně horko. Kojení jsem měla ráda, ale tohle mě štve. Nemůžu ani pořádně nikam jít, protože nebudu někde kojt a ona mi bude hryzat...a mě to bude bolet. mažu bepanthenem, ale zázrčné to není, že o. Tak jsem byal ráda, že ze začátku jsem neměla s kojením problémy a teď tohle. ☹

sicinka
27. led 2010

Ahoj, taky mě párkrát kousnul a do krve. Já ho tedy vždy cvrnkla do tváře, zařvala (bolestí) a prso mu vzala a nic tri hodiny nedostal - jelikož je tlusťoučký, tak mu to určo neuškodilo. Něco z toho asi zabralo a už toho nechal, ale také jsem se kojení začínala bát že nevím, kdy to zase provede. Jinak poprvé jsem jen zařvala odtrhla ho (blbej napad) a on mel na tvari ten nejvetsi usmev, jak děla mamince dobře a je sikovnej 🙂

vrtule83
27. led 2010

Mě také malá začala kousat když jí vylezly první zoubky, ale netrvalo to dlouho, ty mimča si na to prostě musejí zvyknout.

aponchie
27. led 2010

ja se lekla a zarvala a prestala 😀

zuzankast.
autor
28. led 2010

ahojky, mala uz tedy nastesti nekouse - tedy ne me, ale na strankach kojeni sem cetla o tomhle problemu a tam poradkyne radila : Vzit prs a durazne vysvetlit, ze se to nedela a pokud to udela mimco znovu, prs mu chvili nenabizet.. Sice teda nevim, jak miminku vysvetlit, ze do prsa se nekouse, ale treba se to nekomu povede 😅

baca
28. led 2010

tak odvčera sice nekousla, ale ten největší kousanec mi přes noc zhnisal ☹

rkk
28. led 2010

ahojda tak malá mě taky kousla asi 3krát vyčetla jsem zařvat a cvrnknout do nosánku a ono to pomohlo 😉
Ale každy kojo mám strach aby nehryzla znova au au 😖 ale od te doby je klid 🙂 Na zahojeni bradavek je nejlepší mastička bepanthen.

baca
29. led 2010

mazala jsem, asi to chtělo víc větrat

svataterezicka
29. led 2010

Mě malá taky kousla někdy začátkem týdne, a doted to bolí i když nemám podprdu prostě to cítím! Mažu taky bepantenem ale kojit z toho prsa taky musím ale bolí to jak čert! Kurna jak dlouho to bude ještě bolet to je peklo