Krátké intervaly kojení, stačí mu to?

petgavlas
20. zář 2021

Zdravím všechny. Malému je skoro 9 měsíců, v noci kojím 3-4x, přes den si ještě tak 4-6x cucne. Naše pediatrička má pořád problém s jeho přibíráním, no přibírá konstantně, hold to ale asi bude prcek (7,6 kg a 69,5 cm). Příkrmy jedeme už od ukončeného 4. měsíce, jí tak různě, někdy by snědl i mě, jindy si dá jen pár lžiček. Proto pořád spoléhám na to kojení. Mám tedy dvě otázky...
1. Je časté noční kojení ok nebo je to známka toho, že má hlad?
2. U prsa je přes den tak max. 5 minut a to doslova. Vezme si co potřebuje i za tak krátkou dobu? (Ze začátku kojení jsem totiž kojila s kloboučky a seděli jsme spolu i půl hodiny než se nakojil...)

Mockrát děkuji za jakékoli reakce

zizkmi
21. zář 2021

@petgavlas dobre rano. Ja jsem maleho v roce mela v noci na prsu permanentne, takze 3x-4x za noc je normalka. Navic nemusi jen pit, muze se jen ujistovat, ze je maminka vedle nej. Co se tyka jidla mam zkusenost i z okoli, ze deti se "rozjedi" az kolem roku. Ja mam taky dny kdy bych vyjedla lednicku a pak dny kdy mi staci piskot na cely den. Kojeni mu nejspis staci a jidlo taky. Zalezi na tom, jak moc se hybe, jak moc jste s manzelem vysoci, jestli vam pripada, ze ma hlad. Mladsi ma pul roku a 6kg a kolem jsou sama 8kg miminka. Neresim, protoze mrnous uz pomalu leze.
Co se tyka rychlosti nakojeni: mladsi ma pul roku a staci mu 3 minuty u prsa. Stopovala jsem si to. Starsi se kojil desne dlouho. Detatko je starsi a ma vetsi silu mleko vytahnout🙂

konidana
21. zář 2021

Vypada to, ze pres den na kojeni nema cas a dohani to v noci, coz je v poradku ( z hlediska ditete😉)

j.a.n.i
21. zář 2021

@petgavlas U nás bylo časté noční kojení známka toho, že přes den snědlo dítko málo. Jinak 5 minut mi u takhle starého přijde zcela dostatečné, staršímu 5 minut stačilo už někdy ve 2 měsících.

petgavlas
autor
22. zář 2021

Mockrát děkuji za každou zprávu. Syn je malá turbomyš, chvíli neposedí, leze po čtyřech, staví se, furt nahoru-dolů-nahoru. Je děsně akční, proto si i říkám, že to co sní, to hned "vyběhá". Já měřím 175 cm, partner nějakých 182 cm, což není moc, ale malí si taky nepřipadáme. Že by měl hlad nám nepřijde, nabízím jídlo pravidelně, ale když už teda hlad má, tak si řekne. A je fakt, že ho všechno děsně zajímá, musí všechno vidět a nejlépe všechno najednou a je fakt, že se při tom kojení kolikrát i odpojí, zajde něco zkontrolovat a pak ještě přijde. Takže ještě jednou moc děkuji za útěchu ☺️