Krátké kojení, časový interval 3-5 minut. Co dělat?

elzik
18. únor 2010

Maminky, je možné, aby se dítko najedlo za tak krátkou dobu? Máme ten problém, že malý pije max 5 minut, ale zpravidla ty 3 minuty a víc nechce, vzteká se, odtahuje se od prsa, a ikdyž stále hledá, už nechce sát. Ke kojení se hlásí i co hodinu a to jak ve dne, tak v noci (má 4 měsíce). Už jsem z toho strašně vyčerpaná. Dnes mi jedna maminka v MC řekla, že za tak krátkou dobu se nemůže dostat k zadnímu mlíčko a že proto má tak často hlad. Ale přibírá krásně - za měsíc 800g (to by s předního mlíčka nepřibral?). Nevím, co dělat. Prostě déle pít nechce. Tak opravdu nevím, co dělat. 😒

linda02
18. únor 2010

ahoj já měla to samé, Kubis pil max.5minut ze začátku cca 2-3měsíce věku chtěl přesně co hodinu, ale doktorka mi řekla, že at zkusím vydržet na inteval 2hodiny jednou jsem teda vydržela a od té doby sem kojila co 2h, ale pořád max 5-7minut. Jediné ještě třebas zkusit trochu mlíčka odstříkat aby bylo to prý hustší, ale já si moc nemyslím, že by nebylo o něco méně vydatné kor když prospívá, Kubis tež prospíval v pořádku. 😉 😉 😉 A co na to dětská?

dagina
18. únor 2010

Elzik, hm, nevím..., mě se to zdá jako bojkot kojení, naše Lůca to také měla cca v tomhle věku. Musela jsem najít vhodnější polohu ke kojení, u nás to byla taková dost podivná poloha, ale pila pak dobře. Ale na druhou stranu si myslím, že těch 5 minut stačí na to, aby se dostalo k zadnímu mlíčku bohatě...., si myslím, že se to spraví a jedná se o chvilkový bojkot. Držím pěsti.

dagina
18. únor 2010

Teď jsem si všimla, že kojíš co hodinu..., tak k tomu asi ještě laktační krize..., mělo by se to upravit dle mě

elzik
autor
18. únor 2010

Trvá to už přes měsíc, tak nevím. Vydržet se snažím, ale začínám být vyčerpaná ☹

kirkee
18. únor 2010

Elziku, u nas to bylo presne to same, kdyz holt dyl pit nechce, tak s tim nic nenadelas, urcite se to casem upravi. Dodrzovala jsem aspon to, ze kdyz jsem nakojila z jednoho prsa a po hodine si rekl znovu, dala jsem to same prso a teprve za dalsi hodinu jsem dala druhe, zkratka jsem zachovavala ty dvouhodinove intervaly mezi prsy.
Postupne se intervaly mezi jednotlivymi kojenimi prodluzovaly zase zpatky na ty dve, dve a pul hodiny.
Kdyz pekne pribira, tak opravdu neni co vic resit, jen vydrzet 😉

kefin
18. únor 2010

ahoj, tak malá se od 4. měsíce kojí taky krátce.tak max 5 minut a přibírá ukázkově. já myslím, že je to tím, že umí už rychle sát a k nasycení malého žaludku jí stačí těch pár minut a za druhé když byla malá, tak se neuměla ničím zabavit, jenom tím prsem, ale okolo 4. měsíce už ji zajímá hodně věci okolo, hračky, lidé a tak. proto už nechce trávit u prsa delší čas, když jsou na světě zajímavější věci. 🙂
tak bych to nijak neřešila 😀

dagina
18. únor 2010

Elzik, jestli jsem to správně pochopila - přes měsíc kojíš už co hodinu?? Hele, jukni na www.kojeni.net

beruska24.9.
18. únor 2010

Prý se i během tak krátké doby dokáže dítko napít, pokud už zvládá techniku sání.

elzik - a než přiložíš, zkoušíš zabavit i jinak, příp. přebalit apod.??? Třeba to nebude hlady, když přibírá, ale dožaduje se něčeho jiného. Když jsem kojila, také jsem zkoušela všechno možné, abychom se dostali alespoň na interval 2h.

zuzankast.
18. únor 2010

nase mala taky pila pet minut a dost, vic nechtela.. vydrzela pak ale tri hodiny a to ani neplakala hlady, musela sem ja hlidat cas.. Ted co je vetsi, tak basti pet minut z kaznedo prsa, tak sme na deseti 😀

kadlecova.misa
18. únor 2010

ahoj, moje malá mi od příchodu z porodnice, až skoro do 11 měsíců pila max. 4 minuty, spíš ty 3. Když jsem si koupila váhu,když byla úplně malá a zvážila kolik vypila ,bylo to i za tak krátkou dobu 100ml..přibírala krásně,tak mě to pak přestalo trápit. Ale pravdou bylo, že jsem kojila často, po 2 hod, protože pak měla vždy hlad..

mariekaterina
18. únor 2010

první syn pil taky jen 5 min a vydržel 2 hodiny a krásně přibíral. Někdy když je dobrý savec tak ti to prso vysaje rychle. Zato teď druhý pije sice taky 5 min ale hodně se nalyká vzduchu tak se kroutí a odtahuje a má pořád hlad, tak ho nechám brknout a jedeme znouvu, kojení s přestavkami na brknutí trvá i přes hodinu hlavně v noci ☹ a vydrží 3 hoďky. Tak opravdu to chce trpělivost. A co ještě dělám když jsem těď měla laktační krizi...koupila jsem si takové kloboučky na sbírání mléka (když kojím z jednoho prsu tak mi vytéká mléko z druhého a to se sbírá do toho kloboučku takže nemusím pracně odstříkávat,někdy nateče i 50ml) a když má prcek ještě hlad tak ho dokrmím stříkačkou a je spokojený 🙂

fender
18. únor 2010

malej taky pije krátce, už od začátku, tak kolem 5 min. a přibírá až až, už má 7 kilo a to jí přes den co 3 hod. akorát on to teda tak dělá jen přes den, protože to musí všude kolem všechno pozorovat a dělat blbiny. přes noc je tma, tak prd vidí a pije dýl, ale tak max 10 min, víc ne.
asi bych se elzi snažila prodlužovat ty intervaly a nedávat pít hned, jak kníkne - ale spíš ho zkusit nějak zabavit, jak píše beruska.

radka.m.
18. únor 2010

elzik-když přibýráte,tak bych to neřešila,a s tím předním mlékem se nenech vystrašit,podle nejnovějších studií je složení předního a zadního mléka úplně jiné přes den a úplně jiné cv noci,v noci je prý přední mléko tučnější,než zadní,takže bud naprosto v klidu,hlavní ukazatel by pro tebe měla být váha a přibýráte ukázkově,takže je nejspíše všechno O.K.

deni1304
19. únor 2010

ahoj holky, pridavam se do klubu super rychlych kojicich matek 🙂
My jsme na to stejne, nase mela vcera 4mesice, od narozeni pribrala 2 kila, dnes jsem mluvila s laktacni poradkyni, rikala vse ok, kdyz pribira takhle pomalu a postupne.
Mame take 20ti mesicniho kluka a ten byl uplne stejny, za 3-5 min nakojeny a spokojeny, kazde mimi pribira jinou rychlosti, kdyz je spokojene, vesele a aktivni, myslim si, ze neni co resit 😉

hypo
19. únor 2010

ahojky, ja mam doma hltouna co taky saje cca 5 min a pak se odtahuje.... a vydrzi nepit klidne i 4 hodiny a v noci mi ted pekne spi a to ji je mesic....jelikoz pribira vzorove tak si s tim hlavu nelamu
dr. rekl ze kdyz je prirustek tak ji to hold staci, a to mi jeste blinka tak mam pocit ze toho pulku vyblije

malovani
20. únor 2010

Elzik: Evi pila 4 minuty, když pila dýl, tak ublinkávala, tak to nemělo cenu... nijak jsem to neřešila, přibírala v pohodě...

market3
21. únor 2010

ahojky,malému budou za 10 dní 4 měsíce a taky posledních 14 dni bojkotuje kojení. Zajímá ho vše jen jídlo🙂 Snažím se kojit každé dvě hodiny a budím ho dvakrát za noc.Bojím se,že přijdu o mlíčko.Taky mně pije maximálně tak 8 minut.

malovani
21. únor 2010

Jo, holky, o mlíko jsem nepřišla, kojily jsme 19 měsíců... (viz. můj příspěvek ze včerejška...)