Krátké sání u 3týdenního miminka. Máte zkušenost?

marketa.d
16. pro 2007

Máte někdo podobnou zkušenost?
Naše malá náhle změnila stravovací návyky. Dosud stačilo kojit po dvou, třech hodinách přes den, večer kolem deváté začala řásit zhruba do jedenácti, do půl dvanácté a nechtěla spát a poté nakojení, usnutí a vzbuzení se až po 4 hod., a pak ráno až v půl osmé. Takže jsem se jakžtakž vyspala. Najednou ale malá vyžaduje kojení přes den, i v noci po max.dvou hodinách a u prsu během 5ti minut sání okamžitě usne, bez šance na probuzení a pak se budí třeba po hodině hodině s hladem.
Zkoušela jsem ji u kojení budit všemožnými způsoby, střídání prsou, poloh přebalení, rozbalení, šimrání na nožičkách, odříhávání, mezičas strávený cvičením a protažením na bříšku. Ale jakmile se pak opět dá přisát, 3x si cucne a spí jako dřevo. V mezičasech mezi kojením dost často nespí, chce chovat, což jí dopřejeme.
Přemýšlím, zda má smysl zkusit již takto malému miminku vnutit nějaký režim, třeba nekojit dříve než po těch dvou hodinách, nebo 2,5 aby se víc snažila a zkusila nasát tak jako dříve víc mlíčka (původně sála tak 10 min.docela poctivě, teď je po 3 min. skoro konec a dalších 10 min ji budím, aby ještě něco do sebe dostala)...
Už si nevím rady, co s ní, v úterý jdeme na kontrolu k dětské, tak se ještě uvidí jak přibírá a poradím se tam, ale připadá mi, že plín má pokakaných a počůraných dost.

jandalinka
16. pro 2007

Tak něco podobného máme i my doma 😉 Už od začátku kojení naší malé stačí 5min.a má dost a usne a co 3hod.ji musím budit přes den,ale večer kolem 19:00má krizovou hodinku ☹ a vyžaduje i po hodině,a jak píšeš kolem 00:00ji konečně uspím. ☹ .Měla jsem strach jestli přibírá,ale od poslední druhé návštěvy u mudr.nás pochválila,že přibíráme krásně až neuvěřitelně.Takže si s těmi 5min.nemám dělat starosti,ale spíš ji hlavně přes den budit na kojení,ale v noci jí nechat spát.Teď máme za poslední týden spíš problém v tom,že kojíme na etapy.5min.se napapá a odříhne a má hlad zase a zase spíme,probudíme po 5min.a zase lovíme. 😔

katako
16. pro 2007

Marketko, ve 3 týdnech je to růstový spurt, vydrž, koj vždy, když malá chce pít a ono se to během pár dní, týdne upraví. O režim se nemá smysl u takto malého miminka snažit a navíc by plakala hlady.

katako
16. pro 2007

Jandalinko, Ondra takto pil na etapy - 5 min. pití, blinkání, škytavka a zase pití... klidně i 3/4 h. až 1,5 hod.! Pak pauza na spaní a za nějaký čas znova.

petraluk
16. pro 2007

Markét, kamarádce malej pije jen 5 minut od narození. V noci se jí budí i po 2 hodinách, ale víc do něj prostě nedostane. Byla doba kdy se budil i po hodině. Teď mu bylo 5 měsíců a kamarádka se ptala mudr, jestli by mu nemohla dávat před spaním kaši, aby aspoň trochu víc spal, ale prý když přibírá, tak jí to nedoporučila. Má ještě vydržet 2 měsíce a dyžtak odstříkat mléko, aby k němu mohl stávat i manžel a krmit ho z flašky. 🙂

tanja61
16. pro 2007

ahoj marketa ja myslim ze je to uplne v poriadku moj drobcek tak papa od narodenia mala som najprv obavy ze papa kratko ale pribera dobre tak je to ok 😉 takze nemaj obavy ked pije 5min ono vie kolko chce a potrebuje ked pribera je to oki 😉