Křik po i během kojení

barbarra
24. kvě 2018

Moje 10ti tydenni holčička se neuvěritelně vzteka a krici během kojeni . Prohyba se jak luk, je rudá a řve. Už si s ni nevim rady. Trvá to asi 10 dni. Sem tam se to stavalo i pred tím ale to nebylo časté, tak to šlo přežít. Dávám ji probiotika a infacol na boleni bříška. Napije se ode mně jen když ji vezmu z kočaru nabo šátku v podstatě spící a hned ji strčím prso. Stejně ale vydrží sat tak 5-10 min. Pak už nechce. Ale za chvili má asi hlad a řve. Na váze zatím přibírá celkem slušně. Máte s tím někdo zkušenost? Je naděje, že to přejde? Prvni dceru jsem kojila do 18m a obě jsme si to užívaly , ale teď z toho kojení jsem uplně na nervy. Zvažuju koupit UM a lahvicky a vykašlat se na to.

kejt29
24. kvě 2018

@barbarra mluvite mi z duse 😂 Kojeni je pro me potreba a o uzivani se neda mluvit. Problem zacal ve 3 mesicich, kdy se zacly zakladat zuby. Trvalo to mesic. Ono se tezko pozna, co presne trapi. V kazdem pripade to ale urcite prejde. Muze to byt brisko, ale klidne i zoubky.

letadylkokane
24. kvě 2018

@barbarra mala ma zitra sest tydnu a dela mi to obcas taky. Ale pribira ukazkove, tak to neresim v optice desu a hruzy, ze se nenapije. Predpokladam, ze ji boli brisko, takze i behem kojeni masiruju a necham ji pit, jak si rekne. Nekdy, kdyz se vzpouzi, to utnu a pockam treba deset minut a pak v klidu dokojim, to uz pak saje dobre. A nekdy mi pomuze zmenit polohu. Dnes mi doktorka rikala, ze se ma plne nakojit do sedmi minut, takze si asi za tu dobu fakt vypije, co potrebuje.
Pokud pribira, neres. Spis zkus neco dalsiho na brisko. Treba Espumisan... 🙂
At se dari! 🙂

nikoulinka
24. kvě 2018

Toto, co popisujes, to mi delal syn vzdy, kdyz mel spurt. Nerada na toto obdobi vzpominam :D to byly dloooouhe noci. Dcera to ted nastesti zvlada daleko lepe. Ale co neni, muze byt :D

letadylkokane
24. kvě 2018

@nikoulinka mas pravdu, prvni mi tohle taky delala v takovych vlnach. Nejdriv kolem sesteho tydne, pak i kolem tech tri mesicu. Takze to muze byt klidne i u @barbarra to same.

barbarra
autor
24. kvě 2018

No, doufám , ze to přejde. Neb jinak mě trefi šlak. Starši dcera se vzdycky ochotně přidá ke křiku své menší sestry, takže je to tu jak v pavilonu opic.

absintka19
24. kvě 2018

@barbarra me se prohybala a pila jen spici kdyz mela v puse afty. Boli ji to pri sani ale v spanku nez si vzpomene ze to boli tak pila. Nic nedate za navstevu u dr.

ladyhacek
24. kvě 2018

viděla bych to na spurt bývá okolo 3 měsíců (pak 6m) obvykle trvá kolem 10 dní (7-14) ale je individuální 🙂

Také jí nemusí sednou něco ve tvé stravě - nezačla jsi poslední dobou jíst něco jiného? Jahody, meloun? Břiško jsi vyloučila?
A pak je tu možnost zubů (zuby rostou měsíc i déle-synovi stoličky 3 měsíce) Syn měl první dva zuby v 5m a kamaráku už ve 3,5m

eithelwing
24. kvě 2018

U nás to bylo obdobné, dost jsme se obě trápily. Dcera vždy pila a po chvíli děsný pláč. Zkoušela jsem bezlaktozovou dietu, jiné diety, kapičky, masáže, homeopatika. A pak jsme přišli s rhb lékařem na zablokovanou krční páteř. Poté už se kojení jen a jen lepšilo, byla klidnější a vydržela sát déle.
Nechci hned tímto strašit, ale nám trvalo půl roku, než jsme na to přišli.

barbarra
autor
24. kvě 2018

Je mne jasny ,že důvodů , proč to děla, může být 100+1, ale potřebuju povzbudit a sdílet to. Manžel ,ač se snaží, to jaksi nechape. Chybi mu ten emocionální rozměr kojeni. Bere to jako způsob vyživ toho prcka. Nic víc nic míň. Jenže pro mně to je jine. Když vidím jak misto spokojenýho človíčka mám během kojeni vedle sebe řvoucí bestii, tak mně to trhá srdce. Tak by to prostě být nemělo:(

mary.jane
24. kvě 2018

@barbarra starsi dcera se kojila naprosto klidne a ukazkove zato kojeni mladsiho syna pripomina spis reckorimsky zapas. Rve, kdyz mu to tece moc, rve, kdyz mu to tece malo, rve, protoze se mu pri kojeni rozhybe peristaltika strev a on prdi nebo kadi, rve, protoze strasne hlta a co pet vterin potrebuje odrihnout ( a ze pri tom riha jak ozraly namornik), takze ja za jedno kojeni vystridam pet poloh a dam desetkrat rihnout. Fakt labuzo 🙄 😂

barbarra
autor
25. kvě 2018

Upřimně, jsem ráda, že to není jen u nás.