Krmení 3,5měsíční holčičky

alisha118
24. říj 2016

Zdravim, mam dotaz ohledně me 3,5 mesicni holčičky. Uz skoro 2 mesice jsem ji obcas dala třeba jednou za dva dny,nekdy i 2x denne Um. Jinak kojim. Cim je starsi tim je to komplikovanější. Mala papa z prsu asi 5 minut. Malokdy papa hezky, vetsinou se pak u toho vzteka nebo ji a jeji, vystrkuje bradavku a zas si ji veme. Mlika mam mene nez po porodu, ale dela to i kdyz tam mliko mam, zkousim rukou odstriknout a mlicko strikne, ne pokazde. Vzdy ublinkavala.. ted je to asi jeste horší. Po kazdem kojeni (mimo noci ) blinka.. odříhne si a pak toho plno vyplivne. .jde mi to pres rameno az na zem. Papá cca po 2- 3 hodinach. Je posledni dny neklidna, spatne spinka, dnes porad chtela papat a pokaždé se poblinkala. Čůrá bych rekla dost. Ale neni neco v pořádku 😕 zkousela jsem si ji doma převážit a za 12 dni přibrala 120 g (porodni 2,74 ted 5,170) pred 12ti dny mela u doktora zvazeno 5,050, po tydnu 5,215 a ted 5,170😯 takze mi zhubla. A ma na hlavicce přímo nahoře zmekkle misto, to nemela driv😯 . Je mozne ze ji nechutna me mlicko nebo ze by az ted začala byt nějaka alergicka (podotýkám ze ml.výrobky nejim skoro vůbec, tak obdem jogurt nebo bílou kavu). Poraďte prosim.

alisha118
autor
24. říj 2016

Jeste pro doplnění : po Um taky ublinkne ale jen trochu a hlavně papa krasne vklidu.

michaelahorakova
24. říj 2016

Pokud vam zhubla bezela bych k doktorovy a nasadila um je mozne ze mlicko nemate tak vyzivene a male to nestaci

alisha118
autor
25. říj 2016

Tak jsem si ji pak ještě prevazila a ma 5,220.. to vazeni kdyz mela 5,170 bylo po tom co se vykakala (hodně ) um jsem ji pak večer dala.

olga_
25. říj 2016

@alisha118 To změklé místo nahoře na hlavě je tzv. fontanela. Mají to všechna miminka, než jim dorostou lebeční kosti. Když se podíváš do průkazu malé, najdeš s nejv. pravděpodobností údaje v cm o postupném zarůstání. Pediatr to (alespoň náš) kontroluje a měří stejně jako obvod hlavičky.
S kojením v kombinaci s UM - já bych zase poradila zavolat si LP, pokud teda stojíš o kojení.