Krmení odstříkaným mlékem. Jak dlouho se to dá vydržet?

jana71
20. srp 2008

Ahojky.Je tady také některá maminka, která krmí své mimi odsatým MM. Malá mi u kojení hrozně zlobí, jsou jí 3 měsíce.Psychicky jsem to neunesla a začla jsem praktikovat dokrm MM z lahve.Nechám jí chvíli cucat z prsa, než začne u prsu dělat své estrády, pak jí šoupnu láhev s MM, kterém mám nachystané ohřátév termosce.Odsříkávám odsávačkou Avent, jde to super, mléka mám spoustu. Napište,jak dlouho se to dá takhle vydžet, uchovávání MM apod.

annag
25. srp 2008

odporúčam odsávačky zn. Medela alebo Avent, na medela.cz si môžete vybrať, akú potrebujete, ono je ich viac druhov, a každá je určená pre iný druh problémov, preto niektorá môže jednej mamičke vyhovovať a inej nie. Ak plánujete odsávať dlhšie obdobie, odporúčam kúpiť si elektrickú, Medela má aj také, z ktorých sa dá odsávať z obidvoch prsníkov na raz.

gabka32
26. srp 2008

ahoj konjo a pemini, já odstrříkávám už 2 měsíce a už mám třetí odsávačku 🙂
nejdříve Medela Harmony - zdála se fajn, ale protože mám větší prsa tak se tam bradavka trošku tísnila a popraskala ☹ ale třeba by se to spravilo, no každopádně mi vyhovuje Avent a po 1,5 měsíci "ruční práce" jsem si pořídila elektrickou - sice odsávání trvá stejně, ale šetří ruce a to se počítá.

pokud byste někdo měli zájem - Medelu i Avent ISIS prodávám (nejsou nové,kupovala jsem už je jako užité, ale fungujou dobře) tak když tak pisnetě do IP.

radka.m.
26. srp 2008

odsávám ráno v 7,pak kolem 10,potom po obědě,večer kolem 18 a ještě kolem 22.Pokud mi začne laktace trošku klesat,tak přidávám odsávání ještě jedno v noci,aqle to stačí tak 3noci a zase se laktace zvedne

bashka
26. srp 2008

Ahojte, ja odsavam uz mesiac a nehodlam prestat. Mam Avent isis a ide to v pohode. Mliecka mam dost, cim viac odsavam, tym viac mam. 🙂

jana71
autor
26. srp 2008

Já odsávám cca 3-4 hod 200 ml. Mlíčka je tam víc,ale malá vypije max. 130 tak nechci víc odsávat. Budu se také snažit o nejdéle, není to tak náročné. Boj u prsu byl časově i psychicky náročnější. Alespoň vím kolik vypije.Mám odsáto asi z 12-15 minut tu 200.

gabka32
26. srp 2008

jak to holky děláte? já odsávala 120-200ml na jedno odstříkání 5-6xdenně, celkem až 900, ale poslední dva týdny je to bída - tak 500-600 celkem. zkoušela jsem odsávat častěji ale nic. ted zkouším Gravimilk, meltu a černé pivo tak uvidíme...

radka.m.
27. srp 2008

já teda nevím,každému pomáhá něco jiného,ale mě jedna mamina poradila,jakmile začne krize,tak přidat noční odsávání a funguje to bezvadně,ale i tak si myslím,že těch 600 je super.nebo kolik potřebuje tvoje mimčo,já třeba dávám už veškeré příkrmy,tak nám stačí na den těch 400.

gabka32
30. srp 2008

možné to je, dříve jsem odsávala 2x v noci - vždycky jak se začla Saška budit, rychle jsem odstříkala, ale ted se budí už jen 1x, takže odsaju ve 22-23h a pak až ve 3 ráno. ale jsem ráda že si pospím, možná ale budu muset nařídit budíka dříve.
jinak když MM nevyjde dávám 1x denně nebo 1x za dva dny Nutrilon, akorát ho nevypije tolik jako MM. denně spořádá kolem 650ml celkem.