Krmení stříkačkou, kolik dát malé mléka?

ewusssa
3. zář 2017

Maminky mala ma jen 5dni ale prsa mi strasne trpi. Malou kojim ale hodne mi praskaji prsa-museji si zvyknout proto odsavam mliko dolahvicky a pripadne dokrmuji strikackou. Vynechala jsem jedno kojeni na zahojeni prsou a malou nakrmila jen strikackou. Chtela bych prosim radu. Kolik odstrikat z prsu pokud jsem uplne vynechala kojeni? Odstrikavam pomalu aby prsa nebyly potom jeste vice naplnena. Takze odstrikavam jen do ulevy ale urcite bych z nich vyklepala vice.... 😈 a kolik dat male mleka do strikacky pokud uplne vYnecham prso? ..... Jsem nervozni protoze kdyz ji prilozim necham na kazdem prsu 10min a je vystarano ale s tou strikackou to "kojeni" je rychle a pije jak urvana

z_kopretinka
3. zář 2017

@ewusssa me na zacatek pomohlo pouzivat kloboucky. Mala se tak i lepe chytla. Byla malicka. Domu nas pustili a mela jen 2540g spatne sala a nebo malo a me to bolelo jak cert. Na popraskane pomahalo namazat purelanem od Medely. Strikackou pije rychle, protoze to je celkem bez namahy. Kolik ma vypit nevim zda jsou zhruba nejake tabulky. Ja kojila i pres bolest a pak jsem musela dokrmovat strikackou, nemela silu se sama dostatecne napit. Nakonec po 14 dnech jsem mohla kloboucky odlozit uplne a pak pohoda.

marie100
4. zář 2017

Ahoj, taktéž používám kloboučky od Medely - není to reklama, daly mi je laktační poradkyně v porodnici, jsou takové slabé silikonové no a Purelan také moc doporučuji. My zase máme problém s přibíráním - hold, je to ze začátku boj 🙂.

ewusssa
autor
4. zář 2017

Dekuji vyzkousim ty kloboucky 👍

z_kopretinka
4. zář 2017

@ewusssa me pujcili v porodnici avent, mela jsem uplne plna prsa a mala se nedovedla prisat a s nimi to najednou nebolelo a ona i lepe pila. Takze cestou z porodky rovnou do obchodu pro vlastni. Jsem se bala kvuli kojeni a laktaci, zase lp poradkyne se k tomu moc netvari, ale pediatra mi rekla, at nad tim moc nepremyslim a pouzivam normalne vlastni hlavu. Boli to? Ne. Pije lepe a pribira? Ano. Tak pry neni co resit. Ja se hodila do pohody a do dvou tydnu jsem kloboucky i odlozila a pohoda. Hlavne klid a nestresovat se.

z_kopretinka
4. zář 2017

@marie100 pribirani.. musela jsem budit co 2-3h nakojit co sama zvladla, pak vycerpanim usinala. Takze jeste odsat a strikackou dokrmit, vse umyt a vysterilizovat. V noci to bylo sileny, jsem spala za pochodu. A ob den poradna na vazeni a kontrolu zda pribira. V takovem kolotoci jsem spala i pres den. Jak mala usnula padla jsem taky.

smudlinka24
4. zář 2017

@ewusssa
Zalezi kolik mimi vazi, my jsme uz v porodnici pri vaze 2,10kg davali 45 ml a postupne se to zvysuje podle vzorce 165x vaha v kg/ pocet davek za den=ml na davku

smudlinka24
4. zář 2017

@ewusssa
Ale brala bych to jako orientacni, s tim, ze klidne muze vypit vic, podle chuti. U materskeho mleka je to trochu jine, to je lepe stravitelne, ale taky ma mimi driv hlad.

olsett
4. zář 2017

nevím, jestli to odsávání je lepší pro prsa:( mě z toho vždycky bradavky bolely mnohem víc, pokud má mimi správnou techniku kojení, tak mi to přijde lepší zkusit vydržet, zkusit mazat po kojení mateřským mlékem, popřípadě různé mastičky hodně větrat - mě třeba do týdne se to zahojilo a pak už to šlo, jeden čas jsem musela odsávat a zase mi tozhoršilo

smudlinka24
4. zář 2017

Mne tedy mene bolelo odsavani, ale neodsala jsem toho zdaleka tolik jako mimi, tak jsem trpela. Mela jsem dve obdobi, kdy me bradavky bolely tak, ze mi u toho tekly slzy.

marie100
5. zář 2017

@z_kopretinka ,
jj, to známe...zatím neodstříkávám, malá začala něco přibírat, ale mám pořád strach, že ne dost. Než začala přibírat, tak nás dr. strašila odběrama krve a hospitalizací kdyby nepřibírala nebo dokonce hubla. Nevím, je logické, že musí přibírat, ale takovéto strašení a sledování tabulek, kolik by měla přibrat za kojení a den mi příjde taky přehnané a cpát to do ní i když potom ublinkává také...

absintka19
5. zář 2017

@smudlinka24 pro vaze 2,1kg 45ml me davali u holcicky 4,3kg 50ml 🙂 a to jsem krmila po 4hodinach 🙂 coz by bylo 6krmeni po 50ml jidle vzorce ale mela mit 110ml? To by ji asi prasklo brisko 🙂 165x4/6

z_kopretinka
5. zář 2017

@marie100 ono tezko rict, zalezi na vaze miminka. U mensich to radsi asi vic hlidaji, tam by to mohlo byt treba ohrozujici. A asi se to i tezko poznava. Nebo treba nejaka metabolicka porucha. Me tabulkove neodpovidala, ale dr sledovala rust krivky a to rikala, ze je dobre kdyz se rozjedla. Ale radsi nas zvala casteji, aby byla kontrola.

smudlinka24
5. zář 2017

@absintka19
No nam brisko neprasklo🙂
Krmily jsme 45 ml co 3 hodiny a pak to same dodrzovaly dle tehle doporuceni doma. Mala se narodila ve 35.tt
Tenhle vzorec pro vypocet maji stejny jak v porodnici, tak u nasi pediatricky. K nalezeni je take vsude na netu.

smudlinka24
5. zář 2017

A ted prave mame vasich 4,3kg a papame okolo stovecky😀

absintka19
5. zář 2017

@smudlinka24 tak nam davali v porodnici 50 misto 110 dle vypoctu ;) mozna ze neumi pocitat?

smudlinka24
5. zář 2017

Ono je to m

smudlinka24
5. zář 2017

Ono je to pro cerstvy mimi jiny. Vim, ze kdyz se tam mamky rozkojovaly, tak jim taky na zacatku stacilo malo. My jsme cerstve po narozeni dostavaly 25 a postupne se to zvysovalo na 45, ale vaha se nijak vyrazne nemenila, jen to co mala ztratila na porodni vaze. Po 14 dnech jsme odchazely se 45.

andiienka
6. zář 2017

Já po narození malého taky musela odsávat (šel na svět o měsíc dříve) dokrmovala jsem ho první dny jen 5-10 ml, později víc. Odsávání bylo šílený, bradavky jsem měla v jednom ohni, odsávání a později kojení nám díky bohu zachránil Bepanthen (ten je na rozpraskané bradavky fakt zázrak a nemusí se před kojením omývat)... Jinak jsem prsa ledovala a v teplé sprše odstříkávala do úlevy...