Lahvička Medela Calma. Pomohla nebo odbourala kojení?

luca30
7. dub 2011

Maminky chtěla jsem se zeptat, jaké máte zkušenosti s touto lahvičkou. Možná budeme dokrmovat, tak se chci informovat, protože nám ji v porodnici doporučili. I když jsem zkusila odsát a odsála jsem z obou prs 125 ml mlíka, takže si spíš myslím, že je to tím, že naše malá nechce tahat. Někde jsem četla, že právě tato lahvička pomohla maminkám se rozkojit a naučila i dítě sát. Naše malá u toho hned usíná, kojíme přes kloboučky, i když jsem to zkoušela i bez nich a šlo, ale jak se pustila, tak už se nedokázala přisát, tak jsem zase nasadila klobouček, nevím jestli ji to taky nemate.Děkuji za Vaše rady..

cincinnati
23. srp 2011

Nikdo nemá s touto lahvičkou žádné zkušenosti ???

kutcher
23. srp 2011

@luca30 víš, zas nesmíš propadnout reklamním propagandám. Ještě stále bohužel nebyl vyroben mechanismus savičky tak, aby kopíroval způsob sání z prsu a toto není výjímkou - dokonce jsem totožný text četla u dalších dvou značek - třeba konkrétně tato savička by nám nevyhovovala, protože má dlouhý dudel - tím by se mi poblinkával a co se testovaly i jiné savičky, tak po udělání menšího průtokovýho otvoru, si byla většina rovna - kup hlavně takovou, jaká ti bude vyhovovat hlavně pro tvé mimi, je holt nutno zkoušet, víc ti asi neporadím, nám i ohledně sání vyhovovaly ty široké od Tommee Tippee

mrsblack
25. srp 2011

@cincinnati já na ni nemohu dopustit, díky této lahvičce jsme odbourali klobouček a malej se dokázal přisát přímo k prsu. S kojením jsme přesto bojovali, mlíčka bylo málo, ale jsem ráda, že jsem do ní ty peníze investovala a díky ní aspoň trochu toho MM do malého dostala. Kojení s kloboučkem byl děs běs!

kachen
26. srp 2011

Lahvickou dokrmujeme od porodnice. Akorat mala nemela problem se prisat, mela jsem/mam malo mlika. Taky na ni nedam dopustit. jen je trosku drazsi, tak jsem poridila jen jednu. A protoze me nebavilo ji vyvaret a umyvat stale dokola, tak jsem male supla i Aventku a zjistila, ze ji je sumak z ceho pije, hlavne ze neco tece. Ale otazka byla zda pomohla. Takhle. Kojeni mne nepokazila.

kaccaa
8. črc 2014

Ahojte, chtela bych se zeptat na pouzivani teto lahvicky. Dnes jsem calmu koupila a nevim, muze se spatne sestavit? Slozenou ji mam si myslim dobre, ale kdyz maly nasaje tak ma pusinku az moc plnou mlika, ze mu tece ven, je to tak na zalknuti. Samovolne netece, jen na prisati, ale i tak jde pak mleka moc. Jake s ni mate zkusenosti?

gepe
8. črc 2014

Kojeni naprosto nenarusila. Za nas vyborna lahev a manzel stastny ze mohl nakrmit (nakojit 🙂 ) taky a ja si treba na chvilku odpocinout.

loafeer
8. črc 2014

My můžeme jen doporučit. Měla jsem málo mlíka, takže jsme museli dokrmovat a u Calmy musí dítě sát stejně, jako z prsu, takže se nezlanaří na klasické flašce a díky tomu jsem s dokrmama kojila skoro až do 8.měs....

emin
12. črc 2014

LP ráda bych take přidala svůj komentář. Žádná lahvička nikdy nemůže nahradit kojení prostě proto, že každé prso a každá bradavka vypadá jinak a miminko se naučí sát právě z toho konkrétního maminčina prsu. Lahvička Calma má dobrý marketing a jedinou výhodu oproti jiným a tou je, že sání z ní jde opravdu těžko. U ostatních lahviček je sání snadné a mléko teče téměř samo, u Calmy ne, jde to dokonce ještě hůř než z prsu. Miminko však při sání z této lahvičky zapojuje jiné svaly než při sání z prsu. Pokud musí dokrmovat tatínek, je ideální dokrmit cévkou při sání přes prst, je to snadné a nekazí to techniku sání. Zažila jsem po podání Calmy menší I větší bojkoty kojení u mnoha klientek (zvlášť pokud mimi ještě navíc mělo dudlík). Čím vice cizích předmětů napodobujících bradavku má mimi v pusince, tím vyšší riziko. Tím samozřejmě nechci říct, že to nejde, je I mnoho maminek, které s ní mají dobré zkušenosti a je na místě upozornit, že I Calma je riziko.
A ještě k maminkám, které psaly o tom, že měly málo mléka (a neberte to, prosím, zle) - opravdu hormonální problem s nedostatečnou laktací má cca 1-2% žen. Ostatní (a během prvních 3 měsíců je odstaveno cca 30% dětí) je způsobeno nějakou chybnou v technice kojení, kojícími kloboučky, chybným přisáváním, přikládáním, dudlíkem, regulováním kojení časově I frekvenčně a bohužel I lahvičkami. Kojení je někdy opravdu boj a je těžké odhalit příčinu potíží, ale často se tyto příčiny řeší podáním UM v lahvičce apod. Toto "řešení" pak vede k dalšímu poklesu laktace a nakonec k odstavení. Bohužel maminky dostanou někdy tyto rady I od pediatrů či příbuzných, kteří o kojení nejsou dostatečně informovaní. Doufámk, že jsem nikoho neurazila a všem přeju spokojené kojení 🙂

crazim
31. črc 2014

taky dokrmuju z téhle lahvičky, malý má něco přes měsíc, vyždycky nakojím co to jde klidně i hodinu, usíná při tom rošťák.. a pak dokrmuji bud svým odstříkaným mlékem, nebo nutrilonem..

lucca13
31. črc 2014

Ahojky 🙂 malou jsem dokrmovala z této lahvičky a nechtěla mi z ní pít, šlo to těžko ☹ .....jedině v noci, ale bylo tím že měla velkej hlad 😅

katkavfr
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tamarila
20. led 2015

Mě lahvička kojení zachránila - teď opět plně kojím. Kombinování lahvičky s kojením nedělalo malému žádný problém. Po zahojení prs jsem se vrátila ke kojení. LP mi radila kojit a kojit, když nebylo co, tak s cévkou. Nechápala, že ke kojení je potřeba zahojit krvavé bradavky, jinak se mi ze stresu stejně nic neutvoří, a kůže na kůži to nespasí. Jinak většina mých kamarádek v některé fázi kojení kombinovala s lahví, nebo maminky nedonošených dětí přecházely z láhve na kojení, všechny měly dudlík, a prakticky všechny v pohodě kojí. Na mě jsou současné LP radikální, a z podpory přešly k hromadě příkazů a zákazů 😅 Pár let zpátky když jsem měla první dceru radily zcela jinak. Asi jako ve všem každému sedí něco jiného 🙂

ange_de_la_morte
20. led 2015

Ahojky, sice nevím jak může pomoct lahvička rozkojit, ale každopádně mi Calma zachránila kojení - měla jsem problém s mlíkem, chvilku byl malý na dokrmu ( z Calmy) a bez problému jsme se vrátili k plnému kojení. Pokud flašku tak jedině tuto 😉

bunny123
20. led 2015

Od 4m používám na dokrmování odsátým mlékem, případně když jsem celý den ve škole, manžel s ní krmí. Spokojenost, stále kojím (8,5m). LP a kojící liga budou zásadně proti, ale když musíš, tak musíš a Calma je na trhu momentálně prostě nejlepší.

incognito
21. led 2015

náš malý Calmu úplně bojkotuje, radši by umřel hlady než se z toho napít ☹

aaa13
12. bře 2015

Ahoj, můžu se prosím zeptat kterou přesně lahvičku by jste doporučili ? Našla jsem jich na webu hned několik a nevím kterou vybrat. Madela Calma lahev, nebo Madela Calma lahev komplet 150ml / 250ml, atd. atd. Mám již koupenou Madela dvoufázovou odsávačku, tak bych ráda dokoupila vhodnou lahvinku 😎 . Předem moc děkuju.

limba111
24. bře 2015

Měli jsme tuto 250 ml http://www.dudlikarna.cz/kojenecke-lahve/medela... Můžu doporučit, spokojenost.

hanapena
28. lis 2016

@emin
A mohu se zeptat, zda se ten 1-2procentní problém nedostatečné laktace zahrnuje i dvojčata? s první dcerou jsem bezproblemově kojila, teď s dvojčaty první dva měsíce co 1-2hod pláč, hledání bradavky, v noci neustálé buzeni..s bídou zpátky na porodní váze. Takže jsme na příkrmu (alespoň 2xdenně)
Dekuji

alessa29
13. únor 2018

Medela calma je uzasna, pokud se spravn sstavi zadny problem, funguje a neohrozuje kojeni