Laktace po třetím CS bez miminka u sebe. Čím ji podpořit?

lalolita
21. dub 2022

Zdravím holky, jsem cca 32hod po třetí akutní sekci. Miminko bohužel u sebe nemám, bylo předčasně narozené (31+4), tudíž je na JIP v jiné nemocnici, než jsem já.
Nicméně snažím se od včerejška, cca od 14hod stimulovat prsa, odsávat, co dvě hodiny, ale marně. Pár kapek padne, ale toť vše.
Vím, že nástup laktace bude asi trvat, ale čím to ještě podpořit? Nalévám se vodou, kojícím čajem, mám Ricinus communis, který si dávám 3x denně od včerejška. Ráno jsem prsa nahřívala, masirovala.
Mám strach,aby se laktace rozjela. Moc bych chtěla pro bobka mléko a poté kojit.
Díky za rady.

jjasmina
21. dub 2022

@lalolita ja se rozkojila až 4. den teda stejně, počkala bych na miminko, já jsem neodsaala popravdě nikdy nic, max pár kapek a kojila jsem

lalolita
autor
21. dub 2022

@jjasmina u malého budu bůhví kdy 😭 jsme každý v jiném městě....

nazka
21. dub 2022

@lalolita mně se laktace po cs rozjela až 3.den pořádně. Řekla bych, že je ještě brzy. Nicméně pokračuj, držím moc palce, ať jste brzy u sebe 🍀

jjasmina
21. dub 2022

@lalolita jooo takhle, ja si vybírala porodnici, kde jsou i vybaveni na předcasnatka, nicmene ja bych si zkusila vydupat pobyt, myslim, že na to máte právo

lalolita
autor
21. dub 2022

@nazka děkuji 😘☺️🍀 budu pokračovat určitě dál.🍀❤️

pe_tu_ss_ka
21. dub 2022

@lalolita nevím, jak po sekci. Mě když se narodil syn 32+6, byl jen v jiné budově nemocnice, kde jsem ležela, protože šel 12 hodin po porodu na planovanou operaci. Mě poradila sestra po porodu, že odsavacku nasadit, až se nalijí prsa. Do té doby jsem se snažila, co 3 hodiny odsavat a vždy bylo pár kapek. Ona mi ukázala takový grif a po pár zmáčknutí vytáhla z prsa to co já za hodinu 🙈 takže nejlépe ve sprše nahřát prsa a do zkumavky se snažit vymackat mléko - palec a ukazováček do písmene U, zbylými prsty a dlani chytit pod prsem a palec a ukazováček na hranici dvorce a dělat pohyb (zní to debilně) jako když se dojí 🙈 po asi 2 dnech jsem tímhle vytáhla půlku ampule, pak jsem už odsávala dvoufázovou odsávačkou.

lalolita
autor
21. dub 2022

@pe_tu_ss_ka super, děkuji za radu 🥰🍀

jbzirafa
21. dub 2022

Určitě bych tomu dala čas, a důležitý je určitě také psychický stav. Mně se po předčasném porodu sekci rozjela laktace asi po čtvrtém dni, bez kontaktu s miminky. Pokud zdravotní stav dovolí návštěvu miminka a pak klokankovani,bude to lepší. Náročnější je myslím pak laktaci udržet. Pravidelně často odsávat a být co nejvíce v Klidu přeji hodně štěstí!

pe_tu_ss_ka
21. dub 2022

@lalolita vůbec není zač. Určitě až se laktace rozjede a prsa nalijí, tak stejně jako při ruční stimulaci i odsávačkou to chce dodržet alespoň 3h frekvenci. Malého jsem měla na chirurgické jip měsíc, teprve po 3 týdnech mě k němu přijali. Odsavala jsem po 3 hodinách a díky kombinaci homeopatik (ricinus communis 5ch 1 den při každé snaze o odsávání/kojení 5 kuliček, 2 den 5x5 kuliček a od 3 dne do ustaleni laktace 3x5 kuliček), kojících čajů (weleda 3x denně, a granulovaneho Hipp 20 lžiček do 1 litru studené vody denně), gravimilku 2x denně a cara s mlékem 3x denně, jsem pak odsávala skoro litr mléka denně 🙊

petrane
21. dub 2022

Ja měla malou po porodu 3dny taky jinde
Mě teda strašně pomohla elektrická odsavacka,s tou manuální jsem nedosáhla vůbec nic
A možná i psychika sehrála roli,ani mě nenapadlo,ze by to nemělo jít a chtela jsem,at pije mateřský ane umělý mliko..
Preju at si brzo s mimcem!ale je dulezity,aby si byla i ty v poradku,na to nezapominej😊

lalolita
autor
21. dub 2022

@pe_tu_ss_ka ricinus právě mám, teď užívám před každou stimulaci/snahou o odsávání. Prolívám se kojícím čajem od Lerosu, doma mám ještě kojící z DM. Ten Hipp si chci taky pořídit a gravimilk mám doma. Používám jak svou Medelu swing, tak zatím nemocniční Medelu Harmony na obě prsa. Při první dcerce 31+6tt, mi nastoupila laktace taky později a podařilo se mi ji udržet jak díky homeo, tak neskutečnem množství melty ☺️ vozila jsem malé obden litr mléka ☺️. U prostřední jsem kojila a odstříkávála 4 měsíceTeď bych chtěla kojit, ať má malej to nejlepší. Snažím se co 2-3hod odsávat, v noci po těch 2, max 2,5hod. Snad to klapne a vše se rozjede.🍀🙏🏻

guliii
21. dub 2022

Ahoj, spouštění mléka je hodně v hlavě. Já si udělala svůj způsob jak to udělat. Syn byl také nedonošený a jinde než já. Viděla jsem ho pár vteřin po porodu. Možná to bude znít zvláštně, ale od manžela jsem měla fotky malého a prostě jsem se nahřála ve sprše, pak si vzala telefon s fotkami syna a představovala si jak se s ním mazlim a jak ho kojim. Samozřejmě jsem se snažila podpořit kojení čajem atd. Ale opravdu jsem tímto způsobem odstrikala dost mléka. Nejdřív opravdu jen malinko. Bylo to těžké období a strašně jsem chtěla něco pro syna udělat. Při odsávání jsem prostě myslela na to až budeme spolu. Moc držím palce.

pe_tu_ss_ka
21. dub 2022

@lalolita možná bych ted ulevila prsům od těch odsávaček a zkusila to ručně. Mě právě ta sestřička tím zachránila od poranění bradavek, už to dost bolelo, jak to jelo skoro na sucho 🙈 také jsem měla fotky malého, a souhlasím, že je to v hlavě, já byla přesvědčena o kojení ještě před porodem. Někdy ve 26 nebo 27tt jsme se totiž dozvěděli, co malého čeká po porodu, tak jsem právě hledala informace, čím vším tu laktaci podpořit a nepřipouštěla si nezdar. Jinak mě dost pak pomohlo, když mě pustili domů, kde jsem měla jinou pohodu a i když jsem jezdila za malým každý den 2x (vždy ráno, pak domů na oběd a odpoledne až do večera s partnerem), tak jsem si v tom pak udělala systém a jak se nalila prsa, tak to pak šlo mléko horem dolem 😆