Laktační krize

operetka
25. únor 2017

Ahoj holky, jdu si pro radu. dcera, 4 týdny, plně kojená. poslední tři čtyři dny máme problém s kojením. pije čtyři pět minut, pak bradavku plive, pláče, křičí, vzteká se. Zkusila jsem jí dát ostříkané mléko stříkačkou a pila jako drak. Snažím se přikládat tak často, jak to jde, ale je hodně spavá, od narození ji před den budím po třech hodinách, sama se nevzbudí. V noci spí i pět hodin. čím ještě podpořit tvorbu mléka? Čaje piju, meltu taky, ale možná mám obecně problém s přísunem tekutin :(

operetka
autor
25. únor 2017

případně neznáte dobrou laktační poradkyni v jablonci nad nisou nebo okolí, která by nám s kojením poradila?

viridie
25. únor 2017

@operetka Hola. 🙂 Mléko se postupem času od porodu začíná Tvořit až během kojení,děti musí tedy vynaložit více energie a to myslím,že dcerku rozčiluje,proto ten nepokoj. před kojením je tedy dobré prsa nahřát a při kojení stlačovat u hrudi-tím podpoříš tok mléka a dcerce pomůžeš.Také je alespoň prvních pár týdnů dobré kojit tak 2-3 x za noc, to je nejlepší cesta,jak laktaci podpořit.Spát blízko dcery tak, aby tě s prominutím "čuchala" a jak kníkne,tak kojit. Někdy stačí i potřít rty MM a děťátko baští 🙂 Jinak laktační poradkyně z mamilla.sk v tvém okolí http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do... je Bc.Iva Klímová.Držím palce holky ! 🙂

hajdule
25. únor 2017

Ahoj. Hlavně vdržet 🙂 Měla jsem to podobné. Večer malá úplně odmítala prso, řvala jak tur a odstříkané mléko pila jako divá. Asi už byla unvená a nechtělo se jí tahat. Během týdne to samo přešlo. Pokud používáte dudlík, pomohlo mi nechat jí ho dudlat a pak rychle vytáhnout a šoupnout jí do pusinky prso 🙂

ladako
26. únor 2017

Ja jim homeopatika ricinum communis ch5 (snad jsem to napsala dobre) a musim rict,ze je to znat, poradila mi to moje gynekolozka. Mam 3mes. holcicku a vecer mame taky nekdy problem s kojenim.

operetka
autor
26. únor 2017

@viridie moc díky za krásný příspěvek a za podporu. Dnešek byl malinko lepší, alespoň z jednoho prsu pila dcera jakž takž. Uvědomila jsem si, že hrozně málo piju, tak jsem na tom trochu zapracovala, v noci jsem budila, tak snad se to zlepší...

operetka
autor
26. únor 2017

@ladako taky jsem už na ně slyšela chválu, zítra je zkusím koupit a uvidíme...

kekulice
26. únor 2017

@operetka také doporučuji připravit prso před kojením, aby to miminko mělo lehčí. Používala jsem na podporu laktace bylinky od Motherlove, doporučila mi kapky z pískavice laktační poradkyně, mě homeo nezabralo. Jinak kojit v noci je opravdu to nejlepší na podporu laktace. Je to hodně znát.

eliska91
1. bře 2017

Jdu si kvám také pro radu.Mám skoro 2 měsíční mimčo a přes den bojujeme s kojením,přisaje se tak na 10min a potom začně strašně plakat a když ho dám odříhnout a nabídnu mu druhé prso tak se přisaje a hned se odtáhne a brečí,zkoušela jsem i prsa nahřát a když si odsaju tak ani z flašky nechce pít a v noci s kojením žádný problém není.

pavlina212
1. bře 2017

@eliska91 To je úplně stejný případ jako u zakladatelky. Náš malej to dělal ve stejným věku a také jen při denním kojení. Radím ti vydržet a nezkoušet lahev. U nás bojkot trval docela dlouho asi 10-12 dní. Mimo to, co píšou holky nahoře, pomáhalo přikládat těsně po spánku, když byl ještě rozespalý, to se napil dobře. Ke konci jsem už měla strach, že musí být hladový, tak jsem ho i přes den vzbudila, šoupla k prsu a zas uspala, i když si myslím, že to bylo jen pro můj klid.

eliska91
1. bře 2017

@pavlina212 mě právě ani moc přes den nespí a,když ho uspím tak spí jrn půl hodky

pavlina212
1. bře 2017

@eliska91 jj, znám, u nás to samý. Spal mi v dvouhodinových intervalech vždy půl hodiny. Chci tě jen podpořit, že i když je to fakt náročný zvládnout bojkot (především kvůli nedostatku informací a podpory pro maminku), dá se to a vyplatí se to 🙂

eliska91
1. bře 2017

@pavlina212 děkuji