Laktační poradce v Praze. Doporučte

lenka.n
4. čer 2010

Ahoj holky, čekám své druhé dítě a jelikož jsem měla velké problémy s kojením u prvního miminka a ve 2 měsících jsem přestala kojit i přes všechnu mou snahu, tak se to nepodařilo. Proto bych chtěla od vás doporučení na laktační poradkyni nejlépe v Praze 8, ale oni asi dojedou ke mě domů z které koliv městské části.. Mohli by ste mi prosím napsat jak to chodí? Moc děkuji za odpovědi.

paulie
4. čer 2010

Ahojky, mám zkušenost s lakt. poradkyněmi z jiného kraje, ale obě se chovaly velmi podobně: Přišly ve smluvený čas (nejlépe na dobu kojení), poměrně citlivě se mě poptaly, co mě trápí a pak zkoukly ten náš boj o přisátí a sání. Nejsem moc extrovert, ale s oběma jsem se cítila příjemně a vůbec mi nevadilo, že řeším tak citlivou a intimní věc, jako je kojení, atd.
Navíc, pokud se něco nezměnilo, by měly být hrazeny tři návštěvy po porodu od zdravotní pojišťovny - pokud bude potřeba dlouhodobější spolupráce, předá ti lakt.por. papír k potvrzení vašemu pediatrovi azařídí si to s pojišťovnou sama (já jsem takto měla zajištěnou spolupráci na 4m).

Tady je seznam laktačních poradkyň - výběr je na tobě 😉 Popř. bývají jména někdy přímo v porodnicích ... 🙂
http://kojeni.cz/poradci.php

Popř. tu je odkaz na výborné stránky, které jsou velmi přehledné a plné informací a "návodů" 🙂 www.kojeni.net

Tak hodně štěstí 😉