Laktační poradkyně. Nabízím své služby

monika6e
25. říj 2011

Ahoj holky, udělala jsem si kurz laktační poradkyně. Mám zdrávku, takže úplný laik nejsem. Přesto bych chtěla v téhle oblasti teď nasbírat nějaké zkušenosti. Takže - zatím zcela zdarma (maximálně za benzín, pokud někam pojedu) - nabízím poradenství ohledně kojení. Od příštího roku bych už ráda "jela" naplno včetně předporodních kurzů. Jestli máte otázky, šup sem s nimi. Anebo se mi ozvěte do schránky. Působím Praha, Praha-východ, částečně Kolín 🙂))

monika6e
autor
12. led 2013

Milé dámy, moc se omlouvám, ale k dnešnímu dni je tato diskuze ukončená. Ano, porušila jsem dohodu s paní Hulíkovou a dvakrát! zde uvedla odkaz na své www stránky. Nastal neřešitelný problém. Od října 2011 dělám tuto poradnu zcela ZDARMA! Radím a pomáhám maminkám s tím, za co běžně dostávám zaplaceno. Na MK naprosto zadarmo. Jen za jeden pochvalný mail, že jsou moc rádi a váží si toho. Pak uvedu své www a je to neřešitelný problém - měla bych jim za to přece platit, protože je to komerční záležitost. Tak pěkně kojte a hlavně - bez problémů 🙂 Sem mi už prosím nepište! Děkuji

lucikf
13. led 2013

@monika6e Tak to je moc škoda, mě jste taky dobře poradila a povzbudila.

dan81
13. led 2013

To mě moc mrzí, byla jsem ráda, že tato diskuze existuje, že se mám na koho obrátit... děkuji za rady, jste skvělá! ☹

frieda
15. bře 2013

Dobrý den Moniko,

mám doma již druhé miminko - chlapečka, který krásně prospívá, ale osobně mám potíž s tím jak kvalitně/nekvalitně pije. Někdy se mu podaří se najíst dobře a jak jsme tomu doma začali říkat tzv. "bez keců" 🙂)) ale dost často u kojení "hejká, píská, mlaská", sama slyším, že polyká vzduch - strašně hltá a lemtá. Prso pouští a hodně krká (ale nemá problém si odkrknout). Nepřišla jsem prozatím na to jak ho motivovat či "donutit" aby pusinku otevřel úplně dokořán, popř. mi přijde, že jakmile z prsa něco odpije a ono změkně, tak mu vypadává z pusinky a on po něm sice jakoby sahá a chce se přisát, ale nejde mu to :(
První dcerku jsem kojila rok a čtvrt a až na nějaké potíže na začátku, které má asi každá novopečená mamina, jsem kojila dobře a myslela jsem si, že u druhého miminka nebudu potřebovat poradit a vše půjde hladce :( ale nemám z toho dobrý pocit. Nemyslím si, že by měl hlad, přibírá ukázkově..jen ten způsob :(
Díky moc za radu! Lucie

polanda
17. dub 2013

Ve čtvrtek u nás byla lakt.poradkyně pí.Fischerová.Vyřešila problém s kojením,zodpověděla každou mou otázku,plně se nám věnovala více jak dvě hodiny a dala spoustu užitečných rad v péči o miminko 😀 Jsme stále v kontaktu,kdykoliv ochotně poradí 🙂 Vřele doporučujeme 🙂

hest
21. dub 2013

@polanda To ráda slyším, a co vše vás s péčí o mimi učila a kolik si účtuje?

nikoela
25. dub 2013

ahoji vsichni mam dotaz je normalni ze mi holcicka chodi na velkou jednou tydne a to ji musim vetsinou pomoci dutou trubickou (zakoupenou v lekarne)?Nikolce jsou 2 mesice,kojime a jeste chci podotknout ze mi u kojeni neustale place...veskerou energii kterou by mela davat do rustu tak dava do place a pak uz nezbyva moc sil na jidlo emoticon za dva mesice mi pribrala pouze 1 kg??Chodime kazdy tyden k detskemu lekari a ten mi neustale tvrdi ze je to v poradku...ze trpime detskou kolikou..brisko ma ale stale mekke...vyzkouseli jsme spousty kapicek jako espumisan,babycalm,sap simlex....ale zmena zadna..posledni moznost vidim v tom ze prejdu na umelou stravu??prosim o radu dekuji emoticon

drndapetka
30. dub 2013

drndapetka Ahojky,
potřebuju poradit...mám 6ti týdenní miminko,plně kojím,miminko je spokojené,přibírá,akorát jsme před 2týdny začali mít problém s přisáváním. Malá přestala pořádně otevírat ústa,sice se přisaje dost a výsaje si mlíka kolik potřebuje (kontrolovala jsem na váze),ale poslední dny mě to špatné přisátí začíná bolet Neboli mě bradavky,ale jakoby dokola kolem dvorců. Při kojeni je mi to nepříjemné,jsem z toho nervózní a vždy se těším že malá dopapá. Snažila jsem se malou před kojením dráždit bradavkou,aby otevřela pusinku víc, tak to se mi sice daří,ale jakmile ji dám bradavku do více otevřené pusinky,tak se začne vrtět,jakoby se dávila a pusinku při přisání dá zas více k sobě,takže nemá vůbec ohrnutý dolní ret Ale jak už jsem psala - vysaje si dost a je spokojená,jen já už nevím jak dlouho tohle vydržím,když u kojení trpím Mlíka mám dost,mám teda odsávat a dávat ji z láhvičky a nebo se tento problém dá řešit jinak ? Předtím se přisávala úplně v pohodě a byly jsme obě spokojrné. Díky moc ta rady a pomoc

hest
30. dub 2013

@drndapetka určitě by chtělo aby se ti někdo podíval na to jak to děláš s tím přikládáním. Jinak je dobré prso si přidržet tak, aby se nahrnula trochu kůže dvorce, pak se mimču v pusince protáhne a dosahuje bradavka dál. Nezkoušela jsi třeba jinou polohu, nebo lahvičku, nebo dudlík? Taky je možné, že jí to třeba do pusinky teklo moc rychle (třeba z důvodu rychlého letdown reflexu) Bradavky si maž, ale chtělo by to vyřešit tu techniku, jinak se ti tam udělají ragády a bude to příšerně bolet -bude se ti třeba i hůř spouštět mléko, může se ti snížit laktace. Nicméně jakákoliv pak otevřená rána je skvělý vstup pro infekci-( Držím palce.

dasasmekalova
23. kvě 2013

Dobrý den, mám na Vás taky jeden dotaz, malá se narodila o 3 týdny před termínem porodu, její porodní váha byla 2,150 kg, v porodnici jsem neměla moc mléka a tak nám doktorka doporučila dokrmovat ještě Nutrilonem Nenatal pro nedonošené děti. Pak se mi mlíčko trochu rozjelo,ale nikdy jsem nedostala víc než 30 ml. Při každém kojení dávám ještě ze stříkačky 40 ml UM, někdy 50ml. To mi doporučili dělat než malá dosáhne váhy 2,5 kg. Toho už za chvíli dosáhneme, já mám teď ale strach, že už u ní to UM neodbouráme, že jí nebude stačit moje mléko a budeme muset stále přikrmovat. Máte na to nějakou radu? Děkuji Dáša

germaine
23. kvě 2013

@dasasmekalova Ahoj, já jsem taky rodila o tři neděle dřív, taky jsem neměla ze začátku mléko a taky jsem nejdřív dokrmovala, jedinej rozdíl je, že naše mládě mělo 3.300gr....já bych zkusila umělý vypustit a kojit, jak jen si malá řekne, taky jsme ze začátku krmili pořád, než se vše ustálilo 🙂

lilinka111
8. čer 2013

pekny večer želám,mám malu prosbu,sesternica pred tyzdnom porodila predcasne,,spustilo sa jej mliečko ale nekojí,,len odsava a mlieko jej aj po odsavani tecie dost,je z toho nervozna,,,,vymiena si plienky,,,,,vravela som jej ze klud ale chcem sa poradit,,dakujem

martinal26
26. zář 2013

Dobrý den,měla bych taky otázky ohledně kojení.Malý se nám narodil ve 37tt,měli jsme problém s protilátkama tak se musel narodit dříve,už v těhotenství jsme prodělali 3 intrauterinní transfúze,hned po porodu dostal další transfuzi a měl těžkou žloutenku,musel podstoupit i výměnu krve.Byl asi tak 5 dní v inkubátoru a začali ho krmit z lahve,potom jsem dvakrát denně přikládala,ale byl oslabený po všech zákrocích,že neměl ani sílu tahat mlíko odemě takže se dokrmoval z lahve.po 9 dnech nás pustili domů s tím,že to časem příjde a až zesílí tak začne pít odemě,ale pořád to zkouším a prostě nechce je naučený na lahev a z prsu se mu namáhat nechce.Odstříkávám tak 150ml mléka a nechci to zabalit jen kvůli tomu,že je malej lenošnej.v okolí jsem žádnou laktační poradkyni nenašla a mám obavy,že sama to asi nezvládnu jak na něj,potřebovala bych nějaké rady jak ho to naučit,teda pokud to ještě nějak půjde.Moc děkuji za každou radu.možná jsem zapomněla napsat něco podstatného,ale už je toho na mě tolik,že sama nevím 🙂 Moc děkuji.

petrika612
17. říj 2013

Bry den...za 3dni moja dcerka bude mat 2 mesiace,ked sa narodila mala 3,140kg boli sme u pediatricky ked mala necely mesiac a vazila 3,790(chybali 4dni do mesiaca) moj priatel je cudzinec tak sme s malou odcestovali do zahranicia kde som vybavovala 3 tyzdne dokumenty tak som az po 3 tyzdnoch dostala doktora,ktory mi vazil malu a mala v mesiaci a 22 dnoch vahu 4,400 po 5 dnoch mi ju vazil znova a ma stale tu istu vahu...on mi povedal, ze ma o 200g menej ako by mala,aby som zacala dokrmovat...ale ja nechcem este zacat dokrmovat.Prosim vas pekne mohli by ste mi poradit co robit? Ja som tu uplne stratena neviem ani kde tu hladat niaku odbornicku.... Vopred dakujem

mila87
12. bře 2018

Dobry den, je to stale aktualni?

nina2022
30. kvě 2022

@monika6e Malý má 7 týdnů, vždy během kojení nepije 100% v kuse, vždy chvíli pije, pak přestane, občas se pustí, pak pije dál. Ale tím, že se pusti nedává najevo, že má dost, je schopný pustit se prsu po chvíli kojení a když bych ho dala do postýlky tak bude plakat hladem. Jak mám poznat, že je napapany? A ne že ho dám po 20 minutách (které mi řekla doktorka) dám do postýlky a kňučí, začne křičet. Díky

diannna
26. říj 2023

@monika6e dobrý den.. rada bych se zeptala na jednu věc.. mám dceru...teď v prosinci bude mít 2 roky.. kojení skončilo v roce a půl skrz rotaviry s kterými jsme skončili v nemocnici.. potom jsme kojeni ze dne na den museli ukončit ale byla jsem s tím v pohodě protože malá už nebyla miminko které by nemohlo nic jiného kromě mleka.. jenže pak nějak onemocněla nějaký čas na to a nedala se ničím jiným uklidnit než vrazenim prsa ... a od té doby je jen na noc na me porad prisata, přitom mleko uz davno není, ale stejně ji to nejvic uklidní.. jak mám tento proces ukončit co nejlépe? Děkuji předem.