Laktační poradkyně. Nabízím své služby

monika6e
25. říj 2011

Ahoj holky, udělala jsem si kurz laktační poradkyně. Mám zdrávku, takže úplný laik nejsem. Přesto bych chtěla v téhle oblasti teď nasbírat nějaké zkušenosti. Takže - zatím zcela zdarma (maximálně za benzín, pokud někam pojedu) - nabízím poradenství ohledně kojení. Od příštího roku bych už ráda "jela" naplno včetně předporodních kurzů. Jestli máte otázky, šup sem s nimi. Anebo se mi ozvěte do schránky. Působím Praha, Praha-východ, částečně Kolín 🙂))

brasilka
4. pro 2012

@monika6e Mohla bych poprosit o radu? Máme doma dvoutýdenní dvojčátka narozena v 37tt s porodní váhou 2200g a 2300g. V porodnici jsme se jakžtakž rozkojili ale: je možné že jsou holky slabé na to vytáhnout si z prsu celou dávku mléka? Z porodnice jsme odcházeli s dokrmem Nutrilonem Nenatal a dokrmujeme doteď doma. Ráda bych se rozkojila úplně, abychom nemuseli dokrmovat ale zatím mi holky po půl - třičtvrtě hodině u prsu usínají (kojíme obě najednou). Probudí je pouze vrácení zpět do postýlky - tam si uvědomí že by vlastně ještě něco zbaštily.. Asi je vzbudí studená zavinovačka. Potom dokrmujeme tím Nutrilonem. Někdy jim stačí dokrmit 30ml, někdy 60ml a víc. Myslíte že se správně domnívám že třeba až budou mít tři - tři a půl kila a budou silnější tak budou schopné nakojit a spinkat bez nutnosti dokrmovat Nutrilonem? Předem děkuji za odpověď. Eva

monika6e
autor
4. pro 2012

@kacena00 Dobrý den, to co popisujete je rozhodně na návštěvu, zkouknutí kojení a osobní rozhovor. Koukám jako blázen na to, co Vám řekla, ta laktační poradkyně. To je absolutní nesmysl. Samozřejmě, že pořídit si cévku se stříkačkou (případně už hotový suplementor) má smysl! A láhev Avent nepoužívejte v žádném případě. Jestli Avent, Nuk nebo jak se všechny ty značky jmenují, je už jedno. Všechny Vám mohou dítě od kojení odstavit. Jediná "povolená" lahev při kojení je Medela Calma. A to z toho důvodu, že je speciálně navrhnuta tak, aby děťátku z ní teklo mlíčko stejně "těžko" jako z prsa. Je to jediná patentovaná lahev pro kojené děti. Pokud chcete kojit dál, nic jiného Vám nedoporučuji používat. Zavolejte jiné laktační poradkyni, která si udělá čas, přijde za Vámi a celou věc probere. Všechno je řešitelné! Ale udělejte to co nejdřív. Monika

monika6e
autor
4. pro 2012

@brasilka Dobrý den Evi, Váš postup je správný. Ale můžete jej ještě trošku vypilovat "k dokonalosti" 🙂 Pokud se Vám povede po kojení ještě něco z prsů odsát, pak odsávejte. Klidně po každém kojení. Jednak si zvýšíte produkci mlíčka a druhak nebudete muset dokrmovat umělým mlíčkem, ale svým. Tedy nakojíte. Když bude potřeba dokrm, nejprve použijete své odsáté mlíčko. Tedy v případě další potřeby použijete UM. Proti usínání pomáhá šimrání pod bradičkou, v tříslech, na patičce. Pokud toto nezabere, pak je možné děti vysvléknout do plínečky. Nemají to moc rádi a nedovolí jim to usnout. Jinak vydržte. Dokrmu se určitě zbavíte. Chce to čas 🙂 Monika

qaculqa
5. pro 2012

@monika6e Dobrý den... mám doma dvoutýdenního chlapečka,narodil se v 38tt s váhou 3100g...Kojím co 3hod ale vždy ho musím budit na jídlo,občas mi u toho i usíná... Ted máme ale menší problém,vždycky když kojím 5min.začne se mi zalykat a dusí se mlíčkem ☹ Kolikrát mám strach že se mi ani nenadechne ☹ ..Nalitá prsa nemám,nebolí mě,ale občas jsem si všimla že když kojím a malý se na chvíli odtáhne tak mi mlíčko stříká.Nebo ho má v koutkách a jak se odtáhne tak blinká....Zkoušela jsem už i před kojením trošku odstříkat cca 10ml ale nepomohlo to,také jsem zkusila kojit v polosedu ale také to nezabralo...Už nevím jak snížit laktaci..Kojím přes klobouček,a malý má hodně prdíky myslíte že to muže být tím kloboučkem??A myslíte že je možné ještě ho odbourat a kojit bez něj?? Děkují moc za odpovědi Katka

monika6e
autor
5. pro 2012

@qaculqa Dobrý den, největší kámen úrazu vidím v klouboučcích - proč je máte, kdo a proč Vám je doporučil. Jde o to, že v případě, že si při kojení nasadíte kloboučky, nedochází k optimálnímu přenosu informaci - miminko x Vaše prsa. Tím pádem se ani nemůže nastavit správné množství mlíčka pro miminko. Kloboučky doporučuji v každém případě co nejdřívě odbourat, dokud je čas. Je nutné ho odbourat! Klobouček se doporučuje maminkám pouze v některých indikovaných případech a i tak musí být snaha o jeho co nejrychlejší odbourání. Všechno má své řešení. Klobouček řešení není. Pokud Vám mlíčko stříká a miminko se zalyká, pak přiložte celou dlaň na prso - na horní část, těsně nad dvorec. Ruka se dvorce už nesmí dotýkat, začíná těsně nad ním. Při kojení pak celou dlaní jemně stiskněte. Tím se tok mlíčka zpomalí. Monika

qaculqa
5. pro 2012

@monika6e Klobouček mi dali v porodnici protože se mi malý špatně přisával,vždycky jen na chvíli a pak prso pustil..Dobře s tou dlaní to udělám a odstříkavat teda před kojením nemám???Někde jsem četla že to akorát zvyší tvorbu mlíčka...A je normální že mi pije tak cca 10minut?? ještě jednou děkuji moc za rady ..Katka

monika6e
autor
5. pro 2012

@qaculqa no... tak kvůli takovým sestrám v porodnici, které se neobtěžují mamince pomoct a raději místo toho dají - jen tak - klobouček, vzniká potom nejvíc nepříjemností... smutné... Zkuste to nejprve s dlaní. Pokud jen toto nezafunguje, pak si lehce odstříkněte, nechte miminko přisát a opět použijte dlaň, aby se tok mlíčka zmírnil. Odsávání zvyšuje tvorbu mlíčka, pokud odsáváte hodně. Vy si ale v případě nutnosti odsajte pouze malinké množství. Tím produkci nezvýšíte. Pít by měl déle. 10 minut je na 14ti denní mimčo málo. I když samozřejmě ideální by bylo, aby vás viděla při kojení laktační poradkyně. Ta je pak schopna dát rady přímo "na míru". Monika

lucikf
5. pro 2012

@monika6e Dobrý den, mám syna, kterému je 4 měsíce a 2 týdny. Když jsme byli před pěti týdny (ve 3. měsících) na KO vážil 5670g. Dnes jsem si ho vážila a zjistila jsem, že za těch 5 týdnů přibral 450g. Chtěla bych se zeptat, zda je to dostačující přírustek. Před tím vždy přibral 1kg za měsíc. Je kojený, pouze večer před spaním mu dávám 100 ml Beby. Plenky má počůrané, stolička je žlutá a vypadá spokojený. Ptám se proto, že jdeme v pondělí na KO a jsem zvědavá, co nám doktorka řekne.

monika6e
autor
5. pro 2012

@lucikf nebojte se, všechno je v naprostém pořádku. Nejvíc děti přibírají během šestinedělí. Pak se to trošku zpomalí a po třetím měsíci ještě více. Ve vašem věku je cca 90g za týden naprosto dostačující (tedy nevím, jestli stejný metr bude mít vaše paní doktorka, nicméně - můžete být naprosto v pohodě 😀 ). Navíc jestli je malý spokojený a má dostatek počůraných plen (stolici mít už pravidelně nemusí, pokud všechno mlíčko vstřebá), pak je všechno v nejlepším pořádku 🙂
Monika

brasilka
5. pro 2012

@monika6e Děkuju moc za rady 🙂 Zkoušela jsem po kojení odsávat rukou, ale tak se mi nepodařilo odsát vůbec nic.. Přemýšlíme s manželem o pořízení odsavačky. Můžete nějakou doporučit? Nebo je to jedno.. Pokukujeme po pákové Avent...
Buzení šimráním pod krkem, na žebírkách a na nožičkách i buzení kojením bez kalhotek nám ukazovali i v porodnici.. Praktikujeme ale ony mi usnou tak tvrdě, že pak nepomáhá vůbec nic, ani otřít vlhkým ubrousek obliček :( Potom už je kojení nemožné.. Často se nám stává i to, že usnou i u flašky s dokrmem a pak se nám budí i třikrát do hodiny že chtějí ještě dojíst..

monika6e
autor
5. pro 2012

@brasilka Avent a Medela jsou, co se odsávaček týče, nejlepší firmy. Mám zkušenosti s mechanickou (pákovou) Avent a elektronickou Medela. Obě dvě jsou špičkové a můžu jen doporučit. Naopak o elektronické Avent a pákové Medele jsem neslyšela velké chvály 🙂 Držím pěsti 🙂 Monika

awdwa
7. pro 2012

@monika6e Dobrý deň,chcela by som poprosiť o radu, poprípade sa dohodnúť na osobnom stretnutí doma na Prahe 5. Mám takmer 3tyž. dievčatko. Narodila sa s porodnou váhou 2790g v termíne, domov sme odchádzali s váhou na 4.deň 2660g. Týždeň doma som malu kojila a javilo sa ze mliečka mám dosť, na kontrole u Dr. vážila 3050g. Potom som dostala zápal prsníka, ktorý som dva dni liečila sama doma a až na tretí deň som zašla k Dr. ktorý mi predpísal ATB Počas nemoci mi pravdepodobne klesla produkcia mlieka, mala bola často hladná.U prsníka mi po kratkom sani zaspávala a mám pocit že často len dudlovala.Pri ďalšej kontole u detskej Dr. mala vážila len 3030g - čiže zhubla. Dr. odporučila príkrm, Dávam jej po nakojení z oboch prsníkov, 5Oml Nutrilonu, hadičkou nalepenou na prste. To vypije všetko. Chcela by som poradiť ako zvýšiť tvorbu mliečka, aby som nemusela prikrmovať, poradiť ako docieliť aby malá u prsníku nespala, ale ťahala.Poradiť (ak existuje)polohu, ktorá zabezpečí lepšie satie dieťeťe. Malú prikladam k prsníku pomerne často, no zatiaľ sa produkcia mlieka nezlepšila. Občas cez deň mi z prsníkov tečie samovoľne mlieko, no po priložení malej k prsníku, mi za pár minút u nich usne, akoby tok mlieka bol veľmi malý. Prosím poraďte mi ako začať plne kojiť.
Myslím že ani technika kojenia nieje veľmi dobrá, mám bolavé bradavky :(.

monika6e
autor
7. pro 2012

@awdwa Dobrý den, možná by byla opravdu lepší osobní návštěva, než tu něco vypisovat. Do IP Vám pošlu nějaký kontakt a budete-li chtít, ozvěte se. Monika

brasilka
12. pro 2012

@monika6e Dobrý den, paní Moniko. Mohla bych Vás poprosit o další radu? Koupili jsme tu odávačku Avent - pákovou. Kdy je nejlepší zkusit něco odsát? Hned po kojení nebo třeba až hodinu po kojení? Právě jsem nakojila a z prsu už jsem neodsála téměř nic... Chtěla bych zvýšit laktaci.. Hodně piju, každý den hrnek Cara, kojící čaj ale mám pocit že to nepomáhá :( A ještě jsem se chtěla zeptat, jak vypadá odsáté mléko když ho vytáhnu z lednice? Teď jsem tu trošku dolívala do lednice k dalšímu mlíčku a to co bylo v lednici se jakoby rozdělilo na vodu a smetanu... je to tak dobře? Jo a momentálně asi procházíme u jedné holčičky růstovým spurtem, vyžaduje kojení a dokrm nutrilonem téměř po hodině a půl.. Děkuji moc 🙂 Eva

monika6e
autor
12. pro 2012

@brasilka Dobrý den Evi,
tak nejdřív k tomu odsávání - odsávejte těsně po kojení. Je jedno, že neodsajete nic nebo jen málo. Jde o tu stimulaci. Když budete odsávat, prsa začnou mít pocit, že miminko má málo a do 48 hodin začnou tvořit více mlíčka. Nebojte se odsávat klidně 20 minut v kuse. Ovšem s tím, že budete max. po 5ti minutách prsa střídat. Chápu, že s dvojčaty je to o dost náročnější. Proto neberte ten čas jako nějaké dogma. Plus minus 🙂 Kojící čaje pijte následovně: 3x denně po dobu 14 dní, pak je nutné udělat si minimálně 14 dní až 3 týdny pauzu. Pak můžete zopakovat. Nepřetržitým pitím dosáhnete pouze toho, že byliny nebudou fungovat tak, jak mají. Čaje by měly obsahovat i kopr nebo pískavici řecké seno, případně jestřabinu. To jsou tři nejlepší bylinky pro podporu mlíčka.
Mlíčko z lednice se lehce může oddělit - jde o tzv. přední mléko (lehké, tekuté - vrchní vrstva) a tzv. zadní mléko (těžké, husté, tmavě bílé - spodní vrstva). V žádném případě mlíčko neohřívejte v mikrovlnce (zničíte veškeré cenné látky) a neodkrmujte lahví (pouze alternativně - ze stříkačky po prstu)
Krmení po hodině a půl - ne! Ano, dítě, by mělo být kojené podle svých potřeb. Ale u potřeby v tak krátkém čase je něco špatně. Takže - nakojte (max. 40-45min. - déle ne!). Pokud bude mít malá pocit, že má ještě hlad - hned po kojení dokrmte (první volba je vlastní odsáté mlíčko, druhá volba UM). Opět po prstu ze stříkačky. Měla by být sytá a neměla by pak tím pádem vyžadovat kojení dříve než za 2,5 hodiny (plus minus).
Monika

brasilka
12. pro 2012

@monika6e Děkuji moc za rady 🙂 Vše vyzkouším... Já si třeba myslela že je dobré odstříkat mlíčko třeba hodinu po kojení až se zase nějaké vytvoří - a bylo to špatně, takže moooc děkuju 🙂 Kojící čaj jsem taky pila jen jednou dvakrát denně, takže si to zkusím pohlídat.. Momentálně mám kojící čaj od Grešíka - obsahuje plod kopru a nať jestřabiny, tak snad bude dobrý..
A k tomu mlíčku z lednice, mám to právě naopak... ta voda sedí jakoby dole a nahoře se drží ta "smetana"... Mám strach, jestli to mlíčko nemám pro ně třeba moc slabé a nezasytí je... :(

monika6e
autor
13. pro 2012

@brasilka nebojte se pojem slabé mléko neexistuje. Je to snad ta nejrozšířenější fáma.S odsavanim je to tak že vždycky nějaké maličko zůstane. Nikdy dítě nevypíje všecho. Mlicko se tvoří pořád i v průběhu kojení. Těsně po kojení má odsávání největší efekt. Omlouvám se za strohou odpověď. Nejsem u pc píšu přes mobil. K.

monika6e
autor
13. pro 2012

M. 🙂

brasilka
17. pro 2012

@monika6e Omlouvám se že odepisuji až teď, nešel nám net... Děkuji za rady... Bohužel se u nás situace moc nezlepšuje :( Po deseti panácti minutách mi holky u prsa usnou... Když je doma manžel tak si jednu bere na brknutí, druhou mám já... Když se proberou tak jdou znovu k prsu, když ne tak do postýlky a pak dostanou příkrm, protože u prsa zase okamžitě usínají.. Jen občas se nám povede najíst tak, že příkrm pak odmítají.. Já se snažím odstříkávat, ale pořád je to spíše jen na zaspšinění odsávačky pár mililitrů.. Stále ale doufám, že se to ještě může změnit.. Ale i kdyby ne, tak jsem ráda alespoň za trošku mlíčka, co mají ode mě.. 🙂

monika6e
autor
17. pro 2012

@brasilka zkuste zkontaktovat laktační poradkyni ve Vašem okolí. Určitě nějakou šikovnou najdete. Zajde k Vám domů, mrkne na kojení a poví Vám, co s tím... Nevím, odkud jste - já působím Praha a Praha-východ. Držím moc pěsti!

etra
25. pro 2012

Dobrý den, prosím o radu. Mám 3 týdenní miminko, z porodnice jsme odcházeli s kojením co cca 2 -3hodiny, malý pil cca 20 - 30 min bez problémů. Už týden ale pije špatně. V noci se budí co hodinu, kojím ho v posteli vleže, pije asi 10 minut, pak usíná, odříhnout se v noci nedaří. Přes den se podaří malému usnout pouze jednou na 2-2 hodiny, pak vyžaduje zase kojení po hodině a tentokrát pije 5 minut v klidu, pak se odtrhává od prsu, pláče nebo se vzteká - třepe ručkama a kope nožičkama. Vypadá to, že chce pít, ale něco mu vadí. A opět přes den pije co hodinu... přitom mlíčko mám, přikládám střídavě k jednomu i druhému prsu, piju kojící čaje - Weleda, Gřešík. Dudlík odmítá. Nevím si rady...Nevím, co se od příchodu z porodnice pokazilo....
Děkuji předem za radu...

dan81
25. pro 2012

Dobrý den, neprocitala jsem celou diskuzi, tak nevim, jestli se tu už něco podobného probiralo... no zajímalo by mě, jak toto případně řeší i jiné maminky. Radite tu, s čímž také souhlasím, že neni dobre kojit často, třeba za hodinu a půl. Dobře, snažím se dodržovat dvě maximálně čtyři hodiny mezi kojenim. Jak ale vyřešit to, že např. ve 14 hodin nakojim, v 15 hod. ale potrebuji odejít, a tak dám malému zase "cucnout ", abych měla jistotu, že tři hodiny v kočárku vydrží, aniž by měl hlad. Tim tedy toto pravidlo porusuju. Nekazim tím něco? Neucim si ho k nějakému zlozvyku? Nerada bych potom sklouzla k nutnosti kojit, když si řekne, třeba i po hodině. Malému jsou tři měsíce. Děkuji za radu.

monika6e
autor
26. pro 2012

@etra Dobré ráno 🙂 ideální by bylo, pokud byste si pozvala domů laktační poradkyni, která by zkoukla Vaše kojení a poradila Vám. Všeobecně ke kojení - kojit byste měla max. 40-45 minut. Pokud malý bude vyžadovat mlíčko i po této době, dejte mu dokrm. Ideálně v podobně vlastního odsátého mlíčka. Potom si opět odsajte. Pokud takto prcka nakojíte, neměl by požadovat kojení dříve než za cca 2,5hodiny (+-). Pokud usíná po 10minutách, musíte ho budit - lechtat v tříslech, pod bradičkou, na patičce. V krajním případě ho můžete svléknout jen do plínečky. Pokud ani to nezabere, začněte ho po těch 10 minutách přebalovat a potom znovu kojte. Přičemž platí výše uvedené. Po 10 minutách nemůže být takhle malý prcek nabaštěný, proto to "hodinové" krmení. K odříhnutí - to je velmi individuální. Některé děti si po kojení prostě neodříhnou, jiné říhají až do dalšího kojení. Pamatuju si, že můj syn se vždycky v noci děsně nacpal a neříhnul si snad ani jednou. Buď se mu to povedlo až před dalším kojením nebo vůbec... Říká se, že nahoře na hlavě je bod, který když budete dráždit (hladit, masírovat), pomůže to prckovi k odříhnutí. Na některých dětech to opravdu funguje.... 🙂 Ale zpět k Vám - přes den může malého pobolívat bříško. Doporučuju Vám naučit se antikolikovou masáž bříška. Můžu z praxe říct, že je lepší, než veškeré dostupné preparáty. Na bříško nepoužívejte mast Pupík - je strašně silná - zbytečně. Pokud použijete tuhle mast, nic jiného na mazání Vám už nezabere. Např. Nobilis má olejíček na bříško Amálka. Je jemný a opravdu zabírá. Je to vhodný doplněk masáže bříška. Mimču můžete doplnit probiotika. Vy je berte určitě. Ze stravy vynechte mléko, čokoládu a všechno nadýmavé. Kojící čaje - ano, ale následovně. Pijte 3-5x denně po dobu 14 dní, pak si udělejte minimálně 14 dní -3 týdny pauzu. Jsou to bylinky, takže jinak fungovat nebudou. Držím pěsti. Monika

monika6e
autor
26. pro 2012

@dan81 Dobré ráno, pokud potřebujete odejít, pak to klidně zkuste. A pokud si malý prs vezme po hodině, nakojte ho. Já chodila od 5ti týdnů dětí do práce (většinou jen 4 hodinové směny). Kojila jsem celý den úplně normálně. Když jsem měla odejít a blížilo se další kojení, nakojila jsem o něco dřív. Jinak jsem si v době, kdy mělo být kojení odsávala a manžel pak dokrmoval. U kluka to bylo jednodušší, to už vymyslela firma Medela lahvičku Calma. Což je lahev pro plně kojené děti. Je navrhnutá tak, že to jde dětem z lahve stejně "těžko" jako z prsa. Láhev má i podobný tvar. Takže tím kojení rozhodně "neničíte". Naopak - malý už snad věděl, kdy přijdu domů a těšil se na prso, pak se pořádně napucnul. Ale s touhle lahví v těchto situacích problém opravdu není. Takže s klidným svědomím odsajte, pořiďte si ji a ať malého nakrmí ten, kdo ho bude hlídat. A ještě k Vaší otázce - pokud ho jednorázově takhle nakrmíte - ne, nic tím nekazíte a neučíte ho žádnému zlozvyku 🙂 Monika

missymici
26. pro 2012

Zdravím Vás,....jdu Vás opět poprosit o radu...
Moji princezne je 5,5 mes.Od narození jsem plne kojila. Před týdnem jsem zacala davta na noc mléčnou kaši...baští di celkme dost.Vřera jsem ji začala davat i mrkev přes den. A to vše z toho duvodu,že mi uz asi mesic apůl odmita prave prso. Kdysi jsem Vám psala e ma jedno prso oblibenější než to druhé,a moc ho nechce,ale nebyl s tím problém,....dala si. (Domnívala jsem se, že to je asi proto že jsem v nem mela caste (i začínajíci) záněty,ktere jsem si vylečila sama) !
Poslední mesíc a půl to vyvrcholilo...a začala postupně méne a méne z toho praveho prsu sát. Začala jsem ji k nemu prikladat jako k prvnímu,ale bez uspechu,nechtela,plakala,po dstridaní prsou,si dala říct,..ale bylo to moc vyčerpavajíci.Po pár týdnech tohoto stylu,ho už nechtěla vůbec, saní se časem znižovalo...a taky i tvorba mleka...tak jsem něco skoušela odsávat,aby tam něco bylo a ja ji dal zkoušela prikladat,ale bez vysledku...opet.
Poslední tyden uz to prso nechce ani videt...Hlavicku si otočí,ignoruje me,pak začne plakat,..vztekat se....Další kojení to skusim znovu,a nic,...proste se nechce ani prisat,ani otočit k tomu prsu,...Nenavidí ho 🙂 Takže tvorba mleka žádna....
Tak jsem kojila a kojim pouze z jednoho prsu,...občas to an ní zkusím,jestli ji neukecam i z toho druhého,ale ne...nekdy v polospanku si párkrát cucne,ale to je fakt malinko a hned se probere a řve.
Z toho jednoho prsu kojím každe 3 hodiny,...ma hlad, v noci i před den.
Spatne spala...nevedela jsem ze hladem.I před den často byla kojena. Myslela jsem si,že z toho jednoho ji nemuzu nasytit každe 3 hodky,uz takhlevelke mimi,a kor když od narození mela peknou chut k jidlu, a podle toho i pribirala 270 - 300g tydnne.

Chtela bych jen vedet co bylo spatne,ze to prso nechtěla az do takove miry,...A jestli jde kojit jen z jednoho a do kdy,nebo kolik krat za 24 hod,..aby se tvorba mleka udelala,pri její spotřebě.Aby nemela hlad... Ted co ji davam kasi a mrkev,spi klidne a nebudi se tak často...
Myslite ze se velikostne prsa srovnají nekdy,..uz ted je videt rozdil ze kojim jen z jednoho..... 🙂 :(
Dekuji

elza2110
2. led 2013

@monika6e dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu. Mám doma 17denního chlapečka a hrozně nás trápí bříško....po každém nakrmení tak do pul hodinky spustí šílený řev a není k utišení...nekojím ho, ale odstříkávám mlíčko (kojení nám nejde, mám ploché bradavky). Před odstříkáním ho ale přikládám ke každému prsu tak na 5minut přes kloubouček...a právě mi přijde, že přes ten kloubouček se akorát nahltá vzduchu...mlíčko si tak ode mě moc nevezme, protože pak bez problému vypije 80ml odtsříkaného. htěl abych se zeptat, zda je nutné takto přikládat, chtěla bych to zkusit bez toho, jestli nám to pomuže s tím bolením bříška. Děkuji za odpověď 🙂

monika6e
autor
2. led 2013

@elza2110 Dobrý den, i na ploché bradavky existují fígle, jak je vytáhnout a kojit. Pořád máte šanci, určitě si domů pozděte laktační poradkyni, která Vám řekne možnosti a poradí, jak na to. Rozhodně ani klobouček není ta správná volba. Zvlášť, pokud sama vidíte, že je to bez efektu. Seznam laktačních poradkyň najdete na www.kojeni.cz - určitě tam najdete i někoho ve Vaší oblasti. Co se týče bolení bříška - děti často mají tzv. 3měsíční koliky. Některé více, jiné méně. Velmi na to pomáhají masáže bříška (sežeňte někoho, kdo dělá nebo učí masáže miminek a ukáže Vám antikolikovou masáž). Vy můžete jít probiotika a doporučuji udělat si kúru z bylinných čajů (kde je fenykl, anýz, kmín) - případně v kúrách popíjet odvar z kmínu. A nahřívat a masírovat 🙂 Kdybyste potřebovala, budu během 14ti dnů několik dnů v Brně (info najdete na www.mama-care.cz) Monika

monika6e
autor
2. led 2013

@missymici jeee, teď nevím, jestli jsem Vám odpovídala. Někdo mi ještě psal do IP - nebyla jste to Vy? Je to ještě aktuální? Raději prosím při dotazu uvádějte @a můj nick - pak mi tu hned naskočí, že mám něco nového. Nebo i do té IP 🙂 Děkuju, Monika

elza2110
2. led 2013

@monika6e děkuji...v porodnici nám to právě se sestřičkama moc nešlo a i doma když to zkouším, tak se malý na moje prso nechytne...S laktační poradkyní jsme se radila po telefonu, jinak by prý mohla přijít zkontrolovat to přisátí, ale když on se vubec nechytne a pak už se vzteká u toho, tak nevím, jestli je co kontrolovat...
Jinak rady k bolení bříška zkoušíme, ode dneška i mažeme bříško, tak uvidíme...dokonce jsem četla, že je dobré dětičky svázat plenkou ručkama podél těla...opravdu se pak zklidnil, al epřijde mi to trošku kruté 😒
A jinak to přikládání k prsu před podáním odstříkaného mléka má nějaký smysl?

missymici
2. led 2013

@monika6e na tento nejnovejší dotaz ješte zatím ne 🙂 Omlouvam se, vůbec jsem si to neuvědomila...a přitom to tak delam vždycky 🙂