Laktační poradkyně - zdravotník. Jsem zde pro vás

mikulka
8. kvě 2011

mikulka:
Ahoj,
jsem laktační poradkyně zdravotník (dětská sestra) a ráda pomohu, pokud byste chtěly poradit ohledně kojení, výživy dětí, příkrmů, péči o děti apod. 😉

amin:
Ahoj, jsem laktační poradkyně s certifikátem Laktační ligy. Inspiruji se také slovenskou společností Mamila a dále zahraničními zdroji (www. nbci.ca). Pokud potřebujete poradit s kojením, přikrmováním a dalšími potížemi v péči o dítě, ráda vám pomohu. Krásné chvíle s miminkem!

blanch89
8. črc 2017

Ahoj. Určitě se tento dotaz už tady mnohokrát opakoval.
Mám týdenního syna. Z nemocnice nás propustili na klobouccich a ve ct u mě byla LP. Kloboucky se zadarilo sundat už tu noc a jsme bez nich. Snažím se správně přikládat, dodržovat polohu mi jde jakžtakž, ale kojení stále bolí. Pro jistotu mažu ode dneška nystatin.gelem bradavky.
Může to být normální? Myslím než si zvyknou prsa na kojení a syn se naučí lépe sat?
Děkuji za radu. B.

sdu
8. črc 2017

@mikulka dobry den, mohu poprosit o nejaky primy kontakt na Vás pro pripad potreby? A prosim odkud jste?

naste
8. črc 2017

@sdu mikulka už tady asi 5 let neradí.

sdu
8. črc 2017

@naste aha, dekuji

blanch89
8. črc 2017

@sdu a radi tady ještě někdo?

luj89
9. črc 2017

Prosim o radu. Mame doma skoro 2tydenni holcicku, ktera pekne pribira. V noci spinkame spolu v posteli, to spinka pekne a jen si pobrekne na prebaleni, nakojeni. Ale pres den by nejradeji byla neustale a prsu... Jsem z toho dost unavena, doma nic neudelam, sotva se najim.. Zkouseli jsme dudlik, ale nechce ho, mate nejae rady? Dekuji

libra
9. črc 2017

@kitties Tady se už LP nepohybuje, zkuste se zeptat v nějaké skupince zaměřené na kojení. Obecně dítko musíte přiložit teprve tehdy, až má doširoka otevřená ústa, jako např. při zívání..

libra
9. črc 2017

@luj89
@blanch89
@sdu Zkuste položit dotaz ve skupině zaměřené na kojení 😉

biene007
9. črc 2017

Ahoj, prosim o radu, dcera bude mit na konci srpna 10 mesicu a ceka me v puli zari tydenni pobyt v zahranici bez moznosti mit ji s sebou. Hlidat ji bude blizka rodinna kamaradka. Premyslim, zda laktaci ukoncit ke konci srpna a nebo si s sebou odvezt odsavacku a po navratu zkusit, zda se jeste ke kojeni bude mit. Syna jsem kojila 14 mesicu, puvodne jsem to planovala podobne dlouho i u dcery. Co se tyce prikrmu, prijima je skvele, dobre ji a pres den kojime 4x + pres noc vice ci mene, podle toho, jak se vzbudi. Po dobu me absence by dostavala UM (nevim, jak idealne nachystat tydenni mlecne zasoby od sebe). Dekuji za radu ci doporuceni.

svobodka86
22. črc 2017

Ahoj,mam dotaz...mleko mam jen v jednom prsu a stejne se u nej maly vztekal,brecel s klobouckem I bez,a nestacilo mu,takze ted jsem.poprve odstrikala 70 z toho prsu,vypil to a jeste jsme opet prikrmili UM a to mi vypil postupne zasebou 87...je mu tri a pul tydne a ma cca 3700g.vazit se jdem za par dni.Moc prosim za radu jestli treba to me mleko neni malo vyzivne...kdyz sem mu dala jen UM,vypil nejvic 110ml...papa cca 6-7x denne.kdyz je opravdu napapanej ze uz flasku nechce,tak pak vetsinou I hned.usne a vydrzi 3h a, pak se vzbudi hlady....Prosim je to hodne nebo se mam ridit proste jen jeho hladem?Dekuji moc.

svobodka86
22. črc 2017

@emin Ahoj,mam dotaz...mleko mam jen v jednom prsu a stejne se u nej maly vztekal,brecel s klobouckem I bez,a nestacilo mu,takze ted jsem.poprve odstrikala 70 z toho prsu,vypil to a jeste jsme opet prikrmili UM a to mi vypil postupne zasebou 87...je mu tri a pul tydne a ma cca 3700g.vazit se jdem za par dni.Moc prosim za radu jestli treba to me mleko neni malo vyzivne...kdyz sem mu dala jen UM,vypil nejvic 110ml...papa cca 6-7x denne.kdyz je opravdu napapanej ze uz flasku nechce,tak pak vetsinou I hned.usne a vydrzi 3h a, pak se vzbudi hlady....Prosim je to hodne nebo se mam ridit proste jen jeho hladem?Dekuji moc.

didousek7
22. črc 2017

Dobrý den.. rodila jsem 31.1 a nasemu chlapeckovi bude ted 31.7 6 mesicu od porodu jsem plne kojila od 4 mesice mu davam zeleninove a ovocne prikrmy.. malej vzdycky krasne v noci spinkal az do rana celou noc a zhruba ted necele 2 mesice se budi v noci ale nekolikrat nekdy po 2 hodinach ale dost casto i jen po jedne hodine a ma hlad nejhorsi je ze se mi i pres den hrozne u kojeni vzteka parkrat si cucne a pak uz ani nechce radsi si mumla dudlik a nekdy i vecer pije treba 5-10 minut maximalne pak hned usne a za hodinu je vzhuru znovu a takhle od 11 hodin az do rana 😑 jsem z toho uz zoufala. Chtela jsem kojit co nejdele ikdyz treba maximalne do jednoho roku.nebo spise do te doby nez vyrostou zoubky. Ale mlika mam zatim dost kdyz treba nejakou dobu nekojim behem dne tak se mi prsa nalijou ze jsem jak pamela 😂 a kdyz pak z leveho prsa pije tak mi vzdycky prave tece a nekdy i uplne strika ale asi uz neni vyzivne. Za 9 dni jdeme na kontrolu k pediatricce na 6ti mesicku ale chtela bych i jiny nazor.muzete mi prosim poradit co se s tim da delat? Uz jsem zoufala protoze 2 mesice nespim 😑

luj89
22. črc 2017

Nrjde nejak tato diskuse uzavrit, kdyz uz tu zadna LP neni...

cupylupy
7. srp 2017

Ahoj,potřebuji poradit,protože už jsem z toho zoufalá. Syn ( 3 týdny) se mi pořád u kojení hltí a vyžaduje někdy i po hodině prso, u dcery to moc neznám. Bohužel moc nepomůže ani odstříkat.
Do toho skoro vůbec přes den nespí a v noci to je taky slabota. V nemocnici to ještě s kojením šlo a to první den dva měl UM- byl na jiném odd.
Mléka mám zřějmě dost,podle toho jak to stříká:-/

Je to třeba špatnou technikou?
Kojím jak v sedě,tak v leže. Jsou chvíle kdy se nehltí. Navíc i ublinkává.

Děkuji za radu

kamilka90
16. srp 2017

Zdravím, prosím o radu. Mám doma 5denního prcka, kojení nám jde po nahřátí a odstříkání dobře, saje 20min z každého prsu, polovinu toho sání opravdu krásně polyká až hltá, pak spokojeně na 2 hodinky usne, vyklidněný, prso nehledá. Jenže od propuštění něco málo ubyl a váha od doktorky nám ukazuje, že si bere jen 5g.. což mě přijde fakt divný. Setkaly jste se s tím někdy? Děkuju za každou informaci

amaliekvidova
22. srp 2017

Ahoj holky, mám tří- týdenní holčičku. Už od narození je velký jedlík. Do teď jsem kojila co dvě nebo tři hoďky, ale teď chce skoro co hodinku nebo hoďku a půl. Doktorka mi říkala, že pod dvě hodiny kojit nemám, ale co mám dělat, když má hlad?? Mezi kojením mi skoro nespí. Mám kojit tak jak si řekne?? Že je hladová poznám, vyplazuje jazyk a špulí pusenu. Děkuju za radu, jsem prvorodička, tak tápu🙂

betelgeuzz
22. srp 2017

@amaliekvidova koj, kdy má hlad. KOjení po 2, 3 h je přežitek, dětští lékaři bohužel o kojení moc neví ☹ Kolem 3 týdnů bývá růstový spurt, dítě rychle roste, potřebuje více mléka a chvíli trvá, než se množství upraví. V té době dítě vyžaduje kojení často a jedině tím častým kojením množství navýši. Trvá to tak týden.

luj89
22. srp 2017

@amaliekvidova ty dve hodiny plati pokud je dite krmeno umelym mlekem. Pokud je kojeno, je nesmysl to nejak omezovat, naopak to muze nadelat vic skody nez uzitku. Materske mleko je lehce stravitelné (narozdil od UM). Kdy uz si konecne pediatri neco zjisti o kojeni...