Laktační poradkyně - zdravotník. Jsem zde pro vás

mikulka
8. kvě 2011

mikulka:
Ahoj,
jsem laktační poradkyně zdravotník (dětská sestra) a ráda pomohu, pokud byste chtěly poradit ohledně kojení, výživy dětí, příkrmů, péči o děti apod. 😉

amin:
Ahoj, jsem laktační poradkyně s certifikátem Laktační ligy. Inspiruji se také slovenskou společností Mamila a dále zahraničními zdroji (www. nbci.ca). Pokud potřebujete poradit s kojením, přikrmováním a dalšími potížemi v péči o dítě, ráda vám pomohu. Krásné chvíle s miminkem!

kaatkah
24. črc 2016

Ahoj, potřebuji poradit. Mam doma 12 denní dcerku. V porodnici jsme plně kojila, ale malá mi totálně rozkousala jednu bradavku. Trpěla jsem bolestí, tak jsem si koupila odsávačku a odsávám z jednoho prsa a dávám jí to přes flašku a z druhého stále kojím. V porodnici jsem měla nadbytek mléka, že mi nabídly, abych se stala dárkyní. Ale ted po 5-ti dnech doma z prsa které odsávám neodsaji skoro nic. Vzdy tak 30 ml. Předtím jsme odsála i 100ml a víc. Z druhého prsa stále kojím a malá pak vydrží spát přes tři hodiny. Odsávám 3x denně. Myslíš, že už ztrácím mléko? Měla bych se snažit odsávat víckrát za den? Podpořily by tvorbu mléko homeopatika? Moc děkuji za každou radu 🙂

lusesita25
24. črc 2016

Dobry den, synovi jsou teprve dva dny. Takze jsme stale v porodnici, ale k problemu. Zjistili mu vyvojovou vadu na srdicku kdy mu to dela problemy pri krmeni. Bohuzel bonding diky tomu nebyl, odmita prso a odmita byt krmeny i skrz strikacku. Takze dostal sondu do zaludku a je krmeny takto. Je nejaka moznost jak ho rozkrmit? At uz kojenim nebo bohuzel skrz lahev? Docela mi pride ze si s nim tady nevi rady.
Jeste podotykam, ze se synem nejsem v kontaktu 24 hodin dene z duvodu nedostatku mista v porodnici. Coz tomu tez prikladam vyznam, kdy budeme spolu vubec netusim.
Kdyby se aspon rozkrmil tak je velka sance ze nas pusti domu a tam si uz vse udelame po svem. Mate nejakou radu?

libra
24. črc 2016

@kaatkah Problém je lahvička. Je potřeba kojit, odsávání není dostačující, tak se prso málo stimuluje. Mazala bych bradavky Purelanem a kojila dál. S homeopatiky nemám zkušenost.

kimi11111
26. črc 2016

Dobrý den,prosím o radu. Mám 3.měsíčního synka, přes den krásně pije pravidelně, spinká přes den pěkně v kočárku. Váží 6 a pul kila. Ale noci jsou hrozné. Nejdříve spí ty 4 hodiny a pak se budí, co hodinu, hodinu a půl, i dvě-vyjímečně. Vstanu, hladim ho, nosím ho, mluvím na něj, beru si ho do postele, ale utiší ho jen přiložení k prsu. Jsem už opravdu vyčerpaná a hledám odpovědi. Je možné, že má v noci větší hlad?? Dát příkrm???

sisstin
26. črc 2016

@kimi11111 kojenec ma spankovy cyklus cca 45 minut, pak se budi a kojeni mu pomuze usnout, neni to o hladu. Mam 8,5m a rekord spanku ma 2h ;) je to normalni.

heliik
26. črc 2016

Ahojky. Prosím o radu. Jsem těhotná a stále kojim svou 20 m dceru. Snažím se tedy přestat i když mému gynekologovy to nevadí. Ale nevím jak mám dceru odstavit. Neustále si to sama vyžaduje. Nekojim dlouho ale třeba 5krat za den s tím že dcera přijde vytáhne si prso basti sotva 5 minut a jde pryč. Když ji jakoby chci nedat tak ztropi nehoráznou scénu. Poradite mi co s tím? Děkuji.

klara56581
27. črc 2016

Dobre Rano, potrebovala bych poradit. V pátek musím jít na kolonoskopii a po zákroku nesmím kojit, jen odstrikavat, prvni kojení odstrikat určitě a nejlépe 24 hod po zákroku nekojit jen odstrikavat (kvuli narkoze).
Maly ma 7 měsíců, mléko mam odstrikane v mrazáku ale problem je v tom, ze kdyz odstrikavam, musím malého přiložit k jednomu prsu a zároveň odstrikavat z druhého prsu. To pak odstrikam i 60 ml. Pokud ale maly zároveň nepije a zkouším odstrikat, tak pumpuju treba i půl hodiny a max 10 ml.
Prosim muzes mi poradit jak na to? Mléka mam podle me dostatek, jen nějak prsa proste bez malého nefungujou. Mam uz ted hrůzu z toho abych treba i o mléko nepřišla kdyz nic nevytece.
Dekuji

libra
27. črc 2016

@kimi11111 Mám 8 měsíční holčičku, spí 4hod, někdy i míň a pak kojím co 2 hodiny. Radili mi dát kaši, ale je to hloupost, po kaši se mi budila stejně, takže příkrm dle mé zkušenosti nepomůže.

sisstin
27. črc 2016

@klara56581 kojit muzes po narkoze nebo oblbovaku normalne. Oni doporucuji nekojit rutinne, nic o tom nevedi ;)

karlajasmine
27. črc 2016

@klara56581 Normalne bych kojila... ja taky nemuzu odstrikavat, mam ten samy problem co ty.

karlajasmine
27. črc 2016

@kimi11111 bohuzel je to normalni.. Jinak je to strasne individualni ten spanek.. muj 8,5 mesicni syn uz casto spi od 21h do 4.30 bez probuzeni.. ale prikrm to bohuzel nevyresi a 3.mesicnimu bych prikrm rozhodne nedavala.. to neni o jidle..

z_u_z_a_n_a_1988
27. črc 2016

@kimi11111 ahoj, mam 5 mesicni holcicku a mame to podobne.Po usnuti spi obvykle tak ty 4 hodinky a pak se probouzi co 2 hodiny.Myslim si, ze kolikrat to neni o hladu nebo zizni, i kdyz ted v tech vedrech mozna jo, ale spis o tom, ze se potrebuje zklidnit nebo znovu uspat..

zdenca28
28. črc 2016

Ahoj,potřebuji poradit.Zítra už budu mít čtyřtýdenní holčičku,plně kojím a dnes se mi na jednom prsu udělali červené pupínky okolo bradavky, něco jako vyrážka...Nevíte co to může být?A jak to vyléčit?Děkuju.Z.

emin
28. črc 2016

@zuzkafrydova Dobrý den, jak jste na tom teď? Mléko se zpravidla tvoří cca 3-4. den po porodu, ale může i týden či dokonce 14 dní po porodu - zpožděná laktace

emin
28. črc 2016

@zdenca28 Svědí? Bolí? Nemusí to být nic vážného, ale také např kvasinky či exém.

emin
28. črc 2016

@heliik Nemyslím, že musíte odstavit. Tandemové kojení je skvělá věc.

emin
28. črc 2016

@klara56581 Kojte klidně bez starostí ihned po zákroku. Narkoza není kontrakindikací kojení.

emin
28. črc 2016

@kimi11111 Dobrý den, pokud dítě bez potíží váhově prospívá příkrm není na místě. Podobné spánkové fáze jsou v tomto věku normální.

emin
28. črc 2016

@lusesita25 Dobrý den. Nevím přesně jak vada omezuje kojení. Každopádně platí být co nejvíc s miminkem kůže na kůži (jakmile to půjde), nyní odsávejte, abyste zachovala laktaci a jakmile budete mít miminko u sebe přikládejte, zkoušejte. Držím palce.

zdenca28
28. črc 2016

Ne nesvedi ani neboli.A co by na to mohlo zabrat,pokud by to byly kvasinky ci ekzem..Bojím se abych male nejak neuskodila...
@emin

heliik
28. črc 2016

@emin : Opravdu a nemůže to ublížit mimcu? Asi se ptám blbě ale když žena nekoji tak se laktace rozběhne pomalu tudíž i po menších dávkách. Tak se bojím aby to pak mimcu neublížilo jako že to teče třeba víc nebo aby nebyl prekrmovan. Děkuji za odpověď ale neznám nikoho s touto z kusennosti.

sisstin
28. črc 2016

@heliik znam desitky matek, co koji tandem a detem nic neni. Mleko se prizpusobuje nejmladsimu ;)

sisstin
28. črc 2016

@heliik jinak na FB je skupina tandemive kojeni, mozna i tady ;)

heliik
28. črc 2016

@sisstin : O.k. díky ja právě z kusennosti nemám dcery mám dál od sebe tak jsem se s tím nesetkala a většinou kamarádky v mém okolí nekoji...

sisstin
28. črc 2016

@heliik zkus ten FB, staci pozadat a napsat spravci, ze te ceka tandem. Bude tam hodne rad, jak na to ;)

heliik
28. črc 2016

@sisstin : Určitě díky za radu. 🙂

sisstin
28. črc 2016

@heliik jinak koukam na vek, ty jsi mela uz MS? Ja mam skoro 9m a MS nikde, kojeni mam jako stopro antiko, chtela bych jeste jedno dite s malym vekovym rozdilem, ale moc to nevypada a prestat kojit kvuli tomu nehodlam urcite. Mala je vyhradne kojena temer zatim.

heliik
28. črc 2016

@sisstin : Ne ja prave pri kojení nemám ms vůbec. A prášky mi nevyhovují ,chtěla jsem telisko ale má dr.mi odmítla dát injekci na to aby se mi rozjela ms. Že jsem teď těhotná jsem vlastně zjistila když jsem byla 12+takže to pro nás byl celkem šok..

sisstin
28. črc 2016

@heliik takze byla ovu i bez ms, no zajimavy :D diky ua odpoved a at se tandem vydari 🙂

heliik
28. črc 2016

@sisstin ; Jj přesně. No s přítelem jsme oba koukaly jak puci na sebe. Díky už jsem napsala admince na FB tak snad né přidají. 🙂