Laktační poradkyně - zdravotník. Jsem zde pro vás

mikulka
8. kvě 2011

mikulka:
Ahoj,
jsem laktační poradkyně zdravotník (dětská sestra) a ráda pomohu, pokud byste chtěly poradit ohledně kojení, výživy dětí, příkrmů, péči o děti apod. 😉

amin:
Ahoj, jsem laktační poradkyně s certifikátem Laktační ligy. Inspiruji se také slovenskou společností Mamila a dále zahraničními zdroji (www. nbci.ca). Pokud potřebujete poradit s kojením, přikrmováním a dalšími potížemi v péči o dítě, ráda vám pomohu. Krásné chvíle s miminkem!

mikulka
autor
7. srp 2011

@petrakm Pítko se doporučuje zkoušet cca v 9. měs. Já ale doporučuji začít trošku dříve, v 8.měs. (ale to jen z vlastní špatné zkušenosti, kdy měl syn v 9. měs. bojkot a neuměl pít z ničeho, jen z prsu!) Zatím jde jen o učení, než o to něco vypít. Od cca 10. měs. by dítě mělo mít tekutiny navíc, cca 200 ml./den.
Po roce věku již stačí 500 ml mléka a mléčných výrobků dohromady /mg/, takže to pokryje kaše, jogurty, sýry a ev.
1-2 dávky MM či UM. To je třeba vypočítat, nebo stačí si pamatovat, že dítě po roce má mát cca 3 mléčné svačinky (a mléka). Ročnímu dítěti už podáváme veškeré tekutiny v pítku, nebo lépe v hrnku!!!
Existují pítka pro děti od půl roku a je jich x druhů. Jistě se najde druh, který dítěti bude vyhovovat a bude z něj dobře pít.Takže flašku fakt ne a už vůbec ne u ročního dítěte!!! To ani nevím, zda by se naučil a pokud ano, odnaučování by mohlo být dost těžké.

lukava
7. srp 2011

@mikulka zatím děkuji, určitě zkusím polohu na zádech, už jsme i zkoušeli a myslím, že to docela pomohlo a je to navíc pohodlné : ), tlačit na druhé prso nahoře nad dvorcem po celou dobu kojení nebo jen ze začátku? že kojíme třeba jen těch deset minut nevadí? zatím kojíme tak každé dvě hodiny...v noci spíš každé tři
omlouvám se, zapomněla jsem napsat, za jak dlouho je ten váhový přírůstek....300g bylo za první týden po příchodu z porodnice, 160g druhý týden, teď v pondělí bude mít Honzík teprve tři týdny a v úterý se budeme zase vážit u pediatra, tak uvidíme

mikulka
autor
7. srp 2011

@lukava Zatlačte jen občas během kojení na to prso. Váhový přírůstek je pěkný a úplně v pohodě. 😉 Pokud mu to teče hodně, pak těch 10 min stačí. On by si řekl...

patty1
7. srp 2011

Dobry den, mikulko,
rada bych se zeptala ohledne kojeni, kojim svou 2 a pul mesicni holcicku, myslim, ze pije dobre, jen kojime a pribira okolo 210 g tydne prumerne. Problem mame vecer, kdy zrejme uz nemam dost mleka, nebo ji to proste nestaci, stridam prsa, kazde treba dvakrat, a tece to vzdy jen na zacatku, pak uz se jen snazi, taha, ale mleko netece. Je to mozne, ze uz mam vecer malo mleka? Mohu neco jeste delat pro zvyseni laktace vecer?
Dekuji.

zvirka
11. srp 2011

@mikulka Ahoj, tak u nás to jde asi s kojením do kytek. Ráno jsem kojila 5.20, pak spal do 8.00 a prso nechtěl. Nedala jsem mu vodu ani nic jiného a zkoušela to po 10 minutách do 9.00, ale ani se nepřisál. Pak jsem mu dala snídani, rohlík s lučinou, ale nedala jsem mu to zapít, ani pak ale prso nechtěl. Pak jsem zkusila Sunar, co jsem měla doma vzorek, tak ten taky ne. Tak nakonec dostal vodu. Teď to chci ještě zkusit po dopoledním spaní, ale nevidím to moc růžově. Je jasné, že jedno kojení nestačí, teda doufám, že tohle byla výjimka, ale abych věděla pro případ, že ne. Manžel má pověření sehnat různé značky vzorků UM, no uvidím, co doveze. Ale co když malý nebude chtít žádné? Co s tím? Doufám, že aspoň to jedno kojení ještě nějakou dobu vydrží. Ono kdybych ho vzbudila v noci, tak si prso dá, ale zase ho kvůli tomu budit? No a mléčných porcí už do jídelníčku víc nenatlačím, teď nám to vycházelo se dvěma kojeními tak akorát těch 600 ml mléka, jak jsi mi psala. Tak prosím moc o radu, co s tím. Doufám, že jsem to nenapsala moc zmateně 😅

A ještě prosím: nechtěl mi zrovna z toho prsu, jak jsem měla nedávno zánět. Pořádně jsem ho prohmátla, vypadá O.k., tak jsem neodstříkávala. Je to tak dobře?

Děkuju moc a jsem moc ráda, že jsi tohle téma založila, hodně mi pomáháš 🙂

misi.21
11. srp 2011

@mikulka Dobrý den,mám opět dotaz. Dnes jsou dcerce 3 týdny. Kojíme dlouho,už jsem vám to jednou psala. 1 hodinu,ale někdy i 3. Malá přibírá,ale vypije oba prsy do měkka. Někdy se pozvrací,přijde mi,že je to na ni moc,ale když ji od prsa odstavím,tak je řev a hledá. Dávám jí proto dokud sama prs neodmítne. Vím že se většinou po šestinedělí vše začne upravovat,ale nepřejídá se moc?? Když saje a prso už je hodně měkké,tak mě začne za strany jakoby pálit,štípat,ale když je nalité,tak nic.Co to může být??

knedluska
11. srp 2011

@mikulka - máme podobný problém jako zvirka. Začaly jsme s příkrmy, takže k obědu má zeleninový příkrm a večer kaši. Jinak kojení. A od minulého týdne začala hrozně zlobit při kojení. Normálně se nají jenom ráno a večer, přes den vůbec. Dostane prso, tak se někdy na chviličku přisaje, ale moc toho nevypije. A když nechce vůbec, tak se začne vztekat hned jak vidí prso, prohýbá se a uklidní se, až když ho zase schovám. Tak jsem jí taky zkusila dát hrneček s vodou, tak to trochu pila. Mám pocit, že to začalo minulý týden, když mi poprvé přišla po porodu MS a od té toby přes den kojit vůbec nechce. Vůbec nevím, co s ní. ☹

knedluska
11. srp 2011

A kolik kojení je potřebných v těch 6 a půl měsících?

mikulka
autor
11. srp 2011

@zvirka Tak se pomaličku odstavuje. Když vydrží to jedno kojení co nejdéle, to by bylo príma. A vydržet by mělo. Málokteré dítě se zcela odstaví před rokem věku. Ještě bys mu mohla nabídnout prso předtím, než dáš příkrm. Zkusit to, zda by si dal aspoň trošku.

Jinak skoro žádné kojené dítě nepije hned UM. To je spíš výjimka. UM má úplně jinou chuť, nepodobá se MM, ač výrobce tvrdí, jak je to chuťově stejné. S tím bych se ale netrápila. Když bude mít jedno kojení, aspoň jeden jogurt - ty větší, pravé jogurty mají, myslím, 250 mg vápníku, kaši a třeba tu lučinu či sýr, mělo by to být ok.

Pokud tě prso nebolí, necítíš potřebu zbavit se mléka v něm, proč odsávat, nech tak. 😉

A netrap se s tím, že nechce kojit. Uvidíš, jak si do budoucna uvědomíš, jak lehké odstavování jste měli. Tenhle způsob je úplně ideální.

mikulka
autor
11. srp 2011

@patty1 To je dost běžné, že odpo a večer je mlíčka méně. Ale většinou je to přechodná záležitost. Může se také jednat o laktační krizi, kdy se přechodně sníží produkce mléka. Jak je na tom děťátko, má pak ještě hlad, nebo je klidné? To je dost důležité vědět.
Zvýšit laktaci můžete běžným způsobem viz www.laktoporadna.cz Časté dotazy, Problémy s mlékem...
Ale stejně si myslím, že to bude za pár dní v pořádku... Dejte vědět, jak to vypadá a zda děcku mlíčko večer stačí.

zvirka
11. srp 2011

@mikulka Ahoj, díky za odpověď. No zkoušela jsem celý den, jak píšeš, vždycky v dobu, kdy měl dostat jídlo, ale nic. Po spaní se dokonce přisál, dvakrát potáhl, ale jak přišel na to, že má v puse prso, tak ho pustil a šel za lepší zábavou. Zkusím ještě teď, bude čas kaše. Snad nám to brzké ranní aspoň vydrží. Je Florian správný jogurt?

Manžel žádné vzorky nesehnal, jen ten Sunar, co jsem měla doma. Zítra přijde tchýně, mrkne se ve městě, jestli by něco neměli.

Díky za uklidnění, když já mám hrozný strach, aby měl všechno, co má mít. Za pár dní napíšu, jak to u nás vypadá.

Díky moc, jsi zlato 😉

knedluska
11. srp 2011

@mikulka - prosím, prosím a co my? ☹ Na odpolední sváču mi zase jedla normálně, tak já fakt nevím. Jestli teda nemá hlad, když nechce?

jasamin
11. srp 2011

@mikulka - dobrý večer. Chtěla jsem se poptat ohledně situace, která nastala u nás. Mám syna 9 měsíců starého. Doteď jsem kojila bez jakýchkoliv problémů. Bohužel nevím proč, ale před 6 dny syn začal odmítat prso. Prostě ho vůbec nechce. Nabízím, ale ani si bradavku do pusy nevezme, dokonce ani v noci v polospánku. Četla jsem, že odstavit se může i dítě samo, myslíte si, že to nastalo i u nás? Nechci ho nutit, takže nabídnu, ale nevezme si. Jinak je naprosto spokojenej, hodnej, nebrečí, papá pěkně, pije s hrníčku čaj, tak snad tekutiny má. Já jen nevím jestli už jsme s kojením vážně skončili. Nejlepší je, že on je v pohodě a mě to kojení nějak chybí ☹ , ale zase na druhou stranu si říkám, že je to vlastně optimální ukončení. Bez breku, bez vzteku atd. Děkuji za Váš názor.

mikulka
autor
11. srp 2011

@knedluska U vás určitě nejde o odstavování. To máte ještě malé děťátko. Tady půjde o bojkot. Koukněte sem:
www.laktoporadna.cz Časté dotazy Ostatní

U půlročního dítěte by ještě kojení mělo převažovat. Čili kojení 5x za den je ideální. Buď kojení, nebo UM. Ale myslím, že je to bojkot. a že se to upraví. dejte vědět,jak to vypadá. Jinak pokud dítě nebude mít 14 dní svou dávku mléka, nic se nestane...

mikulka
autor
11. srp 2011

@misi.21 Určitě dávejte v průběhu kojení odříhávat, zamezíte tím tomu zvracení. Proč vás prsa pálí ze stran... Řekla bych, že vás pálí kůže, ne uvnitř? Pokud by to byla jen kůže, neřešila bych, jde o to, že jak jsou prsa nalitá a napjatá a pak splasknout, kůže se rychle stáhne a to může bolet.
Pokud by to ale bolelo a píchalo uvnirtř prsa, to by bylo jiné.... Ale to nemáte?

mikulka
autor
11. srp 2011

@jasamin Odstavení u tak malého dítěte je skoro vyloučené, jde o bojkot, viz doporučení stránek laktoporadny v dotazu výše.
A nebojte, bojkot netrvá obvykle dlouho, jen se nesmoíte zaleknout, aby pak zbytečně kojení neskončilo. Jsou to nervy, ale je to přechodné. Pokud si v sobě navodíte klid a nebudete se upínat na to, že nepije, také to pomůže. 😉

jasamin
11. srp 2011

@mikulka - děkuji mockrát za vaši reakci. Takže bojkot. A ten přišel z nějakého důvodu nebo si dítko usmyslí, že teď nějakou chvíli pít nebude? Kojení mi vážně chybí, bylo to něco úžasného, něco co bylo jen mezi náma. Těžko to popisovat. Myslíte tedy, že mám počkat až bude zase chtít, já jen abych mu vůbec měla potom co dát. Zase na druhou stranu si říkám, jestli toho nevyužít a neukončit to. Ach jo a to nám to tak krásně šlo 😢

mikulka
autor
12. srp 2011

@jasamin Kouněte sem na poslední dotaz:
http://www.laktoporadna.cz/dotazy_ostatni.html

V době, kdy nekojíte musíte odsávat jako byste kojila. Jinak se sníží produkce mléka. A malého přikládejte a zkoušejte to, viz odpově´d v dotazu na laktoporadně.

misi.21
12. srp 2011

@mikulka odříhávat dávám po 20min z jednoho prsu,to i přebalím a pak až se napije z druhého,tak také,ale to už né vždycky se jí povede,někdy usne.
Prsamě pálí i uvnitř,ale jen z té boční strany a už delší dobu,ale není to nijaká velká bolest,jen je prostě cítím,ikdyž si na ně v těch místech zmáčknu. Myslela jsem na zánět,ale nebolí to pořát,tak nevím...

salsiccia
12. srp 2011

@mikulka ráda bych vás poprosila o radu. syn se narodil 24/07, ve 34. týdnu, 2440 g, zatím je pořád v nemocnici (dneska dosáhl 37. týdne), týden ho můžu kojit, ale moc nám to nejde. zatím se každý den podařilo přiložit alespoň jednou (musím dodržovat jeho rozvrh jídla a můžu tam být na tři jeho jídla 12, 16, 19, ale moc to poslední dobou psychicky nezvládám, tak nechodím na celou tu dobu, spíš jen večer). odstříkávám přes den co dvě a půl-čtyři hodiny, v noci to zvládnu max jednou, takže pauza obvykle 4-6 hodin, mlíka mám dost, 500-700 ml denně.

syn pije 60mlx6, mám pocit, že pokud se syn rozhodne, tak se přisaje sám a nemusím se vůbec snažit. ale pokud nemá "náladu", tak tu pusu neotevře, nebo se mi i podaří prs mu do pusy strčit, ale pak našpulí pusu a nesaje, jen cumlá bradavku. nebo prostě sevře čelisti a nic. a přijde mi strašný mu tu pusu otevírat nějak násilně, což mi radí sestry v nemocnici, aby si pak neasocioval nepříjemný "násilí" s jídlem. předevčírem vypil 70 gr, přisál se k oběma prsům, 40+30, ale při ostatních pokusech se podařilo pouze z jednoho a nikdy už ne takovou dávku, bylo to 20-40 g. pořád se utěšuju, že doma to bude lepší, že budu moct sledovat, kdy bude mít skutečně hlad, atd. ani moc nezáleží na času, kdy se pokusím přiložit, podařilo se to ve všechny časy, tzn. není zatím možné vysledovat, jestli byl najedený z předchozího krmení nebo proč neměl chuť pít z prsu (z lahvičky pak vypije všechno, jen jednou byl už asi moc unavený, tak to nezvládl, ale možná to byl i jiný důvod, trochu i ublinknul). pokud se mi ho nepodaří nakrmit za cca 25 minut, musím mu dát lahvičku (při příjmu na toto oddělení jsem se výslovně ptala, jak jsou tam děti krmené, ale na můj dotaz na stříkačku se mi doktor vysmál - nejsem v ČR, funguje to takhle i v ČR?). nemám zatím prognózu, kdy nám ho propustí, možná už příští týden. máte nějakou radu pro období pobytu v nemocnici a potom co dělat, až přijde domů?

mikulka
autor
12. srp 2011

@salsiccia Ahoj, tak předně je mi moc líto, že když máš tolik mléka (a to gratuluji, jak krásně jsi to zvládla, rozkojit se), zže ti radí krmit z láhve. To samozřejmě znamená, že malý už pak k prsu nebude chtít. Samozřejmě jsou výjimky, ale těch je málo, zvlášť když pije z láhve od narození.
Laktace se dá udržet i tím, že budeš dále odsávat a krmit tím odstříkaným. Ale nikdy není jistota, jak dlouho to odstříkání vydrží. Také je nevýhoda, že malý nedostane mlíčko na míru, protože neolízne bradavku, takže se nevytvoří protilátky, jaké potřebuje. Ale je fakt, že třeba v Americe žzenský běžně odstříkávají a dávají pít z láhve, ne z prsa (je fakt, že nekojí tak dlouho, jako my).
Přemýšlím, co s tím. Třeba tady v Čechách existuje jediná povolená láhev od Laktační ligy, jmenuje se Calma a dá se objednat u medely. Kdybys jí měla, snad by ti ho tím krmili...

Jinak to chce velikou trpělivost a bylo by dobré být s malým v nemocnici co nejčastěji, ABY PŘEVÁŽILO PŘIKLÁDÁNÍ Z PRSU, A NE LÁHEV.
Koukni se sem na techniku kojení, jak dítě správně přiložit, důležité je dát mu do pusy velkou část dvorce.
www.laktoporadna.cz

Nemyslím, že by neměl náladu na kojení. Důvod může být, že nemá hlad, že je mu poloha nepohodlná, že třeba neví, jak se přisát (na naučení toho je celé šestinedělí), nebo je unavený, nebo - a to se obávám, že bude pravý důvod - už si přivykl na láhev.

Takže, koupila bych calmu od medely, chodila do porodnice co nejčastěji to jde, kluka přikládala co nejčastěji, zkoušela to na všechny možné způsoby... Mějte trpělivost.

U tvého chlapečka je obzvlášť důležité, aby byl kojený, protože je nedonošený a bude slabší a náchylnější k nemocem. 😉

Ještě co se týče láhve - co do ní dáte, to většinou dítě vypije. tak to je.

cara.m
15. srp 2011

@mikulka dobrý den, můžu se zeptat, jak často dávat dítěti jogurt od ukončeného 9. měsíce?

mikulka
autor
15. srp 2011

Od 9. měs denně jeden jogurt, i více, záleží na vás, jak chcete a kolik má kojení či UM a jiných mléčných výrobků,

http://www.laktoporadna.cz/prikrmy.html

duppe
16. srp 2011

@mikulka Dobrý den, prosím moc o radu.
Malá má 10 dnů, je líná sát a usíná u kojení. Pediatrička řekla ať ji dokrmuji nutrilonem. Začla jsem ji ho dávat (přes prst), hezky papá ale taky u toho usíná a musím ji budit, spapá tak 40ml a pak už ji musím šťouchat aby se jak tak probrala a dopapala. (dávám ji celkem 60ml) Mezitím se snažím odsávat a střídat MM s UM. Všimla jsem si ale že malá je po MM pořád hladová, zdá se mi že ji nezastití a taky že ji nechutná. Docela se u toho tváří...ale ne pokaždé. Po UM spokojeně spinká a po MM je neklidná, dřív se budí. Ráda bych se někdy vrátila k plnému kojení ale mám pocit, že to malá vůbec nepřijme. Když ji skusím přiložit, cucne tak 2krát pak prso vyplivne a začne se zlobit, řvát.... Jak ji dám do pusy prst tak saje jako divá. Skoušela jsem i kloboučky ale u nich se taky vzteká. Mám pocit, že si zvykla na krmení přes prst, že je to snadnější a nemusí sát... 😢

Děkuji za radu (pokud se věnujete Praze, ráda bych se případně domluvila na osobním setkání a případné kontrole kojení aby se to u nás nějak rozběhlo...)

romcovaklarka
16. srp 2011

@mikulka Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli se může u miminka objevit reflux až později, nebo ho má od nrození. Můj syn má dva měsíce a připadá mi, že od tohoto týdne začal víc blinkat, snažím se s ním zacházet opatrně, ale někdy se poblinká ještě u prsu, dřív než s ním vůbec nejak pohnu. Taky někdy škytá, tak moc, až to dělá zvuky jako krknutí a žbluňká to v něm 😅 Snažím se dodržovat antirefluxní opatření, jenže je to těžké, jak ho třeba dát spát na bok, když má na noc mít široké balení. Navíc byl zvyklý spát na bříšku (mám monitor dechu). Taky si v 9 případech z 10 po jídle neodříhne, občas si odříhnul v "tygříkovi", ale to prý zas není dobrá poloha při blinkání. Občas si i odříhne a vzápětí se poblinká 😒 Kojím ho v zvýšené poloze, i když ho přitom držím "jak prase kost", protože to s ním mám naučené jinak, ale evidentně to často taky nepomáhá. Potom po kojení i pláče a je mrzutý. Jindy zase se napije a je spokojený. Někdy už se mi poblinkal třeba i hodinu po jídle. Díky moc za radu.

fram
16. srp 2011

@mikulka chtěla bych se zeptat, zda mlezivo vytékající v těhotenství může mít žlutou až oranžovou barvu?

mikulka
autor
16. srp 2011

@duppe Po UM většinou každé dítě lépe spí, nemusí se krmit tak často atd. Je to proto, že MM se lépe a většinou skoro komplet vstřebává. Samozřejmě ale, u UM je toto skoro jediná výhoda, když opominu to, že se teď poslední dobou říká, že děti na UM nemají tak často koliky, ale není to prokázané.

Malá vám usíná u prsa i u UM, tedy nevidím rozdíl a výhodu UM. Pokud neumí sát, máte celé šestinedělí na to, abyste se to naučily. 😉 Ono to některým dětem nejde hned. 😕 Navíc, v 10 dnech, to je spavé každé děťátko, zvlášť, pokud má třeba žloutenku.

Já bych zatím nedávala UM. Je to brzo, ještě má nárok neumět sát, chtít často prso a tak. Kojení ještě není oboustranně zajeté! Návrat k plnému kojení pak bude těžší. Jakmile totiž dáte po kojení UM, pak klesne produkce mléka a laktace se nerozjede tak, jak by měla. A teď v začátku je to důležité. To bych spíš dala vaše mlíčko, pokud odstříkáte...

Důležité je mít s mimi trpělivost, opakovaně přikládat, budit změnou polohy, zvednutím, klepáním pod bradou... Jakmile se vzbudí jen trochu, hned zase prs do pusy - důležité je dát do pusy velkou část dvorce.
Mlíčka máte dost, co myslíte?

Koukněte sem, na Techniku kojení:
http://www.laktoporadna.cz/technik.html

Pokud byste si nevěděla rady, a nelepšilo se to, můžeme se domluvit na setkání. Na těch www je na mne kontakt.

mikulka
autor
16. srp 2011

@romcovaklarka Reflux je vrozený, ale pokud se neřeší, pak se může horšit a někdy pak děťátka začnou více blinkat a celkově je to horší.
Ale ne vždy, když dítě zvrací, je to reflux. Je třeba vyloučit některé věci, jako například: nepřepíjí se, nemáte silný spouštěcí reflux - mlíčko vám teče hodně, stříká...? Jak malý prospívá? Bývá časti zahleněný?
S tím odříhnutím je to důležité, moc. Zkuste ten trik se zvednutím ručičky. Nebo, když si odříhne na tygříka, proč ne?
No a poloha na bříšku na spaní, to není moc dobré, je ještě malý, a pokud ublinkává... Myslíte, že tom boku by to bylo nepohodlné, nebo co ho jako by trochu položit, aby nebyl úplně na boku, ale tak jako napolu (samozřejmě nespí mít zakloněnou hlavičku)? To široké balení má pevné, tak snad by mu ta nožka neměla viset ve vzduchu?

Pokud ale máte pochybnosti, šla bych je své dr., ať napíše doporučení na sono - je to speciální vyšetření přímo na reflux, nebolí, není nepříjemné. A je hned vidět, zda se mlíčko vrací do jícnu, nebo ne. 😉

mikulka
autor
16. srp 2011

@fram Mlezivo je žluté barvy, takové jako matné, někdy i lesklé. Oranžové... no nevím, nechte si to zkontrolovat v poradně a kouněte, zda nemáte poraněné bradavky, jestli tam není hnis. Ale to asi ne, když ještě nekojíte, pravděpodobně to bude v pořádku. 😉 🙂

romcovaklarka
16. srp 2011

@mikulka Děkuji za odpověď. Mlíčko ne že by vyloženě stříkalo, ale ze začátku malej dost hltá, to je fakt. A když začne pít z jednoho prsu, tak z druhého mi začne mlíčko samovolně ukapávat. Prospívá dobře, zahleněný - nevím, snad ne, i když mívá soplíky a někdy to v něch "chrochtá", ale jenom při jídle, jindy ne 😕 U širokého balení mi spíš připadá, že ho nemůžu na tu spodní nožičku položit, když mu jakoby trčí do strany.. ale zkusím to. Co je to trik se zvednutím ručičky? Když ho mám nasvislo, mám mu zvednout ručičku? Každopádně jdeme k Dr. brzo na očkování, tak se jí zkusím na to vyšetření vyptat. Díky moc 🙂