Laktační poradkyně - zdravotník. Jsem zde pro vás

mikulka
8. kvě 2011

mikulka:
Ahoj,
jsem laktační poradkyně zdravotník (dětská sestra) a ráda pomohu, pokud byste chtěly poradit ohledně kojení, výživy dětí, příkrmů, péči o děti apod. 😉

amin:
Ahoj, jsem laktační poradkyně s certifikátem Laktační ligy. Inspiruji se také slovenskou společností Mamila a dále zahraničními zdroji (www. nbci.ca). Pokud potřebujete poradit s kojením, přikrmováním a dalšími potížemi v péči o dítě, ráda vám pomohu. Krásné chvíle s miminkem!

mikulka
autor
7. únor 2012

@iva_kucerova Já bych jí vyhověla a dala jí, kolik chce, ale při jednom kojení i 2x nechat odříhnout. Napít, odříhnout, zase napít atd. A zvýšit polohu.

mikulka
autor
7. únor 2012

@lucy.l Zde mnohokrát zmiňované, co dělat s prdíkama a kolikama

mikulka
autor
7. únor 2012

@maja3.s Žádný. Do 9. měs. se ledviny nesmí zatěžovat jinou tekutinou, než mlíčkem. Čaj se dával před 30 lety a je to přežitek.

mikulka
autor
7. únor 2012

@iva_kucerova Váha dítěte v g děleno 6 = mlíčko za den a noc.
To celé děleno počtem jídel za den a noc - jednotná dávka. Podle mne to stačí.
Zavoolala bych si domů poradkyni, ať poradí techniku kojení:
www.kojeni.cz

maja3.s
7. únor 2012

@mikulka ...děkuji. Já si to taky tak myslela, ale tak co dělat, když to doporučí lékař. Není nutné při té teplotce vyšší příjen tekutin?

mikulka
autor
7. únor 2012

@maja3.s No, ona teplota 37.5 je u kojence zcela normální, v podstatě se neřeší.

Vtší příjem tekutin - ale při horečce 38.5 a výše - ano! Ale mlíčkem a umělým...

lucy.l
7. únor 2012

@mikulka a je normální že se nechce přisát a nenají se ? :(

breebeeerka
7. únor 2012

@mikulka
Já jsem z toho úplně na nervy...mám jedno prso úplně prázdné a druhé z jedné třetiny naplněné...a to jsem měla mléka dosti....budu zkoušet nahřívat a kojit kojit kojit .... 🙂)) snad se to zase spustí...říkáte že to je normální ?Že se s tím setkáváte ???

katulka00
7. únor 2012

prosím o radu....synovi je 5 dní a mám problém s kojením. Včera odpoledne a jednou v noci jsem dokrmila a ráno jsem měla prsa nalitá a nešlo kojit. Na radu kamarádky jsem nahřívala ve sprše a snažila se rozmasírovat a odstříkat. Povedlo se mi rozjet jen jedno. Druhé je nateklé a zarudlé. Bradavku mám taky nateklou a při pokusu nabídnout prs malému ji odmítá. Půjčila jsem si manuální odsávačku a odsála 20. Ale to jen na poprvé a teď po více pokusech už se nedaří. Prso mě už celkem fakt hodně bolí. Co dělám špatně. Prosím o radu.

mikulka
autor
8. únor 2012

@lucy.l Záleží na příčině, zavolejte si domů laktační poradkyni, v začátku se bez dobré techniky nehnete dál:
www.kojeni.cz

cuci25
8. únor 2012

@mistrulka rýmu má pořád, stále tu zadní. Včera zakašlala a vylétl z ní hlen ☹ někdy mám strach, že se nám z toho chuděrka udusí, hlavně v noci ☹

meleri
8. únor 2012

@mikulka ahoj Mikulko, chtela jsem se zeptat, chtela bych brat vitaminy na vlasy, myslis, ze to vadi? mam vlasy v blbem stavu a furt to oddaluju kvuli kojeni ale ted uz bych fakt chtela zacit. tak me napadlo muze za to i kojeni ze mi proridly vlasy? vim ze je to asi celkove, i po dvou tehotenstvich a asi je jeste brzo na to aby se to spravilo....

berrundy
8. únor 2012

ahoj, chtěla bych se zeptat,na problém s kojením.Simonovi je 5 mesicu a špatně papa. Vydrží u prsu asi 2 minuty a potom se zlobí.v tuto chvíly váží 8,3 kg.musím mu občas dát Bebu sensitiv,protože ho bolí bříško.jak mám zvýšit laktaci,když nemám čas na nějaké odstříkávání,mám ještě dceru 2 roky a ty my dává zabrat.Nevím proč se malej u kojení zlobí,jestli má málo mlíčka,nevím.Poradí mi někdo prosím .Díky.

vodni
8. únor 2012

@meleri já beru femibion energetic mum, jsou tam i složky, co mají vliv myslím i na vlasy... (béčka, zinek..). Je to vhodné i pro kojící. A k tomu používám vodičku Biohar. Po porodu to bylo tak 2 měsíce ok, pak mi vlasy začaly úplně neuvěřitelně moc padat, dokonce se mi udělaly kouty skoro až na vrch hlavy 😝 To padání nesouvisí ale myslím tak s kojením jako s porodem samotným, prostě hormonální změny atd. Teď tak po měsíci dvou je vidět, že už to začíná zarůstat a už tak moc nepadají, naštěstí...

mikulka
autor
8. únor 2012

@katulka00 Určitě je problém v nedostatečném vyprázdnění prsu! pořídila bych si elektr. odsávačku, třeba minielektric od medely, ale i jinou a je potřeba dítě přikládat, často a pak, pokud máš po
cit napětí, ještě prso odstříkat do úlevy, ne moc. Pokud je celé prso tvrdé - nemasíruj!!! Po kojení přilož studený obklad z tvarohu, před kojením naopak nahřej. Pokud se ti to nebud ezdát, běž k dr., aby tam nebyl zánět. Pokud bude, nebrání to kojení.

Když se dítě nechce přisát, nech si domů zavolat laktační poradkyni, ať se hneš dál...
Zde:
www.kojeni.cz Seznam poradkyň

mikulka
autor
8. únor 2012

@meleri Můžeš brát. A při kojení je dobrý laktavit... Ale i na ty vlasy ber - při kojení hodně trpí-.

mikulka
autor
8. únor 2012

@berrundy Pokud přibírá, kojení 2 min u tak velkého dítěte by mělo stačit. Přikládej ho často, pokud není čas na odstříkání, pak moc laktace zvýšit nelze. Ale v tvém pípadě asi ani nebude potřeba...

mikulka
autor
8. únor 2012

@cuci25 Ať tio dr. předepíše něco na rozpuštění hlenu, dobrý je hedelix, je přírodní!!!! Ale poraď se, zda ho můžete. Pěkne rozpuští hleny.

mikulka
autor
8. únor 2012

AHOJ MAMINKY, MĚLA JSEM TAKOVOU LEPŠÍ CHVILKU - PO DLOUHÉ DOBĚ - TAK JSEM NĚCO ODPOVĚDĚLA, ALE UŽ TOHO MOC NEDÁM.
TRÁPÍ MNE POSLÍČCI, BOLESTI ZAD A BŘICHO JE TĚŽKÉ.
ZA TÝDEN MÁM TERMÍN PORODU, MŮŽE TO BÝT PRÝ I DŘÍV,

TAK SE ZASE ODMLČÍM - POKUD MI BUDE OK, PŘIJDU - JINAK SE UVIDÍME ZA CCA 2 MĚSÍCE...

VYUŽIJTE LAKTAČNÍ LIGU:
WWW.KOJENI.CZ, JSOU TAM KONTAKTY I NA PORADCE

MOJE STRÁNKY - ČASTÉ DOTAZY:
WWW.LAKTOPORADNA.CZ

A TOTO FÓRUM

MAMINKY TADY VÁM JISTĚ TAKÉ PORADÍ.

PŘEJI POHODOVÉ KOJENÍ. 🙂 😉

meleri
8. únor 2012

@vodni moc dkuji. je to des co... 😖 ja mela pred porody velmi hezke vlasy a pak se mi stalo ze mi taky vypadaly a podruhe zas myslim ze jeste treti dite a jsem plesata.....ja jsem brala nejake vitaminy pro tehotne ale moc mi to nedalo, kazdopadne dekuji za tip! uvazovala jsem o nejakych primo na ty vlasy ale nevim no....

vodni
8. únor 2012

@meleri nikdy bych nevěřila, že ženské se fakt můžou udělat kouty, je to děs. Ale asi to máme v rodině, máti mi říkala, že se jí po porodu udělala regulerní pleška na temeni... ☹ Ještě, že jinak mám dlouhý vlasy, takže oboustranná přehazovačka to jistila 😀 Nejdřív jsem taky uvažovala o něčem speciálním, ale k vánocům jsem dostala ten femibion energetic mum (v těhotenství jsem brala taky femibion, tak jsem dostala tenhle pro maminky), možná že to zabralo, možná i ta vodička - tu si kdosi nějak chválil, tak jsem to zkusila, protože to není drahý... Nevím, každopádně už je to lepší, tak snad se ti to taky brzo upraví...

meleri
9. únor 2012

@vodni jo je to blbe 😖 ja je mam taky neni o co stat ja ti nevim ty tehotenske vitaminy ssem poctive brala ale nemuz rict ze by mi to nejak pomohlo.... tak nevim no😒 mi teda slusne proridly vlasy je to naprd a v lekarne mi rekli ze zadne vitaminy mi nedaji pokud kojim tak nevim no budu muset zustat u toho zeleza ktere beru...😒 ono zelezo slusne pomaha na vlasy ale chce to brat fakt dlouho aspon tak pul roku....stve me ze mi nechteli dat ty vitaminy, precce tyto vitaminy diteti uskodit nemuzou.....tak nevim asi zusim taky nejakou tu vodicku na sampony moc neverim ale treba ta vodicka jo....nebo ten henovy zabal jstli to sezenu....

vodni
10. únor 2012

@meleri ten femibion energetic mum obsahuje právě i železo, zinek, béčka... a je pro kojící, tak myslím snad taky trochu pomáhá... Ale s vlasama je to na prd vždycky, prostě stačí ten stres a honička kolem dítěte a je to znát myslím...

kacenka25
10. únor 2012

ahoj, můžu poprosit o radu? Mám holčičku 4,5 týdne starou. V porodnici kojení OK, laktace se spustila třetí den a my jsme šly domů. Po třech dnech doma začala při přisávání mlaskat. Zkoušela jsem prso víc vtlačit do pusinky, zkoušela jsem pusinku víc otevřít ale stejně mlaská. Myslím, že si tím přisává vzduch, od té doby totiž hodně pláče a velice málo spí (3-4 hod přes den pouze v kočárku, doma ne, v noci od 20 - 4až5 ráno a v této době se budí 3x na jídlo a v noci je hodně neklidná a špatně usíná). Co dělám špatně? Za tři týdny od propuštění z porodnice přibrala 705 g. Prospívá prý pěkně, říkala paní dr. Zkusila jsem se obrátit na porodnici, kde jsem rodila, ukázala jsem jim naše mlaskavé kojení a sestřička z laktačního mi řekla,že přisátá je pěkně, že holt jen pouští prso když "vcucne mlíčko". Že s tím prý nic nenadělám a nemám se tím stresovat, abych o mlíčko nepřišla. To byly malé tři týdny, když jsem tam radši zajela.
Poradíte? Fakt to nic není nebo můžu špatnou technikou přijít o mlíčko?

mikulka
autor
10. únor 2012

@kacenka25 Omlíčko nepřijdete, to se nebojte 😉
ALe mlaskavé zvuky by být neměly, viz www.laktoporadna.cz Technika kojení

Zavolejte si domů laktační poradkyni, vyplatí s evám to, zkontroluje techniku kojení, podpoří vás a vy budete mít klid do dalšího období kojení.
Zde najdete seznam poradců:
www.kojeni.cz

hanka99
25. únor 2012

Dobrý den,
ráda bych se na néco optala ale koukám,že máte čerstvé mimi takže pochopím kdyź neodpovíte hnedka. Mám 3,5 měsíční holčičku, má 60cm a 5420g
V pondělí jsme dostaly injekci druhou hexu a první synflorix a pak to začlo byla reakce 38,5 ale to jsme zvládly ćípkem. ale od pondělka večera malá při pŕiložení k prsu hrozně vříská a je neklidná ani se nepřisaje, až po cca 5 min řevu,je fakt,že pár dní před musela dost tahat než něco teklo. Kdybych měla málo mlíka tak by plakala po a né před? laktaci jsem podlořila ,kojícím čajem a ricinus communis, vic piju a jím. Takže moje otázka,mám to řešit UM nebo mám vydržet ? A mohlo to být tím očkováním ?

Děkuji

nemue
25. únor 2012

@hanka99 Hani, určo vydrž! To je asi růstový spurt, to by se do týdne mělo srovnat. Laktaci ještě podpoříš tím, že budeš častěji přikládat a hlavně v noci 😉 Tady najdeš týdenní plán na zvýšení laktace www.laktoporadna.cz Držím palce, kočko 😵

eyael
27. únor 2012

stejný dotaz tu už asi mnohokrát zazněl, ale stejně... nevím už co dělat, abych NORMÁLNĚ kojila a užívala si to. Navíc mám pocit, že začínám přicházet o mlíko. Dcera jako nedonošenec, nikdy nezačala pořádně sát, od začátku s tím bojujeme. Nejdřív dokrmování sondou, pak stříkačkou, pak aby nás pustili z nemocnice domů medeláckou savičkou. Nakonec jsme doma skončili na následujícím modelu - zkouším přiložit co vypije (velmi variabilní - nic až třeba 120ml), pak po zvážení dokrmím a po uspání dítěte odstříkám zbylé mlíko aby se mi dělalo dál dostatek. Nejenže je to časově náročné, ale i "na palici", jsou období dne, kdy neřeším nic jiného než mlíko.Už odstříkávám 3měsíce, prsa mám zničená a psychiku taky, neustále se strachovat abych měla dost, hlídat si časy a nenechat prsy neodstříkané víc jak 4hodiny ☹ Taky mám doma ještě starší dceru a díky takovéhlemu "kojení" na ní skoro vůbec nemám čas, to nemluvím o ostatním jako čas na to se vysprchovat, uvařit oběd, uklidit nebo třeba jen tak koukat na televizi nebo někam vyrazit, pořád musím být v dosahu odsávačky a váhy ☹ Když nechám dceru sát jak se jí zlíbí, vytáhne málo a pak začne být hladová a o to víc jí nejde sát atd...
V noci už jsem se na vážení po kojení vykašlala, to bych se vůbec nevyspala a tak doufám, že si vytáhne co potřebuje. Bohužel asi ne, protože se ráno budím s nalitými prsy, která musím odstříkat, aby mi nevybuchla ☹ a dítko je hladové, tkaže dokrmuji odstříkaným z lahvičky. Pak se mi stává, že přes den najednou je mlíčka málo a musím sáhnout do zásob do mrazáku, které jsem udělala ze začátku. Jenže ty pomalu docházejí ☹ Techniku kojení mám asi v pořádku, protože když se zadaří, tak dcera vytáhne i 130ml. Jen se mi nepodařilo odhalit proč někdy saje dobře a proč někdy ne.
Zajímalo by mě co mám udělat pro to, aby dcera pořádně sála a nepřicházela jsem o mlíko, jak to udělat aby jsem jí pokryla dostatečně stále vzrůstající potřebu mlíčka? Ráda bych kojila co nejdéle, přeci jen je to levnější a taky pro ni jako nedonošence vhodnější... poradíte některá?
už mi z toho pomalu začíná hrabat ☹

lundenburg
29. únor 2012

Dobrý den, mám půlročního chlapečka, párkrát jsem mu dala mrkvičku, to celkem spapal a včera jsem mu dala kaši z Rossmanna na noc. Myslela jsem, že bude lépe spinkat. Ale opak se stal pravdou,plakal v noci snad každou hodinu nebo dvě, měl bolesti bříška, hodně sebou kopal. Až ráno si při výměně plínečky poprděl a výrazně se vykakal. Je to normální reakce, že třeba není jeho tělíčko zvyklé nebo už mu tu kaši radši nemám dávat? Snědl jí tak deci. Děkuji za odpověď.

mickey06
29. únor 2012

Dneska mě pustili z porodnice, já vůbec nevím co mám v těch prvních dnech jíst aby ten drobeček netrpěl, v nemocnici jsem sbodla hrozny a celou noc jsem s ním probrečela, už to nechci zažít. Poraďte mi do začátku :D