Laktační poradkyně - zdravotník. Jsem zde pro vás

mikulka
8. kvě 2011

mikulka:
Ahoj,
jsem laktační poradkyně zdravotník (dětská sestra) a ráda pomohu, pokud byste chtěly poradit ohledně kojení, výživy dětí, příkrmů, péči o děti apod. 😉

amin:
Ahoj, jsem laktační poradkyně s certifikátem Laktační ligy. Inspiruji se také slovenskou společností Mamila a dále zahraničními zdroji (www. nbci.ca). Pokud potřebujete poradit s kojením, přikrmováním a dalšími potížemi v péči o dítě, ráda vám pomohu. Krásné chvíle s miminkem!

jahudka80
8. říj 2011

@petrunka01 Peťul malá mi tohle začla dělat taky je to asi 2dny. ☹ Nejdřív byla úplně ok, furt sála chvilku odpočala a pak zas sála. A te´d mi příjde jako když to prso žužlá a čeká co poteče, ale i když teče hodně, tak se odtáhne a začne plakat. ... No musíme bojovat. Jdu přebalit nakrmit a snad se dostanmu do půllnoci do postele 😀

mikulka
autor
9. říj 2011

@petrunka01 Tak jí to pravděpodobně už stačí. Jak dlouho pije?

mikulka
autor
9. říj 2011

PRO VŠECHNY:
OKOLO 2. MĚS. PŘESTÁVÁ ŘÍDIT TVORBU MLÍČKA HORMON PROLAKTIN. OD TÉ DOBY SE MUSÍ DĚTI VÍCE SNAŽIT TAHAT, ABY JIM MLÍČKO TEKLO. JE TO OBVYKLÝ PROBLÉM, DÍTĚ BREČÍ, ODTAHUJE SE A ROZČILUJE, ŽE MLÍČKO NETEČE, ŽE SE DLOUHO SPUŠTÍ, NEBO ŽE MUSEJÍ HODNĚ TAHAT.
JE TŘEBA VELIKOU TRPĚLIVOST A NAUČIT JE, ŽE KDYŽ JEŠTĚ VYDRŽÍ, MLÍČKO POTEČE. VZÍT, PONOSIT, ODŘÍHNOUT, UTĚŠIT A PAK DÁT ZASE K PRSU.
KDYŽ DÍTĚ UŽ K PRSU NECHCE, NECHTE HO, DÁ SI POZDĚJI.

TRPĚLIVOST. KAŽDÉ DÍTĚ SI NAKONEC ZVYKNE A NAUČÍ SE "NOVÉMU" SÁNÍ. 😉
VY JIM MŮŽETE POMOCI NAHŘÍVÁNÍM PRSA PŘED KOJENÍM, POPÍJENÍM TEPLÉHO NÁPOJE PŘI KOJENÍ, KLIDEM A NESPĚCHAT NA NĚ. NEBOJTE SE, SPRAVÍ SE TO A KDYŽ SI PAK UŽ DÍTĚ NEDÁ, DÁ SI POZDĚJI A NAKONEC JIM DOJDE, ŽE POKUD SE CHTĚJÍ NAJÍST, MUSÍ SE ZKRÁTKA SNAŽIT.

petrunka01
9. říj 2011

@mikulka kojím pokaždé z obou prsou a vydrží tak 4-5 min u jednoho,v noci dýl.Taky posledních pár dní nespí tak dlouhou dobu v noci.Budila se jednou,teď minimáně dvakrát.Já chápu,že jí to může stačit,fakt tu dobu,co je přisátá,pije dobře.Jen nevím,proč pak brečí.

mikulka
autor
9. říj 2011

@jahudka80 Rozhodně bych si nechala zkontrolovat techniku techniku. seznam poradců: www.kojeni.cz. Zjistí vám, proč malá netahá sama...

Zatím bych zvýšila tvorbu mlíčka, návod zde mnohokrát, nebo na:
www.laktoporadna.cz časté dotazy návrat z porodnice.

UM bych dávala jen tehdy, pokud by malá plakala a byla neklidná. Zbytečně si tím snížíte laktaci.

Odsávačka elektr. se dá i půjčit, na stránkách medely např. Ta stimulační, co nastimuluje tvorbu mlíčka a rozjede kojení je 60 Kč na den. Stimulace trvá týden.

Takže zatím bych zvyšovala laktaci a malou nechala naučot sát od lakt. poradkyně.

Něco je i na www.laktoporadna.cz Technika kojení

kkoberova
9. říj 2011

Dobrý den, prosím mám dotaz ohledně našeho 7týdenního syna. Od pátku máme problém se stolicí je hrozně tuhá a má problém se vykakat,, je hrozně neklidný nemůže spinkat a pořád tlačí,, včera jsem mu pomohla teploměrem do zadečku, ale nechco to dělat pořád. Dáváme nutrilon comfort a probiotika.. Do pátku měl stoličku jako míchaná vajíčka, ale od večera je hrozně tuhá, prosím poraďte jak mu mám stoličku zase rozředit,, PIjeme každé tři hodiny 90ml,,, Děkuji za odpověď

stefanny
9. říj 2011

@mikulka Dobry den, taky mame problem.
Je nam 11 tydnu a posledni tyden mala uprednostnuje jenom pravy prso. Levy nahrivam, pred kojo piju tely napoj, snazim se osalit z polohy tanecnika do klasiky, no bojujem stale..zatim nezabira. Kdyz se napije z toho levyho tak to jen chvilku, pak zas pusti a breci. Prilozem k pravymu-pije zas normalne. Musim vsak priznat ze jsem dosud temer porad kojila vleze, a v leze se moc prsniky vymenit nedaji kdyz se spousti reflex retence takze to vzdy zjisti. Jedine kdy z nej pije bez problemu je prvni probuzeni v noci. Kdyz jsem ted zacala kojit v sede, tak pousti i prave prso a pije neklidne ne tak jako vleze.
Nechci s ni tolik bojovat a pokazit si tim kojeni, abych ji treba prsa nezprotivila. Uz jsme jednu 24hodinovou averzi na prsa zazili, to nepila cely den, v noci se to spravilo. Mylite ze mam v tom pokracovat a vydrzet? kojit z jednoho moc nechci. dekuji za radu. 😉

gretuschka
10. říj 2011

@mikulka
dobry den,pred tydnem se mi narodila holcicka cisarskym rezem.Ze zacatku bylo kojeni boj,ale nyni uz mam mleka dostatek.Problem je,ze jsem ze zacatku mela dost podrene a krvave bradavky a zacala pouzivat kloboucky.Zda se mi,ze mala si na ne zvykla a ted uz se jen tezko prisava k me bradavce nebo se prisaje a hned ji zase pusti a pusinkou ji jakoby hleda.Take jsme zavedli dudlik,coz jsme asi udelali prilis brzo...
Muze jit o zmateni bradavky s kloboucke-dudlikem?
Take se chci zeptat jak casto bych mela kojit,mala treba tvrde spi a ja ji nemuzu vzbudit pritom od posledniho kojeni uz to jsou treba 3 hodiny.Mam ji nechat spat nebo ji budit musim?Kdyz se chce prisat obcas se cela vzpina jak ji trapi prdiky mam ji tedy v tu chvili bradavku smerovat do pusy ci pockat az se prestane kroutit a pak krmit?Od narozeni zhubla 150 g a nasledne po tydnu pribrala 100g,tudiz asi ctvrt kila vice,ja to v poradku?
Mam takovy strach aby mela dostatek mlicka a nemela hlad.
A jeste posledni dotaz jak poznam,ze uz je syta?Nekdy u kojeni sama jakoby usne,ale za 15 min si zase strka prsty do pusy-hadam,ze mi tim signalizuje,ze ma hlad a kdyz ji dam,tak se vetsinou prisaje,ale jen treba na par minut.Je to tak v poradku?Muze pit takto rozkouskovane?Nepije mi treba 20min v kuse....
Dekuji za vase odpovedi na tolik mych dotazu,ale jsem nezkusena maminka samouk🙂

mikulka
autor
10. říj 2011

@kkoberova Ono je to tak, že po šestinedělí se stolice změní. Přestanou vajíčka a pak je tužší konzistence. Ten nutrilon comfort se doporučuje na zácpu jako nejlepší, ale možná že mu zrovna nevyhovuje. Má ho od narození, nebo došlo k nějaké změně?
Možná by mohl už probiotika, nebo dufalac - cukrová nenávyková směs na změkčení stolice a snadnější vykakání (ale nevím, od kdy se může), ale musíte se poradit s dětskou doktorkou - to je důležité. Samozřemě pomáhejte masážemi atd.

kkoberova
10. říj 2011

@mikulka ne od narození měl HA1, comfort jsme nasadili právě kvůli dětské kolice,,, hodně nás to trápí,,, nasadila jsem před jídlem vlažnou převařenou vodu, aby se napil a pak papáme. Taky pijeme heřmánkový čaj. Probiotika dáváme každý večer. Děkuji za informaci ohledně stolice,,,tohle jsem nevěděla, ale stejně on měl tuhé skoro "bobky".. Děstká doktorka nám doporučila právě heřmánek.

mikulka
autor
10. říj 2011

@kkoberova To se divím, že ten heřmánek, děti na něj dost špatně reagují a zrovna u tak malého dítěte spojovat mlíčko s čajem... A ta probiotika jsou lepší na lačno ráno. 😉
Zeptej se na ten dufalac...

mikulka
autor
10. říj 2011

@stefanny Tak ono se kojit z jednoho prsa dá... Rozdíl ve velikostech se srovná po skončení kojení. Ale je to dost brzo. Asi bych se snažila zvýšit laktaci v tom méně oblíbeném prsu a nabízet ho dál. 😉
Zvýšit laktaci najdete zde:
www.laktoporadna.cz Časté dotazy Návrat z porodnice, ale vy byste to dělala jen u toho jednoho prsa...
Je dost časté, že si děti oblíbí jen jedno prso.

kkoberova
10. říj 2011

@mikulka jenže mi jíme každé tři hodiny, takže na lačno si to neumím moc dobře představit,,,

mikulka
autor
10. říj 2011

@gretuschka
Zda se mi,ze mala si na ne zvykla a ted uz se jen tezko prisava k me bradavce nebo se prisaje a hned ji zase pusti a pusinkou ji jakoby hleda.
Zkuste ověřit techniku kojení, dítě by nemělo hledat podruhé, je takový postup, že pošimráte baradvkou dítě kolem pusinky, ono začne hledat, otevírat pusinku a šup s bradavkou a velkou částí dvorce do pusy, pak by mělo dítě už jen sát.
Koukněte sem: www.laktoporadna.cz Technika kojení
Zkuste kojit i bez kloboučku, nebo nechte jen alespoň olíznout bradavku, to je důležité kvůli výměně informací.
Bradavky mažte mastí, po kojení nechte zaschnout své mlíčko. A kdyby to rozkousání trvalo, nechte si zkontrlovat techniku kojení od lakt. poradkyně, může být celkově špatná technika kojení!

Take jsme zavedli dudlik,coz jsme asi udelali prilis brzo...
Muze jit o zmateni bradavky s kloboucke-dudlikem?
Dudlík se doporučuje dávat 2 hod za den a noc av kuse max 10 min. Zmatená být může, ale je ještě malinká, to se vše dá napravit. 😉 Zkuste oboje odbourávat, dudlík dávat na omezenou dobu, třeba než usne.

Take se chci zeptat jak casto bych mela kojit,mala treba tvrde spi a ja ji nemuzu vzbudit pritom od posledniho kojeni uz to jsou treba 3 hodiny.Mam ji nechat spat nebo ji budit musim?
Na to jsou různé názory. Přes den bych asi budila, čekala bych tak 3.5 hod. V noci bych nechala spát déle, 4.4 hod... Po šestinedělí bych už v noci nebudila, ale pauza v kojení by cca do 2. - 2.5 měs neměla být delší než 6 hodin po SKONČENÍ kojení. Jinak v šestinedělí se kojí 10-12x za den a noc, poté cca 8x.

Kdyz se chce prisat obcas se cela vzpina jak ji trapi prdiky mam ji tedy v tu chvili bradavku smerovat do pusy ci pockat az se prestane kroutit a pak krmit?
Nejprve uklidnit, pak dát prso. Nečekat, ale aktivně uklidnit, pochovat, dát prst do pusy bříškem na horní patro... A řeště prdíky, masáže atd. viz předchozí rady zde.

Od narozeni zhubla 150 g a nasledne po tydnu pribrala 100g,tudiz asi ctvrt kila vice,ja to v poradku?
Je to v pořádku. Po porodu zdravé dítě vždy zhubne. Pak by mělo přibrat 115 g za týden, ale sčítá se to za 4 týdny, někdy přibere o něco více, někdy méně.

A jeste posledni dotaz jak poznam,ze uz je syta?
Je lepší, kdyby pila déle, tedy ji buďte, měňte polohu, střídejte prsa (po celou dobu šestinedělí střídejte prsa) atd. Syté je dítě, když je spokojené, po kojení usne třeba na 3.4 hod. až hodinku...
Cucání pěstiček ale vždy nesignalizuje hlad. Děti to dělají i v bříšku. 😉 Časem poznáte.

A jedna rada navíc:
Nespěchejte na sebe, teprve se učíte být maminkou a to je velice těžké. Každé dítě je jiné, neexistuje návod pro všechny a protože dítě nemluví, jeho řeč je pláč - tím signalizuje vše - je těžké rozpoznat, co právě dítě potřebuje. Časem to ale poznáte. Řiďte se svou intuicí, spíše duší, než rozumem...
Šestinedělí je takové seznamování matky a dítěte, společně se učíte kojit, rozumět si, zvykáte si na sebe. Ne vždy si rozumíte, ale to se poddá.
Vy jste velice svědomitá maminka, vám to jde dobře a půjde. 🙂 😉
A kdykoli napište.

mikulka
autor
10. říj 2011

@kkoberova No m\yslela jsme ráno, než začnete dávat mlíčko 🙂 To už na lačno je, ono se to mlíčko dobře vstřebá.

gretuschka
11. říj 2011

@mikulka
Dekuju vam mockrat za vas cas a podporu,z posledniho odstavce mam na krajicku,ach ty hormony🙂Hezky den

kkoberova
11. říj 2011

@mikulka aha, takže když je dávám večer na lžičku tak to nemá takový účinek? Zkusím tedy od zítra dát hned ráno před krmením a budu doufat že to bude lepší 🙂

petrunka01
11. říj 2011

@mikulka u nás se to trochu zlepšilo,malá pije o něco dýl,ale stejně pak někdy brečí,ale prso už nechce.Potom ale kojím častěji než dřív.Může to být jen nějaké období? Může stačit skoro tříměsíčnímu miminku pít asi 5 min z každého prsu?

petra984
11. říj 2011

Dobrý den Mikulko,
obracím se na Vás s další prosbou o radu. V neděli večer jsem dostala 39 teploty a yačalo m pobolívat pod pravou bradavkou. Prso jsem neměla oteklé, tak jsem se chlácholila, že to bude třeba jen obyčejná viroza. Protože horečky neustupovaly a pod bradavkou mě bolelo stále a navíc se mi už asi 5 dní stává, že mě do obou bradavek chytají mimo kojení křeče, šla jsem včera k lékaři a ten mi řekl, že mám v prsu zánět, dal mi antibiotika Duomox a sdělil následující:
1)Dítě jako první přikládat k bolavému prsu, pak až ke zdravému
2) Už žádné teplé sprchy před kojením, jen tvarohové a studené obklady

Když jsem přišla domů a koukala jsem se do brožur o kojení, tak tam psaly pravý opak- nejdřív přikládat ke zdravému prsu a až potom k bolavému a pak tam psali o těch studených a tvarohových obkladech to co říkala doktorka, ale psalo se tam, že před kojením mám stejně prsa nahřát.
Byla jsem z tho zmatená Není to poprvé, co mi jeden doktor řekl to a druhý opak.
3) Jinak malej má bolení bříška a dnes mi přišlo že má rezavý průjem bez teploty- můžou na něj působit ta antibiotika a mám s ním jít k lékaři?
4) To nemocné prso mám dost bolavé a když jsem jej zkouela odstříkávat do prázdna, vytáhla jsem z ně za půl hodiny horko těžko 20 ml, což je oproti dřívějšku krutě málo- malej tahá, ale za chvíli to vzdává- i mě to jde těžko odsát, tak jsem se chtěla zeptat, jestli ho můžu kojit jen ze zdravého a to nemocné do prázdna odstříkávat?
Předem Vám moc děkuji za odpověď a radu, už jsem z těch desinformací bezradná.

ilonne
11. říj 2011

@mikulka Dobrý den, máme doma týdenní holčičku a bohužel máme od počátku problémy s kojením. Mám prý plošší bradavky, proto používám kloboučky Medela, vel. S. Mléko se mi začalo tvořit až třetí noc po porodu a malá byla tedy již v porodnici přikrmována nutrilonem, zpočátku přes injekční stříkačku. PA mi byla doporučena poloha fotbalisty. Malá má navíc bradičku posunutou dozadu a při kojení má tendenci vsávat si spodní ret dovnitř a moc toho nevypije. Při propuštění z porodnice mi bylo doporučeno k dokrmování používat lahvičky. To bylo v neděli. Ještě v neděli malá celkem sála z prsu, nejvíce 10 ml za kojení, zbytek jsme dokrmili nutrilonem. Včera postupně přestávala sát, navíc se se mnou při kojení pere a pokud se nepere, tak spinká - šimrání pod bradičkou ani u ouška nepomáhá. Když tedy nic nenakojím, mléko odsaju a kdy ho mám potřebné množství nedávám dávku nutrilonu, ale mateřského mléka. Mléko se mi příliš netvoří, přestože hodně piju kojící čaj a jím polévky.
Dnes jsem se vrátila k dokrmování přes injekční stříkačku po prstu. Mám pár otázek:
1. Myslíte si, že je ještě možné malou rozkojit, aniž bych pak musela dokrmovat nutrilonem ?
2. Zda jsou kloboučky Medela pro mě vhodné nebo by byly jiné vhodnější?
3. Jaká poloha by byla pro kojení nejvhodnější?
4. Jak malou probudit, aby mi při kojení neusínala a sála?
5. Nějaké rady na zlepšení tvorby mateřského mléka.

Děkuji za odpověď. Ilona

kamilka007
12. říj 2011

Ahoj Mikulko,
chtěla bych se zeptat na kaše, když budeš tak hodná:
1. Můžu přidat 2. příkrm -večerní kaši- už necelé 2 týdny po nasazení první zeleninky? Moje malá (6m+1t)se mi poslední dobou budí hlady, i když vždycky spala klidně celou noc.
2. Nerozumím výslednému rozdílu mléčných a nemléčných kaší pro miminko: jaké jsou tedy vhodnější, nebo je to dle věku?
Moc děkuju za odpovědi a přeju vše nej tobě i budoucímu miminku!

ivuska22
12. říj 2011

Dobrý den,
mám doma 14 denního chlapečka a máme problém s kojením. O víkendu jsme měli zapůjčenou váhu a a malý vypije pouze necelých 20 ml. Od doktorky máme nařízený příkrm 3 krát denně. Dělám pro rozběhnutí kojení vše. Myslíte, že je ještě šance, že se kojení rozjede? Nebo už je pozdě?
Děkuji za odpověď.Iva

koubovka1
12. říj 2011

@mikulka Dobrý den, chtela bych se vás také zeptat, Mám 3mesícční dvojčátka. Chlapeček od začátku pít z prsa nechtel, ale holčička byla už v porodnici šikovná. Do nedávna byla moc šikovná a na kojení krásne přibírala a ted mi delá problémy. U prsu nechce zůstat, málo saje a brzy mi u prsu usíná. Musím tedy přiznat, že jsem mela pocit, že mi mléka ubývá a malé už nestačí a občas jsem dávala flaštičku s UM. Koupila jsem si flaštičku calma od medely pro kojené děti, jinou flašku v puse nemela. nevím si vůbec rady, než jí stačím přendat při kojení na druhé prso, tak spí a u druhého už se nechití a začne plakat. Potom jí s flaškou horko těžko dokrmuji. Nevím co delat, jestli úplně přestat. Mám opravdu pocit, že mi laktace ustává. mám půjčenou medela swing odsavačku a také toho moc neodsaji. Ted po 2 hodinách po kojení 70ml, což se mi zdá z obou prsou dost málo. Děkuji za váš názor a příp radu

amelik
12. říj 2011

Ahoj Mikulko, i já bych ráda využila možnost zeptat se Tě na pár věcí ohledně kojení. Mám skoro roční holčičku, která se narodila císařem po preeklapsii. Ze začátku nechtěla moc papkat, ale pak se rozpapkala a stala se z ní doslova závislačka na prsu. Před měsícem jsem ji přestala kojit v noci a dala ji spát do vlastní postýlky (metoda 3-5-7-10), stále usíná s brekem a v noci se každé 3 hodiny budí a chce pít. Vstává k ní manžel a někdy dříve a někdy později usne. Zavedla jsem to proto, že malá v noci pila i 7x a já už byla úplně vyřízená. Také to spaní mezi mnou a manželem neprospívalo nikomu. Nyní ale malá po zrušení nočního kojení o to více dožaduje kojení přes den, takže jí kojím cca 12x, což mi přijde hodně. K tomu pije krásně vodu a papká normální jídlo, jelikoý má už 9 zubů. Kaše různého druhu odmítá. Toho jídla sní tak polovinu co by měla. Už nevím, jak jí mám závislosti na prsu zbavit, protože jsme třeba na písku a ona se připlazí a začne se mi vrhat na tričko. Chtěla bych ještě nějaký čas kojit, ale spíše už jen jako doplněk k normální stravě a ne naopak. Moc by mi pomohly rady 🙂. Předem děkuju a přeji hezký den.

kacci
12. říj 2011

Dobrý večer, mám dotaz ohledně příkrmu....Mareček dal první a druhý den 3 lžičky, třetí a čtvrtý den půl skleničky, pátý den nedostal nic, šestý a sedmý si dal celou - (120 g od Hippu) a rozhodně nevypadal, že končí no a dneska slupnul od Alnatury 180 g a jedl by a jedl..mám mu dát víc, dokud bude chtít a už nedokojovat? Přijde mi jak bezedná studna🙂). A podotýkám, že to není žádné nucení, ta sklenička v něm zahučí během pěti minut. Přijde mi to hrozně rychlé, někde píší, že do plné dávky se děti dostanou třeba až za dva měsíce.

mikulka
autor
12. říj 2011

AHOJ MAMINKY, CCA DO PÁTKU NEBUDU ODPOVÍDAT NA VAŠE DOTAZY, MÁM HODNĚ PRÁCE S JEDNOU ZAKÁZKOU A MUSÍ TO BÝT RYCHLE HOTOVÉ. DÍKY ZA POCHOPENÍ.

PŘI NĚČEM AKUTNÍM, VOLEJTE: 734 766 285

1luciferka1
13. říj 2011

@mikulka dobrý den,
mám dotaz, v noci jsem dostala horečku 39,2 se zimnicí, můžu svou 4měsíční dceru kojit? ted jsem ji srazila na 37,5 zatím mne nic jiného nebolí, tak ani nevím příčinu, uvidím jestli mi večer teplota zase stoupne....čím mohu horečku při kojení srážet paralen, iblgin...a hrozí, že o mléko přijdu? děkuji

citun
13. říj 2011

Ahoj Mikulko,dovoluji si zareagovat na vaše příspěvky.S kojením problémy nemám,náš otesánek přibírá i 30dkg za týden.A to byl prvních 5 dní beze mne.Rodila jsem v 35tt císař.řezem a protože měl velké problémy s dýcháním tak mi ho odvezli na odbornější pracoviště.Ze začátku jsem odstříkávala,malýho krmili sondou a pak jsem se rozkojila.U prvních dvou dětí se mi tak nedařilo,možná proto,že nebylo tolik osvěty co se týče kojení.
Proč vlastně píšu.Jen chci říct,že jsem ráda,když dnes existují takové poradkyně jako vy!Dodáváte maminkám tolik potřebné sebevědomí a skvělé rady. 🙂
Přeji Vám jen samé spokojené a plně kojící maminky. 🙂 😉

petrunka01
13. říj 2011

@ivuska22 nejsem odborník,ale z vlastní zkušenosti vím,že pozdě není.Já plně kojila asi prvních 14 dní,pak malá málo přibírala,takže jsem zavedla příkrm dokonce z lahve a po každým kojení.Navíc mě kojení hrozně bolelo a pomalu jsem se s kojenim loučila.Naštěstí mám super sestřičku u naší dětský,je to laktační poradkyně a hodně mi pomohla.Koupila jsem si na její radu homeopatika Ricinus communis 5 CCH,sehnala jsem si jestřabinu na pití místo kojicích čajů.Jestřabina bývá v kojicích čajích obsažená,ale samotná je daleko účinnější.Ani nevím proč jsem to nevzdala a dneska už asi 3 týdny plně kojím.Nevěřila jsem tomu,ale je to tak.

paja.83
14. říj 2011

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, malá má 8 týdnů, při odchodu z porodnice vážila 3550 g , v 6 týdnech měla 4690 g , přibíraly jsme asi 200-220 g týdně, kojení probíhalo bez problémů, každé kojení trvalo asi 20 minut, malá pěkně sála, během jednoho kojení jsem prostřídala obě prsa, kojila jsem 6x-8x za den. Teď mi malá začala u kojení chrnět, saje tak 3 minuty a je tuhá, zkouším ji různě probudit, šimrám na tváři, na patičce, žmoulám ouško, když se mi ji podaří probrat, 3x potáhne a zase spí. Už nevím co s tím a začínám být nervní, že mi málo přibere. Trvá to asi tři dny. Prosím, poraďte. Děkuji