Laktační poradkyně - zdravotník. Jsem zde pro vás

mikulka
8. kvě 2011

mikulka:
Ahoj,
jsem laktační poradkyně zdravotník (dětská sestra) a ráda pomohu, pokud byste chtěly poradit ohledně kojení, výživy dětí, příkrmů, péči o děti apod. 😉

amin:
Ahoj, jsem laktační poradkyně s certifikátem Laktační ligy. Inspiruji se také slovenskou společností Mamila a dále zahraničními zdroji (www. nbci.ca). Pokud potřebujete poradit s kojením, přikrmováním a dalšími potížemi v péči o dítě, ráda vám pomohu. Krásné chvíle s miminkem!

fajule
18. zář 2016

Je zajímavé, že je to každý den v jeden a ten samý časový úsek, prostě od 17.hod je to s kojením nahnute a v 18.30 jej ukladam ke spánku, nevím, už sem z toho na nervy

wampzee
18. zář 2016

@fajule to je ten večerní stres, prdy....všechno dohromady... je to jen jedno kojení....pokud vypije méně, nic se nestane... 🙂

krteczech
18. zář 2016

@pekkaa Moc díky, já si říkala, že jako by umřely ženský, kdyby to bylo pořád. On teda moc nepřibírá, jen cca 500 gramů za měsíc , ale doktorce to zatím stačí, protože je celkově drobný. Kojím přes klobouček, ale zkouším ho sundavat, tak snad to bude ok. Díky.

krteczech
18. zář 2016

@karlajasmine Děkuju moc. Tak snad to bude tím. Kojím přes klobouček a malej přibral naposledy za měsíc 500 gramů přesně, doktorce to teda stačilo, tak uvidíme příště na kontrole. Jsem si říkala, že by se mi častěji budil nebo tak, ale to ne.

pekkaa
18. zář 2016

@krteczech 500g za mesic uplne staci. Zkus odbourat ten kloboucek

karlajasmine
18. zář 2016

@krteczech já myslím ze pokud bude mít dítě hlad tak se ozve 🙂 pokud budeš mít pochybnosti můžeš mu zkoušet nabízet častěji prso a hodně pít, ale z tvého popisu to zní že všechno je ok 🙂

krteczech
18. zář 2016

@pekkaa No zkouším, ale zatím to moc nejde, chytl se teprve dneska a na chvilku.

krteczech
18. zář 2016

@karlajasmine No papá každý cca 2 hodiny, ale v noci vydrží.

pekkaa
18. zář 2016

@krteczech zkus kojit v polospanku. Vtedy se prisavaji nejlip. Kdyz budes videt, ze se probouzi, tak hned se dotkni bradavkou pusinky a v polospanku se prisaje. Pak si na to mozma zvykne rychleji

krteczech
18. zář 2016

@pekkaa Nooo malej spí tak 2 x 20 minut přes den, tak to bude problém 😀 😀 😀 Ale zkusím. Díky

pekkaa
18. zář 2016

@krteczech 😀 tak uvidis..

fajule
19. zář 2016

@wampzee jo možná je to stres jen sem se s tím u prvního dítěte nesetkala,tam to bylo všechno v klidu tak jak má.Jeste jsem uvažovala že si pořídim šátek a prostě jej večer budu nosit, no jen nevím jestli je to dobrý nápad.

pekkaa
19. zář 2016

@fajule satek urcite super. Taky nas zachranil v prdicim a zubkovym obdobi🙂

asashley
19. zář 2016

@mikulka Dobrý den, zatím jsem na začátku 9 tt ale mám vpáčené bradavky a zajímá jestli se kojení dá zvládnout i tak. Upřímně se toho trochu děsím. Gynekolog mi kdysi řekl, že se to upraví hormony ale nějak nevím jak myslel :/. Děkuji

pekkaa
19. zář 2016

@asashley s postupujicim tehotenstvim se ti bradavky budou menit a zvetsovat

asashley
19. zář 2016

@pekkaa Doufám no, jinak si to moc představit neumím.

pekkaa
19. zář 2016

@asashley urcite to pujde. Jedna zmama PA mi jednou rekla, ze kazda zena pokud nema vyslovene nejakou nemoc tak muze kojit. A kdyz se nedari, tak je to jenom nedostatecna podpora. podivej se na mamila.sk na nejakou laktacni poradkyni ve tvem okoli. Stoji to jenom par korun. Prijede k tobe domu a pomuze ti s tim. Hned jak prijedes z porodnice domu, at se to podchyti jeste v zacatku. V porodnicich ti spravne neporadi

asashley
19. zář 2016

@pekkaa Děkuji, určitě na to mrknu.

kekulice
19. zář 2016

@pekkaa souhlasím! Z vlastní zkušenosti doporučuji laktační poradkyni maminku. Přijdou mi lepší než poradkyně zdravotní sestra. Seznam je k dispozici i na stránkách laktační ligy.

pe_ma
24. zář 2016

Ahoj...předem se omlouvám, ale není v mých silách to tu procházet...
chci se zeptat, jaké byste zaujaly stanovisko a co dál dělaly, moc děkuji za rady!
syna sem do 6t přikrmovala nutrilonem, ze začátku několikrát denně, pak od nějakého 4t jen večer, pak obden a na den přesně v 6t měl poslední lahvičku...dokud byl takto přikrmovaný, tak nabíral, podle mě až dost, třeba 400g za týden, tak sem si řákala, že pokud mi vypije max 100ml um za den a někdy třeba jen 30 před spaním, tak mlíka musí být dost, takže sme to začali omezovat a od toho 6t jen kojím, ale ted, ve 13t na kontrole mi dr řekla, že musíme opět najet na nutrilon, ptž malý málo přibral...ano přibral za 3t jen 190g :( ale rozhodně mi nepřijde, že by byl hladový :(
přes den kojím třeba i po hodině a půl, v noci taky po 2hod, první noční spaní vydrží i 5hod, někdy 3, někdy 6...kaká několikrát denně, min 1 vždy, plínek má pročůraných tak 5-6 za den, co sem ted počítala, ale hodně počůraných, přes den toho moc nenaspí, ale třeba vydrží i 2hod v kočárku a nepláče, celkově není uplakaný, občas uknouraný, je hodně usměvavý, aktivní, zajímají ho hračky, točí se na bříško, povídá, většinu dne mi přijde jako spokojené miminko
ale...ale nechci ho trápit hlady, aby nějak strádal a tak stále v hlavě přemítám, jestli um dávat, nebo ne, když podle mě, to kojení jde...aktuálně sem se rozhodla, že stále jen kojím a snažím se ho dávat na prso co nejvíc, ale on kolikrát ani nechce a začne se vztekat, že mu to prso cpu do pusy :( v týdnu chci zavolat dr a zeptat se, jestli můžeme přijít na převážení a pokud nepřibere, tak um asi bude nutnost...
napadá vás nějaký jiný způsob? co ještě bych mohla udělat? nebo dělám chybu, že ho takto trápím a dát mu prostě um? moc děkuju!

nikousek1
24. zář 2016

Dobrý den, chci se s Vámi poradit kvůli odstavení dítěte. Mé dceři je rok a 5 měsíců a rozhodla jsem se ukončit kojení. Byla kojena hlavně v noci a přes den tak 1 - 2x. Nyní je to druhý den, co ji vůbec nekojím, ale bolí mě jen jedno prso. Myslíte, že v tom druhém mléko nemám? Je to vůbec možné? Taky nevím, co pomáhá na tu bolest. Odstříkávat se mi nikdy nedařilo. Děkuji za pomoc.

rebejsova
24. zář 2016

@pe_ma Na tvém místě - pokud to jen trochu jde - bych si domů pozvala laktační poradkyni, aby zkontrolovala techniku, případně ji pomohla upravit (za sebe doporučuju určitě poradkyni z mamila.sk, ne Laktační ligu). Myslím, že po zlepšení techniky je reálné, abys plně kojila, ale bohužel po netu je těžké poradit, je potřeba vás vidět "v akci" 🙂 Ještě doporučuju zkusit stlačování prsu během kojení (video se dá najít právě na stránkách mamily), zrychlí se tok mlíčka, mimčo víc vypije a taky pije ochotněji. Držím palce 🙂

pe_ma
24. zář 2016

@rebejsova díky! na to video kouknu, LP sem tu měla týden po porodu z mamila a podle ní sme měli techniku ok, nic víc mi neporadila, docela mě to zklamalo :(

karlajasmine
24. zář 2016

@pe_ma Tak pokud je spokojeny tak bych asi pockala na dalsi kontrolu u Dr a neresila... kojene deti pribiraji skokove, muze pribrat jeden tyden hodne, druhy nic, jeden mesic hodne, druhy nic... me Dr vystresovala ve 4.mesici, ze malej nepribral, ale proste v tu dobu vyrostl do delky... Z tveho popisu se zda ze mas spokojene dite, takze ja osobne bych zatim neprikrmovala.

pe_ma
24. zář 2016

@karlajasmine tak nějak si to taky říkám, hl tento týden sme i přešli z 62 na 68 oblečení, takže podle mě ted opravdu vyrostl, pořád mu bylo akorát a najednou se dívám, že ho táhnou na ramínkách overalky...no doufám, že přibere a já nebudu muset přikrmovat a taky poslouchat kázání od dr, že sem něco zanedbala...

karlajasmine
25. zář 2016

@pe_ma Hele jestli ti vyrostlo dite do delky tak je jasny, ze nepribralo na vaze 🙂 Doktorky tohle fakt zbytecne hroti, absolutne nechapu. Dej na svuj vlastni vnitrni pocit, maminka jsi ty 🙂

laskypa
25. zář 2016

Ahoj potřebovala bych radu na počáteční kojenecké mléko. Malýmu budou 2 měsíce a poslední dobou neřve jen u prsu. Chtěla bych zkusit 1-2x denně tohle mlicko jestli ho to více zasytí. Které je lepší od HIPP nebo BEBA? Dekuju

mikula77
25. zář 2016

@laskypa za nás Sunar premium,a je fakt jako smetánka,chutný,voňavý.

irisia86
29. zář 2016

Hezký den,
prosím o radu:
Můj teď již 12 týdenní syn již delší dobu skoro nepřibírá na váze a pití také moc nedá.
Syn se narodil 7.7.2016 s mírami 51cm a 3860g. V porodnici zhubl až na 3400g, ale již 12. 7. 2016 měl 53cm a 3600g a za dalších 14 dní tj. 26.7.2016 měl 55cm a 4100g, o 4 týdny později tj. 23.8.2016 měl 59cm a 4680g. Takže přibral za 4 týdny 580g, což bylo ještě v pořádku, ale od té doby za další 4 týdny tj. 20. 9.2016 přibral pouze 340g s výškou 62cm (což je 85g/týden) a nyní za týden od poslední kontroly přibral pouze 30g a to byl najezený.
Paní doktorka ho ani nechtěla naočkovat, za týden jdu na další převážení. Malý pije v průměru 3-7 minut, ale spíše tu kratší dobu. Paní doktorka si myslí, že nepřibírá, protože si bere více předního mléka. Pije přes den zhruba co 2,5-3 hodiny a v noci co 2 hodiny. Bohužel mi po kojení již nechce žádný dokrm. Zkouším mu dávat své mléko buď stříkačkou nebo i lahvičkou, ale nevezme si ani z jednoho. Když si odsaju mléko a nekojím ho, tak si odsaji cca 60-70ml. No a zhruba tu dávku mi vypije z lahve, více ne. Zatím jsem lahvičku moc nedávala. V podstatě mi přijde zbytečné mu dávat MM z lahvičky, když tu stejnou dávku vypije z prsa. Po každém kojení si ještě odsaji mléko. Zdá se mi, že moc účinně nesaje při kojení. Možná jsem udělala chybu, že jsem mu často stlačovalo prso při kojení a tím si zvykl na lepší průtok mléka a když už by měl více sát, tak raději přestal pít. Kojím asi 2 týdny pouze z jednoho prsu, v tom druhém více jak 20ml nikdy ani nebylo a spouštěcí reflex byl a je také velmi slabý. A když se kojil z toho prsu již nechtěl druhý prs a ta malá dávku mu stačila. Přesto z druhého prsu odsávám pravidelně alespoň těch 10-20ml mléka.
S dcerkou jsem bojovala s kojením a přibíráním do 4 měsíce než jsme přešly úplně na UM. Dcerka sice taky není žádný jedlík (v 2,5 roce má 10,7kg), ale alespoň mi přibírala pravidelně minimálně 100g/týdně.
Nevím jak přinutit syna aby u prsu trávil delší čas a nebo aby se chtěl kojit časteji přes den. Podle mého si za celý den vezme tak max. 500- 600ml MM.
Bohužel ani lahvičkou si nevezme větší dávku. Jednou jsem zkusila i UM, ale to vůbec nechtěl, nakonec si vzal 20ml a měl po něm velké bolení bříška.
Pozn. Abych měla více mléka tak piji kojící čaje, meltu, užívám homeopatika, spím s malým v posteli a po každém kojení si ještě odsaji mléko.
Prosím o radu co dělat aby nás příští týden neposlala paní doktorka na vyšetření. S dcerkou jsem také běhala po vyšetřených a zbytečně. Nevím jak přimět syna aby více jedl. Já i manžel nejsme žádní drobní, ale ani velcí. Nebude nakonec lepší když mu budu dávat pouze UM aby přibral? Ráda bych ho sice kojila, ale když mi nebude přibírat, tak mi asi nic jiného nezbyde..
Děkuji za radu

irisia86
29. zář 2016

Zapomněla jsem dodat, že syn kaká hezky každý den žlutou stolici a má zhruba 6 počůraných plen.