Laktační poradkyně - zdravotník. Jsem zde pro vás

mikulka
8. kvě 2011

mikulka:
Ahoj,
jsem laktační poradkyně zdravotník (dětská sestra) a ráda pomohu, pokud byste chtěly poradit ohledně kojení, výživy dětí, příkrmů, péči o děti apod. 😉

amin:
Ahoj, jsem laktační poradkyně s certifikátem Laktační ligy. Inspiruji se také slovenskou společností Mamila a dále zahraničními zdroji (www. nbci.ca). Pokud potřebujete poradit s kojením, přikrmováním a dalšími potížemi v péči o dítě, ráda vám pomohu. Krásné chvíle s miminkem!

skafandrik
13. kvě 2011

@mikulka on ale začal ublinkávat až tak poslední týden, proto jsem myslela, jestli nemže hrát roli nějaká změna v mém těle

kocina7
13. kvě 2011

@mikulka Dobrý den mám prozbu. Jsem týden po císaři máme dvojčátka narodili se o 2 měsíce dříve v 31tt a hodně narychlo. Já měla uplnou narkozu a děti byli hned po porodu odvezeny do Českých Budějovic na JIP odělení. Já své děti viděla bohužel až po týdnu. Ted jsou děti stále na jipce. Mám problémy s mlékem skoro žádné nemám. každé 3 hodiny musíme odsavat a já sotva odsaji na velkou žlíci když to tak napíšu. Moc mě to trápí piji čaj pro kojící matky a mám homeopatika na podporu mléka. snažím se hodně pít jak štávy mléčné vyrobky tak ty čaje ale bohužel nic. prsa mám měké. Nevím co s tím aby se mi mléko zpustilo a mohla jsem ho nosit těm svým dvojčátkům. prosím o nějaké rady jak tomu pomoci aby se to rozjelo. děti se narodili 4 května a dnes je 13 května a mléko žadné ☹ ☹

meleri
13. kvě 2011

moc děkuju, můžu se ještě zeptat co to je zelený hlen ve stolici miminka? má to dneska a včera a začíná mu i rudnout zadeček..:( piju hodně toho fenyklu na podporu mlíka může to mít z toho? :(

bangie
13. kvě 2011

Prosíííííím o radu. Dceru jsem plně kojila 5 měsícu. Poslední cca 3 týdny jí musim dávat z obou prsou a už ani to jí nestači. Vždy pak pláče. Spokojená je jen ráno, kdy se za noc stačila vytvořit dostatečná zásoba mléka. Já se snažím hodně pít , minimálně 3 litry denně....piju i kojící čaje. Ale nijak se to nelepší. Nemáte nějakou radu? Pediatr nám doporučil UM. Ale dcera neumí pít z lahve. Neumí sát. ☹ Vyzkoušela jsem už několik saviček, ale bez uspechu. Ty, co mají připomínat bradavku pohořely snad úplně nejvíc.

mikulka
autor
13. kvě 2011

@skafandrik Změna v těle, to se mi nezdá. Jak často ublinkává? A jak moc, kolik toho je? Je to vždy jen mlíčko, normálně bílé, či takové čirejší?

mikulka
autor
13. kvě 2011

@pe.martina Určitě by se měla bradou a nosem dotýkat prsu a v pusince by měla mít kromě bradavky větší část dvorce., dolní ret má jako by ohrnutý ven. A že dobře pije poznáte, že se jí hýbou spánky a uši. Taky by se nemělo pohybovat prso. Když nebude mít bradu a nos u prsa, mohla pít špatně a A. vám se můžou udělat trhlinky, nebo za B. nebude pít dostatečně, bude pít naprázdno.

Já myslím, že je možná zvědavá, co se kolem ní děje, tak se rozhlíží. To dělaj děti před 3. měsícem, kdy už víc vnímají. Zkuste kojit v klidu, tichu, klidně i metoda kůže na kůži (vy do půl těla, malá v plence).

Jak dlouho pije, a za jakou dobu se začne od prsa odtahovat? Přemýšlím, jestli to nedělá třeba po 10 min., kdy už je napitá a s prsem si jen tak dudlá.

mikulka
autor
13. kvě 2011

@kocina7 Zeptám se, ten týden, co byly dvojčátka pryč od vás, odsávala jste? Stimulovala prsa?

Pokud ne, tak je to popravdě dost špatné a opět je to chyba porodnice (mám teda vztek, to musím říct).

Vy teď zkuste prsa stimulovat. To znamená, že nevadí, že odsajete pár kapek - nakonec, každá kapka je vzácná a dětem prospěje, ale je důležité prsa stimulovat správnou odsávačkou. Měla by to být odsávačka dvoufázová. Tady vám o ní kopíruji text ze stránky Medely:

Nemocniční elektrické odsávačky
Doporučeno použít mamince, která nekojí a odsává plnou dávku mléka několikrát denně. V případě problémů s nástupem laktace je vhodné použít dvoufázovou odsávačku Symphony. V případě běžné laktace postačí použít jednofázovou odsávačku Lactina Select. Přebytek mléka je vhodné zamrazit v mrazicích sáčcích Medela.

Odsávačky dvoufázové
Dvoufázový systém odsávání věrně napodobuje sací rytmus miminka, tj. první stimulační fázi a druhou laktační fázi. Z tohoto důvodu je dvoufázová odsávačka velmi šetrná k prsům a je vhodná pro maminky, které potřebují po porodu nastimulovat laktaci, aby mohlo být miminku v co nejkratší době po porodu podáváno mateřské mléko. Stejně tak je vhodná pro maminky, které z jakýchkoliv důvodů nemohou své miminko po porodu kojit. U maminek, které nemohou své miminko kojit (předčasně narozené děti, císařský řez nebo jiné zdravotní důvody), je při použití dvoufázové odsávačky Symphony v co nejkratší době po porodu prokázán nástup laktace do 30 hodin. V případě, že maminka nemá příležitost použít nemocniční odsávačku přímo v nemocnici, je možnost jejího zapůjčení v rentálních stanicích MEDELA.

Napiště mi ještě prosím, jak se to od vás vyvíjí a já váš dotaz s dovolením posílám vedoucí Laktační ligy, ještě by ještě poradila něco jiného, abychom vám zachránily kojení. Teď odsávejte min každé 3 hod. z každého prsu 10-15 min a to i v noci!

pe.martina
13. kvě 2011

@mikulka No bradičkou se lehce dotýká prsu, ale nos má odtažený, jinak ret má ohrnutý jak píšete. Možná to je i prdíkama, který jí trápí občas už i při kojení. Pije cca 5-10 minut z jednoho prsa a kojím jí už z obou. Ona má vůbec to krmení takový rozházený, občas už nepije jen dumlá a když jí odstavím začne brečet a po přiložení zase hezky tahá. Myslíte, že by mělo smysl zavést režim kojení jen na jednom místě, aby věděla, že se jde jíst a byla klidná??

mikulka
autor
13. kvě 2011

@meleri Jak dlouho to má?
Může se jednat o alergii na něco, co jste snědla, ale mohla by to být i infekce - to v případě, že jde o průjem a častý... pokud přetrvá, poraďte se s pediatrem.

mikulka
autor
13. kvě 2011

@bangie Láhev v žádném případě nedávejte! To by znamenalo konec s kojením a pokud jen to, ještě si dceru zbytečně (a to už dost velkou) naučíte na láhev, a pak ji budete těžko odnaučovat.
Trikům výrobců, že nějaká láhev je jako prso, nevěřte.
Na trhu exustuje jediná lahvička,ZE KTERÉ SE PIJE JAKO Z PRSU, a neodnaučí na prs a to je ta od medely, kalma.

1. Kdy měla dcerka ukončený 5. měsíc?
2. Jak často kojíte a jak dlouho dcerka pije?

Pokud byste dokrmovala, pak bych zkusila alternativní způsob, nebo tu kalmu, ale řeknu vám víc, až mi odpovíte na ty moje dotazy. 😉

mikulka
autor
13. kvě 2011

@pe.martina Hlavně musíte vidět, že opravdu pije. Pokud pije z obou prsou 5-10 min, teoreticky by již po té době mohla být napitá. Mohou to být prdíky, nepohodlí. Kojení na jednom místě zkuste.
Pokud je po kojení spokojená v tom, že nemá hlad, pak bych řekla, že se napije a pak už u prsa úplně tak enchce být. Ale těžko radit, když nevidím, zda dcerka opravdu těch cca 15-20 min celkově pije.
Uvidíte, jak se to bude vyvíjet a když tak si klidně domů pozvěte laktační poradkyni z vašeho okresu z Laktační ligy.

Jak se chová po skončení kojení? Vypadá to, že už nemá hlad?

mikulka
autor
13. kvě 2011

@bangie Ještě jsem vám chtěla říct, že téměř žádné kojené dítě neumí pít z láhve, ani se jí nechytne. A to je dobře...

mikulka
autor
13. kvě 2011

MAMINKY, TADY JE NA MNE TELEFON:

734 766 285.

Většinou je zapnutý:

po-pá 10-12, 14-18.30
so a ne - nepravidelně, jak je čas...

TAKÉ PŘIPRAVUJI WEB STRÁNKY.

POKUD BYSTE POTŘEBOVALY OSOBNÍ NÁVŠTĚVU, MOHU I PŘIJET. Nejlépe okolí Prahy 6, 5, 7 a okolí Prahy západ (Hostivice, Rudná a dál k Loděnicím...), nebo směr Velké Přílepy, Kladno, Buštěhrad, Holobice atd.

jaanniinnkkaa
13. kvě 2011

@mikulka - chtěla bych poprosit o radu. Syn má 11 měsíců, poslední měsíce mi pěkně pokousal bradavku levého prsa, kojení bylo bolestivé a né tak časté, samozřejmně to netrvalo dlouho a dostavil se zánět. Došla jsem na mammologii - po KO u Dr. mi řekl že jsem přišla včas, že to zvládnem bez ATB, po dalších 3 dnech KO, řekl že je to dobrý ať pokračuju v kojení dokud to pujde. Na otázku, 1):že to pořád bolí mi odpověděl -že to přejde, 2)že mi nejde mléko ani po rozmasírování z toho bolavého prsa - až ustoupí zánět tak to třeba povolí 3)zda mám ještě ledovat - jen do úlevy. Další den po KO jsem dělala vše jako normálně s tím, že už je to tedy "dobrý" jenže v noci mě chytla zase zimnice a bolest až do uzlin pod rukou, takže nosení syna byl nadlidský výkon. Navštívila jsem chirurgii kdy mi vynadal, že jdu docela pozdě a že mám štěstí že to nemusí řezat. Dal mi oblad z višňové masti a nasazeny ATB, další den KO a udělen nový obklad zase z višnovky a doporučený ledování, ale pouze do úlevy. Samozřejmně mi nakazal přestat kojit. Říkám si že 11.měsíců je už dlouhá doba a že na tom nebudu trvat za každou cenu. Souhlasila jsem. Navštívila jsem Dr. na Gyn. a ta mi předepsala Parlodel na zastavení tvorby mléka. a doporučila mi hodně ledovat a stahovat.
Nevím jak teda s tím stahováním?? Stahovat obě prsa i přes zánět? Odstříkávat nebo ne? Nerada bych si ten zánět zhoršila či prodloužila. Děkuju moc za jakoukoli radu.
V lékárně mi doporučili i ricinus communis 30, tak nevím zda to můžu kombinovat. Nerada bych uhnala zánět i druhého prsa z moc mléka. :/ Trochu mě mrzí že jsem nemohla pokračovat, jelikož jsem měla v plánu do 2 let, ale malej UM snáší dobře a za těch pár dní si prodloužil i noční spánek ze 2na 4,5hod. Takže to bylo asi k něčemu dobrý. Jen bych i já chtěla být co nejdříve OK.

bangie
13. kvě 2011

@mikulka mockrát děkuji za odpověď. 5. měsíc byl ukončen 30. dubna. Přes den kojím po 3 hodinách. Někdy i dřív..podle toho jak si řekne. V noci se budí nejčastěji po 5 hodinách. Párkrát se probudila až po 8 hodinách. Z jednoho prsu pije max 5 minut. Ukončí to pláčem a musím jí dát i druhý. Ráda bych kojila dál, ale nevím, co mám pro to ještě udělat.

mikulka
autor
13. kvě 2011

@jaanniinnkkaa Tak jednak: zánět prsu neznamená, že se musí pžestat kojit. To je velký mýtus, který, jak jsem doufala, je již zažehnaný, vidím ale, že není.
Navíc, máte dvě prsa, můžete přece kojit i z druhého.
Škoda, že vám ATB nenasadili hned napoprvé, když jste měla na prsu trhlinku. To, že se mléko nespouštělo, to je jasné, ale existují kapky na spuštění mlíčka při zánětu, ty měl doktor nasadit.

A dávat léky na zastavení laktace? To je obrovský zásah do organismu ženy a dnes už se to nedělá, jen opravdu v nutných případech!

Bohužel teď nevím, na co přesně se mně ptáte... Já vidím neinformovanost zdravotníků a to mne mrzí.
Zánět prsu je krátkodobá záležitost a řeší se zcela jinak, než odstavením dítěte!

Jak to zvládá váš synek? Jak často jste do té doby kojila?

Teď už je asi pozdě, pokud už jste rozhodnutá přestat kojit, ale je to škoda. Zánět postihuje, tuším 33 % žen, kdyby všechny hned přestávaly s kojením.

Vám samozřejmě nic nevyčítám, vy jste dělala vše správně a podle rad lékařů.

K zastavení laktace (ani nevíte, jak mně mrzí, že vám to musím psát, to vše mohlo ještě dopadnout jinak) pomáhají bylinky, najděte na netu, je to např. šalvěj či máta - dělejte si z toho čaj. Stahování prsou - to bych nedoporučovala, trápit se s tím. Pokud vám to nevadí, dobře, ale většinou to maminky bolí, nebo je jim to nepříjemné.
Pokud berete léky na zástavu laktace (ach ach), pak ty udělají svou práci. Jen, pokud byste cítila bolestivé nalévání, ledujte a odstříkejte jen malinko do úlevy.

mikulka
autor
13. kvě 2011

@bangie 5 min kojení stačí, takhle velké dítě udělá cuc a má svou dávku. To je v pořádku. Spíš mám pocit, že když vlastně za 14 dní a kus bude mít 6. měs., že už byste mohla začít s příkrmy. Sice se doporučují až po 6. měs., ale otázka je, zda tedy, když jí to nestačí ... pokud tam máte vypozorováno... nezačít o malinko dřív, než se trápit s UM, s učením na tu kalmu či alternativní dokrmování...
Těch 8 hodin vám spala, kdy? Jak dlouho předtím pila, nepamatujete si?

Ještě mne napadlo, kdy má největší hlad? Večer, přes den? Obecně je nejméně mléka večer, ráno nejvíce. Tak mne napadá, jestli na večer nedat kaši - a teď laktační poradkyně kolegyně, nečtěte to, nekamenujte mne 😅 😕 ... (kaše je totiž až poslední příkrm, na který si děti zvykají, ale dá se to i obrátit, nebojte. 😉

Víte, ono se samozřejmě nejprve začíná zeleninkou. Ale pokud by měla hlad večer, a přes den byla ok, možná bych jí zkusila dát večer trochu té kaše buď nemléčné, s vaším mlíčkem, pokud třeba máte zamrazené? Nebo normálně mléčnou...

Takže možnosti jsou tyto (a uvádím je v pořadí, v jakém bych je já zkoušela):
1. začít se zeleninovým příkrmem - jeden druh, obvykle mrkev či cuketa apod.
2. večer dát kaši a pak ještě dokojit, můžete i obráceně, nakojit a dát pak trochu kaše
3. UM jako dokrm.... ovšem alternativně (ze lžičky, ze střkačky, nejpohodlněji z kalmy od medely)

Napiště mi, jak se to u vás vyvíjí. A také byste si mohla půjčit váhu - to možná jako první - a zkusit zjistit, zda slutečně malá pláče hlady, např. večer, kolik od vás vytáhne. Abychom se neunáhlily s tou kaší... 😉

jaanniinnkkaa
13. kvě 2011

**Jak to zvládá váš synek?
No porvadě si za celou dobu - od minulého čtvrtka na mě nevzpomněl, ani jednou neměl tendenci jít si pro mléko. UM mu dáva manžel z láhve, vypije 150ml. většinou kolem 21,2,6 - a povětšinou těch 150ml - přes den pak už nedostáva.

**Jak často jste do té doby kojila?
Ani nevíte jak mě teď mrzí, že jsem tuhle diskuzi našla až teď... Kojení bylo moc fajn... Syna jsem kojila ráno kolem 6 pak většinou po obědě jen abych měla jistotu že nemá hlad a žízeň, pak dostal kaši kolem 19, a když se pak vzbudil kolem 21, 23, 2,4 a pak zase 6hod.

Bude mu to stačit? Je ještě nějaká možnost kojit i s ATB a po požítí asi 10tobolek ricinu a 2 tblt Parlodelu??
dotaz - jak se "rychle" zbavit zánětu?

jaanniinnkkaa
13. kvě 2011

@mikulka - Ani nevíte jak mě teď mrzí, že jsem tuhle diskuzi našla až teď... Kojení bylo moc fajn...

**Jak to zvládá váš synek?
No porvadě si za celou dobu - od minulého čtvrtka na mě nevzpomněl, ani jednou neměl tendenci jít si pro mléko. UM mu dáva manžel z láhve, vypije 150ml. většinou kolem 21,2,6 - a povětšinou těch 150ml - přes den pak už nedostáva.

**Jak často jste do té doby kojila?
Syna jsem kojila ráno kolem 6 pak většinou po obědě jen abych měla jistotu že nemá hlad a žízeň, pak dostal kaši kolem 19, a když se pak vzbudil kolem 21, 23, 2,4 a pak zase 6hod.

Bude mu to stačit? Je ještě nějaká možnost kojit i s ATB a po požítí asi 10tobolek ricinu a 2 tblt Parlodelu??
dotaz - jak se "rychle" zbavit zánětu?

bangie
13. kvě 2011

@mikulka Přesně jak říkáte. Ráno je kojení v pohodě. Večer už bývá problém. Jeden večer dokonce nebylo mléko žádné. Tu kaši na noc nám doktorka taky doporučila. Takže ji teď večer vždy nakojím a pokud nechce usnout a pláče, zkusím jí dát ještě trochu té kaše. Těch 8 hodin spánku bylo spíš dřív, kdy ji stacilo ještě jedno prso a pila z něj cca 15 minut. A tak to bylo ještě před 3 týdny. Pak přišel zlom a malá se u kojení začala rozčilovat a jedno prso už ji prestalo stacit. Když jí nyní dokrmím kaší, tak spí taky déle.
Medelu mám už oobjednanou, takže taky vyzkoušíme. Stejně jako tu zeleninku.
Mám strach, že teď v léte bude problém dostat do ní nějaké tekutiny. Takže za nějaké pítko budu vděčná.
Ještě jsem se chtela zeptat, nějaké rady na zvýšení tvorby mléka nemáte? 🙂

mikulka
autor
13. kvě 2011

Zánět prsu se léčí ATB, pokud je vysoká teplota léky na snížení teploty (paralen), vlažná sprcha, kapičkami na spuštění mlíčka (z prsa, kde je zánět se těžko spouští mlíčko) - musí dát lékař, vyprazdňováním převážně z prsa, kde je zánět - dobré je dát bradičku dítěte k místu, kde je zatvrdlina + odsáváním z prsu, kde je zánět - to mlíčko odtamtud musí ven.
Jestliže máte trhlinku - dává se např., vaše mlíčko, prs se nezakrývá, nechává se volně, dobré je dávat léčivou mast. Zánět se také musí vyležet jako chřipka, takže se šetřete.

A jak se nyní cítíte, jak dlouho nekojíte? Máte mlíčko? Nerada bych zasahovala do kroků lékaře, to se často může vymstít, lékař nejsem a neviděla jsem vás, nevím, jak přesně váš prs vypadá, jaký je váš stav. Ale snad, pokud se cítte dobře, byste se mohla domluvit s dr., že kojit chcete a že nebudete brát léky na zastavení laktace atd. Nejlepší by bylo zavolat do FN Krč - jediná specializová nemocnice na podporu kojení - a tam mají i pohotovost, poptejte se tam, co teď, když přestanete tablety brát, poradí vám tam (doufám). Chtějte někoho z novorozeneckého odd., nebo porodnice, neonatologa,ale musíte mluvit s doktorkou, ne se sestrou.

Ještě vám pošlu do IP jeden soukromý kontakt, ale tu krč klidně zkuste teď a když se budou ptát, proč voláte tam, řekněte, že jste nevěděla, na jakého doktora se obrátit. Laktační poradkyně jsou sestry...

Záleží teda na tom:
jak se cítíte
zda šlo o zánět prsu, nikoli o absces
jestli máte mlíčko
můžete kojit z prsu, kde zábět nebyl?
jak se staráte o prs, kde zánět je? Zbavujete se tam mlíčka, bolí vás to?

Pokud syn ani nepostřehnul, že už ho nekojíte, pak, ať to dopadne, jak chce, nic si nevyčítejte! Je spokojený. Vy jste udělala vše dobře. Řídila jste se radami lékaře.

dejte vědět, jak jste dopadla.

mikulka
autor
13. kvě 2011

@bangie Ale musíte s příkrmem začít postupně, klidně zkuste nejprve tu kaši - ale lžičkou, nikoli lahví!!!
Pokud budete dávat kaši, pak lahvičku od medely nepotřebujete a kupte rovnou pítko, třeba netekoucí avent i jiné, je jich plno. Ono chvíli potrvá, než se naučí pít z něčeho jiného, než z prsu. 😉

Zvýšit tvorbu mléka obecně: často přikládat, mezitím klidně i občas odsát, hodně pít. Ale ve vašem případě nebude problém, že byste měla málo mléka. 😉 Malá už jen holt potřebuje k mlíčku i něco navíc.

mikulka
autor
13. kvě 2011

@jaanniinnkkaa Ještě něco... bez porady s lékařem se raději do ničeho sama nepouštějte, berte hlavně ta ATB, ta jsou důležitá.

jaanniinnkkaa
13. kvě 2011

@mikulka - ATB beru poctivě... děkuju za info... Hned jsem trochu moudřejší. Stahovat nebudu, zkusila jsem to asi na 5minut a nejde to, ten zánět fakt bolí.. Hold budu ležet v pelechu ceý víkend a doufat že to brzo přejde... s tím kojením to ještě zkusím probrat s Dr. na Gyn. 🙂 Ikdyž kso ví zda to do pondělí vydrží... z toho zaníceného prsa nejde ani kapka, pořádně nezmáčknu ani bradavku. a mám "nateklou" jako by celou mléčnou žílu od dvorce až pod ruku do uzlliiny... v pravé mléko je, občas samovolně odkápne..

pe.martina
14. kvě 2011

@mikulka Tak jsem malé zavedla rituál ke krmení, kojím v ložnici v posteli, dám jí brindák, kapky, do ruky plínku a ona už asi ví a začne pusinkou hledat 🙂 Po kojení z jednoho prsu jí dám odříhnout a pak pokračujeme z druhého prsa. Včera večer a dnes ráno byla u kojení trochu klidnější a ani se moc nekroutila. Sice je pořád jakoby odtažená od prsu, ale má v pusince skoro celý dvorec i ohrnutý ret a když se chytá bradavky povytahuje jazýček, tak snad saje dobře. Začali jsme dávat kapky Bio Gaia, aby se bříško doladilo a myslím, že když jí nebudou kroutit prdíky tak už to snad bude v pořádku 😉 Moc děkuji za Váš čas a odpovědi 🙂

pe.martina
14. kvě 2011

@mikulka jo jinak po kojení vypadá spokojeně a usmívá se, v noci dokonce usne do 10ti minut co jí položím do postýlky 😉 doufám, že jí to vydrží 😀

mikulka
autor
14. kvě 2011

@jaanniinnkkaa To už pak záleží na tobě, jestli budeš chtít kojit z toho zdarvého 🙂 Kojit se dá i z jednoho prsa.

mikulka
autor
14. kvě 2011

MAMINKY,

INFO PRO VÁS:

PROTOŽE DOTAZŮ JE HODNĚ, JAK TADY, TAK NA MÉM MAILU,
ODPOVÍDAT V TÉTO PORADNĚ BUDU VŽDY V PO A ST.

POKUD BUDETE MÍT AKUTNÍ PROBLÉM, KTERÝ NEPOČKÁ, VOLEJTE MI NA TEL.: 734 766 285,
PO-PÁ 10-12, 14-18.30, EV. NAPIŠTE DO IP, ALE OPRAVDU JEN AKUTNÍ VĚCI - NÁVRAT Z PORODNICE, ROZKOJENÍ, ZTRÁTA MLÉKA, BOLEST PRSU APOD. 😉

NEBO VOLEJTE SAMOZŘEJMĚ, POKUD BUDETE CHTÍT OSOBNÍ NÁVŠTĚVU (POMOCI S MIMINKEM, PORADIT, PLAČÍCÍ DÍTĚ, BABY KOLIKY, ZKONTROLOVAT TECHNIKU KOJENÍ, NAUČIT KOJIT, NAUČIT ODSTŘÍKÁVAT APOD.), RÁDA ZA VÁMI PŘIJEDU A POMOHU.

MĚJTE HEZKÝ VÍKEND 😉

kocina7
14. kvě 2011

@mikulka moc děkuji za odpověd. Stimulovat jsem začala asi 3 den po císaři když mi to v nemocnici doporučili. Ted jsem na tom tak že odsavam po 3 hodinách ale je to lepší a doufám že se to zvedne to bych moc ráda prsa si nahřívám masíruji, piji kojenecké čaje bylo mi doporučeno koupit si Gravimilk a ještě mám homeopatika tak snad bude lepe.Začínala jsem na pár kapek ale ted už je to trochu lepší i když by mohlo bejt teda lépe. Odsávačku mám dvoufázovou madela swing byla mi zapůjčena v nemocnici a tou trénuji 🙂 a vše co odsaji nosím dětem. Možná tu hrajou roly i nervy než jsem si tady na to zvykla a některé sestry mi na klidu nepřidají když jsem tam nesla tu svoji trošku mlíčka a sestra mi povídá že to je teda bída no co vám mám povídat člověk by brečel.Moc vám děkuji za rady snad se to u mě brzy zlepší doufám.

skafandrik
14. kvě 2011

@kocina7 já myslim, že se to zlepší, děláš všechno, co můžeš 😉 hlavně klid a mysli pozitivně. KDyž jsem byla v porodnici, byla jsem z toho taky na prášky, to člověku na klidu nepřidá, teď jsme doma a malej je plně kojenej.