Laktační poradkyně - zdravotník. Jsem zde pro vás

mikulka
8. kvě 2011

mikulka:
Ahoj,
jsem laktační poradkyně zdravotník (dětská sestra) a ráda pomohu, pokud byste chtěly poradit ohledně kojení, výživy dětí, příkrmů, péči o děti apod. 😉

amin:
Ahoj, jsem laktační poradkyně s certifikátem Laktační ligy. Inspiruji se také slovenskou společností Mamila a dále zahraničními zdroji (www. nbci.ca). Pokud potřebujete poradit s kojením, přikrmováním a dalšími potížemi v péči o dítě, ráda vám pomohu. Krásné chvíle s miminkem!

sarinka
20. kvě 2012

@mikulka dobrý den, vadí solárko při kojení? děkuji za odpověď 🙂

mikulka
autor
20. kvě 2012

@sarinka Nevadí 🙂 Někdo ale zakrývá prsa, opaluje se v podprsence, není to nutné, je to na vás.

mikulka
autor
20. kvě 2012

@vodni Hlavně by měl vědět, že si má dát pozor, aby tě nekounul. Kdyby to zase udělal, řekni, nene a prso na chvíli schovej...Jinak je nejlepší purelan, ale je dost drahý...

sarinka
20. kvě 2012

@mikulka děkuji za odpověď, a za všechny co jsme tady, kterým odpovídáte 🙂

vodni
20. kvě 2012

@mikulka Díky moc Mikulko!

bureska
22. kvě 2012

ahoj Mikulko, taky bych se rada zeptala na radu ohledne kojeni. Memu synovi je ted mesic. Mela jsem pomerne tezky porod a o on po nem byl hodne unaveny a nechtel se prisat, respektive u prsa vzdy usnul. Potom dostal zloutenku a byl nekolik dni pod svetlem. Sestry mi ho sice nosily na kojeni, ale jednou za tri hodiny a to se spis prisal a opet usnul. Sestry uz v porodnici zacly s prikrmem pres cevku nebo injekcni strikackou. Z porodnice nas pustili s vahou 2800g (porodni vaha byla 2880g). Po propusteni z porodnice jsem kojila prakticky neustale, ale na prvni kontrole u pediatra mel syn vahu 2700g a bylo mu zjilsteno, ze zloutenka stale pretrvava. Pani doktorka mi doporucila dokrmit nutrilonem. Ted ma jiz vahu 3,200g, ale preferuje vice flasku nez prso. Kojim pomerne casto a dlouho, stridam polohy u kojeni i obe prsa. Syn ale ma problem s prisatim, vzdy hleda, je u toho vzteklej a podrazdenej. Muzes mi prosim poradit co delat aby se mi prisal a pokud mozno pil i alespon 15 minut? Premyslela jsem o koupi elektricke odsavacky, je to dobry napad? Zacinam byt zoufala z toho, ze skoncime na UM. Dudlik nechce, ten plive. Tak se mu ho snazim ani nedavat. Cetla jsem, ze jsem, ze ma neblahy vliv na prisati stejne jako piti z lahve.
Dekuju moc

bureska
22. kvě 2012

@mikulka ahoj Mikulko, psala jsem ti o radu. Budu rada kdyz mi poradis 🙂 Dekuju moc

vodni
22. kvě 2012
lucy.l
23. kvě 2012

@bureska ahoj, nebyli jsme úplně stejný případ,ale i Viki byl na žloutence a víc než dva měsíce mi bojkotoval prso a nepřibýval, navíc když už se napil z prsa tak jen z pravého.Koupila jsem elektrickou odsavačku a lahvičku calma od medely, bylinky na podporu tvorby mm a zabralo to. ted už je z něj prsomil, jen teda levé pořád nechce a tak z něj 4x denně odsávám a dokrmím ho calmou když mám pocit že má ještě hlad.Snaž se nedávat mu um a když dokrmovat tak svým odstříkaným mlékem.já v době největší krize odsávala co 2-3h (přiložila jsem malého,dokrmila odstříkaným mlékem, odsála obě prsa a tak pořád dokola)...

lucy.l
23. kvě 2012

POkud by jste měly některá zájem, mám na prodej dvě balení bylinek na podporu tvorby mm https://www.modrykonik.cz/bazar/potreby-pro-koj...

koupila jsem 2x dv balení ale stačilo vybrat od každého jedno

bureska
23. kvě 2012

@lucy.l dekuju moc za radu. Odsavacku jsem taky koupila a odsavam, kojim, prikrmuju mym mlikem, ale cevkou. Ta lahev od Medely je dobra? A ty bylinky taky pomahaji?? Ja beru homeopatika na laktaci, ale nezda se mi ze by to pomahalo. Taky piju caje na laktaci, ale chtela bych neco, co bude opravdu fungovat

lucy.l
23. kvě 2012

@bureska no calmou se přikrmuje mnohem snadněji než cévkou, u nás zafungovala skvěle,malý se prsu neodvykl,naopak se k němu vrátil.Bylinky mi pomohly, brala jsem dle kojeni.net 3x denně 3 tablety od každého,vybrala jsem jedno balení od každého během týdne se laktace hodně zvýšila a už neklesla(je to dva měsíce)takže jsem už další balení neotvírala

lucy.l
23. kvě 2012

bylo to hodně těžký,byla jsem krůček od toho se na kojení vykašlat,nevzdala jsem to a jsem na to pyšná🙂

lucy.l
23. kvě 2012

tak moooc držím pěsti ať to zvládnete!
@bureska

bureska
23. kvě 2012

@lucy.l dekuju moc, jsem z toho uz taky zoufala. Tu calmu si koupim a uvidim...a ty preparaty co tu nabizis se daji koupit ve zdrave vyzive nebo v lekarne? Zkusim cokoliv abysme neskoncili na Nutrilonu uz v mesici

lucy.l
23. kvě 2012

@bureska tady http://www.swanson.cz/catalog/48

moje cena je 320,- včetně pošty

lucy.l
23. kvě 2012

@bureska je to hrozný co,kojení taková věda...malý řval 24h denně 2 měsíce..tak vím jak vám je,já k tomu ještě mám starší dceru,no "veselé" to u nás bylo..ale už je bobek sluníčko

vodni
25. kvě 2012

@bureska Ještě, pokud chceš zkusit i nějaké ty bylinky - nevím, jestli to u mě nebyl spíš psychologický účinek, ale myslím mi pomohl Syrup Laktofyt http://www.cestabylin.cz/laktofyt-bylinny-sirup...

mikulka
autor
25. kvě 2012

@bureska Hlavně nedávej láhev, nikdy. Dudlík po šestinedělí max na chvilku,a le je lepší nedávat. PO 2. měs. už nevadí, ale zase, nepřehánět.
Syn je malý, proč bys měla skončit na UM? přibírá krásně a neměl dostat UM ani zpčátku, úbytek váhy je v prvním týdnu normální.

Takže trpělivost, při kojení ho, jakmile bude usnat, zvedni, dej k druhému prsu, dej ho říhnout, ať je jen v plence, omyj ho žínkou, aby se probudil atd. Většina tak malých dětí při kojení usíná.

Zde: www.laktoporadna.cz Časté dotazy

Ty na UM neskončíš, jste krátce po porodu. Kdyby byl problém s technikou kojení, přisátím atd., což mi trochu připadá, pozvi sei domů lakt. poradkyni, stojí to za to. seznam je na www.kojeni.cz

pajinaa
26. kvě 2012

Ahoj mikulko, také prosím o radu. Mám syna Filipa, stále jej kojím (tak 2x přes den a v noci tak asi také 2x), je mu 26. měsíců, váží 11,5 kg a měří 85 cm. při porodu měl 3400/51cm (císařský řez pro špatné ozvy po předchozí indukci kdy jsem přenášela - 42tt.). Co se týká jídelníčku snažím se o zdravou výživu úměrnou jeho věku, vlastně už jí s spolu s námi vše, moc nekořeníme, nesolíme, dostatek ovoce, zeleniny. Je ale pravdou, že Filda nepatří mezi ty děti, které rády papají, nebo jak to říct, moc vždy nesní a já jsem někdy z toho nešťastná, ale on zkrátka asi má dost a po pár lžičkách už nechce. Dost mých známých si myslí, že je to tím,že jej stále kojím a on proto moc nejí, neb ví, že pak dostane ode mne mlíčko a to ho zasytí. Není myšleno, že kojím hned po oběde, to ne. Nevím, mohlo by to tím být?
Co se týká umělého mateřského mléka, to Filípek odmítá, už kolikrát jsem mu jej nabízela, abych mohla pomalu již odstavovat, ale vždy ho pak následně vyliji a to jsem vyzkoušela i víc druhů.
Chtěla bych se proto poradit, jak tedy postupovat při postupném odstavování, neb je mi jasné, že to bude chvíli trvat , chtěla bych si konečně upravit i menstruační cyklus, který vlivem kojení mám nepravidelný..
Jinak Filípek je dost čilé dítě, chvíli neposedí, dost temperamentní s přemírou energie, což vzhledem k tomu, že moc nejí, ani nevím kde bere. Díky předem za radu

pajinaa
26. kvě 2012

@mikulka Ahoj mikulko, psala jsem o radu, budu moc ráda za odp. Děkuji

deyana
26. kvě 2012

@mikulka můžu udělat něco pro kojení už v těhotenství? třeba aspoň pít ty čaje? první jsem bohužel nekojila, měli jsme problémy a ani s lakt.por.jsme to nakonec nerozjely... teď bych ráda kojila

stavrost
26. kvě 2012

@mikulka Děkuji za odpověd🙂)

mikulka
autor
27. kvě 2012

@deyana Ne, čaje bych nepila v těho. Uděkat můžete to, že se na kojení připravíte. Psychicky, tedy že siu budete říkat, že teď kojit budete a pak si prostudujte nějaké články. U každého dítěte je to jiné, tzeď tedy skutečně kojit můžete a budete, budete-li chtít.
Hlavně je důležité,aby vám to nezkazili v porodnice, tedy do hodiny od porodu dítě přiložit, u císaře do 2 hodin, pak přikládat jaždé 3 hodiny, spíše více.. Hodně pít (vody, meltu, čaje), 3 litry denně... Být v klidu.

deyana
27. kvě 2012

@mikulka dobře, děkuju moc za odpověď, budu se snažit 🙂

evuna
29. kvě 2012

@mikulka Zdravím🙂)
měla bych otz.jak dalece ovlivní hysterektomie po porodu kojení?měla jsem i velkou ztrátu krve a doplňovali krev,plazmu takže stres..děkuji za odpověď

circanka
4. čer 2012

Ahojky.potrbuju poradit,mam 8 tydnu stareho chlapecka!vse bylo ok,hodne mlicka malej krasne sal,pribyral.Ted nejak najednou mam min mlicka,dam z obou prsu tak 70.poradite mi!Dekuju moc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kacii
5. čer 2012

@circanka a maly pak place hlady? nestaci mu to? je totiz mozne,ze se prsa jen prizpusobily tomu,co skutecne maly potrebuje 😉

circanka
5. čer 2012

ahojky.diky mo za odezvu.popisu nasi situaci.Uz v porodnici zacal krasne sat,mlika som mnela dost,v porodnici dal na 3 den i 50.Malej je nas andilek,neplace,nema koliky,usmiva se,spinka a vydrzi spat i dlouho,myslela som si ze vse ok,nebudila som ale rikala sem si ze si sam rekne ale ked sme sli na kontrolu tak mal mensi vahovy prirustek,tak dr. mi dala domov vahu a zistila som todle ze dal 50-70,rekla mi,ze mnel by dat 600 za den-no dali sme 590 takze snad to bude ok!Ted da i 70-90 .Ja sem zvysila hodne pitny rezi,piju vodu,polivky,meltu.
.Ja myslela,ze mu to staci ale dr.rika ze by mnel vic a on je tak spokojnejj!
tak uz nevym,budu odsavat po kojeni abych nastimulovala vic! 🙂 Ale.je pravda,ze posledny tyden asi se rozciloval,ze se musel vic snazitsat! to vazeni mne zacina obtezovat!

circanka
5. čer 2012

@kacii ja este neumim chodit tady,take sem to napsala na stranku!