Laktační poradkyně - zdravotník. Jsem zde pro vás

mikulka
8. kvě 2011

mikulka:
Ahoj,
jsem laktační poradkyně zdravotník (dětská sestra) a ráda pomohu, pokud byste chtěly poradit ohledně kojení, výživy dětí, příkrmů, péči o děti apod. 😉

amin:
Ahoj, jsem laktační poradkyně s certifikátem Laktační ligy. Inspiruji se také slovenskou společností Mamila a dále zahraničními zdroji (www. nbci.ca). Pokud potřebujete poradit s kojením, přikrmováním a dalšími potížemi v péči o dítě, ráda vám pomohu. Krásné chvíle s miminkem!

pekus
29. srp 2016

@libra Chodím k dr. Borůvkové. Na výběr opravdu moc není. S tím příkrmem ještě počkám. Už jsem tu měla poradkyni Zuzanu Humplíkovou z http://www.prirozenekojeni.cz/ Musím říct, že mi to hodně psych pomohlo a při savčí poloze mi mléko hned samo teklo. Taky mi půjčila šátek. Můžu doporučit🙂

rebejsova
30. srp 2016

Holky, prosím o radu a zkušenost. Stalo se vám některé, že vám v době kojení prostě "odešlo" jedno prso? Malý pil cca 2 měsíce úplně stejně z obou, pak jsem si všimla, že se mi levé zřejmě víc nalévá, takže se stávalo, že pil při jednom kojení jen z něj a pravé už nechtěl (jinak jsem vždycky střídala obě). Pořád to ale bylo ok. Postupně jsem zjišťovala, že z toho pravého (horšího) i pije jinou technikou, jakoby spíš jen dudá (zvlášť, pokud to horší prso přišlo až jako druhé, takže malý už neměl taký hlad a motivaci sát). Pozvala jsem si laktační (z mamily), řekla, že přisátí je v pořádku a že tedy v tom pravém bude prostě méně mléka. Teď (malému bude 5 měsíců) už je to ale tak, že z toho pravého třeba jen třikrát čtyřikrát polkne a pak jen dudá. Mléko tam ale přitom je, když pak chci odstříkat, mléko stříká několika proudy. Nepomáhá stlačování ani nahřívání prsu. Prostě to jedno prso úplně přestává fungovat, malý z něj neumí mléko vydolovat. Nenapadá vás, jak to zachránit? Nerada bych přestala kojit a kojit jen z jednoho nemůžu, tolik mléka nemám. Taky už se začínám bát, jestli to není něco patologického (však víte) ☹

libra
30. srp 2016

@pekus Jsem ráda. Dr. tu pomlouvat nehodlám, jen mě mrzí, že hned při sebemenším problému nutí UM, místo rady s kojením atd. Asi je to tím, že samy toho moc nenakojily, svým chováním maminky stresují, ty pak doma jen váží a stresují se, nervozitu přenášejí na miminko, mléka je méně a méně, je to takový začarovaný kruh. Nic než ty jejich grafy je nezajímá. Mluvím z vlastní zkušenosti. Tak přeju hodně sil a spokojené miminko. Jinak spodní hranice je 450g za měsíc první měsíce 😉

izz76
1. zář 2016

Dobrý den,prosím o radu. Dceři byly před pár dny 2roky a stále se moc ráda kojí,což mi vůbec nevadí,na odstavení nejsme připravena ani jedna,je možné,že budu kojit až do samoodstavu. Co mě,ale docela trápí je váha mojí dcery,holčička je to hodně vybíravá,než vzala ,,normální,,jídlo na milost,trvalo dost dlouho. Do roka byla v podstatě jen kojena,pouze uchutnávala,mezi tím 1-2rokem se postupně rozjedla,teď už se dokáže docela dobře najíst,nejsou to žádné závratné porce,ale jde to... Problém je v tom,že přestože nejí vůbec hodně,je víc než dost baculatá 84cm a 13,5kg. Mě je jasné,že ty kila má z mateřského mléka. Pohybu má dost,sladkosti dostává minimálně,pečivo jí nechutná... Zajímalo by mě zda je možné,abych bych já nějak mohla ovlinit vydatnost mléka,svým stravováním? Tlustá nejsem vůbec,spíš naopak,jím normálně,jenom tu čokoládu si prostě neodpustím. Jak je vůbec možné,že moje tělo vyrábí tak kalorické mléko? Co s tím? Každou chvíli poslouchám narážky jak je dcera ,,pěkná,, že asi hodně papá... když řeknu,že zas tak moc nepapá,že kojím zřejmě plnotučný,tak mi ani nikdo nevěři... Předem děkuji za jakoukoli radu 😉

ladah
2. zář 2016

ahoj mikulko,chtěla bych se zeptat..mám 11.denního chlapečka a kojím,přibývá hezky,akorád že se mi jedno prso nalévá víc než to druhé..myslím že to nemá nějaký vliv na krmení,ale zajímalo by mě čím by to mohlo být ? předem děkuji za odpověď 🙂

onedaymaybebaby
2. zář 2016

@nurmisur Mam uplne ten stejny problem. Zkusila jsem um prestat ze dne na den, ale to se nedalo, take dnes mi poradkyne poradila davat prikrm dvakrat nebo trikrat denne po kojeni v dobe kdy si myslim, ze bude nejnarocnejsi kojeni a kojit vyhradne bez um v noci. Je to zahul i tak, bojuju s tim. Pokud bych vedela ze za par dni to naskoci tak to asi zvladnu, ale co kdyz ne a trapim sebe i malou?

raduska21
2. zář 2016

Dobry den, chtela bych se zeptat, zda je v poradku, ze muj syn pribral jen 200 gramu od pul rocni prohlidky? V sesti mesich mel 6,860 a ted na osmi mesicni prohlidce 7,050 gramu... Je pravda, ze toho pres den moc nevypije, je kojeny, ale jen si tak sucne rychle tekouciho mleka a za par minut uz nema o prs zajem....

kekulice
2. zář 2016

@onedaymaybebaby mě doporučila laktační poradkyně bylinkove kapsle nebo kapky. Pry to berou i maminky, ktere mají adoptovaná miminka a chtějí kojit. Na mě to zafungovalo dobře, nástup byl velmi rychlý. Za 2 dny byl klid.

onedaymaybebaby
3. zář 2016

@kekulice A jake to konkretne jsou a kde se daji koupit prosim? Dekuji 😉

kekulice
3. zář 2016

@onedaymaybebaby nejvíc se mi osvědčily kapky z pískavice a kapsle More milk což je mix bylinek na podporu kojení, případně jestřabina. Vše od Motherlove. Nakupuji společně s kosmetikou na mamadiva.cz, mají nejrychlejší servis a spolupracují s laktační poradkyní.

onedaymaybebaby
3. zář 2016

@kekulice Moc dekuji, neco z toho urcite vyzkousim! 🙂

kekulice
3. zář 2016

@onedaymaybebaby byla jsem dost skeptická, ale pak jsem si našla par článků na netu a spolknout kapsli mi přišlo pohodlný. Čaje totiž nesnáším a tady byl ten efekt vidět opravdu rychle. Dej určitě vědět, jestli Ti to taky tak dobře zafungovalo. Hodně štěstí!

onedaymaybebaby
4. zář 2016

@kekulice tak jsem hned objednala! Za pokus nic nedam a jsem uz tak trochu zoufala. Urcite dam vedet a diky moc za tip! 😊

ladyhacek
4. zář 2016

Dobrý den můzete mi prosím i poradit jak prestat kojit? Popíšu situaci. Momentálně bude synovi 18 měsíců a stále ho kojím, kdyz nerostou zuby (jako ted kdy chce být kojen porád) tak většinou ráno kdyz se vzbudí a pak ještě usne , po obědě pred spaním, večer pred spaním a 1x(2x) v noci. Je lepší odstavit rázně nebo postupně? Hlavně si nedovedu predstavit usínání - toho se bojím-usíná u prsa. Príští rok nastupuji do práce na směnný provoz a kojit uz nebudu moct . Radeji to reším uz ted aby to na něj nebylo tolik - bez prsa a ještě bez mámi a hlavně to usání. moc děkuji

petule1801
6. zář 2016

Dobry den, chtela bych se zeptat, zda mohu pri kojeni michana vajicka a nebo ovocne knedliky s boruvkami (tvarohove testo)? Uz nevim co jist...mala ma 9 dnu...

mikula77
10. zář 2016

Máte prosím někdo zkušenost s přípravkem emulips anýz k podpoře kojení?Děkuji.

kekulice
10. zář 2016

@mikula77 neznam, mě fungovala pískavice a jestřabina. Kapky nebo kapsle.

lucije66
13. zář 2016

Dobrý den, ráda bych se zeptala, pokud mám teplotu, je nějaká hranice, od které nesmím kojit?

vera20
15. zář 2016

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám ročního chlapečka a byli jsme od začátku na nutrilonu a v cca 8 měsících už ho odmítal, tak jsme přešli na sunar, který mu chutnal. Poslední tak týden už sunar vubec nechce pít. Mlíko už má pouze ráno, a ted už ani ráno to do něj nedostanu. Jak mám postupovat?

klara2016
17. zář 2016

Holky pali vas nekdy prsa?Mam mesicniho chlapecka a kojime v pohode.

naste
17. zář 2016

@vera20 Tak ho nenuť, stačí, když bude jíst mléčné výrobky.

jama82
18. zář 2016

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat, mám třinácti denní holčičku, kojím jen z jednoho prsa(druhé odmítá,dělá s v něm méně mléka 10ml ) Z prsu vytáhne 90ml bez problémů,ale pukuď se mi jí nepodaří uspat do půl hodiny dožaduje se prsu znova. Intervaly mezi kojením jsou dvě hodiny max dvě a půl. Dvakrát za noc dokrmuji. Co dělat,aby jsme se dostali aspoň na intervaly tříhodinové?

pekkaa
18. zář 2016

@jama82 a proc chces 3hodinove intervaly? Miminko se ma kojit na pozadani.
My i ted v 5 mesicich mame intervaly tak 1,5-2 hodiny.
Kdyz byl takto malinkej, tak byl na prsu skoro non-stop. To je normalni.

karlajasmine
18. zář 2016

@jama82 máloktere kojene miminko pije po 3h..spíš pořád nabízej to druhé prso a stridej při kojení prsa, ať se ti začne tvořit více mléka 🙂

pekkaa
18. zář 2016

@jama82 a nejlepsi je poloha v leze. Lehnite si ty i miminko na bok, briskama k sobe, prsemna urovni pusinky a at si pije a dudla kolik potrebuje. Pravdapodobne u toho i usne a ty muzes taky spat nebo aspon odpocivat. Davej dudlat i to druhy, idealne v polospanku. Kdyz se bude probouzet, tak jeste nez se probudi strc miminku takto v leze to druhe prso. V polospanku se prisavaji nejlip

krteczech
18. zář 2016

Zdravím, chtěla jsem se zeptat. Malému jsou 3 měsíce a já mám pocit, že přicházím o mléko. Najednou mne nebolí prsa, když nevstává v noci, tak jak jsme zvyklí. Zkoušela jsem mléko odsát po kojení a jindy jsem vždyc ještě dost odsála a teď téměř nic. Chtěla jsem se zeptat, jestli se dá něco dělat, abych o mléko nepřišla. Děkuji.

karlajasmine
18. zář 2016

@krteczech Kolem 3 mesicu se meni tok mleka - uz se tolik mleka mezi kojenim netvori, ale mleko se tvori primo pri kojeni, kdyz maly saje 🙂 Takze pokud pribira a ma dost procurancyh plen tak se vubec neboj a koj vesele dal 🙂 Je to aspon takhle prijemnejsi pro nas matky - prsa uz se tolik nenalevaji.

fajule
18. zář 2016

Dobrý den, syn teď 6 týdnu, přes den s kojením nemam problem, ale nastane 17.hod a syn se u prsa začne vztekat pouštět se prsa a stále moc pláče, takže jej nejsem schopná jakkoliv nakojit.Pres den jak již jsem psala toto nedělá.Jinak přibírá dle Dr.normalne.Dekuji za odpověď.

pekkaa
18. zář 2016

Ano je to tak. Uz se nevytvari predzasoba a pocit nedostatku mleka je v tomto obdobi casty. Opak je pravdou. Je to jenom znamka toho, ze nastal zadouci stav, takovy jaky ma byt. Vsechno se upravilo a tvori kdyz miminko saje. Zeny takto koji i 3 roky😉.
Predstav si, ze by 3 roky chodily s tvrdyma prsama 😖
@krteczech

wampzee
18. zář 2016

@fajule nemá prdíky? Mne to malá začne dělat, jakmile začne tlačit.... kope nožičkama, pouští se prsu... Večer jsou prdíky nejsilnější. Navíc sání a polknutí probudí činnost střev, takže bublinky se sunou ven... Proto malou na kojení budím.. :-/ v polospánku se přisaje líp a vypije mi aspoň jedno prso dokonale... druhé už s potížemí, proto při dalším kojení prostřídám... Pokud to takhle máš jen večer, tak půl bídy... my takhle bojujeme už pár dnů.. vždy, když mám pocit, že se to zlepší, tak je to zas stejné.. 😀 Taky přibývá dobře.. jenže prsa mám vytahaná jak Alík uši.. :-/ doktorka mi říká, že prostě některé kojence zajímá prd víc než mléko... Takže asi tak no... 😀