Lék Dostinex, máte zkušenost?

kimdes
18. čer 2014

Máme doma skoro 2letou dceru, kterou kojím stále tak minimálně 3x denně, je zvyklá, že s prsem usíná, takže když jde po obědě spát, chvilku cucá a usne do 5ti minut, stejně tak večer-abych řekla pravdu, docela mi to vyhovuje. V noci, když se vzbudí, vezme si sama, cucne a usne. Vím,že to je i moje pohodlnost a ona sama už to mléko ani nepotřebuje, ze zdravotního hlediska. Problém je v tom, že jak mi naskočila menstuace, mám ji 2x do měsíce-tedy jednou menses a podruhé asi během ovulace špiním-je to teda skoro stejně dlouhé a silné jako normální menzes, takže to je i dost nepříjemné. A chceme druhé mimino. Pokud bych měla menzes normálně jednou týdně, asi bych to neřešila, a snažila se otěhotnit i bez přerušení laktace-nemyslím si, že by mě to nějak vyčerpávalo. Ale dr. mi řekl, že problém je právě v tom, že kojím a že mám prostě ty hormony takhle rozházené. Dal mi nějaké tabletky-Dostinex, na zastavení laktace, takže se připravuji na to, že je vezmu. Už jsme druhý den bez kojení-prsa mám nalitá, trohu bolí na dotek, ale jsem rozhodnuta přestat. ALE, teď jsem si přečetla příbalový leták a dost mě teda vyděsily vedlejší účinky, nechci do sebe zbytečně cpát chemii, takže bych to nejradší zvládla bez toho. Máte někdo zkušenosti s tímto lékem? Jsou tam 2 tabletky, které si mám vzít jednou za 24hodin. Myslíte, že lze takto rozjetou laktaci zvládnout i bez léků? Díky moci za komentáře, zkušenosti, třeba někdo poradí.

loafeer
18. čer 2014

Tak Dostinex celkem spolehlivě zastavuje laktaci, ale doporučila bych navíc ještě k tomu snížit pitný režim a pokud se prsa nalívají, tak stáhnout. Pokud se bojíš chemie, tak nejprve můžeš vyzkoušet druhé dvě možnosti a pokud to nepomůže ( ale počítej s tím, že to může trvat třeba pár dní), pak bych sáhla po Dostinexu...

melodygirl
18. čer 2014

@kimdes Určitě lze! Já bych do Dostinexu nešla. Pomáhají také homeopatika, já je mám doma snad nepoužité. Já kojila skoro plně 😲 rok a třičtvrtě a pak jsem musela nasadit zpět léky na chronické onemocnění. Dcera byla velký závislák a nešlo to, že by se kojila třeba jen večer. V noci i přes den chtěla furt. Tak jsem stáhla den během asi týdne a pak jednorázově noc, jinak to nešlo. Jen odstříkávej do úlevy. Mě se takhle i bez homeopatik laktace skoro zastavila do týdne a do 3 týdnů úplně OK. Kdyžtak na retence v mléčné žláze spolehlivě pomáhá Phytolacca 9ch

borma
18. čer 2014

Ja Dostinex brala kvuli nahle operaci (slepak) a mne pomohl hodne...dcera mela 7m a kojila jsem jeste dost. Mne v nemocnici doporucili davkovani 1/2 tablety po 24hod...tedy brala jsem ty 2 tablety 4 dny. Po trech dnech zacala prsa polevovat a pak uz bylo jen lip a lip (ani jsem neodstrikavala, jen chladila). Jen mne tedy bylo dost spatne od zaludku (pocity na zvraceni)...jinak vse ok. Ale nepotesim te, po ukonceni laktace mam stale ms jak popisujes...kazdych 14 dni...jednou krvaceni menstruacni a jednou ovulacni (vcetne pichani v podbrisku)....jsou to uz 3m a ms se stale neupravila...chce to asi jeste nejaky cas...

kimdes
autor
18. čer 2014

@borma No, to mi taky sice Dr. říkal, že to pak ještě chvíli může trvat, než se to srovná, no...Chtěli jsme druhé, a nejlépe do konce prázdnin, nebo do konce roku, jak to půjde, doufám, že dobře🙂

borma
18. čer 2014

Myslim, ze moznost otehotneni tu je i pres rozhazeny cyklus...dulezita je ovulace, zda naskoci....a tu na sobe citim zretelne, tak ti preju hodne stesti 😉 do konce roku se zadari urcite 😎 my uz mame 2 ditka, tak ja spis resim, jak nepocit 😀

kvetinka84
18. čer 2014

@kimdes No já mám s Dostinexem zkušenost a týká se to i trochu něčeho jiného než zastavení laktace. Laktace a kojení zvyšuje hormon prolaktin, který se může zvyšovat i rozhašenými hormony v případě že vůbec nekojíš. To jsem měla já, před prvním i druhým otěhotněním jsem ho měla zvýšený, aniž bych kojila. No a ten prolaktin způsobuje mimo jiné špinění mimo cyklus případně hodně rozházenou ms a také zabraňuje ovulaci. Takže je možné, že až přestaneš kojit a nebude se ti dělat mléko, tak prolaktin sám klesne a bude to OK, ale je i možné, že zůstane nadále zvýšený a pak je otěhotnění dost těžké. Já na zvýšený prolaktin dostala právě Dostinex a za měsíc se mi to srovnalo a otěhotněla jsem. Vůbec žádné vedlejší příznaky jsem na sobě nepozorovala. Možná bych napřed zkusila počkat, zkusila ty homeopatika a tak a pokud by byl i nadále zvýšený (pozná se to z krve), tak bych do toho dostinexu šla

mavanka
18. čer 2014

Ahoj, právě odstavuju syna (no vlastně už jsem asi odstavila 🙂), kterému už jsou přes dva - taky se přišel napít několikrát denně a pak i v noci potřeboval cucnout, aby dál spal... přes den jsem to utnula v podstatě ze dne na den, aby v tom neměl zmatek a problém s přebývajícím mlékem jsem řešila tak, že jsem mu ho nechala vypít v noci - ne před usnutím, kdy chtěl vědomě a zase bych mu udělala chaos v hlavičce s tím, že někdy je a někdy ne, ale když se vzbudil v noci - to vypil víceméně v polospánku, oči zavřené.... a spal dál a já měla po problému.... takhle proběhly tři noci... dneska bude čtvrtá a když to zvládnu přesvědčením, tak už pit nebude.... Myslím, že nutně na odstavení potřeba léky nejsou, když nestojíš o tu chemii.... dceru jsem před třemi lety odstavila podobně - a to jsem už byla přitom těhotná.... Přeju hodně úspěchů 🙂