Léky na vysoký tlak a kojení. Máte zkušenost?

kacka79
5. únor 2010

Ráda bych se zeptala, zda je tu také někdo, kdo se léčí s vysokým tlakem a při tom kojí. Já beru 3 x denně vasocardin a 1 x denně lomir, nasadili mi tyto léky přímo v porodnici v Praze Podolí. V příbalových letácích je info, že při kojení se nesmí brát. Ptala jsem se na to a ujišťovali mě, že kojit můžu.. Máte někdo podobné zkušenosti??

moravanka
5. únor 2010

ja beru leky lamictal, taky se da ten pribalovy letak vylozit vselijak. neurolog i gynekolozka mi rekli, ze tehotna byt muzu, daji se brat i v tehotenstvi, ale kojit s nimi v zadnem pripade. vymenit za jine leky nebylo mozne, ten lamictal uz je jeden z nejlepsich. ze ta latka, obsazena v lecich, skodi jen pri kojeni. na letaku je ale napsane, ze to nesmi tehotne a kojici zeny. pry je to ale z toho duvodu, nebot primo tento lek nebyl na tehotnych a kojicich zenach testovan. vyrobce se chce pojistit, aby to nebrali tehotne a kojici.
a gynekologove a porodnici reknou neni problem, protoze i kdyz lek nebyl testovan, ucinna latka v nem obsazena v minulosti jiz testovana byla a bylo to pro tehotne nezavadne.

evulatko
5. únor 2010

Ahojky Kacko, ty letaky se nesmi brat az tak vazne🙂 Ja teda leky uz neberu, ale kdyz jsem se vratila od Apolinare, tak jsem taky nafasovala - brala jsem Vasocardin, Agen a Dopegyt a v pohode. Neboj, oni tam maji v porodnici nejvetsi zkusenosti a urcite by Ti nedali nic, co by mimcu uskodilo🙂
Tak hodne stesti a at je brzy vubec brat nemusis🙂

kacka79
autor
6. únor 2010

Holky děkuju, trochu jste mě uklidnily...no snad by mi řekli, že je to při kojení škodlivé pro mimčo...