• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Lněné semínko. Je vhodné při kojení?

25. ledna 2013 
Ahoj všem maminkám,
tak už to máme nádherně za sebou a štěstím jen záříme. Miminko je nejkrásnější věc na světě. :wink: Zajímá mne jedna věc. Ačkoli jsem asi jedna z mála, tak já jsem si v těhu oblíbila lněné semínko - rozkousané. A protože má i dobrý vliv v rámci výživy, tak bych ho ráda konzumovala dál - ale...Je vhodný při kojení? Nemůže mimi špatně ovlivňovat? Např. nadýmání... Budu vděčná za názory, na internetu se mi nic moc nepodařilo najít. Moc díky.
Vše nej miminkům i maminkám.
Eliška
11. bře 2009 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,no co vím,tak při kojení vůbec neškodí a je dobrý na to,aby jsi šla na wc dobře :wink: některé mamky s tím mají hodně problémy po porodě :frowning2:
11. bře 2009 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Many, moc diky.
Tak to mam obrovske stesti, protoze mne se nastesti jde dobre, ale mozna to bude tema jogurtama, co do sebe porad davam :grinning: (na jogurtu ke snidani jsem uz tri roky a diky tomu se mi omezily problemy se zachodem. Ale je fakt, ze lnene seminko tomu jeste napomaha.
11. bře 2009 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
není zač :wink:
11. bře 2009 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
kdepak nadýmání-působí spíš opačně :sunglasses: Prý se při kojení moc nedoporučuje, protože po něm můžou mít miminka průjem, ale já myslím že v malých dávkách neškodí, jím ho taky. Taky mi zachutnalo v těhotenství :wink:
11. bře 2009 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
MUDr. Judita Hofhanzlová v knize Polévky a kašičky pro nejmenší doporučuje přidávání lněného semínka do kaší pro děti - "obsahuje kyselinu linolovou, plnohodnotné bílkoviny, pektin, vitaminy A, E a z minerálních látek vápník". Tolik citace. Takže si myslím, že uškodit by miminku neměla ani při kojení, zvlášť pokud je nejíš na tuny...
11. bře 2009 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak to jsou holky fajn zprávy, moc díky. Jím tak ty dvě čajové lžičky denně. To by asi mělo být ok. Dokonce i taťka se o to začal zajímat, což je co říct...hihi.
Garfie: Tak to jsem ráda, že nejsem sama :grinning: . Koušeš ho nebo z něj děláš ten rosol?
12. bře 2009 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kayya: oboje, nejraději ho přidávám do jogurtu!
12. bře 2009 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj, jogurt se seminkem je super...na rosol jsem si jeste netroufla...a nebo se mi spis s malou do toho nechce...precejen ten cas radsi venuju ji :slight_smile:.
12. bře 2009 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jestli se můžu přidat do diskuze...ideální je ho rozdrtit - rozkousat (to aby tělo dokázalo vstřebat ty dobré látky) a ještě i spařit vodou ... udělá to sice ten rosol, ale já si to vždycky smíchám s jogurtem a je to moc dobré. Vždycky si rozmixuju ponorným mixérem tak 4-5 kávových lžiček a mám to na 2x až na 3x. Ono prý se toho nemá drtit moc, ptž to rychle oxiduje. Tak aby to člověk stihl sníst :wink:
25. led 2013 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek