Lněné semínko. Je vhodné při kojení?

kayya
11. bře 2009

Ahoj všem maminkám,
tak už to máme nádherně za sebou a štěstím jen záříme. Miminko je nejkrásnější věc na světě. 😉 Zajímá mne jedna věc. Ačkoli jsem asi jedna z mála, tak já jsem si v těhu oblíbila lněné semínko - rozkousané. A protože má i dobrý vliv v rámci výživy, tak bych ho ráda konzumovala dál - ale...Je vhodný při kojení? Nemůže mimi špatně ovlivňovat? Např. nadýmání... Budu vděčná za názory, na internetu se mi nic moc nepodařilo najít. Moc díky.
Vše nej miminkům i maminkám.
Eliška

many
11. bře 2009

ahoj,no co vím,tak při kojení vůbec neškodí a je dobrý na to,aby jsi šla na wc dobře 😉 některé mamky s tím mají hodně problémy po porodě ☹

kayya
autor
11. bře 2009

Many, moc diky.
Tak to mam obrovske stesti, protoze mne se nastesti jde dobre, ale mozna to bude tema jogurtama, co do sebe porad davam 😀 (na jogurtu ke snidani jsem uz tri roky a diky tomu se mi omezily problemy se zachodem. Ale je fakt, ze lnene seminko tomu jeste napomaha.

many
11. bře 2009

není zač 😉

garfie
11. bře 2009

kdepak nadýmání-působí spíš opačně 😎 Prý se při kojení moc nedoporučuje, protože po něm můžou mít miminka průjem, ale já myslím že v malých dávkách neškodí, jím ho taky. Taky mi zachutnalo v těhotenství 😉

shaula
11. bře 2009

MUDr. Judita Hofhanzlová v knize Polévky a kašičky pro nejmenší doporučuje přidávání lněného semínka do kaší pro děti - "obsahuje kyselinu linolovou, plnohodnotné bílkoviny, pektin, vitaminy A, E a z minerálních látek vápník". Tolik citace. Takže si myslím, že uškodit by miminku neměla ani při kojení, zvlášť pokud je nejíš na tuny...

kayya
autor
12. bře 2009

Tak to jsou holky fajn zprávy, moc díky. Jím tak ty dvě čajové lžičky denně. To by asi mělo být ok. Dokonce i taťka se o to začal zajímat, což je co říct...hihi.
Garfie: Tak to jsem ráda, že nejsem sama 😀 . Koušeš ho nebo z něj děláš ten rosol?

garfie
12. bře 2009

Kayya: oboje, nejraději ho přidávám do jogurtu!

kayya
autor
12. bře 2009

jj, jogurt se seminkem je super...na rosol jsem si jeste netroufla...a nebo se mi spis s malou do toho nechce...precejen ten cas radsi venuju ji 🙂.

kaoma
25. led 2013

Tak jestli se můžu přidat do diskuze...ideální je ho rozdrtit - rozkousat (to aby tělo dokázalo vstřebat ty dobré látky) a ještě i spařit vodou ... udělá to sice ten rosol, ale já si to vždycky smíchám s jogurtem a je to moc dobré. Vždycky si rozmixuju ponorným mixérem tak 4-5 kávových lžiček a mám to na 2x až na 3x. Ono prý se toho nemá drtit moc, ptž to rychle oxiduje. Tak aby to člověk stihl sníst 😉