Lze přestat kojit a nadále dávat dudat prso?

mysicka_lb
9. dub 2015

Milé maminky, obracím se na vás s prosbou o radu. Mám ročního syna a chtěla bych ho už přestat kojit. Prcek jí v současné době pětkrát denně normální porce jídla, dostává mléčné výrobky a pije, takže v tom by neměl být problém. Kojení u nás funguje hlavně jako psychická záležitost. Prcek je zvyklý mi u prsa usínat a dudat si ho, dudlík nemá. A samozřejmě jde i o mazlení a intimní kontakt nás dvou. Tuto psychickou záležitost bych ráda ponechala, ale chtěla bych, aby už mu z prsou neteklo mléko. Kdyby někdo nechápal, proč to tak chci, tak především ze zdravotních důvodů - jsem dlouhodobě nemocná a beru léky, při kterých bych neměla kojit. Chtěla bych se zeptat, zda s tím někdo má zkušenost a zda je to takhle možné. Laktaci bych ukončila s pomocí homeopatik Ricinus communis 30CH a Lac caninum 30CH, ale prcek by prso nadále dostával na podudání. Připadá mi to jako taková nenásilná a přirozená forma ukončení kojení, ale zní to až moc hezky, takže mě zajímá, jestli v tom není nějaký háček....

andrrriiik
9. dub 2015

Pokud nechceš kojit,neponechávej prso.Já byla na tom stejně,nemohla jsem to dceru odnaučit.Trvalo to do 4 let,a kdybych neotěhotněla a nevysvětlila ji,že ted bude mít prso miminko,měla by ho dodnes.

kackaaaa
9. dub 2015

To si myslím asi moc dobře nepůjde. Jakmile bude malej tahat, bude se dělat mlíčko... S těmi homeopatiky nevím, leda odzkoušet.

olusenka
9. dub 2015

to by se mi taky líbilo, jsem asi v podobné situaci res. byla jsem, dlouhodobě beru léky, u kterých by se kojit nemělo/nesmí, 2.dítě/dcera/ byla navíc větší závislák na prsu a mlíku než syn, hlásila se-ptala se, a ještě před týdnem si 1x vzpomněla, ale nakonec jsem to udělala tak, že jsem před 3 týdny kojit radši přestala.
Já myslím, že by ani o to prso zájem už neměla, kdyby z něj nic neteklo, ale já to nezkoušela a laktaci jsem neukončovala uměle ani léky ani homeopatiky. Zato v noci si navykla pít vodu a hodně, bohužel, ale to ještě před koncem kojení.
Já v tom háček nevidím, otázka je, jak říkám, zda syn bude o to prso jevit zájem, když z něj nic nepoteče. Ale to asi člověk nezjistí, dokud to nezkusí. Ale krásné to je, to je pravda, to souznění, bylo mi moc líto, že je konec.
@mysicka_lb

ayenkas
9. dub 2015

No ja myslim,ze pokud z toho prsa bude tahat,tak zadne homeopatika na zastaveni laktace nezafungujou.Ty peirozene hormony budou silnejsi a mleko normalne dal potece.Takze to moc realne nevidim☹

andrrriiik
9. dub 2015

No,já nevím holky,mě se mlíko stratilo,když dcera měla 2,5 roku,a přitom dudala do 4 let.Ale tak jasné,asi bych na to nespoléhala.Koneckonců mě přijde uhozené chtít dávat prso,když tam nic není.

mysicka_lb
autor
9. dub 2015

@olusenka Tak kdyby pak prso nechtěl, tím lépe. Já už ten konec fyzického kontaktu nějak přežiju, šlo mi tady hlavně o něj, abych ho neochuzovala zbytečně o víc, než musím.

andrrriiik
9. dub 2015

@mysicka_lb Neboj,ochuzovat ho určitě nebudeš 😉 Pokud jde o fyzický kontakt,tak se s ním můžeš jen mazlit bez prsa,ne?

cajovna
16. dub 2016

při braní homeopatik ricinus comunis 30 CH dojde k přirozeném odstavení miminka z toho důvodu, že mlíčko změní chuť už není sladké, ale slané takže ho miminko nebude chtít pít, a je v něm i informace k odstavení a odstřižení se od maminky

lajla
16. dub 2016

@cajovna mužů se zeptat odkud máte tu informaci?
Vím že se to píše a i boiron to uvádí na přednáškách že 30 zastavuje laktaci ...ale cca po 14 dnech a ještě je potřeba svazovat prsa, tímto způsobem to ale jde i bez homeo
A taky mi není jasné... Znám princip homeo...že to samé homeopatikum s jinou potenci je jak na rozkojeni tak i zastavení laktace
Budu moc ráda za zdroj, děkuji

stazina
16. dub 2016

HOmeopatika jsem brala pokaždé,když jsem chtěla přestat kojit, ale dítě sem už potom nepřikládala. Pokud by ale tahalo, mám pocit, že to bude delší dobu trvat, než se tvorba mléka ukončí. o tom,že hom. změní chut mléka jsem taky četla,ael zdroj bohužel nevím. Pokud potřebujete brát léky, které se během kojení nesmí, dítě bych už tedy nepřikládala ani,,na prázdno". Však on to zvládne🙂pomazlení bude i tak pro prcka příjemné!

lenkalenulka
16. dub 2016

???? Nechapu prijde mi to az divne... Pokud chcete kojit tak kojte dal omezte to treba jen na noc a na to usinani.. Postupne muzete brat homeo ricinus comunis30ch pry to mlicko jim.prestane chutnat.. Pokud nebudete prikladat a chcete zastavit laktaci tak homeo lac canninum .. A prso bych uz nedavala.. Bud zkuste dudlik ale ja myslim ze se bez toho obejde .. I kdyz mi to odstaveni prijde zbytecne brzy kdyz mate mlicko a evidentne se vam kojeni i libi .. Jeste nad tim pouvazujte.. Zvykat na prso bez mlika je hloupost

lenkalenulka
16. dub 2016

Jinak jim staci je pomazlit potulit skrabkat na zadech i bez prsa horsi by pro nej bylo kdyby jste ho hned pritom.treba odstehovala do detskeho pokoje nebo s vami nebyl- nastup do prace - to by mohlo mit negativni vliv ale jinak se s tim urcite srovna

emin
21. dub 2016

LP Nechci vyzvídat, ale jaké léky berete? Je jen minimum léků, které opravdu nelze sloučit s kojením. Navíc do mléka se dostává jen množství často v řádku promile účinné látky. Ačkoli mnohdy ošetřující lékař doporučí nekojit, je to často z neznalosti laktačního poradenství. Možná se chcete omezovat zbytečně a kojit bez potíží můžete i s léky....

cajovna
24. dub 2016

@lajla pokud mlíčko odstříkáte a ochutnáte tak zjistíte, že je sladké, po nasazení ricinusu 30 CH změní konzistenci na mléčně bílou a je slané

lajla
24. dub 2016

@cajovna děkuji... Toto mi nebyl schopen říct ani homeopat, pokud z vl zkušenosti..