Lze rozkojit, i když z prsu vytlačím sotva kapičku?

novotnacci
16. kvě 2013

Dobry den vsem, chci se zeptat, podarilo se nekomu z vas rozkojit ikdyz jste uz vubec nemely mleko? Muj trimesicni syn je sice uz zvykly na UM, ale me to porad mrzi, ze nekojim. Z prsu jeste lze vymacknout sem tam kapka mleka. Mate nejake tipy, rady? Ma cenu zabojovat nebo se na to mam uplne vyprdnout?

rebelie
16. kvě 2013

Pokud by mit o bylo líto a chtěla bych to zkusit, tak bych do toho šla. A tip mám jediný - pozvat si nějakou zkušenou laktační poradkyni a probrat to s ní.

zvalentova
16. kvě 2013

Jsem přesvědčená, ze to jde. Je to záležitost poptávky a nabídky. Takže často přikládat, mozek pochopí a da podnět k výrobě. Zkusila bych týden a pak se uvidí.

makkanka
16. kvě 2013

Zkus elektronickou odsávačku a pravidelně odsávej a odsávej...já se takhle rozkojila po císaře a následné reoperaci, měla jsem prsa sice nalitá, ale mlíka jen kapka, tak jsem i odsávala a odsávala, skoro co 2 hodiny a teď plně kojím 😉 ale nevím, jak u tebe, když už jsi od porodu déle, ale za zkoušku to určitě stojí 🙂

martinakl
16. kvě 2013

Zkus co nejčastěji přikládat a ještě potom použít odsávačku. Pak taky homeopatika Ricinus Communis 5CH. Ale rozhodně se kvůli tomu nestresuj.. Podle mě je lepší spokojená maminka.. Spousta dětí je na UM a jsou zdravý a spokojený 😉 Držim pěsti, ať už se rozhodneš jakkoliv 😉

dana3262
16. kvě 2013

Určitě to jde. Domnívám se, že laktaci podpoří syn daleko víc než odsávačka (mě když se u prvního syna ne a ne spusti mlíko, tak pomohlo když jsem ho přiložila a dávala mu pusy do vlasků 🙂 ) Ale spíš pochybuju, že jeho to bude bavit ☹ že nebude mít zájem a snahu.. 😔

dorinek
16. kvě 2013

Určitě má cenu bojovat, vždycky má cenu bojovat. Nejlíp ti to asi půjde se suplementorem. Malej se napije a přitom bude stimulovat prso, myslím, že to bude účinější než odsávačka. Ale tu můžeš zapojit taky. A rada se zkušenou laktační poradkyní taky nebude marná, určitě by ti poradila, jak syna donutit, aby se znovu chytil, pokud ti bude tvoji snahu bojkotovat. Pokud by jsi chtěla, mám na jednu moc prima poradkyni kontakt. Jak psala zvalentova - když je poptávka...nevidím důvod, aby jsi se nerozkojila. Hodně štěstí 😵

ela2
16. kvě 2013

jde to, kdyz je velka vule a cas. Syn mi ve 4 mesicich uplne odmitl pit z prsu. Byl radeji 4 dny hladovy, nez by se prisal. Odstrikane z lahvicky taky nechtel. Mela jsem tu 3x laktacni poradkyni, ale dosli jsme k tomu, ze kojici technika je dobra, ze syn ma asi obdobi, kdy tolik pit nechce, ze pry mam vydrzet, a vse delat jako doposud, ze si da rict. JEnze zacal ztracet na vaze, a tak jsme presli na UM. Bylo mi to strasne lito. Mela jsem strasne mlika a nikdo ho nechtel ani z lahve. Tak jsem prestala i odstrikavat. V jeho 10ti mesicich uz jsem tu litost nemohla vydrzet a zkusila se rozkojit. Take proto, ze jsem stale mela mleko!! Syn uz prso absolutne odmital. Tak jsem si zapujcila elektronickou odsavacku Medela. Z pocatecni lzicky mlicka na zacatku jsem se i bez prilozeni maleho rozkojila za tyden na 25ml, pristi tyden 50ml, pak 100 ml, ale stale, nikdo to nepil. Pak jsem i zamrazovala, po zamrazeni se mi tam utvorila krasna vrstva smetany. Dodnes nevim, kde byl problem, mozna tomu mlicku neco chybelo, ale po dvou mesicich odsavani jsem to definitivne zabalila. Nebyla poptavka. A mleko v prsou mam dodnes. ☹

jaa
16. kvě 2013

Přikládat a přikládat...
A,nesmí se ustupovat..Ono,když mimčo mléko odmítá,tak se má pevně zavinout a hlavička mírně násilím přidržovat u prsa.Kojit v absolutním klidu a přikládat hodně v noci,kdy to tolik nevnímá.Dobré je i nahé tělo na tělo.Mě malá hodila bojkot ve 3m a nechtěla vůbec.KOjila jsem jí výhradně v noci,kdy to nevnímala.Po týdnu už bylo vše ok a kojila jse do 4 let.

romantika
16. kvě 2013

No urcite, ale zkus poradnou odsavacku na rozkojeni. Ja kojila jak vztekla, ale vytlacit jsem neumela ani kapku. Vubec mi odsavani neslo. Pujcenou jsem mela od kamosky takovou tu balonkovou a to bylo taky muceni. Takze urco poradnou.
Kdyztak je dobre se nahrivat ve sprse a kdyztak jukni na nety na podporu kojeni. Je spousta variant. Drzim palce, chce to trpelivost a pravidelnost. Krom toho mne mala UM nechtela takze ani nic nezbyvalo. Urcite dobre pij, dostatecne vodu a musis stimulovat ze zacatku co 2-3 hodiny. Pak jsou caje na podporu apod.

salomee
16. kvě 2013

Ta odsávačka fakt nemusí být úspěšná, nenech se zmást, ze třeba nic neodsaješ,, nebo málo...rozhodně je užitečná, ale neúspěch neznamená, ze to nejde. Já jsem nikdy neodsala víc jak 90 z obou a tolik tak třikrát, většinou míň..a to kojím ještě teď, v roce. Začátky byly také krušné, nakonec vážně pomůže jen časté, místy až nepřetržité přikládání...a toto všemožně podporovat ( budit, tělo na tělo atp, co už tu padlo)

emy22
2. říj 2017

@ela2 Můj syn ted 9 mesicu mi odmítl pit z prsu po operaci v 8 měsíci pak narostly 4 zuby během 3 týdnů a začal me kousat a Já se i bala. Mléko ode me pije ale je ho malo uvažuje ze začnu odsavat a bud mu dávat a pak zbytek zamrazovat. Uměle mléko pije ale ta cena! Jde to se ještě rozkojit poradne?

ela2
2. říj 2017

@emy22 ahoj, tato diskuse už je dost stará, mám nejmladší dvouletou a už dávno nekojím. Odborník nejsem, vše je řečeno výše. Ale teda obecně si myslím, že se rozkojit lze. Když máš buď jedno mimčo anebo někoho, kdo ti doma pomůže, tak za ten týden, dva, se můžeš rozkojit i z úplného nekojení. Prý se např.adoptivní matky zkouší též rozkojit, ačkoliv těhotné nebyly.) Chce to ale přikládat a přikládat. Někdy pomůže i odsávačka. Pozor ale na prdíky. Když se hodně přikládá, je možné, že jak se snaží tahat, a mléka ještě není dost, tak se nahltá i vzduchu. Ale myslím, že u 9ti měsíčního už by to neměl být problém. No, dala bych tomu max 3-4 týdny, pokud se nerozkojí, tak zkusit alternativu - UM nebo z banky mateřského mléka. Ale to už je na jinou diskusi. Přeji hodně štěstí! 🙂