Má kojení dopad na psychiku?

martule20
12. únor 2009

Tak nevím, jestli sem tohle téma zrovna patří, ale snad mi ho tu holky kontrolorky 🙂 nechají.
Zajímalo by mě, jestli může mít kojení dopad na psychiku. Kojím už 11 měsíců, poslední dobou
už jen večer, cca 2x v noci a ráno. Byla jsem pořád v pohodě, ale posledních 14 dní mám pocit, že
se zblázním. Jsem jako vyměněná ☹ Já, věčný pohodář jsem vzteklá, protivná, házím věcma,
kopu do zdi, brečím a vůbec mě všechno hned vytočí. Před malou si dávám pozor, když přijde
krize zhluboka dýchám a snažím se na ní mluvit klidně nebo prostě odejdu do vedlejší místnosti,
ale když si třeba nechce čistit zoubky, dělá blbosti u jídla nebo nechce spát, jsem vnitřně úplně
nepříčetná. Nevím, co se to děje, nikdy jsem podobné stavy neměla a když, tak jen jednorázově.
Možná jsem zralá na psychiatra, možná jen případ pro obvoďáka, třeba chybí tělu nějaké důležité
látky, vitamíny... Vážně nevím, už jsem zoufalá. Nechci být máma semetrika a nepříčetná manželka, pomooooc!

martule20
autor
18. únor 2009

Zkus to, uvidíš. Miminka mají různé chutě a někdy prý trvá dýl než najdeš to správné UM, proto jsem hned zůstala u toho osvědčeného. Nejlepší asi bude Nutrilon, ale už ze tří stran jsem slyšela, že po něm prckové
někdy špatně spí 😝
Jinak jsem si říkala, jestli bysme neměly založit něco jako "Diskuze šílených mamin" "Den blbec na mateřské"
nebo tak něco 😀 Já mám dnes naprosto šílený den a obávám se, že to s kojením asi nemá co dělat 😀
Manža je od po nonstop v práci (až do pátku, uf), já tady s malou sama, spala jsem pět hodin a mezitím třikrát
vstávala, do toho MS, to je mi blbě fyzicky i psychicky vždycky, doma binec jako v tanku a ve tři mi přijde
paní na angličtinu, takže to tu musím nějak poklidit a zvládnout pak během výuky nějak zabavit Elišku.
No a do toho jsem chytala tašku se sklenicema, která mi padala ze stolu a jak to cvaklo před Eli o troubu,
tak se šíleně lekla, spustila megařev a já ji místo pohlazení omylem šťouchla do oka ☹ Fakt luxus, dneska!

many
18. únor 2009

teda holky já mám v plánu kojit dlouho 😀 no říkala jsem si aspoň ty dva roky určo 😉 hodně se otom pořád mluví jak je to pro dítě dobrý no a snad to nějak zvládnu s tím vyslíkáním,... 😀 😀 😀 a zatím pohoda,vlastně teď už bych správně měla kojit asi jen ráno a večer,ale já dávám i párkrát přes den 😀

many
18. únor 2009

jinak už jsem hodněkrát slyšela od holek co ztratily dřív mlíko,jak je to mrzí,že by taky rády dýl kojily 😀 ale tak každá je jiná no

many
18. únor 2009

úplně hledím,že chcete tak brzo přestat,ale je to vaše věc 🙂

kacka.va
18. únor 2009

many: já zase nechápu ty, co chtějí kojit dál 🙂, ale je to podle každé z nás a máme na výběr. Mám dvě kamarádky, obě přestávaly kojit v rozmezí 2-2 a čtvrt roku a měly s tím dost potíže, protože děti prostě byly zvyklé a nepomáhalo nic.
Navíc si nemyslím, že by třeba v těch dvou letech bylo v mlíku něco převratného 😉, stejně časem ty hodnotné látky v mléce klesají. Já zatím kojím ještě 4x, ale teď budeme zase jedno kojení ubírat. A jsem ráda, že malá to kojení vyloženě nevyžaduje.

radka.m.
18. únor 2009

tohle je fakt individuální,jinak zastávám stejný názor jako kacka,taky nechápu ty,co chtějí kojit dýl,nikdy bych nechtěla mít takového závisláka a takové problémy,jako tady píšou holky na koníkovi,s jídlem,s pitným režimem,časté noční kojení a o tom odstavování ani nemluvím,někdy když to tady čtu,tak je to fakt psycho,až si někdy myslím,že to není normální.

fiallinka
18. únor 2009

ono to asi nebude jen tím kojením... prostě celkové vyčerpání a únava...a nebo se něco děje, nějaká změna...třeba si těhu 🙂, máš dostat krámy nebo tak 🙂

martule20
autor
18. únor 2009

Ježiš, nestraš s těhu! 😝 😀 Měla mi teď přijít MS a už tři dny nechápu, co se to děje! Jeden den jen špinění, včera trošku MS a dnes nic!!!! Já tomu nerozumím. Asi chytla nerva i moje MS 😀 😀

martinka79
19. únor 2009

holky já mu dala včera prso a musím říci v noci měl vztek protože ho hajzílk chtěl a spal dost blbě. takže dnes koupím to mlíčko a od rokuzačnu pomalu s ml. výživou.

Martule jsem pro založení také nové diskuse. 😀 jern my dejte vědět.
takže jsme tu asi všechny co mají názor :radka.m. kacka.va martule20

Moc dlouhé kojení, doma jen honění
a velký stres kdy přstat dnes?
Dítě si nedá říc, troufne si na mě víc.
Snažím se odolat, tátu si přivolat.
Kluk mě chce svlíct, já nechci kojit už víc. 😀 😀 😀

radka.m.
19. únor 2009

martinko- 😀 😀 😀 upřímně jsem se zasmála,je to nejen k zasmátí,ale i dooost výstižné 😀 😀

martinka79
19. únor 2009

dík, nejsem žádný extra básník, ale vedu prdelínovi deník co se dky děje a tak jak probíhá den. a občas mu tam ěnco zabísním, až bude dospělý taks e tomu třeba zasměje.
Nikolka si čte už teď je z toho hotová. 😀

martinka79
19. únor 2009

nerada bych tak dopadla. 😀

kacka.va
19. únor 2009

jééé, koukám, že martinka má básnické střevo 🙂
My jsme teď dva dny po sobě vstávaly na kojení mezi půl šestou a šestou, i když už se teda v postýlce pěkně mlela, ale já neměla sílu, byla jsem hrozně ospalá, protože přes den mi dá poslední týden dost zabrat.
Mně teď napadlo založit téma: Utnout kojení, na psychiku hojení 😉

martinka79
20. únor 2009

tak já koupila to hami mléko a nic moc tedy,a le on nepije z lahve,a le z hrnku. ráno si dal 100ml k snídani.

radka.m.
20. únor 2009

marti a jíte mléčné výrobky?

martinka79
20. únor 2009

ano jíme

radka.m.
20. únor 2009

tak když jíte mléčné výrobky,tak myslím,že denní mléčnou dáv ku pokryjete dostatečně,ne?my um pijeme jen večer a to vypije tak nejvíc 150ml,takže taky žádná sláva,ale zase máme obden k snídani um a do toho sušenky,nebo piškoty,večer máme kaši a přes den jogurt,takže si myslím,že mléčné dávky máme až,až.

martinka79
20. únor 2009

no my máme většinou k snídani či svačině jogurtík a kaše ob den on o ně moc nestojí. mlíčko od Hami mu chci dávat rono nebo k svačině večer si asi nedá. ale tak max. 100ml víc nezvládne.- taky si říkám, že to snad stačí.

radka.m.
20. únor 2009

lepší aspon něco,než nic,mně by malý to mlíko nevypil,ale já mu ho dávám večer,když jdu spát,tak ze spaní,to si vždycky vezme,jinak přes den ani náhodou. ☹

martinka79
20. únor 2009

tajk díky za podporu.🙂 já kojila do nedávna a teď už nějak asi není co a on ani prso už nechtěl. tak aspo%n trochu toho mléka

radka.m.
20. únor 2009

kolem toho roku se spousta dětí samo odstaví,ale těch 10měsíců je určitě dostatečně dlouhá doba,přece nebudeme kojit do 15,ne? 😀 😀 😀 když jsem nedávno viděla střepiny,jak máma kojila asi do 13let,tak jsem se pozastavila nad jejím rozumem,se ani nedivím,že se ty děti o tom nechtěli vyjadřovat. 😝

martule20
autor
20. únor 2009

martinka79: ahojky, takže jste kojení zrušili? My na tom pomalu pracujeme taky. Marti, my toho hami mlíka taky
nevypijem litr 😀 K snídani má Eli bílý jogurt, někdy kaši, dopo ještě dávám 100 ml hami mléka, k obědu masozeleninový příkrm, rýži, těstoviny nebo brambory, popř. místo masa žloutek, odpo ovoce, ovocný příkrm, kukuřičné křupky, někdy sunarka nebo hipp sušenky, někdy jogurt (když má k snídani kaši) a večer kaši, v noci
na první krmení hami 150 ml (někdy vyzunkne, někdy celé taky ne) a po probuzení ráno kojím. Takže nám to hami dělá přes den taky tak 250 ml, když se teda zadaří a k tomu jedno, někdy dvě kojení. Jinak básnička je super, taky mi někdy takhle hezky "hrabe" a vymýšlím básničky a písničky, ale psát je do deníčku, to mě nenapadlo 😉 Super nápad! Martí, nemohla bys prosím dát ukázku jednoho dne v deníčku do alba? Potřebuju
inspirošku! 😉 To jako píšeš opravdu každý den? A co tam kouzlíš?

kacka.va
20. únor 2009

radko, to jsem viděla taky nevěřila jsem vlastním uším a očím. Si vemte, že si dítě přijde, že chce rychle napít, protože musí jít na rande 😉 😀.
Já píšu jen zajímavosti - kdy si sedla, kdy prvně řekla mama, kdy začala dělat paci paci a jak je veliká, kdy mi poprvé ukázala nějaký obrázek 🙂

martinka79
20. únor 2009

hele holky nechte některá půjčit moje dítě? máme podobné jídelníčky a on prso už nechce, a spí celou noc krom vypadnutí dudlu či převrácení v postýlce. Půjčím zadarmo. ukázka jasně za chvilku je tam.

martinka79
20. únor 2009

Míšákovo čteníčko:
Michálkův deník právě mi bylo 10měsíců a to už je věk, abych si vedl poznámky o svém životě.
16.2.2009
Tak jsem se dnes probudila s dobrou náladou mamina mě, jako obvykle oblékla a šli jsme chystat snídani a svačinu pro sestru. Není to žádná legrace, ale když sedím u linky a vidím, jak mamina dává ochutnat rohlík to je super.
k snídani mi dnes připravila chlebík se sýrem a čaj. Jo bylo to dobré a krajíc mi sklouzl do žaludku jako karkulka vlkovi. Pak jsem tu trochu zlobil Nikolku, manina venčila našeho zlaťáka, no až jsem slyšel dveře, byl jsem jak beránek. Poznala, že jsem zlobil, zapomněl jsem ovladače uklidit. Když jsme zůstali doma sami, následovalo vysávání a malý úklid to byla pohoda, já si zrovna chtěl číst knihy, jen žaludek se stále ozýval a volal. Tak jsem dostal 1/3 banánu, poslední sousto jsem pěkně poňuchňal v ruce a to bylo doma zase halooo. mamina mi zase hubuje. Protože jsem nedal pokoj a chtěl jsem ještě něco, dostal jsem piškoty a kousek muffinu. šel jsem zase prozkoumat stůl a malinko mamince udělat trochu pořádek. No hned mě odehnala a tak jsem jí ukázal, co dovedu. Zpíval jsem, kopal a válel se po zemi.
Konečně tu byl tatínek, to bylo radosti, jenže hned frčel pryč, ach jo zase s maminou.
no tak jsem si šel hrát do pokojíku, a když jsem viděl a minu u PC šup k miskám pro pesana a pěkně se porochnit ve vodě a granulích. Jsou vážně lahodné. Už jsem ochutnal oranžovou a zelenou. Jenže mamina mi je vždy vytáhne z pusy. Mám jí už dost. Zařval jsem HAM a dostal jsem přesnídávku a potom šupem do pelíšku. ale já nechci vůbec spát. taky máte s vaší maminou takový buj? nebo jen ta moje je tak děsná?

Michálkův deník.

martinka79
20. únor 2009

holčiny krásné sny, ať vás dětičky nezlobí. Já jdu pověsit prádlo a potom za dětmi na kutě. Mm je dnes ve službě tak mám místo něj Nikolku 🙂 a prádlo na žehlení mi sdělilo, že počká do zítra. Já mu jasně vysvětlila, že nevyžehlenému je mu líp, nikdo ho hned nezašpiní.🙂)
tak čauky

kacka.va
20. únor 2009

ty jo, nechceš založit téma, kde bys nám psala michálkovi denní příhody? Já bych minule mohla do deníčku napsat: mamina zrovna omývala něco v kuchyni a divila se, že je v obýváku takový ticho. To jsem právě ochutnávala hlínu z květináče 😀

martinka79
21. únor 2009

Kacko taky jsme to už vyzkoušeli. to by nebylo záživné.

mallorry
21. únor 2009

ahojky🙂
tak take souhlasim, myslim, ze ve dvou letech dite neni treba kojit...ze matka v mliku nema nic extra, co by nemohlo dostat jinde...ale kazda to mame jinak, samozrejme...jakmile dite chodit, tak uz mi prijde kojeni divne...ale to je jen muj nazor...
marti, ty jo to pises kazdej den? u nas by bylo furt to same, to by snad ani Davidek pak necetl, by se asi nudil 😀 😀 😀 😀

martule20
autor
21. únor 2009

kackava.va: Taky známe 😀 To je naše nejaktuálnější a nejoblíbenější činnost 🙂 Když nemůžu Eli najít,
mířím si to najisto do obýváku k dracéně 😉

marti: To je supééér! Bys měla psát fejetony do novin 😀 Takže jsi začínala na deseti měsících? Já taky od narození píšu poznámky do kalendáře, kde poznamenávám takové ty důležité pokroky a chystám se, že
udělám album s poznámkami z cest, výstřižky z novin, ústřižky stužek od kytiček, které jsme s Eli dostaly
apod., jenže toho mám mraky v deskách a nejsem schopná to vylepit. No a až teď Eli začne běhat, tak
už to asi neudělám vůbec. Hele, Martí, uděláme čenž, jo? Ty mi pošleš malýho na týden k nám a já pak
odlifruju Eli na týden k vám a zatím vylepím to album, ju? 😀 😀 😀